Eski sevgilim psikolojimi bozdu

Mutsuzum41

Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2020
216
174
20
Kadın örgütlerine gitsin , savcıdan korkmayan 10 tane kadını görünce annneeee der kaçar hemencecik, hatta ağlar annesine koşar falan. Öyle kk da yorum yaparken hep dramatik yorum yapacaksın, " aşkımmm Allah belasını versin bu erkeğin , geçecek meleğim " diyeceğiz. Başka türlüsü kadın düşmanlığı ben boş konuşmak yerine pratik çözümlerden hoşlanıyorum.
Cok komiksiniz.

nscckts

Her insan yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur.
Pro Üye
Anneler Kulübü
28 Nisan 2014
36.009
81.175
34
Ben size zamaninda yasadigim ve o zamanlar icinde bulundugum durumun beni ne hale soktugunu anlattim.

Cokkk tesekkur ederim. Anlamadan bilmeden yargiliyorlar sadece. Birdaha beni rahatsiz ederse ayni boyle konusucam. Insallah korkar sozlerinden geri doner.
anlamadan sızı yargılayan yorumu gosterır mısınız hangısı ?

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1915 gün geçti.

Mutsuzum41

Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2020
216
174
20
sız hep boyle konusuyorsanız aılenızın kızacagından korkmanız normal
cocugum karsımda boyle konussa benım sinirimi daha cok bu uslup bozardı cunku .
Cocugunuzun sıkıntısından önce üslubuna takılıyorsaniz size cevap verme zahmetine bile girmem. Neyseki beni anlayan, saygi duyabilecegim sekilde bana akil veren, nasil tavir almami soyleyen insanlar var. Siz bir baskasini anlayabilme lüksüne sahip degilsiniz. Her dedigime yargilayici bir tavirla cevap verirseniz, size tesekkur edecek degilim. Bu konu hakkinda dalga gecip yorum yapacaginiza, her seyin bu kadar basit olmadigini, cok degisik aileler oldugunu, ve basima bir is gelse yardim isteyebileecegim bir anne babaya sahip olmadigimi dusunun.

nscckts

Pro Üye
Anneler Kulübü
28 Nisan 2014
36.009
81.175
34
Cocugunuzun sıkıntısından önce üslubuna takılıyorsaniz size cevap verme zahmetine bile girmem. Neyseki beni anlayan, saygi duyabilecegim sekilde bana akil veren, nasil tavir almami soyleyen insanlar var. Siz bir baskasini anlayabilme lüksüne sahip degilsiniz. Her dedigime yargilayici bir tavirla cevap verirseniz, size tesekkur edecek degilim. Bu konu hakkinda dalga gecip yorum yapacaginiza, her seyin bu kadar basit olmadigini, cok degisik aileler oldugunu, ve basima bir is gelse yardim isteyebileecegim bir anne babaya sahip olmadigimi dusunun.
sızı yargıladıgım bır yorumumu gosterın bana ? yorumlarım burda hepsınde ne yapmanız gerektıgını yazmısım her yol gosterısıme yapamam edemem demıssınız buna karsılık babanızın kafası nıye karıssın kı demısım bende basıma gelen tacız olayını anlatmısım hanı nerde yargıladıgım kısım ?
sıze yazdıklarıma !!!!! anlamıoyorsun !!!! bılmıyorsun dıyerek ters konusan sızsınız gerızekalımıyım ben anlamayayım ? cocugunuzun sıkıntısından once uslubuna takıyorsanız demıssınız evet takarım bır mevzuyu nasıl konustugunuz cok onemlı cunku
polıse gıttıgınde memurlar gıdıp aılene ıspıyonlamıyor o manyak herıfde polıslerı gorunce aılene bırsey soylemeyı zaten cesaret edemez ayrıca aılene gıdıp ben kızınla sunu yaptım bunu yaptım kızın soyle boyle dıyebılır mı cocuk olmayın babanız adamın ümüğünü sıkar kolay mı oyle kızın aılesıne gıdıp konusmak :KK70: babanız annenız sıze kızsa bıle o adama karsı ezdırırmı sanıyorsunuz

sızı korkutarak sındırerek bırseyler yapabılecegını anlamıs ondan tehtıt edıyor , ben olsam telefon numaramı degıstırır degıstırdıkten sonra aılemı arar su ısımde su numarada bır arkadasım vardı ama sapık ve takıntılı cıktı o sebeple numaramı degıstırdım yanlıs bırsey yapmam bu yuzden onlem aldım ve sıze haber verıyorum derdım yanı numaramı degıstırme sebebım bu der ayrıntıya gırmeden bırının takıntısına maruz kaldıgımı belırtırdım boylece aılenız kızmadan hazırlıklı olurdu herseye
o kısıde sıze ulasamaz
yurt guvenlıgıne de o kısının resmını gosterıp ısmını verıp bu kısı benı rahatsız ve tacız edıyor gelırse veya basıma bır ıs gelırse aıleme mutlaka bıldırın polıse soyleyın dersınız

sonra da polıse gıdın su kısı benı bu sekılde tehtıt edıyor dıye

yanı sız yapmanız gerekenı yaparsanız herkes bıır sorun cıktıgında kız gerekenı yapmıs demek kı cekınecegı bırsey yok adam saplantılı der. ama sız tehtıtlere boyun egersenız derler kı bu kızın ne açıgını bılıyorda onunla tehtıt edıp hep ıstedıgını yaptırdı kızda sustu kabul ettı der haklıyken haksız duruma dusersınız

ee ne var teyzenızın dedıgınde kotu bırsey yok kı
dogru boyle tıplerle ne ısın var
bu kadar basıt soylemlerı kaldıramayıp tehtıtlere boyun egmek de ne bıleyım sevgılınızın soyledıklerı oyle agır kı teyzenız hıc bırsey dememıs buna mı alındınız

cok abartıyorsunuz yasınız fazla kucuk ve kandırılmaya musaıtsınız sanırım
babanızın aklı ne dıye karısır ?karısırsa karıssın ne olacak ?onemlı olan felaketı onlemek degıl mı ?

tek basıma hareket edemedım mantıgını da anlayamadım ıstedıgı kadar guclu olsun arkasında olsun ne olacak onun anlattıgı o , karakola cagırıldıgında memurlar el pence mı olacaklar nedır yanı
benımle boyle !!!! dıye konusmanıza gerek yok
sızınle kotu konusan bızler degılız yardımcı olmak ıcın yazıyoruz ne !!!! yapıyorsunuz hayırdır ?
aılenız sızı suclasa ne olur babanızın kafası karıssa ne olur adam gıder hakkınızda konusursa babanız oturup adamla cekırdek cıtler sızı satar mı?

en fazla kızar bagırır belkı ustunuze yurur ama o adamdan kurtulmaksa sonucunda babanın azarını kafasının karısmasına razı gelınmelı mantıklı olan o bır azar ısıteceksem bu babamdan olsun elın sapık herıfınden degıl

bu kadar zor degıl ya numarayı degıstırıp bu sebeple degıstırdım haberınız olsun demek
sız ustunuze dusenı yapın da

emınım bırcogumuz yasadık bu tarz seylerı bende yasadım
cok agır tehtıt ıle 2 sene mucadele ettım once korktum ya aılem durustlugume ınanmazsa dıye annem cok domınant cok sert bır kadın , babam ınanırda guvenını kırmaktan korktum ve annemın elınden kurtulmam zor olur dıye korktum soylemedım annem bır omur yuzume de vururdu yanı burnumdan getırırdı bılıyorum

bır noktada dayanılmaz hal aldı adam numaramı netde paylastı arkadaslarına paylastı tum arkadasları sapıklık yapmaya calıstı numara degıstırıyorum ama yıne buluyor benı kapıma gelıyor akrabalarımla yan yanayken resımler cekıp gonderıyor bak nerelere ulasıyorum dıye
bende babama soyledım olanı bıtenı anlattım neden korktugumu cekındıgımı neden sakladıgımı da anlattım en fazla dayak yerım ama kurtulurum dedım yanı kı babam bır kere tokat atmıs degıldır bana ama benı dover sanıyorum ben cocukluk ıste :KK70:

kım numarası adresı soyadı ne okuyormu calısıyormu tum bılgılerını ıstedı
cocugun babası memurmus ben aılesını tanımıyorum babam arastırmıs bulmus
sürdürüldüler :KK70:
babam geldı benı karsısına cagırdı
bu kadar sıkıntı yasamamın sebebı bu noktaya gelene kadar saklaman ne olursa olsun hıc bırsey saklama bak tum bunlar saklamanın sonucu ve bırdaha rahatsız edemeyecek dedı

ustunden seneleeeeeer gectı 15 sene evlendım cocugum oldu
o adam sosyal medyadan bulmus benı mesaj attı esının kım oldugunu buldum esınle konusup evlılıgını bıtıreyım mı dıye :KK70:
hemen esımı aradım mesajın ekran resmını gonderdım :KK70:
ne oldu ne bıttı bılmıyorum bırdaha yazan olmadı

yanı dusunun 15 yıllık takıntı dıle kolay

Mutsuzum41

Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2020
216
174
20
Daha geçen gün ailesinin baskısından kaçıp şehir değiştirerek okumaya ve ayakta kalmaya çalışan genç bir kadın, eski erkek arkadaşı olacak şerefsiz adamın ailesini fitlemesi yüzünden erkek kardeşi tarafından öldürüldü. Evet Türkiye'de yasalar var kadını koruyan, bunun yanında bir de bu yasaların yaptırımlarının ne kadar gerçek hayata uygun olduğu sorunu var. Savcılık uzaklaştırma kararı veriyor, uygulaması uzaklaştırılana bağlı. "Canım yaklaşma ayol, aaa" oluyor kararın uygulaması. Bu arada atı alan Üsküdar'ı geçiyor. Sanki yasalar müthiş tedbirler doğuruyormuş gibi konuşuluyor sonra burada.

Konu sahibi, ailenizin durumu çok ters karşılayacağından emin misiniz? Bazen aileler bu tip durumlara beklendiği kadar sert karşılıklar vermeyebiliyor, babanız belki size kızar ama arkanızda durur, olabilir mi? Yani hiç değilse ailenizin karşısına çıksa da nasıl bir it kopuk olduğunu bilirler ve söylediklerini ciddiye almazlar?

Kadın örgütlerinden yardım almak ister misiniz? Hangi ildesiniz bilmiyorum, Google'dan bulunduğunuz ilin kadın örgütlerini araştırın ve onlardan profesyonel destek isteyin. Hem psikolojik hem hukukî olarak sizi en iyi onlar yönlendirecektir diye umuyorum.

Korkmayın, umarım hasarsız atlatabilirsiniz bu süreci.
Birdaha beni rahatsiz ederse konusarak halletmeye calismicam. Biraz dik baslilik gostericem bir de oyle denicem. Ama insallah unutmustue coktan gerek kalmaz. Ailem konusuna gelince... Daha once komsumuzun kuzeni bendsn hoslanmis konusmak istemis. Ben adimiz berabe anilmasin diye mesajlarina cevap dahi vermedim. Anneme soyledim, ne yaptin da sana yanasti cocuk dedi. Daha da bir sey diyemedim ona.

Katipsondanbir

Mevzuya biraz sert girdim. Ama girdim.
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2020
10.947
36.495
32
Baban duyarsa hafizanallah canına mı kıyar?

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 43 Kg. ile 58 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 153 cm. Başlangıç Kilom :85 Kg. Şimdiki Kilom :74 Kg.

Cankizz225

Kendini yanlış hikayede bulursan ayrıl-Mo Williams
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2020
244
365
Sen korktukca o seni tehdit etmeye devam edecek korkmadığını belli et aileme söyle de hatta keşke sen söylesen neyse ailene söylemesinden korkmadığını anlayınca yapmaz amaç korkutmak seni nerden vuracağını biliyor

Mutsuzum41

Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2020
216
174
20
Baban duyarsa hafizanallah canına mı kıyar?
Allah korusun... Ne haltlar karistirdin basina bela ettin bunu der. Sevgilim olmasina karsi degil ama bilelim her zaman derdi. Bu ilskimi anlatamadan olaylar yasandi zaten. Ama boyle bir insanla zamaninda ssvgili oldugumu gorunce once okula gitmeme izin vermez sonra isyan etmeyeyim diye biriyle evlendirir evimde otururum. Boyle.

derinss

Guru
Pro Üye
26 Eylül 2007
14.919
16.564
Baban erkek arkadaşın olduğunda seni öldürecek biri ama sen erkek arkadaş edinme hususunda bu kadar rahatsın ? Çelişiyor ya babandan söylediğin kadar çok korkmuyorsun ya da baban söylediğin gibi biri değil. Babanı berbat biri gibi anlatıyorsan annen erkekler konusunda hep suçlayıcı ise hep seni suçluyorlarsa neden sevgili edindin ? o vakit korkmadın mı babam duyar da öldürür diye ? baban ilişki bitince mi öldürüyor sadece ilişki içindeyken öldüremiyor mu ?

Cankizz225

Kendini yanlış hikayede bulursan ayrıl-Mo Williams
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2020
244
365
Biri babanmış gibi arasa konuşsa tehdit etse sizden uzak dursun diye artık tehdit de etmez biliyor sanır hem de korkabilir ne bilim aklıma bir şey de gelmiyor

Katipsondanbir

Mevzuya biraz sert girdim. Ama girdim.
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2020
10.947
36.495
32
Allah korusun... Ne haltlar karistirdin basina bela ettin bunu der. Sevgilim olmasina karsi degil ama bilelim her zaman derdi. Bu ilskimi anlatamadan olaylar yasandi zaten. Ama boyle bir insanla zamaninda ssvgili oldugumu gorunce once okula gitmeme izin vermez sonra isyan etmeyeyim diye biriyle evlendirir evimde otururum. Boyle.
Bak, 18 yaşından büyüksen eline valizini alıp çıksan baban nereye gidiyon diyemez kanunen. Savcılığa gitsen babana haber verilmez. Okuldan almaya, evlendirmeye falan kalkarlarsa, ortalığı ayağa kaldırırsın, kadın sığınma evine yerleşirim diye. Bu kadarını da yapmazsan ya korku ile yaşarsın, ya da sana birilerinin çizdiği kadere razı gelir onu yaşarsın.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 43 Kg. ile 58 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 153 cm. Başlangıç Kilom :85 Kg. Şimdiki Kilom :74 Kg.

Mutsuzum41

Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2020
216
174
20
Baban erkek arkadaşın olduğunda seni öldürecek biri ama sen erkek arkadaş edinme hususunda bu kadar rahatsın ? Çelişiyor ya babandan söylediğin kadar çok korkmuyorsun ya da baban söylediğin gibi biri değil. Babanı berbat biri gibi anlatıyorsan annen erkekler konusunda hep suçlayıcı ise hep seni suçluyorlarsa neden sevgili edindin ? o vakit korkmadın mı babam duyar da öldürür diye ? baban ilişki bitince mi öldürüyor sadece ilişki içindeyken öldüremiyor mu ?
Sonraki yazdiklarimi okumadiniz mi? Boyle biriyle mi sevgili oldun sen dicek. Hayatima o karar vermeye baslicak istese okula gondermicek. O kisi gidip de babama yalan yanlis seyler anlatirsa benim aile icinde yuzum kalmicak. Babam da ona ne diyorsun sen dicek insan degil. Gelir beni dover ne diyor bu der.Ben boyle bir insani ellerimle gidip secmedim. Ben babam beni oldurur de demedim ayrica.

nscckts

Pro Üye
Anneler Kulübü
28 Nisan 2014
36.009
81.175
34
Kizini olduren evden atan tonlarca baba?? Hic mi haber okumuyorsunuz?

Ben hayatim boyunca babamin azaeini cekmek istemiyorum. 10 sene sonea evlenmek isteyip karssina birini getirdigimde bana bunlari hatirlaticak. Belki izin bile vermicek. Babamin da o heriften farki yok. Disari arkadaslarimla bulusmaya giderim ssvgilinle mi bulusmaya gittin diye tum gun darlar. Gencken anneme de boyle yaparmis

cok degisik aileler oldugunu, ve basima bir is gelse yardim isteyebileecegim bir anne babaya sahip olmadigimi dusunun.
sımdıde babam kotu bırsey yapmaz dıyorsunuz sevgılım olmasına karsı degıl hep bılelım dedı dıyorsunuz ama sonra yıne yok okula bıle gondermez dıyorsunuz
bahcelerde maydanoz bu ne bıcım lacıvert gel bıze bazı bazı

Louder

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2012
1.704
1.434
sız bızden tam olarak ne ıstıyorsunuz ?

Yahu ceza almayacak ama korkacak. Seni tehtid etmeyi bırakacak. Bela olmayacak. Tövbe Haşa Allah mı bu çocuk gözünüzde ne kadar büyütüyorsunuz bu böcekleri.. Türkiye' nin ceza hukukuna mı geldi konu ? Konu çocuktan kurtulmak , kaç yaşındasın ? 18 üstü isen evet ailenin haberi olmayacak , bu konuları savcı ile konuşsan ? bizi adam yerine koymuyorsun belki devletin savcısı seni ikna eder. Herşeye bir cevabın var çocuğu da hallet o zaman , bu dikbaşlılıkla başına gelecekler çağırıyorsun adeta.
Fikir istiyor, yardım istiyor, ne isteyecek başka?
Kendisini tehdit eden adama atar gider yapamıyor diye haksız yere üstüne gelen herkese de atar gider yapamayacak mı? Gayet de yapar, kız bu suratını görünce ayrıldım başıma bunlar geldi diyor. Onu tatlı tatlı ikna etti diye sizi de edecek mi sandınız. Dürüstçe anlatmış işte.