Eski sınav puanıyla açıköğretim?

manikkk

Guru
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2013
2.161
2.292
Bir arkadaşım için yazıyorum.
Liseden mezun olup 2016 YGS-LYS sınavlarına girdi, yerleşti. Lisans programına kaydolup 3 sene sonra okulu bıraktı, kaydını sildi. Şuan üniversitenin lise diplomasını geri göndermesini bekliyor. Maddi sıkıntılardan dolayı örgün devam edemediği için aöf istiyor ancak bu sene üniversite sınavına girmedi. Üniversiteyi bitirmeden kaydını sildiği için lise mezunu.
Sınavsız aöf'e kaydolması mümkün mü?
Veya 2016 puanıyla yerleşebilir mi?

Emin değilim ama hayır. Sınav puanı iki yıl kullanılabiliyor. Lisans kaydı da yok

Liseden mezun olup 2016 YGS-LYS sınavlarına girdi, yerleşti. Lisans programına kaydolup 3 sene sonra okulu bıraktı, kaydını sildi. Şuan üniversitenin lise diplomasını geri göndermesini bekliyor. Maddi sıkıntılardan dolayı örgün devam edemediği için aöf istiyor ancak bu sene üniversite sınavına girmedi. Üniversiteyi bitirmeden kaydını sildiği için lise mezunu.
Sınava Hangi sene girdiğinin bir önemi yok. Önemli olan kaydının olması. Eğer kaydı yoksa sınav puanını tekrar kullanamaz. Dondurmuş ya da kaydını yenilememişse önce tekrardan kaydolması gerekiyor.

Sınava Hangi sene girdiğinin bir önemi yok. Önemli olan kaydının olması. Eğer kaydı yoksa sınav puanını tekrar kullanamaz. Dondurmuş ya da kaydını yenilememişse önce tekrardan kaydolması gerekiyor.
Kaydını silmeden önce aöf'e başvurup sonra örgün kaydını silse mümkün müydü?
Geçen hafta ilişik kesme başvurusunu yaptı, okuldan işlemlerin başladığıyla ilgili dönüş aldı. Okuldan tam olarak ilişik kesilmeden hemen aöf'e başvurmalı mı, bunun belli bir zamanı oluyor mu
Biraz karışık sordum sanırım

Geçen hafta ilişik kesme başvurusunu yaptı, okuldan işlemlerin başladığıyla ilgili dönüş aldı. Okuldan tam olarak ilişik kesilmeden hemen aöf'e başvurmalı mı, bunun belli bir zamanı oluyor mu
İlişiği kesilmeden AÖF e başvursun. Sonra kaydını silebilir.

Kaydı silinmeden başvuru yapabilir ama kayıt tarihlerini takip etsin eğer kaydı silinirse yapamaz kayıt silmeyi iptal etsin bence kısa bir süre iptal edebilir mi ben vazgeçtim diye.

Çünkü 2.okul kayıtları başlamamış olabilir yada on kayıtları başlamıştır tarihlerine baksın dediğim gibi.

Son düzenleme:
Bende yeni öğrendim eğer bi üniye kaydı varsa açıktan ikinci bir üniversite yı sınavsız okuma hakkı varmış bu yıl sınava girmesede olur ama üni kaydı olmalı okuyup okumaması önemli değil

X