Hangi aöf?

Sizinde tavsiye edebileceğiniz sınavsız 4 yıllık bir bölüm var mı peki? Çok kararsız kaldım sosyoloji mi başka bölüm mü okusam diye. Bir de İstanbul Üniversitesi sanırım daha zormuş. Ama diplomada "açık ve uzaktan eğitim" yazıyormuş. Bu bir şey değiştiriyor mu ki? Sonuçta hepsi aöf değil mi?
Sanirim size en uygun sosyoloji gözüküyor gibi.Tabi bunun yani sira kamu yönetimi,maliye,tarih,edebiyat, uluslararası ilişkiler gibi bolumlerde var.

Açıköğretim olduğu için iş imkanımız var değil mi? Çevremdekiler "boşuna okuma,örgün okuyanlar varken açıköğretim okuyanları kim ne yapsın" diyorlar. Tüm hevesim kırıldı. Siz mezun olunca nerede çalışmayı düşünüyorsunuz peki?
kpss mutlaka gerekiyor... Sosyal hizmet önlisans için kadro henüz yok olur mu allah bilir o yüzden mutlaka lisans şart .sosyal hizmet için kpss olmadan kreş olabilir özel eğitim olabilir ..Eğer sosyoloji okursan lisans pedagojik formasyon alıp kpss olmadan ozellerde rehber öğretmen olabilirsin ya da aile danışmani sertifikası ile aile danışmani olabilirsin. Ancak her iki bölüm için kpss ve lisans bence daha iyi...
sosyolog ve sosyoloji hizmet uzmanı unvanları ile aile ve sosyal politikarda çalışmak isterdim bakalım nasip artık.

X