Eskişehirde gezilecek yerler nereler?

karpuzum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2014
342
49
32
Merhaba kızlar Eskişehir e gezmeye gideceğim Eskişehirli olan yada bilenler nereleri gezmeliyim nerelere gitmeliyim bilgi verirseniz çok memnun olurum şimdiden teşekkürler :KK66:

eskisehir konaklari, atlihan, balmumu muzesi, adalar, gondol yada gemi turu, papaganda cigkofte, sazova parki
haftasonu ordaydik buralari dolastik ama heryer cok kalabalık

Orada okumuştum. Gerçi 5 6 senede epey değişiklik olduğunu söylüyorlar. Sazova parkı, Odunpazarı evleri, Anadolu üniversitesi kampüsü, Kent park, Espark belli başlı gezilecek yerler. Tadını çıkarın :)

Orada okumuştum. Gerçi 5 6 senede epey değişiklik olduğunu söylüyorlar. Sazova parkı, Odunpazarı evleri, Anadolu üniversitesi kampüsü, Kent park, Espark, gondol turu belli başlı gezilecek yerler. Birde çiğ börek, donas ya da tantuni yiyin derim. Tadını çıkarın :)

Teşekkür ederim :) üniversiteye gezmek için içeriye alırlar mı acaba bilmiyorum

Eskişehir Odunpazarı evleri,Atlıhan ,Konaklar ve üst kısmı Şelale Park,Bal mumu müzesi ve çarşı merkezi,Aşkı Derya,Kentpark(Plaj ve Midilli Atlar) Sazova Bilişim Parkı,MiniaTürk,Japon Bahçesi,Su Altı Müzesi Haller Gençlik Merkezi Havacılık Müzesi aklıma gelenler :KK200::KK68: Unutmadan adalar da gezilmeden gidilmez :KK70: :KK70: Şöyle porsuka karşı demli bir çay :cool:

8.5 senedir Eskişehirdeyim. Buraya evlendim küçük ama güzel bir şehir. Odunpazarında yan yana olan cam sanatları müzesi, balmumu heykel müzesini gezebilirsiniz oradan çıkıp biraz yürüyünce de bir yokuştan yukarı çıkıp zaten evleri göreceksiniz odunpazarı tarihi evlerini görüp Atlıhan çarşısını gezebilir alışveriş yapabilirsiniz. Daha sonra çarşıya çıkabilirsiniz hamamyolunu gezebilirsiniz, adalarda porsuk çayında gondol sefası yapabilirsiniz. Adalar boyunca sıralanan cafelerdeb birinde oturabilirsiniz. Papağan çibörek var kime soranız gösterir orada mutlaka çibörek yemelisiniz. Balaban köftesi meşhur balaban köfte. Sazova parkı ve kentparkı gezebilirsiniz.

Anladığım kadarıyla bir hafta fazla bile gelebilir sanırım 3-4 gün bile yeter gezip bitirmeye :KK66:

Anladığım kadarıyla bir hafta fazla bile gelebilir sanırım 3-4 gün bile yeter gezip bitirmeye :KK66:
Kendi aracınızla mı yoksa tur ile mi geleceksiniz.Doya doya sakin sakin gezeyim dersen eklemelerde yapabilirim.Tarihi yerler gezeceğim dersen :KK70:

valla eklemeler olur tabiki çünkü ne turla gidiyorum ne de özel araçla otobüsle gidiyorum malesef :)

valla eklemeler olur tabiki çünkü ne turla gidiyorum ne de özel araçla otobüsle gidiyorum malesef :)
O zaman canım burdan hemen arabalı bir tanıdık buluyorsun :KK70: :KK70: Yazılıkaya Seyitgazi,Han yeraltı şehirleri,Çifteler ilçesi sakarıbaşı gibi yerlerde ekstra alternatif olabilir.

hmm :) o biraz zor galiba :) bu dediğiniz yerler ilçeleri mi oluyor
Evet canım ilçeleri ama gerçekten güzel yerler yani gerçi zevk meselesi ben keçi gibi dağ tepe doğa gezilerini severim.Yazılıkıya eskiden friglerin yaşadığı yerleşim yeri,Han da ise yerlatı şehri var.Sakarıbaşı çiftlerde alabalık yemek için birebir suyun içinde masalar :KK70:

Arabasız merkezde gezebilirsin. Sazova, sazovanın içinde bilim deney merkezi var orayı gez ben çok beğendim. Yine orada minyatürler var onlarada bak. şelale parka çık eskişehiri izle, porsuk etrafında dolaş otur kenarına :) , meşhur esparkı gez :) çi börek hiç yemedim. Kent parkıda gezebilirsin. Diğer parklardan ayıran özellik plaj var :) benim gezmeyi sevdiğim en çok yer hamam yolu. Oraya gidip simit yiyip limonata içmeyi çok seviyorum.

Valla biz iki günde geZip bitirmiştik.öyle aman aman güzel bi şehir deil daha doğrusu şöyle söyliyim bana hitap etmedi.şirin biyer diyelim.

Odunpazarına gidebilirsiniz, orada balmumu heykel müzesi ve hanlar var orayı gezebilirsiniz. Üniversitenin içine girebilirseniz orada güzel bir japon bahçesi vardır, Adalarda tekne turu yapabilirsiniz. Hasan Polatkan cadde üzerindeArkeoloji müzesi var bahçesinde de pek şeker bir cafe var orada oturabilirsiniz.
Bence çiğbörek ve Pino'ya gidip Pinoburgeri deneyin mutlaka. Çiğböreği de kesinlikle Papağanda yemeyin. Yerlileri orayı sevmez gerçek çiğbörek de değildir sadece ismi var. Akşam kalacaksanız gece hayatı da güzeldir, 222'yi gezebilirsiniz mesela çok güzeldir.

çok fazla öğrenci şehri olduğu belli oluyor. bende gittim ama bir günde gezdim bitti akşam barlar sokağına gidip bira içmiştik ama her yer annesinden gizli dışarı çıkan ergenlerle kaynıyodu. zırt pırt barın kapısına çıkıp telefonla konuşan tipler falan :) ben çok sevmedim açıkçası. bide biz gittiğimiz de gondol kapalıydı haberin olsun

İki.gün bile çok ya.orda okudum , hamamyolundaydi.evim.zaten doktorlar porsuk hamam yolu bunlar Anadolu üniversitesi.ile.yurume mesafesi

Odunpazari evleri, müze ( hitap ederse), bu yanı ciğ borek yersin . öyle deniz doğa bisey yok öğrenci şehri.küçük bisey en.meşhur olayı da bar disko . ki beni bağlamaz o ayrı. Anadolu üniv.içinde ne var onu bilemedim . her yeşillendirme yapıldığı için.olabilir normalde bildiğin iç Anadolu işte yanı ben okulumu bitirdim koşarak dondum.evime. hocalarımız bile bursaya kacarlardi haftasonu

X