Eskişehirde gezilecek yerler nereler?

Valla bence eski bir şehir.
Gezilecek bir yer de değil.
Neden Eskişehir ki?
Başka yer mi bulamadınız?

Hmm bar falan bana da hitap etmez zaten :KK66:
eskişehir herşeyden biraz biraz bulunan ülkemizin en ortalama sehri bence çılgın eglence tarifsiz tarihi doku doğal güzellik ne istersen var falan sehri değil de yeteri kadar herseyin oldugu tatminkar bir yer. öyle gezilip görülecek poek birsey yok ama sosyal hayatı güzel sinema tiyatro eglence insanların bakışları durusları dahi daha bir farklı kültür seviyesi yüksek. yıllardır burada tek bir sorun yaşamadım insanlarla ilgili ayrıca her keseye de uygun. tabi biz doymuşuz buralara ama ilk defa gelecekseniz madem bar falan da hitap etmiyorsa porsuk kenarında yğrğyüş çay molası yapın derim malum bahar havası ortam oldukça güzel
szova parkı, şehri derya, regülatör aracınız varsa yine kafa dinlemelik değişik.
balmumu müzesi tarihi odunpazarı şelale parkı da görülebilir. zaten kurşunlu külliyesi atlıhan cam sanatları müzesi falan hepsi odunpazarında çarşıda, doktorlrda hamamyolunda bir tur attınız mı zaten eskişehir oldu da bitti.
eger amacınız öğrencilikse tavsiye ederim buralı değilim ama gerek lokasyon gerek yeterlilik açısından öğrenci için ideal.

Yok öğrenci değilim çalışıyorum arkadaşım orada okuyor senelik iznimi orayı gezmeye ayiracagim arkadaşımın da son senesi malum o yüzden

eskişehir sevilmez mi bee
sevmeyenleri beğenmeyenleri anlayamadım

egeliyim ama eskişehir çok güzel türkiye standartlarının üstünde bence.

Aynen benim annem Eskişehirli babam egeli ben de çok severim memleketlerimden birini.
Türkiyede milyon tane yarısı etmeyen tonla şehir varken hem de. Miniciktir ama tiyatrosui festivalleri, opası vardır, etkinlikleri vardır. İnsanı aydındır daha ne olsun...

eskişehir sevilmez mi bee
sevmeyenleri beğenmeyenleri anlayamadım

egeliyim ama eskişehir çok güzel türkiye standartlarının üstünde bence.
Ağzına sağlık canım valla doğma büyüme buralıyım.Ama şehrime öyle şeyler demişler ki şok oldum.En yaşanılası ve sıkıntısız şehirlerden bir tanesi gece 2 de 3 de bile evine gidebilirsin.

Ağzına sağlık canım valla doğma büyüme buralıyım.Ama şehrime öyle şeyler demişler ki şok oldum.En yaşanılası ve sıkıntısız şehirlerden bir tanesi gece 2 de 3 de bile evine gidebilirsin.

Hala devam eder mi bilmem ama ben küçükken Uluslararası Eskişehir Festivali olurdu her yıl bir ülkenin kültürü tanıtılırdı. Ben geleneksel Çin müziğini de, Prag Kara tiyatrosunu da çok çok ucuza izlemiştim. Kenterlerin tiyatrosu gelirdi belediyenin sponsorluğunda halk ucuz izlesin diye. Şimdi Haldun Dormen mesela şehir tiyatrosuna Lüküs Hayat'ın rejisörü. Bu hangi Anadolu şehirinde var?
Ben şimdi Konyadayım mecburen öğrencileri itelemişler şehir dışına resmen öğrenci sevmiyorlar, evet öğrenci şehridir ama halkı öğrencilere yardım eder ahlaksız görmez yani. Halkı aydındır en önemlisi.
Çorum, Yozgar, Konya bunlar dururken Eskişehir gibi şehirlerin küçümsenmesi tuhaf geldi.Gece biz iki kuzen kızkıza üçte dörtte evimize laf yemeden ulaşırdı bundan beş sene önce falan. Hangi şehirde var bu?

elvanelvan88 elvanelvan88 hala devam canım başkanımız sağolsun Eskişehirimiz sayesinde kültür başkenti bile oldu.Bütçeni sarsmayacak şekilde huzur ile gezilebilecek her güvenilir şehir daha ne olsun.Nice kapalı ve dar görüşlü iller varken şehrime saydıklarına açıkcası üzüldüm :KK43: Eğer gezilemeyecek kadar kötü olsaydı neden tüm şirketleri hergün gezi düzenlerdi.Hergün dolup taşıyor şehrim övünmek gibi olmasın :KK70: :KK70:

elvanelvan88 elvanelvan88 hala devam canım başkanımız sağolsun Eskişehirimiz sayesinde kültür başkenti bile oldu.Bütçeni sarsmayacak şekilde huzur ile gezilebilecek her güvenilir şehir daha ne olsun.Nice kapalı ve dar görüşlü iller varken şehrime saydıklarına açıkcası üzüldüm :KK43: Eğer gezilemeyecek kadar kötü olsaydı neden tüm şirketleri hergün gezi düzenlerdi.Hergün dolup taşıyor şehrim övünmek gibi olmasın :KK70: :KK70:

Allah ona uzun ömür versin zaten... Kendi yaptığı balmumu heykelleri, denizi olmayan şehire getirdiği plaj, her sene taşan çamurlu porsuğu ıslah etmesi... Toplumcu belediye tam anlamıyla, o yollardaki güneş enerjili şarj cihazlarına da bayılıyorum.
Bir de barlar sokağı zaten gençlere üniversitelilere yönelik bir eğlence sunuyor zaten. Daha ağır takılmak isteyenler gider Sempre'de yer İtalyan yemeği içer şarabını ne bileyim 222'inin içinde daha ağır olan restoran kısmı var oraya girer yani Eskişehir'de seçenek çok.
O balık kokan Çukurçarşıyı bile ne güzel Lületaşına ayırdı ve yemyeşil bir küçük cafe yaptılar, nehrin kenarında..

valla sazovaya baya vakit ayir derim tadini cikarin oranin kentpark ta mutlaka gidilmeli odunpazarina mutlaka cikin selale parktan sehir manzari esliginde cayinizi kahvenizi icin gondollar cikti simdi mutlaka binin adalardaki kafelerin birine oturun bal mumu muzesine gidin mutlaka keskr bi turla gitseydiniz hic bilmiyosaniz bilen biri yoksa yaninizda zor olur gezmek

elvanelvan88 elvanelvan88 canım aynen sayesinde başkanımızın bambaşka oldu.Şimdide Aydınlı topuklu efe Bayan başkana destek oluyor sağolsun daha kimbilir nicelerii eğitmiş nicelerine de öncü olmuştur.Herkesin bütçesine zevkine göre gezilebilecek heryer mevcut :KK68::21:

valla sazovaya baya vakit ayir derim tadini cikarin oranin kentpark ta mutlaka gidilmeli odunpazarina mutlaka cikin selale parktan sehir manzari esliginde cayinizi kahvenizi icin gondollar cikti simdi mutlaka binin adalardaki kafelerin birine oturun bal mumu muzesine gidin mutlaka keskr bi turla gitseydiniz hic bilmiyosaniz bilen biri yoksa yaninizda zor olur gezmek
Yok arkadaşım 5 yıldır orda okuyor zaten o bilir teşekkür ederim :)

eskişehirliyim..
ama eskişehirde degilim..
tabi gezilecek yer o kadar çoktu ki yeni yerleri pek bilmiyorum..
1, kent park ( otogarin hemen karşısında) orasi da çok güzel yerdir...
2, sazova bilim kültür parki ( küthaya yolu üzerinde)
3. batonik parkı ( ömürde karacaşehire giderden orda)
4,carrefour. neo
5 espark
6 esnaf sarayı
7 hamamyolu.
8 şelale parkı (tramway gökmeydan duragi hemen üstüne çikiliyor ) 1 nurmarada gidilir ama çok dolaşiliyor)
8,odunpazarı evler. (atatürk lisesinin hemen yani)
9 LunaPARK bağlar da bulunuyor esparkın oralarda bi yerde:)
başkla yerlerdede vardi hatirlayamiyorum.. işte tavsiye ettiğim gezilecek yerler bunlardir:)

acaba gittiniz mi :) bizde gitmeyi düşünüyoruz öğrenciyiz malum biraz uygun yerler arıyoruz öğrenci şehri olunca gidebiliriz diye düşündük kalıcak yer günlük evler nette araştırıyoruz uygun gibi görünüyor yeme içme de çok pahalı değildir diye düşündük (öğrenci olunca )

Evet gidip geldim ben malum arakadasim vardi onda kaldim yeme icme de arakadasim eskisehir de pahali diyordu ama bana normal geldi acikcasi ancak o kadar olur diye düşündüm siz nerden hangi sehirden gideceksiniz

Evet gidip geldim ben malum arakadasim vardi onda kaldim yeme icme de arakadasim eskisehir de pahali diyordu ama bana normal geldi acikcasi ancak o kadar olur diye düşündüm siz nerden hangi sehirden gideceksiniz
Mersin'den gideceğiz :)

anladım ozaman fiyatlar falan makul sayılır ya ama güzel yer gerçekten gittiğine değecektir emin olun :KK66:

X