Eşle kavga

Babanın yaptığı büyük yanlış. O zannetmiş ki eski zamanlardaki gibi kızına babası, oğluna da anası kızınca düzeliypr evlilikler.

Ancaaak asıl mesele ne biliyor musun? Beğenmediğin kayınvalideni ne diye arıyorsun? Hepsi bal çörek gelin mi bekliyor zannediyorsun? Oğlunun gönlü olsun diye görünüp geliyorsun. Oğlu da zaman içinde de diyor ki ya benim annem böyle yapıyor ama eşim benim hatırımı sayıyor diyerek daha el üstünde tutuyor.

Bu kadar politik davranamam derseniz bile arayıp çocuk gibi kavga etmemeliydiniz.

Kusura bakmayın ama yazıklar olsun böyle babaya. Millet kızını nerelerden topluyor da yine evladım diyor bağrına basıyor. Şimdi eşinin bir tarafları kalkmıştır ay cinnet sebebi. Çocuk var mı bilmiyorum ama varsa da bir daha sakın yapma. Ne bu kocaya, ne bu ana babaya güven olur. Çok üzüldüm bu konuya.
Ne anneye ne babaya guven kalmadı baba dedıgın dinlemeden böyle konuşabilir mi bıde sana o kadar ıyı bır kızın yaa..Artık anneye babayada iyilik kör olmuş

Siz de annesini arayarak haksız konuma dusmussunuz ama babaniz cok hatali
Maas kartinizi geri alin vermiyorsa iptal edip yenisini cikartin
Ailenize de beni el ogluna ezdirdiniz diyip mesafe koyun kocaniza da ezdirmeyin kendinizi ama maas kartiniz sizde dursun gidebilecek gucunuz de olsun çünkü yaptiginiz fedakarliklar gun geliyor mecburiyetiniz oluyor yapmasaydin deniyor uzulen siz olursunuz
Kendinizi de her kosula hazirlayin yani gidemem yapamam edemem kocamdir cekerim modunda kalirsaniz daha cok ezer cesaretiniz de olmali

Siz de annesini arayarak haksız konuma dusmussunuz ama babaniz cok hatali
Maas kartinizi geri alin vermiyorsa iptal edip yenisini cikartin
Ailenize de beni el ogluna ezdirdiniz diyip mesafe koyun kocaniza da ezdirmeyin kendinizi ama maas kartiniz sizde dursun gidebilecek gucunuz de olsun çünkü yaptiginiz fedakarliklar gun geliyor mecburiyetiniz oluyor yapmasaydin deniyor uzulen siz olursunuz
Kendinizi de her kosula hazirlayin yani gidemem yapamam edemem kocamdir cekerim modunda kalirsaniz daha cok ezer cesaretiniz de olmali
Maaş kartı onlarındı cekmesını bilmedikleri ıcın ben cekıp verıyordum onlara.Annesını aramaya gelınce ne konustun bugun oglunlada gelıp tartısıyor bızımle dıye sormak ıstedım ama karışımdaki eş olacak kişi ben aradım dıye oda benim ailemı aradı.Ailem de ne aile

Burada çok fazla yanlış var.Gençlikte yapılıyor bu yanlışlıklar işte.
Şunu merak ettim.Oraya gittiğinizde kv ye anne geldiğimde dikkatimi çekiyor hep suratınız asık oluyor (bana asık demeyin) Bu çok dikkatimi çekiyor genel olarak böyle misiniz.Neden bu kadar mutsuzsunuz diye sorun bakalım ne diyecekler.Size karşı ise söylemesi gerekir.
Bu arada bu surat asma işini de hiç anlamam o başkada.Sizce neden surat asıyor onu da merak ettim.
Yine edindiğim tecrübe gösteriyor ki erkekler aileleri ile ilgili (çok büyük olay yoksa tabi) eleştiriden hiç hoşlanmıyor ve bir zaman geliyor ciddiye bile almıyor.Siz de başka büyük sorun yok ise bu surat asmayı görmezden gelemiyor musunuz.
Gidin gelin oturun kalkın evinize dönün onlar yaptığından utansın. Utanmıyorsa da onların bileceği iş.
Babanıza gelinde. Bizde geleneksel aileler kızları boşanıp dönecek diye akılları çıkar.Bunu unutmayın ondan destek olmazlar.
Burada babanız önce şunu yapacaktı.Öncelikle taraf olmayacaktı kızı bile olsanız.Ne oldu sorunu anlatın diyerek dinleyecekti.İkinize karşı böyle durumda ne yapılması gerekir akıl tavsiye ne olursa verecek olayı yumuşatacaktı.Siz eşinize kızmasını bekliyorsunuz ama o da çok doğru gelmedi bana.
Siz şimdi sakin kafa ile buradaki güzel önerilerle öncelikle düşünün ne yaptım ne yaptık yanlış olan neydi.Bir daha ne yapılmaması gerekir.Sonra eşle sakin sakin konuşun bu konuyu.

Böyle insanlar anne baba olmasın ya... İnsanlar namussuzluk yapan evladına sahip çıkıyor yeri geldiğinde, sizin suçunuz ne ki böyle yapmışlar. Çalışıyor musunuz? Ekonomik özgürlüğünü var mı?

1.eşinin ailesiyle tartışmaya girme.
2.sevmiyorsan görüşme, iletişimi en aza indir, ama eşine de sürekli onları kötüleme.
3.kendi ailenin yaptığı da çok yanlış, arana mesafe koy, çünkü arkanda değiller.
4.sorunlarınızı kendiniz çözün,kimseyle yüzgöz olmayın, 28 yaşında insanlar böyle yapar.
5.çalışmıyorsanız işle girin çalışın, eşinizle de bir mesafeniz olsun, size saygısı yok çünkü. bir şekilde geri kazanmanız lazım.

Iyı aksamlar bugün olanları anlatıyorum esımın aılesı ıle aramız yok cunku her gıttıgımızde surat asıyorlar laf atıyorlar bugunde eşim olacak kısı annemle konustum gel annemlere gıdelım deyince bende gelmek ıstemıyorum çünkü kendimi orda iyi hıssetmıyorum surat yaptıkları için.. Bunu sende bılıyorsun dedım tartıstık bagrıstık..bende annesını aradım bugun ne konustunuzda dışardan gelmiş benımle tartışıyor dedım daha telefon elimdeyken sen benım annemı aradın sımdı bende senın annenı arıyorum dıye tehdıt ettı ve aradı da.. Kızın benı Dinlemiyor tartısıyor hakaret edıyor falan filan.Halbukı başlatan o ..Aksam oldu annem babam geldi babamın surat bes karış geldiği gıbı anlayıp dinlemeden bana senın sucun sen ıyı değilsin onun dedıgını yapacaksın eger böyle onunla tartısırsan benım evıme gelme dedı. Bende baba o benimle tartışıyor dışardan gelıp annesi ıcın dedım ..Annesıne gidiyoruz bana surat yapıyorlar ondan gitmek ıstemıyorum dedım bana sen hıcbıseye değmezsın boş konusuyorsun dedı halbuki ben anneme babama o kadar ıyıyım o kadar yardımlarına gıdıyorum kı hıcbır kardesımın gitmediği kadar karşılığı buymus o kadar zoruma gıttıkı dinlemeden bana böyle konuşması..Maaş Kartını verdım bendeydı çekmesını bilmediği ıcın.. tamam gelmem bıdaha sıze dedım ve gıttıler benı suclayıp .ben napıyım sımdı sız dısardan bırı olarak yorum yapın...
Evlilik nedir bilmeyen iki insan görüyorum üzgünüm ama kabak tadi vermis sizinkisi cok sürmez esiniz ailesinden ayrisamamis bireysel biri değil sizinde saglikli kalmanız zor

Keşke herkes anne baba olmasa. Damadım beni arayıp kızımı şikayet edecek, kızımın o kadar mutsuz olduğunu görücem, ağlasa da zırlasa da bırakmam o evde alır giderim.
Ağzına ederim o damadın bir daha adımı anmadan önce bismillah çeker . Sen kim köpek kızımı şikayet ediyorsun diye

Burada çok fazla yanlış var.Gençlikte yapılıyor bu yanlışlıklar işte.
Şunu merak ettim.Oraya gittiğinizde kv ye anne geldiğimde dikkatimi çekiyor hep suratınız asık oluyor (bana asık demeyin) Bu çok dikkatimi çekiyor genel olarak böyle misiniz.Neden bu kadar mutsuzsunuz diye sorun bakalım ne diyecekler.Size karşı ise söylemesi gerekir.
Bu arada bu surat asma işini de hiç anlamam o başkada.Sizce neden surat asıyor onu da merak ettim.
Yine edindiğim tecrübe gösteriyor ki erkekler aileleri ile ilgili (çok büyük olay yoksa tabi) eleştiriden hiç hoşlanmıyor ve bir zaman geliyor ciddiye bile almıyor.Siz de başka büyük sorun yok ise bu surat asmayı görmezden gelemiyor musunuz.
Gidin gelin oturun kalkın evinize dönün onlar yaptığından utansın. Utanmıyorsa da onların bileceği iş.
Babanıza gelinde. Bizde geleneksel aileler kızları boşanıp dönecek diye akılları çıkar.Bunu unutmayın ondan destek olmazlar.
Burada babanız önce şunu yapacaktı.Öncelikle taraf olmayacaktı kızı bile olsanız.Ne oldu sorunu anlatın diyerek dinleyecekti.İkinize karşı böyle durumda ne yapılması gerekir akıl tavsiye ne olursa verecek olayı yumuşatacaktı.Siz eşinize kızmasını bekliyorsunuz ama o da çok doğru gelmedi bana.
Siz şimdi sakin kafa ile buradaki güzel önerilerle öncelikle düşünün ne yaptım ne yaptık yanlış olan neydi.Bir daha ne yapılmaması gerekir.Sonra eşle sakin sakin konuşun bu konuyu.
O kadar sogudum ki herseyden içimden hıcbısey söylemek gelmiyor artık çünkü boş anlayan yok

Iyı aksamlar bugün olanları anlatıyorum esımın aılesı ıle aramız yok cunku her gıttıgımızde surat asıyorlar laf atıyorlar bugunde eşim olacak kısı annemle konustum gel annemlere gıdelım deyince bende gelmek ıstemıyorum çünkü kendimi orda iyi hıssetmıyorum surat yaptıkları için.. Bunu sende bılıyorsun dedım tartıstık bagrıstık..bende annesını aradım bugun ne konustunuzda dışardan gelmiş benımle tartışıyor dedım daha telefon elimdeyken sen benım annemı aradın sımdı bende senın annenı arıyorum dıye tehdıt ettı ve aradı da.. Kızın benı Dinlemiyor tartısıyor hakaret edıyor falan filan.Halbukı başlatan o ..Aksam oldu annem babam geldi babamın surat bes karış geldiği gıbı anlayıp dinlemeden bana senın sucun sen ıyı değilsin onun dedıgını yapacaksın eger böyle onunla tartısırsan benım evıme gelme dedı. Bende baba o benimle tartışıyor dışardan gelıp annesi ıcın dedım ..Annesıne gidiyoruz bana surat yapıyorlar ondan gitmek ıstemıyorum dedım bana sen hıcbıseye değmezsın boş konusuyorsun dedı halbuki ben anneme babama o kadar ıyıyım o kadar yardımlarına gıdıyorum kı hıcbır kardesımın gitmediği kadar karşılığı buymus o kadar zoruma gıttıkı dinlemeden bana böyle konuşması..Maaş Kartını verdım bendeydı çekmesını bilmediği ıcın.. tamam gelmem bıdaha sıze dedım ve gıttıler benı suclayıp .ben napıyım sımdı sız dısardan bırı olarak yorum yapın...
Adam gündüz annesiyle konuşup gaza gelip sizinle tartışmamış ki siz gitmeyeceğim dediğinizde ondan dolayı tartışmış.
Bir de ne alaka arayıp annesine hesap sormak, tartışmak?
Neden böyle yüzgöz oluyorsunuz ki elbette kimse çekinmez size herşeyi söylemekte.

Sorun eşinizde ve sizde yani aranızda.
Karı koca tartışmasının sebebi ne olursa olsun ailelere yansıtıldığında bilin ki sorunlar katlanarak gelecek...

Ben sizi hatalı buldum annesini aradığınız için.
Yengem benzer şeyleri yapardı eline tel. alır milleti ayağa kaldırırdı karı koca sorunlarında sonra kimse takmamaya başladı.
Zaten babanızın eşinizin yanında sizi suçlaması olayı bitirmiş.
Bence ailesine karşı adım atın özür dileyin annesinden özellikle.

Yine kabak kaynanaya patladı yani, aman başımıza bela olmasın şu saatten sonra çoluk çocukla diye kaynananın önüne atan ana baba melek.
kaynana iyi olursa eş kotude olsa biseyler yolunda gidiyo ama kaynanalar ogullarina 4 elle sariliyosa her seyine karisiyosa gelinide gormeye gozu yoksa o evde huzur olmaz olmuyo iyi kaynanalar yaşasin 🤭

İkinizde hatalısınız..

Aileleri neden yoruyorsunuz?

Evlenirken anne - babayı dinlemezsiniz. Rahatlayınca da çözüm odaklı olmayıp Anneleri, babaları işin içine katarsıniz.

Ayrılmak istiyorsanız kararınızı verir ayaklarınız üzerinde durursunuz.

Sürekli polim yaparsanız Ailenizin bile size saygısı kalmaz.

X