Eşle kavga

Eski konularınıza baktım şimdi.
Yani bu aileler hep böyle imiş. Hem eşinizin ki hem sizinkiler...
Niye aradınız eşinizin ailesini ? Eşinizin kulağını çekecek tipte insanlar değillermiş. Sizin ailenizde sizin arkanızda duracak insanlar değillermiş. Baştan belli olan şeyleri niye zorluyorsunuz ?

Iyı aksamlar bugün olanları anlatıyorum esımın aılesı ıle aramız yok cunku her gıttıgımızde surat asıyorlar laf atıyorlar bugunde eşim olacak kısı annemle konustum gel annemlere gıdelım deyince bende gelmek ıstemıyorum çünkü kendimi orda iyi hıssetmıyorum surat yaptıkları için.. Bunu sende bılıyorsun dedım tartıstık bagrıstık..bende annesını aradım bugun ne konustunuzda dışardan gelmiş benımle tartışıyor dedım daha telefon elimdeyken sen benım annemı aradın sımdı bende senın annenı arıyorum dıye tehdıt ettı ve aradı da.. Kızın benı Dinlemiyor tartısıyor hakaret edıyor falan filan.Halbukı başlatan o ..Aksam oldu annem babam geldi babamın surat bes karış geldiği gıbı anlayıp dinlemeden bana senın sucun sen ıyı değilsin onun dedıgını yapacaksın eger böyle onunla tartısırsan benım evıme gelme dedı. Bende baba o benimle tartışıyor dışardan gelıp annesi ıcın dedım ..Annesıne gidiyoruz bana surat yapıyorlar ondan gitmek ıstemıyorum dedım bana sen hıcbıseye değmezsın boş konusuyorsun dedı halbuki ben anneme babama o kadar ıyıyım o kadar yardımlarına gıdıyorum kı hıcbır kardesımın gitmediği kadar karşılığı buymus o kadar zoruma gıttıkı dinlemeden bana böyle konuşması..Maaş Kartını verdım bendeydı çekmesını bilmediği ıcın.. tamam gelmem bıdaha sıze dedım ve gıttıler benı suclayıp .ben napıyım sımdı sız dısardan bırı olarak yorum yapın...
keşke aramasaydınız annesini ama neyse yapacak bişey yok
Yani bence bu saatten sonra babanızla görüşmeyin yani eşinizin ailesi bile siizn ailenizden daha iyi bence en azından kendi evlatlarına karşı iyiler yani siz deccal bile olsanız babanızın eşinizin yanında böyle şeyler dememesi lazımdı.
Yani size gidecek yerin yok demek istemiş açık açık bu bir insan için bir kadın için en kötü şey
Ben kinciyim galiba asla ama asla yüzlerine bakmazdım ailemin (büyük konuşmayayım ama)
Çok sinirlendim ailenize

Maaş kartı onlarındı cekmesını bilmedikleri ıcın ben cekıp verıyordum onlara.Annesını aramaya gelınce ne konustun bugun oglunlada gelıp tartısıyor bızımle dıye sormak ıstedım ama karışımdaki eş olacak kişi ben aradım dıye oda benim ailemı aradı.Ailem de ne aile
Ben mahremiyet takintili oldugumu düşünüyorum çoğunlukla. Mesela annem bende şu an ve evli kardesimle konustugunda benle ilgili bir detay vermesinden bile rahatsiz oluyorum çünkü ben onlarin ev yasantisini nasil merak etmiyorsam benimki de bana ozel kalmali diye düşünüyorum. Sizinki gibi bir durum yaşasam esimin ailesini arayip sikayet etmem çünkü artik oradaki konumu benim eşimdir onlarin oglu olarak dusunmemek gerekir. Birinin oglusu degil sizin hayat arkadasiniz. Şu kök ailelerle yeni kurulan kari kocali cekirdek aile arasindaki ayrimi insanlar tam yapabilse bu yaşadığınız yasanmazdi.
Cocuk gibi ikiniz de ailelere sikayet etmissiniz bu buyuk bir yanlis.
Peki onca yorumdan sonra ne yapmayi düşünüyorsunuz?

Iyı aksamlar bugün olanları anlatıyorum esımın aılesı ıle aramız yok cunku her gıttıgımızde surat asıyorlar laf atıyorlar bugunde eşim olacak kısı annemle konustum gel annemlere gıdelım deyince bende gelmek ıstemıyorum çünkü kendimi orda iyi hıssetmıyorum surat yaptıkları için.. Bunu sende bılıyorsun dedım tartıstık bagrıstık..bende annesını aradım bugun ne konustunuzda dışardan gelmiş benımle tartışıyor dedım daha telefon elimdeyken sen benım annemı aradın sımdı bende senın annenı arıyorum dıye tehdıt ettı ve aradı da.. Kızın benı Dinlemiyor tartısıyor hakaret edıyor falan filan.Halbukı başlatan o ..Aksam oldu annem babam geldi babamın surat bes karış geldiği gıbı anlayıp dinlemeden bana senın sucun sen ıyı değilsin onun dedıgını yapacaksın eger böyle onunla tartısırsan benım evıme gelme dedı. Bende baba o benimle tartışıyor dışardan gelıp annesi ıcın dedım ..Annesıne gidiyoruz bana surat yapıyorlar ondan gitmek ıstemıyorum dedım bana sen hıcbıseye değmezsın boş konusuyorsun dedı halbuki ben anneme babama o kadar ıyıyım o kadar yardımlarına gıdıyorum kı hıcbır kardesımın gitmediği kadar karşılığı buymus o kadar zoruma gıttıkı dinlemeden bana böyle konuşması..Maaş Kartını verdım bendeydı çekmesını bilmediği ıcın.. tamam gelmem bıdaha sıze dedım ve gıttıler benı suclayıp .ben napıyım sımdı sız dısardan bırı olarak yorum yapın...
Büyümeden evlenmemeliydiniz. Bu ne onun annesini ara o senin anneni arasın vs. Daha kavga etmeyi bilmiyorsunuz.

Ben mahremiyet takintili oldugumu düşünüyorum çoğunlukla. Mesela annem bende şu an ve evli kardesimle konustugunda benle ilgili bir detay vermesinden bile rahatsiz oluyorum çünkü ben onlarin ev yasantisini nasil merak etmiyorsam benimki de bana ozel kalmali diye düşünüyorum. Sizinki gibi bir durum yaşasam esimin ailesini arayip sikayet etmem çünkü artik oradaki konumu benim eşimdir onlarin oglu olarak dusunmemek gerekir. Birinin oglusu degil sizin hayat arkadasiniz. Şu kök ailelerle yeni kurulan kari kocali cekirdek aile arasindaki ayrimi insanlar tam yapabilse bu yaşadığınız yasanmazdi.
Cocuk gibi ikiniz de ailelere sikayet etmissiniz bu buyuk bir yanlis.
Peki onca yorumdan sonra ne yapmayi düşünüyorsunuz?
Ailemle artık gorusmemeyı dusunuyorum onun ailesi ile zaten görüsmuyorduk. Eşe gelince onunlada mesafelıyız ama çocuklarımız var malesef beraberiz

Eski konularınıza baktım şimdi.
Yani bu aileler hep böyle imiş. Hem eşinizin ki hem sizinkiler...
Niye aradınız eşinizin ailesini ? Eşinizin kulağını çekecek tipte insanlar değillermiş. Sizin ailenizde sizin arkanızda duracak insanlar değillermiş. Baştan belli olan şeyleri niye zorluyorsunuz ?
Gerçekten öyle aıleler oyle önemli olan bu adamın gelıp bana onlarla ılgılı konusmaması yoksa böyle geldi böyle gıder

keşke aramasaydınız annesini ama neyse yapacak bişey yok
Yani bence bu saatten sonra babanızla görüşmeyin yani eşinizin ailesi bile siizn ailenizden daha iyi bence en azından kendi evlatlarına karşı iyiler yani siz deccal bile olsanız babanızın eşinizin yanında böyle şeyler dememesi lazımdı.
Yani size gidecek yerin yok demek istemiş açık açık bu bir insan için bir kadın için en kötü şey
Ben kinciyim galiba asla ama asla yüzlerine bakmazdım ailemin (büyük konuşmayayım ama)
Çok sinirlendim ailenize
Bende artık onlarla görüşmeyeceğım o agır lafları o kadar zoruma gıttı kı sankı ne yaptımda o kadar şey söyledi yazık gerçekten

Çok üzüldüm durumunuza...eş kişisi annesini üzdügünüz için, ailenizi artı sizi uzerek ve aranızı bozarak intikam almaya çalışmış...babanizda ekmeğine yağ sürmüş..artık dahada baskılar sizi durum bu malesef...
Ailesiyle görüşmemeye devam edin ama ailesini arayıp asla hesap sormayın bidaha..kendi ailenizlede iletişimi kesin ararlarsa asla acmayin cezalarını çeksinler elin oğluna koz vererek sizin durumunuzu dahada zora sokmuşlar
Eşinizle konuşun ne senin ailen ne benimki hiçbirini istemiyorum ama sen istiyorsan görüş deyin ne hali varsa görsün
Ve bunlara ek psikolojik destek alın.. size iyi gelecek tek şey bu gibi görünüyor

Inan aynilarini ben yasyrm ve anne babam yok kardesler evli hicbiri ilgi gostermez bana kocam tam bi ana kuzusu bana yapmadiklarini birakmadi kv ve ailesi gitcek yerim yok katlaniyrm ben sinir hastasi oldum evlilik afedersin b.ktan bişey bide cocugum var

evlilik sorunlarına 3. kişiler karıştırılmaz. bunlar evliliğin temel kuralı. annenize kocam bana sövdü derseniz o kadın bunu aradan 5 yıl geçse de hatırlar ve damattan tiksinir. siz barışsanız çocuklarınız olsa bile anne olarak bir kere notunu vermiştir. o yüzden asla asla boşanma düşüncesi olmayan ailelere birşey anlatmasın.
gelelim eşinize. türkiyede erkekler karısını üçüncü kişilere genelde anlatmaz. sizin olayda babanıza anlatmış ama bir gün erkek arkadaşlarına yakın dostlarına da evin içindeki tartışmaları anlatırsa diye yazıyorum. burada yenge diye bir kavram var. yengeye çocuklara selam söyle diye bir kalıp var. erkekler boşanma yoksa karısını üçüncü kişilere genelde anlatmaz. eğitimlisi de eğitimsizi de bunu bilir ve karısı hakkında detay vermez. karısıyla harika geçmiş romantik günü de karısıyla yaptığı berbat tartışmayı da detaya girerek an-lat-maz. çünkü içgüdüsel olarak eşini başka erkeklerden korumak ister. bunların araları kötü yakında boşanırlar bu kadın bekar kalacak bekarsa bende ilgi duyabilirim demesinler diye karısı ile ilgili konularda ketum olurlar. bu erkeklerin büyük bir kısmının kendi aralarındaki kanun gibi bir şey. ev hayatı mahremdir. nokta. eşinize bunu anlatın. o dertleşmeye çalışırken dışarıya karşı çok yanlış imaj çiziyor. evlilikteki iletişim sorunlarını bu işin uzmanları çözer. ne aile ne akraba ne de kankalar. boşa konuşma ve ketum ol ağır ol diyin konuyu kapatın.

İkinizde hatalısınız..

Aileleri neden yoruyorsunuz?

Evlenirken anne - babayı dinlemezsiniz. Rahatlayınca da çözüm odaklı olmayıp Anneleri, babaları işin içine katarsıniz.

Ayrılmak istiyorsanız kararınızı verir ayaklarınız üzerinde durursunuz.

Sürekli polim yaparsanız Ailenizin bile size saygısı kalmaz.
Merhaba mesajı sımdı gordum evlenırken tam tersı onlar bana bununla evlen dıye baskı yaptılar..hıcbır desteklerini gormedım arkamda yınede annem babam dedım en son bu ağır kalp kırıcı laflardan sonra uzaklaştım onlardan.Hem sız evlendırın hemde hıcbıseyde hakkımı savummayın yinede bana sus deyin yazık.

Evin yükünü çeken evlat gün gelir ana babaya yük olur. Hiç şaşmaz 🤦‍♀️

Sizi o kadar çok iyi anlıyorum ki, şunu diyebilirim bu durum sizi yıldırmasın. Aksine güçlendirsin. Bu hayata yalnız geldik ve yalnız gıdıcez her koşulda ayakta kalmak lazım. Yalnızlık güçlendirir. ✌ Uzuuuun zamandır uyguladığım tarife.

Sizi o kadar çok iyi anlıyorum ki, şunu diyebilirim bu durum sizi yıldırmasın. Aksine güçlendirsin. Bu hayata yalnız geldik ve yalnız gıdıcez her koşulda ayakta kalmak lazım. Yalnızlık güçlendirir. ✌ Uzuuuun zamandır uyguladığım tarife.
O zamandan berı kardeşten abladan anneden babadan darbe gördüm kötü sozler çirkin laflar duydum sırf bı tartışma için ailenin hainı ilan edildim halbukı hepsine tek tek iyiliklerım dokunmuştur. Bu hayatta insanlar psikoloji bozup neden boyle oldun derler

Sen annesini aramakla hata etmişsin bacım. Sen yapıyorsan o da yapar ki yapmışta. Babanın ne olursa olsun arkanda durması gerekirdi tabi ki eşinin eline koz vermiş boşu boşuna. Bence sorunlarınızı kendi içinizde halledin kimse kimsenin anasını babasını aramasın.

X