Eşlerin asli görevleri

ne yapicaksiniz peki konu sahibesi, nerde kalicaksiniz, sokakta mi yatacaksiniz? Yatacak yere ihtiyaciniz var en basitinden. Esyalari satin, babaevine donun, kendinizi bir odada 14 gun karantina altinda tutun. Calismak zorunda olan evlerinde cocuk & yasli olan insanlar var, onlar nasil yapiyorsa siz de yaparsiniz.
Hassas olalım lütfen zira konu sahibesi elinde sopasıyla geziyor 🙂

Babam tam da dediğiniz gibi ve gayet de hassasım.
Siz burda insan terslemeye bırakın da dürüst bir şekilde kendinize cevap verin ;evden ayrılmak istiyor muyum yoksa adama ders olsun diye boşandım ama olmadı mı..iyi akşamlar size .
😃Sizin dediğiniz gibiyse niye buraya konu açayımki. Ders verdim der otururum oturduğum yerde.ya da babama da gitmeyeceksem yine konu açmadım otururdum oturduğum yerde.
Ha hiç işim gücüm yok siz beni azarlayında tatmin olun diye konu açtım dimi. Yargılarınız tutmadı diye sinirlenmeyin lütfen. Sizede mutlu akşamlar. Umarım aynı duruma düşüp çaresiz hissetmesini kendinizi

ne yapicaksiniz peki konu sahibesi, nerde kalicaksiniz, sokakta mi yatacaksiniz? Yatacak yere ihtiyaciniz var en basitinden. Esyalari satin, babaevine donun, kendinizi bir odada 14 gun karantina altinda tutun. Calismak zorunda olan evlerinde cocuk & yasli olan insanlar var, onlar nasil yapiyorsa siz de yaparsiniz.
Bende öyle yapmaya karar verdim
Bugünkü habere göre 27 mayısta yasak kalkıyomuş. Eşyalar satılmasada gidicem babama.(şimdi şu anda niye gitmiyosun derseniz pandemi yasağını devlet koydu boşuna değildir. bilimkurulu vs karar veriliyor sonuçta. Kalkacaksada risk azalacak demekki. Bu içimi rahatlattı. Babama birşey olmasını istemem sonuçta)

Boşandıktan sonra aynı evde birlikte yaşamaya devam etmek gibi bir alternatif olduğunu sizden duydum. Diz çöktü arkasını dönüp yattı gibi bir şey de okudum sanırım, aynı yatakta yatmaya da devam mı ediyorsunuz anlamadım.
Bir de gerçekten anlamadım ara ara GB yazıyorsunuz o ne demek? Gibi mi demek istiyorsunuz 🙄

Bahane değil nolur anlayın artık. yani bahane istesem taleplerim olurdu süreci uzatırdım hiçbişey istemeden ayrıldım zaten. Aynı evde kalmak için bahaneler değil.. Eşyalarım.. çünkü elimde kalan ve gerçekten evliliğim dışında bana ait olan şeyler

Eşya diyorsunuz ama bu eşyaları alan 2. El ci esnaflar yok pahasına alıyor. Geçen yıl ablamın komple ev eşyasını sattık şehir değiştirdiği için götürmedi eşyalarını, 3+1 komple evin eşyalarını üstelik beyaz eşyaları markalı ve iyi durumdaydı 4.000 liraya aldılar yani eşya parasına bel bağlamayın.
Eşinizle boşanmışsınız aynı evde kalarak nahoş durumlara sebebiyet verirsiniz. Sinirler gerilir, kafalar karışır, kendinize bu eziyeti yapmayın. Toplanın gidin babanızın yanına, hastalık konusunda önleminizi alın ve önünüze bakın artık. Evde kaldığınız süre uzadıkça sarpa sarar bu konu yine zararlı çıkarsınız

Çok uzundu , Okuyamadim durumum yoktu :rolleyes: bosanip ayni evde eşya icin duruyorsaniz durmayın bence, pandemi koşullari da babanizi koruyacak şekilde sağlanabilir, mesele yok ,alın cantanizi çıkın,başınizin gozunuzun sadakasi olsun

Eşya diyorsunuz ama bu eşyaları alan 2. El ci esnaflar yok pahasına alıyor. Geçen yıl ablamın komple ev eşyasını sattık şehir değiştirdiği için götürmedi eşyalarını, 3+1 komple evin eşyalarını üstelik beyaz eşyaları markalı ve iyi durumdaydı 4.000 liraya aldılar yani eşya parasına bel bağlamayın.
Eşinizle boşanmışsınız aynı evde kalarak nahoş durumlara sebebiyet verirsiniz. Sinirler gerilir, kafalar karışır, kendinize bu eziyeti yapmayın. Toplanın gidin babanızın yanına, hastalık konusunda önleminizi alın ve önünüze bakın artık. Evde kaldığınız süre uzadıkça sarpa sarar bu konu yine zararlı çıkarsınız
Size çok teşekkür ederim işte bunun gibi örnekleri duymaya ihtiyacım vardı. Mesela o 4.000 bile bana ilaç gibi gelicek.benimde elektronik eşyalarım 3- 4 yıllık. Diğer mobilyalar 8 yıllık fln.

Size çok teşekkür ederim işte bunun gibi örnekleri duymaya ihtiyacım vardı. Mesela o 4.000 bile bana ilaç gibi gelicek.benimde elektronik eşyalarım 3- 4 yıllık. Diğer mobilyalar 8 yıllık fln.

Yeniliğine falan bakmıyorlar eşyanın yok pahasına alıyorlar, umarım gönlünüze göre çözersiniz

Çok uzundu , Okuyamadim durumum yoktu :rolleyes: bosanip ayni evde eşya icin duruyorsaniz durmayın bence, pandemi koşullari da babanizi koruyacak şekilde sağlanabilir, mesele yok ,alın cantanizi çıkın,başınizin gozunuzun sadakasi olsun
Çok eğlendirdim sizi dimi
Yeniliğine falan bakmıyorlar eşyanın yok pahasına alıyorlar, umarım gönlünüze göre çözersiniz
Teşekkür ederim umarım

😃Sizin dediğiniz gibiyse niye buraya konu açayımki. Ders verdim der otururum oturduğum yerde.ya da babama da gitmeyeceksem yine konu açmadım otururdum oturduğum yerde.
Ha hiç işim gücüm yok siz beni azarlayında tatmin olun diye konu açtım dimi. Yargılarınız tutmadı diye sinirlenmeyin lütfen. Sizede mutlu akşamlar. Umarım aynı duruma düşüp çaresiz hissetmesini kendinizi
Verdiğiniz cevaplara bakılırsa kimin kimi azarladıgı ortada .Zaten oturduğunuz yerde oturuyorsunuz ve ne yaptığınız inanın burda kimsenin umurunda değil .He bu arada çaresiz değilsiniz ,elinizde babanıza gitmek gibi bir ihtimal varken adamla aynı evde yaşamaya devam etmeyi tercih eden sizsiniz .
En sondaki muhteşemse seviyeli bedduanız için de teşekkür ederim ancak ben öyle bir durumda olsam eşya para derdine düşmeden babamın evine gider ,14 gün kendimi bir odaya kapatır ,siparişlerimin hepsini market dahil internetten verir sonra da yaşamıma devam ederdim .
Mutlu akşamlar .

Ayrıca üç tane kamu bankası 10.000tl ye kadar destek kredisi veriyor ,başvuru yaptınız mı?eğer bankalarda takip kaydınız yoksa ben alamayan görmedim .(10.000 TL olmasa da 3-5 birşey veriyorlar)

Bastan sona okudum. Üzüldüm sizin adınıza, ama yorumları okumadım, bir sürü maddi sömürüye ugramısken neden ondan bosanırken bisi istemediniz ve neden evi terk eden siz oluyosunuz?

Ya şunu özet geç. Kim okuyacak bunu? Bu kadar ayrıntıya ne gerek var. Dayak yemişsin, bosanmissin. Daha ne eşya derdindesin. Kanepe filan mı? Topla bavulunu, aynı şehirde isen git babanın yanina. Zaten evdesin, ne riski?
Uzunsa okuma geç. Okumaya üseniyorsun cevap yazmaya üşenmiyorsun. Kk cümle sınırlaması getirmiş mi? Hayır. İnsanlar derdini anlatmaya çalışıyor emmeyin kimsenin enerjisini bi salın artık ya

Boşandıktan sonra aynı evde birlikte yaşamaya devam etmek gibi bir alternatif olduğunu sizden duydum. Diz çöktü arkasını dönüp yattı gibi bir şey de okudum sanırım, aynı yatakta yatmaya da devam mı ediyorsunuz anlamadım.
Bir de gerçekten anlamadım ara ara GB yazıyorsunuz o ne demek? Gibi mi demek istiyorsunuz 🙄
Aynen ben de GB ne demek diye soracaktım bir ben anlamadım sanıyordum

Madem aynı evdesiniz öyleyse asla muhatap olmayın.

Şu an bu süreçte olmasaydınız , yeniden nafaka davası açın diyecektim bu süreçler bitene kadar .

Issizlik maaşı bağlanmadi mi, Bu süreçte işten çıkanlar için yardımlar yapılıyor , başvurdunuz mu ?

Bulunduğunuz evdeki eşyalar sizinse ve kontrat ta Sizin uzerineyse o neden evden gitmiyor ?

Ev sahibi çok iyiyse kiraz ödemesi için bir kaç ay izin isteyin ve iş arayın.

Öyle ya d böyle bir şekilde düzeni kuracaksiniz. 25 binlik eşyayı 5 bine şaşkın satmayın Eski eşinize.

Birde madem calisiyordunuz neden aidat geldiğinde Eşinizden istiyorsunuz ki ?

1 gece kaldım mecbur ve korka korka. Uzun süreli kaldığımda risk daha yüksek neden açık aramaya yönelik yorumunuz.
Boşandıysanız nasıl sırtı dönük yatıyor..aynı yatakta mı yatıyor..boşanmamışsınız henüz siz.. gidin babanıza eşiniz bu şekil hala evli olduğunu düşünüyor..siz dışarı çıkmadıysanız babanız için risk oluşturmaz

X