Esma ve Dua tecrübelerimizi paylaşalım

Nette arastirdim sirasi Yâ cemili yâ Musavvirü yâ Nur bu sekilde mi okunuyor
Sırası önemli degil esmalarda istedigin gibi okuyabilirsin

Kötü niyetli insanların senden uzaklasması içinde Ya Cebbar Ya Müheymin Ya Hafız kombin olarak okuyabilirsin

Kac adet okunuyor tamda icimi okudun istedigim tam olarak bu ya cebbar esmasini biri zarar gorsun uzaklassin diye degil sadece kendini bilmez bir kac insan var yani laf sokuyorlar insanin kalbini kiriyorlar iste onlar icin okuyacaktim :KK43:
Esma okurken dikkat edilmesi gereken yüksek sayılarda okumak değil makul sayılarda vird haline getirmektir.O yüzden sizi zorlamayacak günlük akışı bozmayacak bir sayıda okumak daha makul olacak fikrimce..Çunku esmalarda en önemli şey devamlılıktır.Bırakmak herşéyin eski haline dönmesine sebep olur..
Esmaların ebced değeri farklıdır .Ama siz kombin olarak 100 defa okumanız (inanarak ve hissederek)yeterlidir fikrimce..
Birde size fayda veren esma ve esmaları asla kimsryle paylaşmamaktır..Her esma her insanda aynı etkiyi yapmaz .
Siz Ya Cebbar ve Ya Rauf esma kombinini okuduğunuzda size yeterli tesiri göstermezse (srbebi özgüveniniz düşükse veya ürkek bir yapınız varsa) bu kombine Ya Mütekkebiri mutlaka ekleyin.
Ve okurken etkilerini hemen görmedim diye vazgeçmeyin zamanla esmanın tecellileri sizde karşılık bulacaktır..
Sabır ve inançla devam edin

Esma okurken dikkat edilmesi gereken yüksek sayılarda okumak değil makul sayılarda vird haline getirmektir.O yüzden sizi zorlamayacak günlük akışı bozmayacak bir sayıda okumak daha makul olacak fikrimce..Çunku esmalarda en önemli şey devamlılıktır.Bırakmak herşéyin eski haline dönmesine sebep olur..
Esmaların ebced değeri farklıdır .Ama siz kombin olarak 100 defa okumanız (inanarak ve hissederek)yeterlidir fikrimce..
Birde size fayda veren esma ve esmaları asla kimsryle paylaşmamaktır..Her esma her insanda aynı etkiyi yapmaz .
Siz Ya Cebbar ve Ya Rauf esma kombinini okuduğunuzda size yeterli tesiri göstermezse (srbebi özgüveniniz düşükse veya ürkek bir yapınız varsa) bu kombine Ya Mütekkebiri mutlaka ekleyin.
Ve okurken etkilerini hemen görmedim diye vazgeçmeyin zamanla esmanın tecellileri sizde karşılık bulacaktır..
Sabır ve inançla devam edin
Allah razi olsun

Siz tecrube ettiniz mi paylastıgınız zaman ne oluyor? Zaten bu konu esmaların faziletlerini tecrube edenler paylassın diye acılmıs ki ben dahil pek cok insan istifade ediyor.
Ben pek cok kişiyle paylastım herhangi olumsuz bir durum olmadı. Bir ark daha yazmıstı sanırım etkisi azalıyor diye öyle birseyde olmadı.. Bu yorumdan sonra yazmaya cekinen arkadaşlar olacaktır diye uzuldum sahsen

Siz tecrube ettiniz mi paylastıgınız zaman ne oluyor? Zaten bu konu esmaların faziletlerini tecrube edenler paylassın diye acılmıs ki ben dahil pek cok insan istifade ediyor.
Ben pek cok kişiyle paylastım herhangi olumsuz bir durum olmadı. Bir ark daha yazmıstı sanırım etkisi azalıyor diye öyle birseyde olmadı.. Bu yorumdan sonra yazmaya cekinen arkadaşlar olacaktır diye uzuldum sahsen
Aslında tam olarak söylemek istediğim şey esmalar her kişide aynı etkiyi göstermez.Mesela özgüveni düşük biri Ya Mütekkebir esmasıyla özgüvenini yüksrltecek ve o özgüvenle istediği başarıya ulaşabilecekken Özgüveni yüksek birine bu esma fazla gelip yanlış girişimde bulunacak.
Yada ürkek biri ürkekliğinden ötürü istediklerine kavuşamadığında Ya Settar Ya Kerim esmalarıyla cesaret tecellisini kendine çekecek ama zaten cesareti yüksek birinde ya etkisiz yada fazla cesaretle yanlış oluşumlar olacak.Vitamin gibi yani

Esmalar karşımızdakileri değil bizi ve bizim enerjimizi etkiler.Misal Özgüven için okudugumuz esma bizi özgüvenli biri gibi hissettirip etrafada bu enerjiyi hissettirmemize sebep olur.

Sadece kendimizi iyi tanıyıp isteklerimizi ve o isteklere giden yolda eksiğin ne olduğunu bilmemiz gerekir..Her esma bir anahtar ve doğru kapıda sadece kiltler açılır.

Bize iyi gelen esma dua yada ilahi mesajlar kişiye özel sır gibidir.Paylaşılınca bu sır açığa çıkar ve etkisi gider.Ben bunu defalarca yaşadım.Ve çevremde de bunu çokça duydum.
Bazen bir kişi okuduğu esmayla çok iyi şeyler yaşadığından bahseder ama bir diğer okuyan hiç etki hissetmedim der.Yada biri esmasını kolaylıkla okurken diğerine ağırlık çöker ağır geli okuyamaz..
Tabii bunlar benim araştırıp okuyup yaşadıklarımdan çıkardığım fikrimdir.
Umarım herkes kendi doğru anahtarını bulup doğru kapıları açar .
Esma okumak Rabbimizi zikretmek zaten en huzur bulduğum meşguliyet.

Aslında tam olarak söylemek istediğim şey esmalar her kişide aynı etkiyi göstermez.Mesela özgüveni düşük biri Ya Mütekkebir esmasıyla özgüvenini yüksrltecek ve o özgüvenle istediği başarıya ulaşabilecekken Özgüveni yüksek birine bu esma fazla gelip yanlış girişimde bulunacak.
Yada ürkek biri ürkekliğinden ötürü istediklerine kavuşamadığında Ya Settar Ya Kerim esmalarıyla cesaret tecellisini kendine çekecek ama zaten cesareti yüksek birinde ya etkisiz yada fazla cesaretle yanlış oluşumlar olacak.Vitamin gibi yani

Esmalar karşımızdakileri değil bizi ve bizim enerjimizi etkiler.Misal Özgüven için okudugumuz esma bizi özgüvenli biri gibi hissettirip etrafada bu enerjiyi hissettirmemize sebep olur.

Sadece kendimizi iyi tanıyıp isteklerimizi ve o isteklere giden yolda eksiğin ne olduğunu bilmemiz gerekir..Her esma bir anahtar ve doğru kapıda sadece kiltler açılır.

Bize iyi gelen esma dua yada ilahi mesajlar kişiye özel sır gibidir.Paylaşılınca bu sır açığa çıkar ve etkisi gider.Ben bunu defalarca yaşadım.Ve çevremde de bunu çokça duydum.
Bazen bir kişi okuduğu esmayla çok iyi şeyler yaşadığından bahseder ama bir diğer okuyan hiç etki hissetmedim der.Yada biri esmasını kolaylıkla okurken diğerine ağırlık çöker ağır geli okuyamaz..
Tabii bunlar benim araştırıp okuyup yaşadıklarımdan çıkardığım fikrimdir.
Umarım herkes kendi doğru anahtarını bulup doğru kapıları açar .
Esma okumak Rabbimizi zikretmek zaten en huzur bulduğum meşguliyet.

"Bize iyi gelen esma dua yada ilahi mesajlar kişiye özel sır gibidir.Paylaşılınca bu sır açığa çıkar ve etkisi gider."

Sadece bu kısma katılmıyorum cunku eğer dogru olsaydı Peygamber Efendimiz(S. A. V) boyle bir hadisi olmazdı diye düşünüyorum

"Kur'ân'ın en faziletli sûresi Fâtiha Sûresidir"
"Yasin süresi Kuranın Kalbidir..."

Fatiha suresi aynı zamanda bir duadır.Dualarda kişiye özel demişsiniz ama bakın fatihanın fazileti,yasin süresiyle ilgili hadis var.Yine Bakara ve Ali İmran süresi.. Aslında Kuranı Kerim de ki her bir sürenin de ayrı faziletleri vardır bunlar da alimler tarafından açıklanmıstır. Bereket için Tebareke, cüzdan duaları, 4444 duası, salatı fatiha ve diğer salatlar, ve daha tecrube edilmiş pek cok faziletli dualar günümüze kadar paylasılmıstır. Esmalar da nasıl ki her esmayı okuyamıyoruz dediğiniz gibi agır gelebiliyor yani enerjisi uymuyor yada faziletini göremeyebiliyoruz dualarda da aynı şekilde oluyor. Mesela 4444 duasını cok defa yaptım ama duam kabul olmadı demekki benim için hayırlı degil duam yada kabul oldu zamanını bekliyor. Ama diğer kişi duaya baslıyor biter bitmez duası kabul oluyor. Dualarında esmalarında fazileti veya kabulu kişiye göre değişir veya tecellisi daha erken daha geç olabilir. Sadece özel rüyalarımızın anlatılmaması gerektigini düşünüyorum onu dısında dinimizde paylasmak esastır heleki ibadet yapmaya sevkediyorsa insanı.

Ben küçükken akrabamiz bekar bir abla için biri rüyasında "Sübhanallahi ve bihamdihi" zikrini görmüş tüm tanidiklara okumaları için rica etmişlerdi abla evlendi maşallah mutlu bir evliliği var tabi canlar herkesin imtihanı ayrı su hayatta ona oldu bana olmuyor vesvesesine kapılmadan edelim duamizi Allah büyük bu mübarek aylar hürmetine bebek isteyene hayırlı bebek yuva kurmak isteyene hayırlı yuva iş isteyene hayırlı rizik kapilari nasip etsin insaAllah Rabbimiz
Bende bekarim ruyamda ya latif oku dediler, bi ara gene rüyamda Kaf suresini oku dediler, Karia suresinide gormuştum

"Bize iyi gelen esma dua yada ilahi mesajlar kişiye özel sır gibidir.Paylaşılınca bu sır açığa çıkar ve etkisi gider."

Sadece bu kısma katılmıyorum cunku eğer dogru olsaydı Peygamber Efendimiz(S. A. V) boyle bir hadisi olmazdı diye düşünüyorum

"Kur'ân'ın en faziletli sûresi Fâtiha Sûresidir"
"Yasin süresi Kuranın Kalbidir..."

Fatiha suresi aynı zamanda bir duadır.Dualarda kişiye özel demişsiniz ama bakın fatihanın fazileti,yasin süresiyle ilgili hadis var.Yine Bakara ve Ali İmran süresi.. Aslında Kuranı Kerim de ki her bir sürenin de ayrı faziletleri vardır bunlar da alimler tarafından açıklanmıstır. Bereket için Tebareke, cüzdan duaları, 4444 duası, salatı fatiha ve diğer salatlar, ve daha tecrube edilmiş pek cok faziletli dualar günümüze kadar paylasılmıstır. Esmalar da nasıl ki her esmayı okuyamıyoruz dediğiniz gibi agır gelebiliyor yani enerjisi uymuyor yada faziletini göremeyebiliyoruz dualarda da aynı şekilde oluyor. Mesela 4444 duasını cok defa yaptım ama duam kabul olmadı demekki benim için hayırlı degil duam yada kabul oldu zamanını bekliyor. Ama diğer kişi duaya baslıyor biter bitmez duası kabul oluyor. Dualarında esmalarında fazileti veya kabulu kişiye göre değişir veya tecellisi daha erken daha geç olabilir. Sadece özel rüyalarımızın anlatılmaması gerektigini düşünüyorum onu dısında dinimizde paylasmak esastır heleki ibadet yapmaya sevkediyorsa insanı.
öğretmenim atanamıyorum. farklı işlere girdim ama her seferinde bi aksilik yaşadım. ya mobinge maruz kaldım ya da terbiyesiz hareket ve laflara. mülakata giriyorum güzel geçiyor ama yedeklerde kalıyorum. tam olacak diyorum yine olmuyor. özgüvenim iyice azaldı. iş kapılarını açmak ve özgüven için hangi esmaları okumalıyım

öğretmenim atanamıyorum. farklı işlere girdim ama her seferinde bi aksilik yaşadım. ya mobinge maruz kaldım ya da terbiyesiz hareket ve laflara. mülakata giriyorum güzel geçiyor ama yedeklerde kalıyorum. tam olacak diyorum yine olmuyor. özgüvenim iyice azaldı. iş kapılarını açmak ve özgüven için hangi esmaları okumalıyım
İş için Ya Vacid, Ya Fettah, Ya Kerim, Ya Latif
Peşpese kombin olarak okuyabilirsin gunluk en az 100 kere okursan iyi olur fazlada olabilir
Özgüven için önceki sayfalarda yazmıstım cnm
Allah hayırlı iş kapıları nasip etsin inş
Bunun dısında bakara süresi vakia süresi okuyup dinlemek faydalı olacaktır

İş için Ya Vacid, Ya Fettah, Ya Kerim, Ya Latif
Peşpese kombin olarak okuyabilirsin gunluk en az 100 kere okursan iyi olur fazlada olabilir
Özgüven için önceki sayfalarda yazmıstım cnm
Allah hayırlı iş kapıları nasip etsin inş
Bunun dısında bakara süresi vakia süresi okuyup dinlemek faydalı olacaktır
çok teşekkür ederim. inşaAllah çok güzel bir işim olur benim de

Ya Aliyy oku cnm ben bekarken ruyamda gormustum 6 ay sonra eşimle karsılastım
Ben de cok kismetsizim. Cok mu cirkinik diye dusunmeye basladim simdiye kadar bir kisi dahi begenmedi beni dua da ettim. Ruyamda da evlenebilecek miyim ya da biri sevicek mi diye goruyun diye de dua ettim yine ruyamda hicbir sey gormedim

Ya Kayyum esması 6.hissi kuvvetlendiriyor,ama öyle böyle değil,rüyamda yarın ne yaşayacağımı görüyordum birebir yaşıyordum.Zikretmeye başladığımda beynimde bir şeyler oldu sanki beynimin içindeki damarların hareketlerini hissettim ve zekam gelişti,keşke önceden bunu yapsaymışım,okulda matematikten bu kadar sıkıntı yaşamazdım.1 ay kadar zikrettikten sonra aklımdan geçirdiğim herşeyi önümde görmeye başladım,mesela evdeyim "keşke şu komşum gelsede kahve içip konuşup sohbet etsek diyordum,1 saat sonra kapı çalıyor o komşumu kapıda buluyordum",uykularım azaldı,sinirli oldum ve kapatmaya çalıştığım iştahım daha çok arttı,ama çok sevilen aranılan,el üstünde tutulan bir insan oldum 300 kere akşamları okuyordum.
Hera kardes mrb. Yazilarinizi takip ediyorum.hangi esmanin ne sekilde etki ettigini nasil ? Ve etki etmeyen oldu demissinz halbuki bazi esmalarin herkesde ayni zamanda veya sekilde etki etmedigi dusunulmekde. Belki de devam etmeniz gerekmekteydi. Hic boyle dusundunz mu? 5 yildir esma cekiyorum demissinz. Esma cekenlere ruhaniyelerin uyacagi rahatsiz edecegi korkutalacagi yonunde bir bilgi var. Siz boyle birsey yasadinz mi?

8
Benim hiç şaşmayan ve çok inandığım bir duam var Yasin süresini okurken ve her mübin kelimesinden sonra 3 mübin duasını okurum. Bu şekilde Yasin i tamamların vaktim varsa 3 kez Yasin i bu şekilde okurum. Ve Allah’ın izniyle kabul oldu hepsi hamdolsun.
Abla selamün aleyküm. Rica etsem benim için de yapar mısın? Çok zor durumdayım.😔

merhaba kizlar ben bir egitim aldim kalbin rehberligi diye. youtubedan hocamiz guzel anlatmis dileyen bakabilir harika bir egitim hayatiniz degisir. bende kisaca aciklayayim, kisinin enerji alanina girip ona fiziksel ya da psikolojik ya da hayatinda sorun veren bilincaltindaki duygulari inanclari bulup, onlari uygun frekanslar yükleyerek dönüstürüyorum enerji alanindaki kisiye sıkıntı veren negatif enerji formlarini kisiden uzaklastiriyorum, aurasini o konuyla ilgili arindiriyorum. dileyen olursa uygulayabilirim. tabi ücretli .
simdiye kadar yararini gordugum konular; özguven, biriyle bag kesme, akdeniz atesi hastaligi, kronik yorgunluk, korku kaygi, carpinti, egzema, fıtık, stres, kronik beden agrisi

deneyimlerim oldukca yazarim daha

iş bulma, kismet acilmasi , surekli ayni kisileri cekme tarzi olaylara da uygulanip olumlu sonuc alanlar var ama ben daha deneyimlemedim yalan olmasin .

Son düzenleme:
X