essure endometriozis ve tüpbebek

meralun

Rabbim sana sığınırız!
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2007
875
6
ileri evre endometirozis hastasıyım, hormon bozukluğum yok

ilk tüpbebek denememizde 1.kalitede bir tane ve ikinci kalitede iki embriyo transfer edildi

2. ayda ikiz gebeliğin düşükle sonuçlanmasının ardından düşmeyen beta hcg dış gebeliği açığa çıkardı.üçüncü embriyo rahim arkasına tutunmuştu, metotraksat ile sonlandırıldı.

yoğun karın içi yapışıklıklar nedeni ile amelyat riskli olduğundan -zaten kist aldırma nedeni ile1 L/S ve L/T oldum-

dışgebeliğe engel olmak için ESSUR.. denen alet takıldı ve ikinci tüpbebek yapılacak

soru: Essure dışgebeliği önler mi?

soru: eğer gebe kalırsam bebeğe zararı olur mu?

teşekkür ederim

ileri evre endometirozis hastasıyım, hormon bozukluğum yok

ilk tüpbebek denememizde 1.kalitede bir tane ve ikinci kalitede iki embriyo transfer edildi

2. ayda ikiz gebeliğin düşükle sonuçlanmasının ardından düşmeyen beta hcg dış gebeliği açığa çıkardı.üçüncü embriyo rahim arkasına tutunmuştu, metotraksat ile sonlandırıldı.

yoğun karın içi yapışıklıklar nedeni ile amelyat riskli olduğundan -zaten kist aldırma nedeni ile1 L/S ve L/T oldum-

dışgebeliğe engel olmak için ESSUR.. denen alet takıldı ve ikinci tüpbebek yapılacak

teşekkür ederim

Merhaba meralun,

Tüp bebek uygulamasında dış gebelik gelişmesi şansınız normale göre daha fazladır.Gebelik ilaçla da sonlandırılabilir. Yapılması gereken moralinizi bozmadan tedavinize devam etmenizdir.

Sağlıklı günler dilerim.

essure ile ilgili soruma yanıt bulamadım

X