Estetik - Karın germe estetik ameliyatı (Abdominoplasty, Tummytuck)

Ben öyle tırstımki revizyonda yaptıramam çektiğim acı ve verdiğim para yanıma kâr kalacak diye korkuyorum. Benımde oturunca bombeli olmaya başladı ilk başta böyle değildi aslında , düşünmekten başka şeye odaklanamıyorum. İnş 3.ay kontrolümde normale dönmüş olur
Ben de çok üzülüyorum ,ilk zamanlar öyle değildi ödemlerim indikçe karın yumuşadıkça ortaya çıkıyor sıkıntılar bence.
Hala iz kremi sürüyorum eskisi kadar aktif değilim dikkat ediyorum yani ameliyat öncesine %100 dönemedim ve sıfırdan böyle bir sürece girmek beni de korkutuyor.
Hadi revizyon denildi yeni doktora karar vermek zor,maddi boyutu zor,sonuç nasıl olacak kısmı zor ve tabiki süreci sil baştan yaşamak zor😔

Allah korusun kizlar umarim zamanla duzelir hepimizin ki ben cesaret edemem ayni ameliyata tekrar. Benim daha 29. gun ve sisim. Insallah yakin zamanda dümdüz olsun karinlarimiz saglikla

Allah korusun kizlar umarim zamanla duzelir hepimizin ki ben cesaret edemem ayni ameliyata tekrar. Benim daha 29. gun ve sisim. Insallah yakin zamanda dümdüz olsun karinlarimiz saglikla
Tabiki inşallah🙏 ben de aynı şeyi istiyorum ama bazen de ümitsizliğe kapılıyorum😔
Bu arada spora başlayanlar ne kadar süre sonra başladınız?

Bende de aşırı bir ümitsiz hali oluştu karnıma bakmak dahi istemiyorum :KK43: spora tekrar başlayacağım günü bekliyorum en azından karın kaslarım dikildiği için eskisinden daha çok etki eder gibi geliyor spor eğer ondanda fayda alamazsam benim için yıkım olacak. Yeni bir ameliyatı kaldıramam :KK43:

Bende de aşırı bir ümitsiz hali oluştu karnıma bakmak dahi istemiyorum :KK43: spora tekrar başlayacağım günü bekliyorum en azından karın kaslarım dikildiği için eskisinden daha çok etki eder gibi geliyor spor eğer ondanda fayda alamazsam benim için yıkım olacak. Yeni bir ameliyatı kaldıramam :KK43:
Kesinlikle haklısınız inş sporla zamanla gider ödemlerimiz şişliklermiz bakalım yaza kadar ne olduğuyla ilgili biraz fikrimiz oluşur diye düşünüyorum🤷‍♀️

Kesinlikle haklısınız inş sporla zamanla gider ödemlerimiz şişliklermiz bakalım yaza kadar ne olduğuyla ilgili biraz fikrimiz oluşur diye düşünüyorum🤷‍♀️
Aynen sizinde henüz 3 ay dolmamış 3-6 aya ladar normal diyorlar. Tek tesellim o umarım düzelir arada yazıp güncelleme yapalım da belki içimiz rahatlar aramızda düzelenler olur 😅 3ay kontrolüm de böyle olursa doktorlarla papaz olacak gibiyiz :)

Merhaba, herkese sağlıklı iyileşmeler diliyorum. Ben 9 ay önce oldum karın germe ve lipo, ameliyattan bir hafta sonra seroma olustu (sigara içmiyorum) ve Dr bı kaç sefer enjeksiyonla çekti sonrasında sürece bıraktık , tüm karnım çok iyi durumda fakat o seroma yaşadığım göbek deliğinin üstü yapışmadi. Sabahlari görüntü olarak normal fakat hisssiz akşama doğru da iyice gerilmiş ve şiş oluyor. Bu sürecte lenf dranaj ve lenfatik msj denedim hiç bir işe yaramadı. Ameliyatı yapan Dr uma gittim revizyon gerekli dedi , baştan bu süreci yaşamak iyllesen yapisan yerlerin tekrar açılacağını bilmek beni çok korkutuyor, maddi boyutu da öyle... Belki dr.umun hatası değildi bilemiyorum fakat aynı Dr. a güvenemiyorum artık. Benim gibi sorun yaşamış ve 2. ameliyatını olmuş birileri var mı ? Ve de karın germede uzmanlaşmış İstanbul'da Dr ismi verebilir misiniz? Salih Emre Uregeni biliyorum fakat o burunda uzmanlaşmış gibi geliyor.

smas high orta yüz ve boyun germe ameliyatı oldum Dr serdar Altun'a. 4. Günüm, yazıp resim koymaya başladım, konu açtım.

Merhaba, herkese sağlıklı iyileşmeler diliyorum. Ben 9 ay önce oldum karın germe ve lipo, ameliyattan bir hafta sonra seroma olustu (sigara içmiyorum) ve Dr bı kaç sefer enjeksiyonla çekti sonrasında sürece bıraktık , tüm karnım çok iyi durumda fakat o seroma yaşadığım göbek deliğinin üstü yapışmadi. Sabahlari görüntü olarak normal fakat hisssiz akşama doğru da iyice gerilmiş ve şiş oluyor. Bu sürecte lenf dranaj ve lenfatik msj denedim hiç bir işe yaramadı. Ameliyatı yapan Dr uma gittim revizyon gerekli dedi , baştan bu süreci yaşamak iyllesen yapisan yerlerin tekrar açılacağını bilmek beni çok korkutuyor, maddi boyutu da öyle... Belki dr.umun hatası değildi bilemiyorum fakat aynı Dr. a güvenemiyorum artık. Benim gibi sorun yaşamış ve 2. ameliyatını olmuş birileri var mı ? Ve de karın germede uzmanlaşmış İstanbul'da Dr ismi verebilir misiniz? Salih Emre Uregeni biliyorum fakat o burunda uzmanlaşmış gibi geliyor.
Merhabalar ben de yaklaşık 3 ay önce karın germe ve lip oldum.Fakat benim de sıkıntım karnım düz ama ilk uyandığımda.Sonrasında içime çekince düz,serbest bırakınca bombeli şişiyor ve karnım geriliyor😵‍💫doktoruma sordum bol bol karın çalışıp kaslarını güçlendireceksin dedi.Bakalım 1 sene dolana kadar deneyeceğim ama hala devam ediyorsa ben de revizyon düşüneceğim😏ama ben de aynı doktoruma yaptırmam diye düşünüyorum ama alternatif hakkında da bilgim yok🤷‍♀️Araştıracağım.Sizin normal hali ve şiş hali nasıl bir de sizin karın kaslarınız dikilmiş miydi?
Ben de Murat Sarıcı iyi diye duymuştum ama bilgisi tecrübesi olan var mı?

Merhaba arkadaşlar bu hafta karın germe sırt lipo ve meme büyütme ameliyatı olacağım. Gördüğüm karın germe fotoğraflarında göbek deliği çok alta yapılmış gibi duruyor . Karın germe ameliyatı olanlar cevap verebilir mi zamanla gerilip yukarı mı çıkıyor öyle mi kalıyor anlamadım. Yoksa bana mı öyle geliyor :))

Merhabalar ben de yaklaşık 3 ay önce karın germe ve lip oldum.Fakat benim de sıkıntım karnım düz ama ilk uyandığımda.Sonrasında içime çekince düz,serbest bırakınca bombeli şişiyor ve karnım geriliyor😵‍💫doktoruma sordum bol bol karın çalışıp kaslarını güçlendireceksin dedi.Bakalım 1 sene dolana kadar deneyeceğim ama hala devam ediyorsa ben de revizyon düşüneceğim😏ama ben de aynı doktoruma yaptırmam diye düşünüyorum ama alternatif hakkında da bilgim yok🤷‍♀️Araştıracağım.Sizin normal hali ve şiş hali nasıl bir de sizin karın kaslarınız dikilmiş miydi?
Ben de Murat Sarıcı iyi diye duymuştum ama bilgisi tecrübesi olan var mı?
Kime olmuştunuz ameliyatınızı

Merhaba arkadaşlar bu hafta karın germe sırt lipo ve meme büyütme ameliyatı olacağım. Gördüğüm karın germe fotoğraflarında göbek deliği çok alta yapılmış gibi duruyor . Karın germe ameliyatı olanlar cevap verebilir mi zamanla gerilip yukarı mı çıkıyor öyle mi kalıyor anlamadım. Yoksa bana mı öyle geliyor :))
yeniyken olanlari gorduyseniz karin odemli olunca dikisler yukarida gibi oluyor sonra odem gidince dikisler daha asagi iniyor gobek aslinda yerinde

K Karanfil
iz kremi olarak ne kullaniyorsunuz? Ben noskar kullaniyorum. Cok kasindiriyor ve sanki benim yara izim de kizardi. Slikon bantlar daha mi iyi acana

Merhaba arkadaşlar bu hafta karın germe sırt lipo ve meme büyütme ameliyatı olacağım. Gördüğüm karın germe fotoğraflarında göbek deliği çok alta yapılmış gibi duruyor . Karın germe ameliyatı olanlar cevap verebilir mi zamanla gerilip yukarı mı çıkıyor öyle mi kalıyor anlamadım. Yoksa bana mı öyle geliyor :)
Benim göbek deliğimin yeri güzel doğal haline çok yakın ama kişiye göre değişiyor olabilir

K Karanfil

iz kremi olarak ne kullaniyorsunuz? Ben noskar kullaniyorum. Cok kasindiriyor ve sanki benim yara izim de kizardi. Slikon bantlar daha mi iyi acana
Ben iz kremi olarak scarex kullanıyorum silikonlu krem.1. Ay bittiğinde başlattı doktorum ve 3 ay boyunca kullanmamı istedi.Bakalım nasıl olacak ama şuan hala kırmızımsı bir renk ve belli dikiş izlerim.Silikon bant kuşlanmadım hiç bilmiyorum

K Karanfil

iz kremi olarak ne kullaniyorsunuz? Ben noskar kullaniyorum. Cok kasindiriyor ve sanki benim yara izim de

K Karanfil

doktor baricus verdi ama cok fena sogan kokuyo o yuzden cogu zaman kantoron yagi suriyorum, siz korseyi ne zamana kadar giyceksiniz doktor bana 6 hafta kafi dedi

K Karanfil

Bu arada iz kremini kullandığın sürede dikiş izleri kızarık oluyormuş orada reaksiyon olduğu için.İz kremi birince artık solmalar hızlanır demişti doktorum

Bu arada iz kremini kullandığın sürede dikiş izleri kızarık oluyormuş orada reaksiyon olduğu için.İz kremi birince artık solmalar hızlanır demişti doktorum
devam edeyim o zaman jele yarin cikarcam korseyi daha rahat surerim. korseyi surekli yikayamayinca koku cok rahatsiz ediyordu.

Benim ameliyatım tam bugün 1 ay oldu aralık 31 de oldum bende benim hala karnımda şişlik var çok ödem oldu üstüne enfeksiyon kaptım bu yüzden çok dikkat edin bu duruma görüntüme gelince yani istediğim gibi değil şuanda 6.ayda belli oluyormuş ne yazıkki ağrım olmadı demicem evet oldu birde o ağrılarımla yetmezmiş gibi enfeksiyon kaptım çok şükür geçti dikişlerim kavuştu dün işe başladım

X