Estetik - Karın germe estetik ameliyatı (Abdominoplasty, Tummytuck)

Nedemek canım bunun için burdayız :KK16:

Canımmm cok tesekkur ederimm biizim doktor memede özellikle başarılı sanırım zaten meme konusunda iki ayrı uzmanlıgı var amerikada özgecmisinde oyle yazıyordu

Yaptır kız ebru valla bak. Realself sitesine gir ingilizce biliyorsan. Daha geçen gün orda bir soru sorulmuş bekarım karın germe düşünüyorum çocukta sorun olur mu diye. Oraya kayıtlı doktorlar cevap vermiş (amerikadaki doktorlar) hepsi de problem olmaz demişler. Tekrar bir rötuş gerekebilir sadece demişler. Ben senin anlattıgından yola cıkarak bunu göze alırdım. İz umrumda olmazd sezeryan oldum zaten izim oldu, veya olacak olabilir. Çok izi kafana taktın diyelim medikal dövme diye bi olay var, ten rengine boyuyorlar izi. İz mi katlı göbek mi deseler izzz diye bağırıırm düşünmem bile. Yaşın genç ve çok haklısın, bu yaşta neden arkık bi göbekle gezesin ki? Ama ameliyat çok uzun süreçli bi ameliyat. Bu forumu baştan sona okumanı tavsiye ederim, ben kasım ayında karar verdim ameliyata ve oturup 1000 sayfayı tek tek okudum. Başına geleceklerden haberin olsun. Realselfte de bi dolu örnek foto var, bulunmaz nimet. Ben destekçinim ebru yaptır bacım sen bence :)))

Göbek deliği ve üstündeki çatlaklar aşağı dikiş izinin üstüne iniyor. Bende öyle oldun iki ameliyat ağır oluyo tabi ve özellikle ilk 3-4 gün baya ağrılı oluyor ama sıklıkla bu şekilde uygulanan bir kombine ameliyat bu. Ecnebiler mommy makeover diye isim takmışlar hatta, anne baştan yaratma manasında :)

Son 2 gündür yaşadığım şeylerden sonra karar verme konusunda daha netim daha güzel görünebilirken neden önümde bi fazlalıkla gezeyim denize utanmadan girmeyi özledim 3 yıl önce çeyizime aldığım iç çamaşırlarını giyemiycem diye dağıtmıştım bu beni çok hırpalamıştı ve istiyorum o çamaşırlarımı giyebilmek istiyorum ve o süreci atlatırken yanımda olabilecek bi ailem ve çok güzel dostluklarım var eminim ki daha mutlu olucam ve bu kadar zaman uğraşmışken şimdi sonuca ulaşırken kafamın karışmasına izin vermiycem şimdi yaptığım listedeki doktorlarla görüşücem tek tek ve karar verdikten sonra hemen başlıycam.

asla değil asla
ama bende ki sarkma ciddi boyuttaydı senin durumun nedir bilemiyorum
çok berbattı karnım
izim uzun
sarkmanın boyutuna göre değişiyor izin de boyutu
ama zaten çamaşırın içinde kalıyor ve zamanla silikleşiyor.

bilemiyorum canım ya senin yerine koyuyorum kendimi de ....çok zor karar vermek.
lütfen iyice aşartır
hazırmısın değilmisin iyice sorgula

sana söyleyebileceğim tek şey bu...

Aslında daha geçen günkü nışanlımla yaşadığım soruna kadar hazırdım o kalacak ize'de hazırdım o zor sürecede hazırdım. 2 buçuk yıl boyunca rahatsızlıkla kilolarla uğraşmak çok yıprattı beni günde 18 kilometre yol yürüdüm ben bu hale gelebilmek için ağlaya ağlaya bitirdim yürüyüş parkurularımı dakika tuttum en sevdiğim yemekleri yemedim içmedim şimdi kimsenin kafamı karıştırmasını istemiyorum bu sevdiğim adam bile olsa. en kısa zamanda bir doktorda karar kılıp inşallah başlıycam 2015 yılında yeni halimle yeniden doğmuş gibi olucam allah'ın izniyle sizlere çok çok teşekkür ederim yardımcı oldunuz bana dilerim sizde hep mutlu olursunuz (K)

15 gün mü:-) ama daha çok var! Bugün 3. gün daha...
Ama memişlerim sanırım çok güzel oldu, biraz küçülmüş gibi ve dik:-) yanlara bakıyor henüz düzelir di mi?
Dikiş yerim de de yangın oluyor ama ağrı kesici kesiyor. Bikini altı giyip çizim yaptırdım ben, dolayısıyla ameliyat yerim aşağıda olduğundan kasıklarım çok şiş...
3-5 günü atlatırsam rahatlayacağım sanırım.
iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

matruşkacığım, güzel ve cesur kadın:) Begonya da aynı şeyden şikayet ediyordu 3. gün ama sonrasını zaten sen de fotoğraflardan gördün. Kadın bildiğin afeti devran oldu:):nazar:Maaşallah. Senin de ikizler birbirlerine yaklaşıp kavuşacaklardır eminim:) Sırtındaki ağırlığı biraz böl, dizlerinin altına ve bel boşluğuna uygun yükseklikleri de ayarlayacak yastıklar koy biraz daha rahatlarsın. Eee öyle plajlarda pistlerde fıstık dolaşmak kolay değil. Az kaldı sabret:) geçmiş olsun tatlım benim:)

Merhaba Bayanlar,karın germede 24. günüm ağrılarım geçti, yan yatmaya başladım, sosyal hayatıma da döndüm fakat iki gündür ödem oluşmaya başladı. Burada ödem için bir çay içildiği ile ilgili bir yorum okumuştum. Nedir ödem çayı nerden bulabilirim?

sancakhan, ödem çayını doktor uygun gördüğü arkadaşlara verdi. Örneğin gergindukancı çok şişmesine rağmen ona çay verilmedi. Senin de bu konuyu kesinlikle doktoruna sormanda yarar var. Bitkisel de olsa bir gıda takviyesi olduğu için bu tür müdahaleler sonrası doktorunuza danışmadan kesinlikle birşey yemeyin içmeyin lütfen. Bu arada su tüketimini arttır. Günlük tüketimin en az 2 lt olmalı.

Aslında daha geçen günkü nışanlımla yaşadığım soruna kadar hazırdım o kalacak ize'de hazırdım o zor sürecede hazırdım. 2 buçuk yıl boyunca rahatsızlıkla kilolarla uğraşmak çok yıprattı beni günde 18 kilometre yol yürüdüm ben bu hale gelebilmek için ağlaya ağlaya bitirdim yürüyüş parkurularımı dakika tuttum en sevdiğim yemekleri yemedim içmedim şimdi kimsenin kafamı karıştırmasını istemiyorum bu sevdiğim adam bile olsa. en kısa zamanda bir doktorda karar kılıp inşallah başlıycam 2015 yılında yeni halimle yeniden doğmuş gibi olucam allah'ın izniyle sizlere çok çok teşekkür ederim yardımcı oldunuz bana dilerim sizde hep mutlu olursunuz (K)

Canım; acıyı, bir takım riskleri sen şahsen alıyorsan ve bu kararında ailen de arkandaysa ötesi vız gelsin. Hakkında hayırlısı neyse o olsun:)

matruşkacığım, güzel ve cesur kadın:) Begonya da aynı şeyden şikayet ediyordu 3. gün ama sonrasını zaten sen de fotoğraflardan gördün. Kadın bildiğin afeti devran oldu:):nazar:Maaşallah. Senin de ikizler birbirlerine yaklaşıp kavuşacaklardır eminim:) Sırtındaki ağırlığı biraz böl, dizlerinin altına ve bel boşluğuna uygun yükseklikleri de ayarlayacak yastıklar koy biraz daha rahatlarsın. Eee öyle plajlarda pistlerde fıstık dolaşmak kolay değil. Az kaldı sabret:) geçmiş olsun tatlım benim:)

sancakhan, ödem çayını doktor uygun gördüğü arkadaşlara verdi. Örneğin gergindukancı çok şişmesine rağmen ona çay verilmedi. Senin de bu konuyu kesinlikle doktoruna sormanda yarar var. Bitkisel de olsa bir gıda takviyesi olduğu için bu tür müdahaleler sonrası doktorunuza danışmadan kesinlikle birşey yemeyin içmeyin lütfen. Bu arada su tüketimini arttır. Günlük tüketimin en az 2 lt olmalı.

Canım; acıyı, bir takım riskleri sen şahsen alıyorsan ve bu kararında ailen de arkandaysa ötesi vız gelsin. Hakkında hayırlısı neyse o olsun:)

Çok teşekkürler onerileriniz ve temennileriniz icin (k)

sancakhan, ödem çayını doktor uygun gördüğü arkadaşlara verdi. Örneğin gergindukancı çok şişmesine rağmen ona çay verilmedi. Senin de bu konuyu kesinlikle doktoruna sormanda yarar var. Bitkisel de olsa bir gıda takviyesi olduğu için bu tür müdahaleler sonrası doktorunuza danışmadan kesinlikle birşey yemeyin içmeyin lütfen. Bu arada su tüketimini arttır. Günlük tüketimin en az 2 lt olmalı.[/

Teşekkür ederim

bu bahsettiğiniz konuyu konuştuk bana diyoki zaten oranı buranı görbilme ihtimali bile beni delirtiyo bide yanına gidip senin mahrem yerlerin hakkında fikir alışverişi yapmam diyo sanki doğumda bana bakmayacaklar gözükapalı yapacaklar zihniyeti çok farklı anlıyormusunuz şimdi neden çocuk konusunda canımı yakıyo anlamıyorum daha evlilik kararımıza bile 1 sene var şimdiden çocuk düşünmek ne diye offf ablacım ya ben anlatamıyorum ona yada o anlamak istemiyo :KK43::KK43: isatnbulda o doktorlarla yüz yüze görüşücem gizli gizli beni tatmin eden doktoru bulduğum anda ona söyliycem kabul etmezsede yapabileceğim birşey yok zaten moralim bozuk birde onu daha fazla kafama takmak istemiyorum :KK43:

Canıımm gerçekten zor bir durum. umarım halleşirsiniz nişanlınla.. tanımadan bişey söylemekte zor... korku ve endişelerinin yanında yazdıklarından acaba birazda problemi doktorlar erkek diyemi çıkartıyor diye düşündüğümden, istersen benim doktorumla da (bayan) görüşebilirsin ben de çok memnunum karın ameliyatımdan.. Dr. Derya Özçelik. Buradan numarasını vermem doğru olmaz belki.. arkadaşlık isteği gönderirsen yazarım özelden. Umarım herşey gönlünce olur. Sevgilerimle

fena değil canım bu seferde düşmüş alnı boydan boya çizilmiş kuzumun .
annemlere geldim bende bi kaç gün burda kalacağım çocuklar yine kaynanada kalacak şimdi yanımdalar üstüme tırmaniyo ikisi de o yüzden iki gün daha onlarsiz kalicam malesef

Canıımm çoğu gitti çok şükür... sabır dönemi şimdi... kucak dolusu sevgiler canım:KK16:

Teşekkür ederim canım, yatış pozisyonundan belim ağrımaya başladı ama yapacak birşey yok:-(

Canım tekrar çok geçmiş olsun... daha önce paylaştım okudunmubilmiyorum sırt üstü yatarken ben hep 2 yastık ta yatttım (yüksek) 2 kolumun altınada birer yastık koydum uzunlamasına .. çok rahat etmiştim.. sana da faydası olur eminim.. sevgiler

Kızlar hepinize merhaba, Pamir nedeniyle foruma hiç giremedim:KK50::KK14: şimdi biraz okuyup bazı arkadaşlara yazmaya çalıştım zorla da olsa ama yok yapamıyorum.. Hala yorgun ve durgun beynim.. Rabbim kimseyi böyle bir acıyla sınamasın.
Sevgiyle sarılıp sarmalanın hepiniz

Son düzenleme:
Altımda kaç yastık var bilmiyorum İNAN ki:-) habire ilave ettiriyorum, zaman çabuk geçsin tek dileğim. Uykuya geçeceğim zaman sırtımdan soğuk sular dökülmüş gibi oluyor, çok ilginç... Bir de eczanede satılan bir saç bonesinden bahsedilmişti, ne diye isteyebilirim bilgin var mı canım... Ilgine teşekkür ederim, çok öpüyorum...

Canıımm gerçekten zor bir durum. umarım halleşirsiniz nişanlınla.. tanımadan bişey söylemekte zor... korku ve endişelerinin yanında yazdıklarından acaba birazda problemi doktorlar erkek diyemi çıkartıyor diye düşündüğümden, istersen benim doktorumla da (bayan) görüşebilirsin ben de çok memnunum karın ameliyatımdan.. Dr. Derya Özçelik. Buradan numarasını vermem doğru olmaz belki.. arkadaşlık isteği gönderirsen yazarım özelden. Umarım herşey gönlünce olur. Sevgilerimle

Tesekkur ederim msjiniz icin. Nisanlimla iki gündür gorusmuyorum biraz zaman lazim ikimizede doktor ismi verdiginiz icin minnettarim suan o surecteyim cunku simdi ekliyorum sizi. Sevgilerle

Masalcim evet tatlım çoğu gitti azı kaldı tek ilacımiz zaman. bugün daha iyiyim çok şükür daha da iyi olucam inşallah sevgiler

Tesekkur ederim msjiniz icin. Nisanlimla iki gündür gorusmuyorum biraz zaman lazim ikimizede doktor ismi verdiginiz icin minnettarim suan o surecteyim cunku simdi ekliyorum sizi. Sevgilerle

Ebrumina bu işlere girişmek evliyken çok daha zor ev sorumluluğun varsa bebeğin eşinin ailesi ... nişanlıyken keşke problemim olsaydıda yaptırsaydımama çok iyi bir vucudum vardı şuan oldukça kötü okadar üzgün ve darmadağınım ki eşimden gizli yaptırmayı bile düşündüm sonra kabul etti ama ha diyince olmuyor azdah kilo vercem doktorumdan emin olcam vs vs.. okadar kilo vermişssin hiç teredt etme bence..önce ruh ve beden sağlığı :KK66:

Altımda kaç yastık var bilmiyorum İNAN ki:-) habire ilave ettiriyorum, zaman çabuk geçsin tek dileğim. Uykuya geçeceğim zaman sırtımdan soğuk sular dökülmüş gibi oluyor, çok ilginç... Bir de eczanede satılan bir saç bonesinden bahsedilmişti, ne diye isteyebilirim bilgin var mı canım... Ilgine teşekkür ederim, çok öpüyorum...

Sabret tatlım, en zor süreç geçti bu da geçecek. Eczanede satılan boneye kuru saç yıkama bonesi ya da hasta yıkama bonesi denince veriyorlar tatlım:) yatarken sırtın mı terliyor acaba? Sırt kısmına havlu yayarak yatmayı dene bir de. Öpüyorum

Selamlar, bugun dikişlerimi aldırmaya gittim. Herşey yolundaymış. Güzel iyileşmişim. Silikon bant verdi. 1 hafta daha durması için dikişlere yeni bandaj yaptı ve bunu 1 hafta sonra çıkarıp silikon bantları kullan dedi. 6 gün kullanıp 7. Gün dinlendirecekişim. Bu 6 gunde silikon bantlarla banyo yapabilirmişim ıslanmazmış kurutmaya gerek yokmuş. Ara verdikten sonra eskisini atıp yeni bant yapıştıracakmışım. Bantlar da maşallah altın suyundan herhalde. İki krem bir paket banta 319 yetale verdim :KK53:

Gıdımın sağı iyii ama solunda ödem var. Kollar incelmiş. Karnımın alt kısmı çok ödemli. İnecek daha çok değişecek sabret dedi. Durumum budur canlar. Biraz düzeleyim de foto paylaşacağım inşallah. Hepiciinizi öperimmm :)

Son düzenleme:
X