Estetik - Karın germe estetik ameliyatı (Abdominoplasty, Tummytuck)

Ben ameliyat oncesi kilolu değildim, sadece sallanan bir göbeğim vardi. O göbeğim gitti, simdi dümdüz bir karnım var. Ama yediğinize ictiginize dikkat etmeniz gerekiyor. Ben herkese fıtık ameliyatı oldum dedim, cogu kisi karın germe oldugumu bilmiyor. Görenler cok zayifladigimi söylüyor. Bu arada ameliyat sonrası diyete devam ediyorum. Aman karnım gerildi deyip kendinizi yemeğe vermemeniz gerekiyor.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Görhan çok Sağol uyarıların için . Benim göbeğim ve yanlarda can simitlerim var. Ameliyatı yurt dışında olacağım. Fazla dil bilmediğim için doktora soramadım can simitlerimde gidecekmi diye mecburmu ameliyatda belinede liposakşın yapmaları yoksa ayrı ücretemi dahil bilmiyorum. Sadece doktor düz bir karnım aşacağını söyledi. Benim ilk doğumum ikizlere idi üç defa sezeryan oldum sezeryan yerim hala bazen sızlıyor. Ben 35 yaşındayım artık bende iyice yaşlanmadan kendime bakmak ve kendim için yaşamak mutlu olmak istiyorum. İnşallah kızlar beni anlıyorsunuzdur :KK43:

Ay nasık yüreklendiriyorsunuz insanı ya.. bende kesin ameliyat olucam tarih fln belli değil ama olucam ve önceleri hayal olan fikirlerim bu forumda daha bi kesinlik kazandı. Çok tesekürleer

Neste:) Yola çıktığında ileri gidilir:) hayal etmeye devam:)

Mammazia icime su serptin. Inşallah herşey yolunda geçer bende mutlu olurum çok ihtiyacım var :KK43:

Mutlu olmayacak ne var:) nefes alıyorsun ve hayal ediyorsun:)

Arkadaşlar ameliyattan iki ay sonra ameliyat yapıldığı belli oluyormu kotların bellerinden, tişörtlerde pörtleme yapmayan göbüşümüz oluyormu ? Lütfen yaptıranlar bilgi versin:)

6. Haftada güzellik yarışmasına katılsalar jüriyi dağıtacak kızlar tanıdım ben bu forum sayesinde:) gorhan, gergindukancı,Jelesec,ysmn,Begonya mesela:)

Doğumun üzerinden 7 ay geçti neredeyse eski kiloma döndüm ama göbek bir türlü toparlayamadı kendini, etrafımdakiler biraz daha bekle diyorlar ama malum yaz geldi :18::18::18:
1 yılı doldurmadan bedenin kendini toplamamış olur bana kalırsa. Ayrıca yaz sıcağında o korseye severek takmayacağını kesin bir dille söyleyebilirim:)

Neste:) Yola çıktığında ileri gidilir:) hayal etmeye devam:)

Mutlu olmayacak ne var:) nefes alıyorsun ve hayal ediyorsun:)

6. Haftada güzellik yarışmasına katılsalar jüriyi dağıtacak kızlar tanıdım ben bu forum sayesinde:) gorhan, gergindukancı,Jelesec,ysmn,Begonya mesela:)

1 yılı doldurmadan bedenin kendini toplamamış olur bana kalırsa. Ayrıca yaz sıcağında o korseye severek takmayacağını kesin bir dille söyleyebilirim:)

İnşallah bende öyle olurum. Hayali bile güzel :) evet tam yaz sıcağında korse çekilmez :KK43:

Son düzenleme:
Sen çooook tatlısın:KK16::KK16:
Nasıl güzel moral veriyorsun insana...
Seni görseydi Manga, birşey söylemene bile gerek kalmazdı inan ki.
Sen de, Jelesec de, Gorhan da, Massal da, Gergin Dukancı da, Ysmn de hepiniz çok pozitifsiniz.
Ameliyat öncesi sizlerle görüşmek bana öyle iyi geldi ki:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:
Vazgeçmek üzereyken sizler bana cesaret verdiniz. Bugün ameliyatımın üzerinden 1 hafta geçmesine
rağmen henüz sıkıntılarım devam etmesine rağmen pişman değilim.
Biliyorum ki gün gün azalacak bitecek ağrı ve şişliklerim. Yaza ben de sizler gibi bomba hatun olarak gireceğim. Sizleri çok sevdim...
Hep görüşelim, beni unutmayın emi.....ÇOOOKKK ÖPÜYORUM HEPİNİZİ:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

:KK54:Biz seni azıcık rahat bıraktık çabuk iyileş diye:) neden unutalım kiiiii:) sen zaten fıstıktan şimdi katmerledin:):nazar:ayran içmeye gidicez daha sen iyileş kızlar da diyetleri bir oturtsun:):KK16:

forum dakı birçok kişinin ameliyatı yapıp memnun oldugunu okudum yanlızca arkadaşlar oncesı ve sonrakı resımlerınızı nasıl bakabiliriz bilgilendirirseniz sevinirim benımde randevum ayın 28. de tugrul beyde ön goruşme için

İnşallah bende öyle olurum. Hayali bile güzel :) evet tam yaz sıcağında korse çekilmez :KK43:

Arkadaşım ameliyata niyetin varsa hiç erteleme, ol bitsin. Şu anda 7 gün oldu ameliyat olalı, 3 hafta daha takmak zorundayım korsesi. Şimdi sıcaklatmıyor hiç ama yaz sıcağında dayanılmaz emin ol. Bir an evvel ol, iyileş, katıl bizim kervana:-)

forum dakı birçok kişinin ameliyatı yapıp memnun oldugunu okudum yanlızca arkadaşlar oncesı ve sonrakı resımlerınızı nasıl bakabiliriz bilgilendirirseniz sevinirim benımde randevum ayın 28. de tugrul beyde ön goruşme için
Foto albümü olan arkadaşlara arkadaşlık göndermelisin selfii...

Bende resimleri görmek istiyorum kızlar lütfen yardım. Nasıl göreceğiz..

Arkadaşım ameliyata niyetin varsa hiç erteleme, ol bitsin. Şu anda 7 gün oldu ameliyat olalı, 3 hafta daha takmak zorundayım korsesi. Şimdi sıcaklatmıyor hiç ama yaz sıcağında dayanılmaz emin ol. Bir an evvel ol, iyileş, katıl bizim kervana:-)

Matruşka ağrıların varmı ev işi yapabiliyormusun? Karnının gittiğini fark ediyormusun? Yaptıracağım canım 14 Mayıs gün sayıyorum :) bir sürü hayalim var :)

Selam kızlar bugün bir hafta oldu ameliyat olalı banyomu yaptım ama fazla kalamadım belim ve sirtim biraz ağrıyor dikislerimin üzeri yanıyor birazcik da o kadar

Ev işini falan unut bi süre dinlenmen lazım en azınddan 3 hafta dinlenmelisin

4 çocuğum var en küçüğü 3 yaşında ve ailem yanımda değil. Çok zor olacak benim için Allah büyük bir yola koyar inşallah :KK43:

merhaba kızlar, benim eşim burnundan şikayetçi ve eğer ameliyat olursa banada karın gerdirme sözü var.
ya ben minyonum kiloluda değilim aslında ama hamilelik sonrası ( üstelik sezeryan ) göbişim kaldı hiç bir şey yakışmıyor o güzelim elbiseleri giyemiyorsunuz çünkü göbeği saklayamıyosunuz ne giyseniz yakışmıyor zaten minyonum salaş giyenemem düşünün yani ne kötü, pantolon bile yakışmıyor,
şimdi sorlarım bu ameliyatı olan hanımlara; diyelimki karar verdim,
1 maliyeti nedir,
2 iyi doktoru nasıl seçerim,
3 ben çalışan biriyim nakadar süre hastanede ne kadar süre evde yatcam
4 işimi gücümü yapmak için ne kadar beklemem gerek, tabii irde iki çocuk var evde, eve mutlaka biri gelmeli değil mi,
5 ben sezeryan olacağım zaman doktoruma ikisi bir arada olmazmı dedim olmaz dedi. çünkü iki büklüm gezeceksin çocuğunu bile emziremezsin dedi.
6 iki büklüm gezme ne kadar sürüyor
7 çok mu ağrılı sezeryandan kötümüve
8 iki kez sezeryan oldum ikinci sezeryanım geçen eylül ayında oldu bu ameliyat için bunun üzerinden belli bir zaman geçmelimi
9 gögüs küçülte dikleştirmede beraber yapılıyormu bu durumda maliyeti ne oluyor.

Biliyorum çok soru sordum kusura bakmayın ama bu soruların cevabı sizde lütfen bu ameliyatı olan arkadaşlardan cevap bekliyorum

Hulyacım ben bu sorularının cevaplarını butun konuyu bastan sona okuyarak doktorlarla mailleşerek ve aylarca araştırarak buldum :) sana elimden geldiğince cevapvermeye çalışayım (bugun ameliyat olalı 20 gün oldu) ama uaptırmaya karar verirsen iyice araştır sen de:

1. Maliyet doktordan doktora değişiyor. Hangi işlemleri yaptırdığına vs göre de değişiyor. Aklındaki doktorlarla bu konuda mailleşebilirsin. Muayeneye gidemiyorsan maille sorunlu bolgenin fotografını göndermeyi teklif edebilirsin. Çoğunun ilk muayenesi ücretsiz oluyor zaten.

2. İyi doktoru bence düşündüğün ameliyatı sıklıkla başarıyla yapan bir doktor bularak seçebilirsin. Önceden bu ameliyatı olmuş hastalarının sonuçlarını görerek karar verebilirsin. Ben o şekilde karar verdim.

3. Hastanede 2 gece yattım ben. Ama göğüs karn germe kombine ameliyat olduğumdandır belki de. Evde ise 15 gün boyunca genelde yattım uzandım elden geldiğince. Ama tam kendimi çoo iyi hissetmem son iki gündür(bugun 20 gun oldu ameliyat olalı tekrar yazayım bunu). Şimdiden sonra masa başı bir işim olsa çalışabilirim. Ama sanıyorum 15 gün sonra işe dönmüştü begonya arkadaşımız

4. Çocukların yaşına da bağlı olarak muhakkak birisi olmalı. Beimkiler çok küçük, yatılı yardımcımız var o sayede kolay atlattım ilk ağır günleri

5. Evet aynen öyle 3 kilodan fazlasını taşımayacaksın dedi bana doktorum 2 ay boyunca. Ama bende fıtık da vardı o da onarıldı belki de onunla da alakalıdır. Ama ne olursa olsun çok çok çok zor olurdu hem yenidoğan hem karın germe.

6. Ben hala hafif eğiliyorum çok yorulunca ama ameliyattan snra hiç eğik yürümeyenleri de okudum kişiden kişiye değişiyor

7. İlk 3-4 gün ağrılı ama sonrasında ben radikal bir şekilde çok iyi hissetmeye başladım. Ve hayır sezeryan kadar ağrılı olmadı benim ben ilk sezeryanımdan sonra bir daha asla doğurmam demiştim. İkincisinde ilkinden sonra ettiğim lafı tutmayan kafama edeyim demiştim :))) bunda hiç pişmanlık yaşamadım :) sezeryanda da yaşamadım tabi ki o işin şakası ama bu çok daha kolaydı ağrı acısından

8. Sanıyorum en az 1 sene geçmesi lazım ama yanlışım da olabilir doktorlara sorman lazım benim 18 ay geçmişti son doğumumun üstünden ve sorun olmadı

9. Evet yapılıyor ben o şekilde oldum maliyet tabi ki artıyor ama iki ameliyatı ayrı ayrı olmaktan daha ekonomik oluyor beraber olmak.

Umarım biraz kafandaki soru işaretlerini azaltabilmişimdir. Karar sürecinde bol şans diliyorum kolay gelsin :)

X