Estetik sonrası enfeksiyon :(

Iplik reaksiyonu gibi duruyor...Benim iplikler kendiliginden eriyendi, aldirmadim. Sorun yasamadim, erimeyen iplik kullanilan tanidiklarim da var. Onlarin da sorun olmadi. Benim kanat cerrahisi de oldugu halde eriyip gittiler. Ilk aylar hafif sivilcelenme oldu sadece, gunde 3 kez goz pomadi kullandim. Belli belirsiz bir iz kalması sorun değil, enfekte olup columella ya da septum hasar gorurse sikinti :KK43: bilemiyorum gormedigim icin en iyisi baska bir doktora danismak. Zaman kaybetmeden
Peki, bu iplikler ameliyatla alınmıyor mu ? Yani diyelim iplik reaksiyonu var , çözüm burnun tekrar açılıp içinin temizlenmesi mi? Bi ara bende iltihap oldu ve hala az olsa da var . Antibiyotik kısmen geçiriyor ama bırakınca tekrar kızarıklık ve akıntı oluyor. Çözümü hakkında bilginiz varsa paylaşabilir misiniz? Teşekkürler🫠

Peki, bu iplikler ameliyatla alınmıyor mu ? Yani diyelim iplik reaksiyonu var , çözüm burnun tekrar açılıp içinin temizlenmesi mi? Bi ara bende iltihap oldu ve hala az olsa da var . Antibiyotik kısmen geçiriyor ama bırakınca tekrar kızarıklık ve akıntı oluyor. Çözümü hakkında bilginiz varsa paylaşabilir misiniz? Teşekkürler🫠
Sizi hatiliyorum, özelden konusmustuk. Ayni konusmadan yazacagim size :KK66:

Ilk hafta antibiyotik ve kremini kullandin mi ? Ameliyatin ertesi gunu kullanmaya basliyorsun 7 tane hap, antibiyotiği kullandigin halde mi boyle ? Eger böyleyse hijyensiz ameliyat geliyor aklima...
Ben öyle okumuştum çözümü tekrar ameliyatmış, bu arada benim doktorum prolen iplik kullanmadım dedi bilerek. Aslında ben neden olduğundan çok geçecek mi onu merak ediyorum. Özellikle burun ucum yara gibi rengi kırmızıdan beyaza döndü ama normal cilt gibi değil.

Burun ucu böyle olup Düzelen yok mu hiç :KK43:

Merhaba arkadaşlar. Burun estetiği oldum bugün 3. ay kontrolum vardı. Yani yaklaşık 60. günüm bugün. Burnum kalın deriliydi. Kıkırdak eklenerek ameliyat olmuştum çünkü 6 yıl önce nefes alamamadan kaynaklı ameliyat olmuştum. Herneyse ameliyat güzel geçmişti. Ameliyat sonrası burnumuda beğenmiştim kalın derili olmama rağmen. Fakat nedense son 2-3 haftadır burnum iyiye değil kötüye gitmeye başlamıştı şişlik olarak ilk ay ödem bandı taktım ona bağladım sanki burnum dahada şişti her neyse bugün kontrölde sol burun ucumda enfeksiyon varmış doktor onu akıttı birazda acıdı çünkü sıktı. Bir ihtimal revizyon olman gerekebilir çünkü iltihap kıkırdağı eritebiliyor şuan birşey söylemem dedi. Antibiyotik yazdı 2 adet 1 hafta sonra tekrar çağırdı. İnanın o iltihap akınca bile burun ucum küçüldü gibi oldu. Ama hala bi tık düşük gibi geliyor gözüme doktor şuan bişry söylemedi iltihaptan ötürü olabilir dedi ama çok üzgünüm :KK43: Maalesef bazı burunlarda olabiliyor dedi. Böyle bişey yaşayan oldumu enfeksiyon iltihap oluşup antibiyotikle düzelen varmı inanılmaz morelim bozuldu birdaha ameliyat olmak istemiyorum :KK43:
Merhaba burnunuz duzeldimi, kanama varrmiydi

Şu an ne durumdasınız, bende de aynı durum söz konusu
Merhaba sizdedemi enfeksiyon var
Kanama yoktu, bir yıl sürdü ve şu an sadece şişiyor . İltihap yok. Sizin sorununuz neydi
Benim sorun ne yokki varda var😔 ilk açıldığında bir şok yaşamıştım hiç yakıştıramadım kendime çünkü ucu sadece gözüküyordu üstünü aşırı torpulemis basik duruyodu bide beni gorenler bir sok yasadi yakistirmadilar ve yandan bir tarafi farklı duruyordu .. şiş sandık doktor normal olan tarafa msj yaap şişliği geçsin eşit dursun dedi masajida buruna hafif bastircan. Bastırdım bende birde kikirdak oynadi yüzüm komple şişti 10 gün birsey yoktu sis gidince agirmaya sızlamaya yanmaya basladi.. ve burnumun üç kısmı içten sürekli sızıntı şeklinde kaniyo.. yanağımda da anlamadığım bir çöküntü var.. okadar psikolojimi etkilediği bu durum evim eşim çocuklarıma odaklanamaz oldum..

Merhaba sizdedemi enfeksiyon var

Benim sorun ne yokki varda var😔 ilk açıldığında bir şok yaşamıştım hiç yakıştıramadım kendime çünkü ucu sadece gözüküyordu üstünü aşırı torpulemis basik duruyodu bide beni gorenler bir sok yasadi yakistirmadilar ve yandan bir tarafi farklı duruyordu .. şiş sandık doktor normal olan tarafa msj yaap şişliği geçsin eşit dursun dedi masajida buruna hafif bastircan. Bastırdım bende birde kikirdak oynadi yüzüm komple şişti 10 gün birsey yoktu sis gidince agirmaya sızlamaya yanmaya basladi.. ve burnumun üç kısmı içten sürekli sızıntı şeklinde kaniyo.. yanağımda da anlamadığım bir çöküntü var.. okadar psikolojimi etkilediği bu durum evim eşim çocuklarıma odaklanamaz oldum..
Çok geçmiş olsun ,benim de berbat durumda görüntü olarak yani ne ararsanız var. Peki doktora gittiniz mi ne dedi? Faklı bir doktora gidin ,bahsettiğiniz sorunlar hafife alınacak gibi değil. Benim iki yıl olacak ve yaşayan ölüye döndüm resmen

Çok geçmiş olsun ,benim de berbat durumda görüntü olarak yani ne ararsanız var. Peki doktora gittiniz mi ne dedi? Faklı bir doktora gidin ,bahsettiğiniz sorunlar hafife alınacak gibi değil. Benim iki yıl olacak ve yaşayan ölüye döndüm resmen
2 yil dir Yurt dışındayım yeni geldim yurt dışına okul var çıkıp gidemedim ama subat ayında gideceğim... bende öyleyim psikolojimi çok etkiledi iyi degilim uyuyamıyorum. Stresten berbat bir durumdayim.. siz revizyon dusunuyormusunuz

Kanama yoktu, bir yıl sürdü ve şu an sadece şişiyor . İltihap yok. Sizin sorununuz neydi
Merhaba ben de revizyon oldum bugün 1 ay 10 gün oldu birden bire şişti ve kızarıklık oluştu ama şöyle bir durum da var ben 3 gün önce hasta oldum boğazlarım şişti ve hafif grip oldum doktora gittim doktor iltihap başlangıcı var dedi hastalığımın etkisi olmuş erkenden gelmen iyi oldu dedi ilaç yazdı sprey yazdı ve burnumu tekrar bantları alçı taktı haftaya kontrole gideceğim yeniden tamamen iltihap veya enfeksiyon kapmışmıdır sizce yoksa grip olduğum için burun içindeki akıntı yüzünden mi şişmiş olmalı

X