Eşya almalı mı?

Mylittlehoneybee

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2016
2.282
1.246
Merhaba arkadaşlar. Bu konuyu yakın bir arkadaşım için açıyorum kendisi 2 yıldır evli. Ve memleketlerine ev dizmişler gittikçe kalmak için. Şimdi görev yerleri farklı normal olarak. Ve taşınma fln da olduğu için buraya normal eşyalar almışlar ama çokta güzel ve kullwnışlı değil. Beyaz eşyalar idare eder l fakat koltuklarını sevmiyor ve yemek masası yok evde hiç. Şimdi en az 3 yıl daha burdalar. Bu eşyalarla devam edip gittiğimiz yerde düzgün eşya mı? Şimdi bir koltuk takımı ve yemek odası alıp o zaman ki durumuna göre taşıyıp taşımama? Ya da sadece bu koltuklara uygun yemek masasımi alsam diyor? Sizce ne yapmalı?

Merhaba arkadaşlar. Bu konuyu yakın bir arkadaşım için açıyorum kendisi 2 yıldır evli. Ve memleketlerine ev dizmişler gittikçe kalmak için. Şimdi görev yerleri farklı normal olarak. Ve taşınma fln da olduğu için buraya normal eşyalar almışlar ama çokta güzel ve kullwnışlı değil. Beyaz eşyalar idare eder l fakat koltuklarını sevmiyor ve yemek masası yok evde hiç. Şimdi en az 3 yıl daha burdalar. Bu eşyalarla devam edip gittiğimiz yerde düzgün eşya mı? Şimdi bir koltuk takımı ve yemek odası alıp o zaman ki durumuna göre taşıyıp taşımama? Ya da sadece bu koltuklara uygun yemek masasımi alsam diyor? Sizce ne yapmalı?
Hemen L...go yu açsın. O kadar güzel ve yeni eşyalar varki çeyrek fiyatına. Ayyy ben 2. El kullanmam diyorsa her oturdupun evin mutfak va banyo dolaplarını mı söküyorsun deyiver :)

Bence 3 yıl bekleyip hiç yemek masası almadan mutfağa bir masa alması yeterli. Zaten kovit var gelen giden olmuyor benim yemek masam 1 buçuk yılda toplam 5 kere ancak kullünılmıştır. Boşa masrafa gerek yok. Hatta akılları varsa her gittikleri yerde eşyalı kiralık ev tutsunlar hiç eşya derdiyle uğraşmasınlar. Tayincilik zor.. Her taşınmada birşey kırılma, bozulma derdi oooo uzun iş..

Bence 3 yıl bekleyip hiç yemek masası almadan mutfağa bir masa alması yeterli. Zaten kovit var gelen giden olmuyor benim yemek masam 1 buçuk yılda toplam 5 kere ancak kullünılmıştır. Boşa masrafa gerek yok. Hatta akılları varsa her gittikleri yerde eşyalı kiralık ev tutsunlar hiç eşya derdiyle uğraşmasınlar. Tayincilik zor.. Her taşınmada birşey kırılma, bozulma derdi oooo uzun iş..
Ya işte şöyle aslında herkes evine çağırdığı dönemde ben diyor çok çekiniyordum bi odası var yemek masası yok. Bu durumdan sıkılmış artık. Ama dediğinüz gibi eşya taşımakta kolay iş değil

Yemek masasi hic mi yok, yoksa mutfak masasi olarak var mi?

3 yil uzun bir sure, iyi dusunsun. Hem esya da tasinir yani. Ayrica ikinci ele sans versin, cok iyi seyler bulabilir.
Evde hiç yok yani mutfaktada yok. O yüzden pek kimseyi de çağıramıyordu açıkçası. Onu kendisi bilir aynen eğer güzel parçalar olursa bence ikinci elde mantıklı

Madem tayinci bence hiç gerek yok ortalama bir yemek masası ile idare etsin. Eşya bu yeni alsa 3 yılda onlarda b gözüne değiştireyim 3 yıl oldu diyecek. Birde taşıma esnasında çok yıpranıyor eşyalar onları da düşünmek gerekiyor.

Madem tayinci bence hiç gerek yok ortalama bir yemek masası ile idare etsin. Eşya bu yeni alsa 3 yılda onlarda b gözüne değiştireyim 3 yıl oldu diyecek. Birde taşıma esnasında çok yıpranıyor eşyalar onları da düşünmek gerekiyor.
Yani koltuklar kalsı sade yemek masası mı alsın diyorsunuz o vakit

Eğer üç yılsa idare etsin eşya alacağı paraya altın alıp kenara koysun üç yıl sonra kendi evine o parayla daha güzel kalıcı eşyalar alsın

3 yil gidip oturamayacagi eve esya almis ama mutfagina bir kucuk masa alamamis simdi size mi soruyor arkadasiniz?
Esyalar alip alip istiflemek icin degildir,3 yil sonra kullanacagi evin esyasi durdukca eskir. Oncelikli olan memleketteki evi herhalde. Almasin bence yerde yesin yemegini. Ne ilginc insanlarmis

Niye oturmayacağı evi donatmış, şimdi mutsuz eşyasızlıktan dolayı. Hiç mi akıl veren olmamış onlara? Yemek masası lazım elbet, koltuklara da örtü, minder falan alsın.

Benim bildiğim her gün oturduğun ev istediğin gibi, yazdan yaza gittiğin ev idare eder mobilyalarla döşenir
Yani sırf 3-5 akraba ne güzel evi var desin diye yapılmış saçma bir düzen olmuş.

Bu arada zaten o koltukları da 3 yıl önce almış yani görmeden mi almış o kadar beğenmemiş
Ben olsam zaten pandemi var 1 sene daha gelen giden olmaz diye beklerim,
Masa dersen küçük bir masa ve sandalye takımı alırım internetten yemek odasına büfe vitrin vs ihtiyaç yok bence tayinci için.

Üç yıl sonra atınca maddi olarak çokta üzülmeyeceği bir masa alsın kullansın şimdilik.
Aldıkları gittiği evin şekline uymayabilir, üstüne birde nakliye masrafı yapacak.
Şimdi aldığını 3 yıl sonra beğenmeyecek belki.
Taksit öder gibi para atsın kenara, kendi evine geçerken gönlüne göre alsın eşyasını.

Masası bile yoksa 3 yıl masasız nasıl geçirmeyi düşünüyor.
İkinci el gayet temiz ve az kullanılmış eşyalar var. Yenilerine 3 yıl için gerek yok. Taşınırken hasar görme riski çok fazla. Beğendiğini 2. El olarak alsın 3 yıl sonra yine ucuza verir elden çıkarır.

Masa alacak da masif ceviz masa alma zorunluluğu yok

Makul bir masa alır olur biter

Zaten memlekette ev var ama bunların tayini başka yere mi çıkacak

Doğru anladım ise cidden şakacılar yaşadıkları eve taşısınlar eşyalarını yok 3 yıl sonra eşyalarının olduğu şehre gideceklerse alsınlar bir masa

X