Fedakar Annemin nefes aldırmayan sevgisi

Tek
Merhaba

Sorun annemin 40 yaşında 20 yıldır evli olduğum halde sevgisinden nefes aldırmaması bekarken daha özgürdüm inanın
Kendimi çok suçlu hissediyorum aşırı fedakar çocuklarıma bana karşı 1,5 saat mesafe var yorma kendini dediğim halde ,çocuklar büyüdü hala eli üzerimizde maddi manevi .Ama kendi gibi tüm görevimin çocuk bakmak olduğunu düşünüyor örneğin dün bir yerde oturdum yalnız kahve içtim 2 kere konuşmuşuzdur bir sürü yere uğradım alışveriş yaptım eve dönerken aradım '' Bu saate kadar dışarıdaydın çocuklar gelecek yemek yok dedi ( ki haklı işin kötüsü çorba yaptım yemek yetişmedi sonra yediler 16 yaşı geçtiler). Ulaşamayınca panik oluyor herşeyi bildirmek zorundayım dün şakayla karışık genç kızmışım gibi kapının önünde bekliyorsun sandım bu kadar düşkün olma bana dedim

Hiç bir sosyal hayatımın olmasını istemiyor bende senin gibiydim çocuklar büyüsün vs yavaş yavaş arkadaşlarımdan uzaklaştım. Sen çocuklarla yetişemezssin vs hep işledi beni. Geçen veli kahvaltısına bile geleyim mi dedi sadece veliler çocuklar aileler yok dedim.. Bir baktım kahvaltıdan 2 saat sonra sohbet ederken annem dışarıdan bakıyor onu da çağırdım. Kendi yaşıtlarımla sigara içip sohbet bile edemedim aklına koyduğunu yapıyor gelme desem suçluluk hissediyorum orada başka veli annesi daha vardı iyi ki geldim dedi
Örneğin geçen hafta 2 gün görüştük c.tesi baban çocuklara harçlık verecek dedi toplantı var söyle Salı günü gelin dedim bir baktım babam msj atmış 1 saat sonra oradayım . Son dakika evi sil süpür mutfak banyo derken toplantıya geç kaldım . E dün arıyor ben dolma yaptım çocuklara yarın geliyoruz yaaaa yeter zaten yorgunum biliyor dün yemek bile yetiştiremedim koşturmaktan terkrar temizlik yapacağım bugün 🙁

Gerçekten çocuklar okul alışveriş herşey bende yetişemiyorum hafta arası illaki dr yada okul işleri çıkıyor evdekilerin ayakkabılarından pantolonlarına kadar ben alıyorum. H.sonu eşim herkes evde 2 gün mutfaktan çıkamıyorum haftada 1 gün gelse diğer geleceği günü ayarlıyor kendi gittiği yerler var benden sosyal arkadaş ortamı . Geldiğinden ertesi 2 gün daraldığımdan hiç birşey yapasım gelmiyor. İşin gerçeği ben sadece evi temizliyorum börekler yemekler o getiriyor ama nefret ediyorum ev işi yapmaktan ben artık dinlenmek nefes almak istiyorum.
Çocuklar büyüdü yanlız gezmek istiyorum her geldiğinden sonra hem boğuluyor hem kendimi nankör hissediyorum 40 yaşına geldim çocuğum benden daha özgür

Ne yapmalıyım kırmadan ? Allah korusun ona bir şey olur diye vicdan yapıyorum .

Eşim ,çocuklar plan yapalım benimle tek bir yere gidelim diyor ben kimseyi istemiyorum en büyük keyfim yalnız kalıp kahve sigara içmek istemek artık o kadar daraldım

Arkadaşım aradı inanın unutmamış beni diye sevindim onlar 3 çocukla bile kahve keyfi yapıyor görüşemiyoruz bile ben sadece annem çocuklara hizmet ediyorum.
Tek cocuk musunuz ? Çocuklarınız 16 yaşı gecmis kendi tarzları vardır artık corabindan kemirine siz ilgilenmeyin , basit makarna -yumurta- kızartma vs yemekleri yapabiliyor olmaları lazım ki yakında üniversiteli olacak bunlar ekmek elden su gölden nereye kadar ? Herkes odasını ya da dağıttığını toplasın banyodan çıkan bir su döksün ? Ev içindeki koşturma sizin plansizliginiz.
Anne kısmı sizi yetersiz gördüğü için mi cocuklariniza olan düşkünlüğü mu bilemedim var böyle bir tanidigim kızı en son çok kötü patladi annenizden bir tık fazlasiydi. Kesin ve net bir dilinizin olması lazım baban 1 saat sonra ordayım mi dedi baba çıktık biz ? Zor değil bu. Tek başıma kahve sigara diyorsunuz elbetteki onu da yapmalısınız ama annenizin bunalimini eşinizden keserek tamamlayamazsiniz o adam da sizinle kahve içmek istiyor .ailecek bir şeyler paylaşmak istiyor.

Simdi ben de tersini anlatayim da rahatla. Annem babam yaslilar, hergun onlara yardim etmeye gidiyordum sonra daha fazla hastaliklari cikti ve ameliyat falan derken, saglik olsun dedim gerisi onemli degil.
Simdi daha iyiler cok sukur. Bu arada annem bir sey yapip gelmezdi. Gelecegi zaman her seyi kendim yaparim.
37 yasindayim. 12 ve 7 yasinda iki cocugum var. Tesekkkurler🤭

Kusura bakmayin siz de biraz abartip kafaya takiyorsunuz. Rahatsiz mi oldunuz acmayacaksiniz teli vs derken alisacakti.
Anne sen takma kafana falan de ,oluruna birak.
Sen birakinca o da birakacak bence☺️

Merhaba

Sorun annemin 40 yaşında 20 yıldır evli olduğum halde sevgisinden nefes aldırmaması bekarken daha özgürdüm inanın
Kendimi çok suçlu hissediyorum aşırı fedakar çocuklarıma bana karşı 1,5 saat mesafe var yorma kendini dediğim halde ,çocuklar büyüdü hala eli üzerimizde maddi manevi .Ama kendi gibi tüm görevimin çocuk bakmak olduğunu düşünüyor örneğin dün bir yerde oturdum yalnız kahve içtim 2 kere konuşmuşuzdur bir sürü yere uğradım alışveriş yaptım eve dönerken aradım '' Bu saate kadar dışarıdaydın çocuklar gelecek yemek yok dedi ( ki haklı işin kötüsü çorba yaptım yemek yetişmedi sonra yediler 16 yaşı geçtiler). Ulaşamayınca panik oluyor herşeyi bildirmek zorundayım dün şakayla karışık genç kızmışım gibi kapının önünde bekliyorsun sandım bu kadar düşkün olma bana dedim

Hiç bir sosyal hayatımın olmasını istemiyor bende senin gibiydim çocuklar büyüsün vs yavaş yavaş arkadaşlarımdan uzaklaştım. Sen çocuklarla yetişemezssin vs hep işledi beni. Geçen veli kahvaltısına bile geleyim mi dedi sadece veliler çocuklar aileler yok dedim.. Bir baktım kahvaltıdan 2 saat sonra sohbet ederken annem dışarıdan bakıyor onu da çağırdım. Kendi yaşıtlarımla sigara içip sohbet bile edemedim aklına koyduğunu yapıyor gelme desem suçluluk hissediyorum orada başka veli annesi daha vardı iyi ki geldim dedi
Örneğin geçen hafta 2 gün görüştük c.tesi baban çocuklara harçlık verecek dedi toplantı var söyle Salı günü gelin dedim bir baktım babam msj atmış 1 saat sonra oradayım . Son dakika evi sil süpür mutfak banyo derken toplantıya geç kaldım . E dün arıyor ben dolma yaptım çocuklara yarın geliyoruz yaaaa yeter zaten yorgunum biliyor dün yemek bile yetiştiremedim koşturmaktan terkrar temizlik yapacağım bugün 🙁

Gerçekten çocuklar okul alışveriş herşey bende yetişemiyorum hafta arası illaki dr yada okul işleri çıkıyor evdekilerin ayakkabılarından pantolonlarına kadar ben alıyorum. H.sonu eşim herkes evde 2 gün mutfaktan çıkamıyorum haftada 1 gün gelse diğer geleceği günü ayarlıyor kendi gittiği yerler var benden sosyal arkadaş ortamı . Geldiğinden ertesi 2 gün daraldığımdan hiç birşey yapasım gelmiyor. İşin gerçeği ben sadece evi temizliyorum börekler yemekler o getiriyor ama nefret ediyorum ev işi yapmaktan ben artık dinlenmek nefes almak istiyorum.
Çocuklar büyüdü yanlız gezmek istiyorum her geldiğinden sonra hem boğuluyor hem kendimi nankör hissediyorum 40 yaşına geldim çocuğum benden daha özgür

Eşim ,çocuklar plan yapalım benimle tek bir yere gidelim diyor ben kimseyi istemiyorum en büyük keyfim yalnız kalıp kahve sigara içmek istemek artık o kadar daraldım

Arkadaşım aradı inanın unutmamış beni diye sevindim onlar 3 çocukla bile kahve keyfi yapıyor görüşemiyoruz bile ben sadece annem çocuklara hizmet ediyorum.

Siz biraz beceriksiz birisiniz gibi gözüküyor. Ek olarak gayette ailenizin sizin üzerinizde böyle etkilerinin olmasından mutlusunuz. Hem maddi hem manevi faydaları var.

Çalışmayan biriyseniz, haftalık, 2-3 günlük yemek yapabilirsiniz. Çok nadir herkesin evinde öyle her gün için her öğüne ayrı tencere yemek çıkar. Mesela bir tepsi börek yapılır, öğlen çayla yenilebilir yemek için. Çocuklar zaten gündüz okulda.

Kadın zaten size destek için börekler vs yapıyormuş, yaşlı kadın ona da bunca yıldır ev işi yapmak sizden daha fazla zor ve yorucudur. Ona destek olan kimse yok. Siz maşallah hem maddi hem manevi destek görüyorsunuz.

Birde mesela veliler görüşmesine anneniz geldi, niye siz o geldiğinde rahat edemeyesiniz? Anneniz de bir kadın, bir insan, bir anne oturur o da konuşur sizin masanızdaki insanlarla. Benim annem arkadaşlarıyla görüştüğünde bazen arkadaşlarının kaynanası/anneleri oluyor, gayette sohbet ediliyor. Ben arkadaşıma gittiğim de annesi evdeyse hem annesiyle hem arkadaşıyla konuşabiliyorum.

2 tane 16 yaşının üstündeki çocuğun, iki yetişkinin olduğu evin bir düzeni vardır, ne hergün çamaşır yıkanır ne hergün temizlik yapılır. Bebek ya da küçük çocuk yokki evde.

Sorun sizde, anneniz sadece hayatta desteği olmayan yalnız, yaşlı bir kadın. Böyle hayatındaki insanlara ev işi yaparsa değer göreceğini sanan annelerden. O sizden en az 20 yaş büyük, hiç kendi hayatı, kendi alanı olmamış. Asıl ona yazık.

. Gittiğiniz yerleri söylemeyin. Gidin gezin dönünce söyleyin. Böyle böyle alışacak. Hatta siz gidin eşiniz çocuklarınız söylesin anneniz ararsa nerede olduğunuzu. Unuttum deyin acelem vardı deyin
İŞTE BU !!!!!!
Tepki alabilirsin ilk başlarda ona göre gardını al. Sinirlenme unuttum aklıma gelmedi düşünemedim gibi yuvarlak cevaplarla geçiştir. Bi afallayacak kızacak sabırlı ve istikrarlı ol. Geri adım atma. Çocuklarla vicdanına oynarsa onlar hallediyor vs de. Eve bir süre donuk şeyler al. Döner simit vs. En kötü zorda kalınca çözdürüp yesinler. 16 yaş için bu kaygı çok fazla. Çocuklara da zarar veriyorsunuz bilmiyorum onlar bu durumdan şikayetçi mi ama canına yazık. Lütfen bi silkelen lütfen.
Bak bende biri 18 biri 6 yaşında canavar var. Annen kendine başka meşguliyet bulsun bi zahmet. Biz de annemle birbirimize çok düşkünüz günlük haberleşiriz telefonda iyimisin hoşmusun bitti. Bazen gün yoğun geçer o da olmaz. Bizim de aramız 1.5 saat. Bazen 1 ay görüşmediğimiz oluyor bazen 1.5 ay.
Arada annenle başbaşa bi buluşun gezin kardeşiniz varsa onu da alın yada babanızı aile günü yapın. Çocuklar ar evde otursun. Hem anneyi ihmal etmeyin hem artık büyüdüm ve ayrı bir yaşantım var imajını verin. Az geç kalmışsınız ama olsun her türlü döndürmek zorumdasın. Hasta olursun. Hadi kolay gelsin

Var emekli oldu bu arada o gelmeye başladı zaten :) Annemde onu bahane ediyor bugün o yüzden gelecekler dolma yaptım o görmesin erken geleyim diyor
Çok seviyorum suçluluk hissediyorum ama yaşıtlarımı istiyorum azıcık özlemek istiyorum Allah yokluklarını göstermesin işte vicdan burada deşiyor beni
Niye dolmayı o kardeş görmüyor.

İyi oldu her yönden manipule edildiğimi terkrar gördüm.Bende savaş verdim ama eşim ve annem aman yapamazlar dedi suçlu hissettirdiler
1. hedef bu
Geçenlerde 10 yaşındaki oğlum mutfak masasında hep birlikte otururken benden su istedi. Anne su verebilir misin diye. Bende kalkıp kendin alabilir misin oğlum dedim. İkimizde mutfaktayiz sonuçta. Arada kendi kalkıp alır ama arada böyle yaparlar. Sonra bi olayı anlattı oğlum. Bilsem öğretmeninin 17 yaşındaki kızı kadın okuldayken annesini arayıp gelince su getirmesini istemiş. Kendi yaptığı hatayı da anladı böylelikle. 34 yaşındayım eğer yemeğe geç kalırsam kızimdan da oğlumdan da yardim isterim mecbur yapacaklar. Esim zaten kendi isi olduğu için çok yoğun çalışıyor. Anneniz çok kontrolcü bir insan evet ama siz neden o yaştaki çocuklara hizmet ediyorsunuz. Kendinizi bu şekilde alıştırırsaniz o yaşa gelince anneniz gibi olmanız kaçınılmaz.

Yemin ediyorum sırf bu yüzden okul danışmada işe başlayacaktım yetişemezsin dedi eşimle ikisi çocukların geliş saati vs ..görüşmeye gitmedim
neye yetişmeniz gerekiyor ki evde bebek mi var. koca koca insanlar. evde bir düzeniniz olsaydı eğer her durumda rahat ederdiniz.

2 küçük çocukla tam zamanlı çalışıyorum üstelik sizinki gibi destek olacak şahane bir annem yok. ama sizin kadar yakınmıyorum hayat işte ne ilginç

tek sorununuz yaşınıza uygun sınırlar çizememek

Merhaba

Ayyy okurken içim şişti ben 4 yıllık evliyim annem arada gelir kalır temizlik yemek yapmak ister hayatta izin vermem bir kere işteyken kendi yapmış gelince kızdım. Ne münasebet eşimin benim pisliğimi temizleyecek. Benim yemeğimi niye o yapsın?
Zaten yaşlanıyorlar önümde hizmet mi edecek?Evimi çocuğumu niye takip etsin? Bir de ev düzenim bana aittir hayatta elletmem. Karışamaz da..
Siz niye evlendiniz anlamadım zaten onun kontrolünde yaşıyorsunuz çok saçma bir düzen oluşmuş.
Annem beni arayıp hala dışardasın dese sanane anne derim susar bir daha da tekrarlamaz. Açıkça söyleyin bunda ne var? Hiç sevmem aile bile olsa vıcık vıcık ilişkileri.
Bir de bu hizmet etme nedir yani evde herkesin görevi olur siz kendinizi unutmuşsunuz. Vicdan yapacak bir şey yok bu hayat sizin. Sonra çok pişman olursunuz.
Anneniz de elinde kumanda ile sizi yönetiyor onu da anlamadım. Buna izin veren sizsiniz

Annenizle acikca konusacaksiniz ,anne tek basima kafa dinlemei istiyorum bir sure gorusmeyelim diyeceksiniz.hattapsikologa hiden nasilsa oesinize takilip gelir .

Merhaba

En nefret ettiğim insan tipi, yaşamayan bilmez, işini yapıyor daha ne takıyorsun derler, hrm kendi huzursuz hem çevreyi huzursuz eder

Babanız gelecek diye, ki yemek getirmek için gelmiş dip bucak temizlik yapmanız da saçma
Dip bucak değil salonda yiyip içiyoruz sabah okula gidince herkes bir yere kıyafet bırakıyor mutfakta sürekli 1 makina gerideyim bardak sayısını görseniz bile kafayı yersiniz ama hatalıyım onu farkettim herşeye koşturmak yanlış

Anneniz size aşırı düşkün sevgisiyle boğuyor ama siz de ergenlik çağındaki çocuklara hizmet ederek annenizin yolunda ilerliyorsunuz, her dakika evin yemeğini işini düşünmek zorunda değilsiniz çocuklarınıza da eşinize de iş yaptırın, yemek de yapabilirler temizlik de, çamaşırlarını yıkayabilirler bulaşık makinesine tabak çanak dizip makinenin düğmesine basabilirler, her şeyi ayaklarına isteyip hizmet beklemelerine zemini hazırlayan sizsiniz.

Ayrıca anne babanız gelecek diye niye haldır haldır ev işi yapıyorsunuz? Onlar yabancı mı? Evi tozlu görseler ne olacak?
Annenizin istediği gibi bir evlat olacağım diye bu kadar sıkmayın kendinizi, bugün olmazsa yarın anneniz size ters bir şey söylediğinde içinizde biriken her şey patlar ağzınızdan öyle laflar dökülür ki bugüne kadar kalbini kırmamak için çabaladığınız annenizi yıkar geçersiniz maalesef.

İlk etapta eşinize ve çocuklarınıza iş yaptırmaya başlayın, annenizi arama sıklığını da azaltın, ulaşana kadar aradığında şuradayım toplantıdayım vs diyerek açıklamak hesap vermek zorunda değilsiniz, dışarıdayım işim var sonra görüşürüz deyip kapatabilirsiniz.
Anneniz geleceğim dediğinde ortalığı temizleyeceğim diye de uğraşmayın, biraz salın kendinizi.
Her cümle öyle doğru ki hatalarımı gördüm bugün biraz anlattım ben dışarıya çıkmak istiyorum sen kırılıyorsun söyleyince ben hizmet etmekten bıktım dışarıda buluşalım hem gezer yeriz .Çünkü geldiğinde daha evi süpürüyordum inanın işim çok fazla ev işi yaparken sohbet etmek yerine sadece sohbet edelim dedim. Telefonla aradığında bu kadar panik yapma dedim sesimi kötü duymuş merak etmiş böyle vicdan azabı duyuyorum sonra.
Benim öncelikle ev yükünü dağıtmam gerek ve dediğiniz gibi telefonda ketum olmak

Eşiniz yok çocuklar da iki üç yaşında sandım. 9ncelikle çocuklar adalak olmadın gidip k8yafet de alırlar camasırları da yıkarlar yemek de yaparlar sofra da toplarlar. Eş zaten hikayede yok.

Annenize bakmayın siz kendinize zaman tanıyın. Hergün konusmayın rapor vermeyin. Kendinize kıymet verin . Anneniz bile hak görmemiş kendinize bakmanızı.

Anneniz yardım ediyorsa çocuklar8n bas8nda dursun iki g7n eşinizle tatile falan gidin mesela gerçi o yaş kardeşlerim evde tek duruyor da neyse. Doğa yür7yüşüne gidin. Arkadaş bulusması yapın. Gerekirse kavga edin alan açın kendinize
Evliliğimin ilk zamanları gece 22 e kadar k.validemdeydik h.sonu maç seyretmeye çok savaş verdim eşimden soğudum eski zamanlar geliyor aklıma nefret ediyorum .Gençliğimin en güzel zamanalrı onlarda geçti şimdi o istese de yalnız olmak istiyorum doğa yürüyüşü denize bakıp termos alıp kahve içmek müzeleri gezmek boş takılmak istiyorum ama çocuklar büyüdü yine vakit bulamıyorum o yüzden isyanım.

Ben sorunu annenizde göremedim,kazık kadar olmuş çocuklarınızın ayağına kadar hizmet ederseniz,donuna gömleğine varana kadar siz alırsanız anneniz sizi yalnız da bıraksa nefes alamazsınız ki. Sıkıntı sizden kaynaklanıyor
İnanın ayakkabı olayı detay evden çıkaramıyorum alışverişe eski ayakkabılara kıyafetlere göre göz kararı alıp iadeyle ben uğraşıyorum

Eşinizin ve çocuklarınızın eli ayağı tutmuyor mu? Hiç mi yaşam becerileri yok bi kadar kul köle olmuşsunuz?

Anneniz ne derse desin, onlar büyüdü kafamı dinlemek istiyorum deyip geçin neyin vicdanı olacak?
Bugün söyledim ama alınıyorsun söyleyemiyorum dedim yok alınmıyorum dedi ama alındı söylediklerime.. Bugün kötü hissettim mesela bu konuyu açtığım için bugün geldi benim yemek ziyan oldu kaç çeşit yapmış paralamış kendini tek çeşit de yapmıyor üzülüyıorum

Tek

Tek cocuk musunuz ? Çocuklarınız 16 yaşı gecmis kendi tarzları vardır artık corabindan kemirine siz ilgilenmeyin , basit makarna -yumurta- kızartma vs yemekleri yapabiliyor olmaları lazım ki yakında üniversiteli olacak bunlar ekmek elden su gölden nereye kadar ? Herkes odasını ya da dağıttığını toplasın banyodan çıkan bir su döksün ? Ev içindeki koşturma sizin plansizliginiz.
Anne kısmı sizi yetersiz gördüğü için mi cocuklariniza olan düşkünlüğü mu bilemedim var böyle bir tanidigim kızı en son çok kötü patladi annenizden bir tık fazlasiydi. Kesin ve net bir dilinizin olması lazım baban 1 saat sonra ordayım mi dedi baba çıktık biz ? Zor değil bu. Tek başıma kahve sigara diyorsunuz elbetteki onu da yapmalısınız ama annenizin bunalimini eşinizden keserek tamamlayamazsiniz o adam da sizinle kahve içmek istiyor .ailecek bir şeyler paylaşmak istiyor.
Eşimle de ailemin istediği gibi tip olduğu için evlendim istediğimi kabul etmediler pes ettim çok iyi ama düz adam kanepe tv.Şimdiye kadar 1 kitap okuduğunu görmemişimdir. Evin maddi yükü onda bende az da olsa destek oluyorum ama maddi olarak okul ,alışveriş sorumluluğu bende akşam ekmek yumurta olayı genelde

Simdi ben de tersini anlatayim da rahatla. Annem babam yaslilar, hergun onlara yardim etmeye gidiyordum sonra daha fazla hastaliklari cikti ve ameliyat falan derken, saglik olsun dedim gerisi onemli degil.
Simdi daha iyiler cok sukur. Bu arada annem bir sey yapip gelmezdi. Gelecegi zaman her seyi kendim yaparim.
37 yasindayim. 12 ve 7 yasinda iki cocugum var. Tesekkkurler🤭

Kusura bakmayin siz de biraz abartip kafaya takiyorsunuz. Rahatsiz mi oldunuz acmayacaksiniz teli vs derken alisacakti.
Anne sen takma kafana falan de ,oluruna birak.
Sen birakinca o da birakacak bence☺️
Allah kolaylık versin şifa olsunlar inşallah. O yüzden nankör hissediyorum annem bugün yine daha ne kadar gelebilirim dedi.. ya 40 yaşına geldim ben ne zaman gezeceğim? :)

Siz biraz beceriksiz birisiniz gibi gözüküyor. Ek olarak gayette ailenizin sizin üzerinizde böyle etkilerinin olmasından mutlusunuz. Hem maddi hem manevi faydaları var.

Çalışmayan biriyseniz, haftalık, 2-3 günlük yemek yapabilirsiniz. Çok nadir herkesin evinde öyle her gün için her öğüne ayrı tencere yemek çıkar. Mesela bir tepsi börek yapılır, öğlen çayla yenilebilir yemek için. Çocuklar zaten gündüz okulda.

Kadın zaten size destek için börekler vs yapıyormuş, yaşlı kadın ona da bunca yıldır ev işi yapmak sizden daha fazla zor ve yorucudur. Ona destek olan kimse yok. Siz maşallah hem maddi hem manevi destek görüyorsunuz.

Birde mesela veliler görüşmesine anneniz geldi, niye siz o geldiğinde rahat edemeyesiniz? Anneniz de bir kadın, bir insan, bir anne oturur o da konuşur sizin masanızdaki insanlarla. Benim annem arkadaşlarıyla görüştüğünde bazen arkadaşlarının kaynanası/anneleri oluyor, gayette sohbet ediliyor. Ben arkadaşıma gittiğim de annesi evdeyse hem annesiyle hem arkadaşıyla konuşabiliyorum.

2 tane 16 yaşının üstündeki çocuğun, iki yetişkinin olduğu evin bir düzeni vardır, ne hergün çamaşır yıkanır ne hergün temizlik yapılır. Bebek ya da küçük çocuk yokki evde.

Sorun sizde, anneniz sadece hayatta desteği olmayan yalnız, yaşlı bir kadın. Böyle hayatındaki insanlara ev işi yaparsa değer göreceğini sanan annelerden. O sizden en az 20 yaş büyük, hiç kendi hayatı, kendi alanı olmamış. Asıl ona yazık.

İnanın sosyal hayatım yok haftalar sonra yaşıtımla sigara sohbet zamanı olarak hevesle beklediğim için daraldım yoksa haklısınız. Annem çok yıpratıyor kendini ama dediğim gibi çok fedakar çocuklar sürekli onunla ilgilensin istiyor dediğiniz gibi çok çileli hayatını bana anlatıyor geldiğinde bana güveniyor. Ama bende senelerdir idare ediyorum 40 yaşına geldim çocuklar büyüdü sosyal hayata geri dönmek istiyorum. İnanın bugün geldi yarın kıyafet pazarının konusunu açtı duymazdan geldim bozuldu ..yarın da beraber olalım istiyor h.sonuna kadar sınavım var görüşemeyiz dedim.Hep sonraki günü cebine atıyor

X