Fedakar Annemin nefes aldırmayan sevgisi

rinakent

Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2023
100
201
43
Merhaba

Sorun annemin 40 yaşında 20 yıldır evli olduğum halde sevgisinden nefes aldırmaması bekarken daha özgürdüm inanın
Kendimi çok suçlu hissediyorum aşırı fedakar çocuklarıma bana karşı 1,5 saat mesafe var yorma kendini dediğim halde ,çocuklar büyüdü hala eli üzerimizde maddi manevi .Ama kendi gibi tüm görevimin çocuk bakmak olduğunu düşünüyor örneğin dün bir yerde oturdum yalnız kahve içtim 2 kere konuşmuşuzdur bir sürü yere uğradım alışveriş yaptım eve dönerken aradım '' Bu saate kadar dışarıdaydın çocuklar gelecek yemek yok dedi ( ki haklı işin kötüsü çorba yaptım yemek yetişmedi sonra yediler 16 yaşı geçtiler). Ulaşamayınca panik oluyor herşeyi bildirmek zorundayım dün şakayla karışık genç kızmışım gibi kapının önünde bekliyorsun sandım bu kadar düşkün olma bana dedim

Hiç bir sosyal hayatımın olmasını istemiyor bende senin gibiydim çocuklar büyüsün vs yavaş yavaş arkadaşlarımdan uzaklaştım. Sen çocuklarla yetişemezssin vs hep işledi beni. Geçen veli kahvaltısına bile geleyim mi dedi sadece veliler çocuklar aileler yok dedim.. Bir baktım kahvaltıdan 2 saat sonra sohbet ederken annem dışarıdan bakıyor onu da çağırdım. Kendi yaşıtlarımla sigara içip sohbet bile edemedim aklına koyduğunu yapıyor gelme desem suçluluk hissediyorum orada başka veli annesi daha vardı iyi ki geldim dedi
Örneğin geçen hafta 2 gün görüştük c.tesi baban çocuklara harçlık verecek dedi toplantı var söyle Salı günü gelin dedim bir baktım babam msj atmış 1 saat sonra oradayım . Son dakika evi sil süpür mutfak banyo derken toplantıya geç kaldım . E dün arıyor ben dolma yaptım çocuklara yarın geliyoruz yaaaa yeter zaten yorgunum biliyor dün yemek bile yetiştiremedim koşturmaktan terkrar temizlik yapacağım bugün 🙁

Gerçekten çocuklar okul alışveriş herşey bende yetişemiyorum hafta arası illaki dr yada okul işleri çıkıyor evdekilerin ayakkabılarından pantolonlarına kadar ben alıyorum. H.sonu eşim herkes evde 2 gün mutfaktan çıkamıyorum haftada 1 gün gelse diğer geleceği günü ayarlıyor kendi gittiği yerler var benden sosyal arkadaş ortamı . Geldiğinden ertesi 2 gün daraldığımdan hiç birşey yapasım gelmiyor. İşin gerçeği ben sadece evi temizliyorum börekler yemekler o getiriyor ama nefret ediyorum ev işi yapmaktan ben artık dinlenmek nefes almak istiyorum.
Çocuklar büyüdü yanlız gezmek istiyorum her geldiğinden sonra hem boğuluyor hem kendimi nankör hissediyorum 40 yaşına geldim çocuğum benden daha özgür

Ne yapmalıyım kırmadan ? Allah korusun ona bir şey olur diye vicdan yapıyorum .

Eşim ,çocuklar plan yapalım benimle tek bir yere gidelim diyor ben kimseyi istemiyorum en büyük keyfim yalnız kalıp kahve sigara içmek istemek artık o kadar daraldım

Arkadaşım aradı inanın unutmamış beni diye sevindim onlar 3 çocukla bile kahve keyfi yapıyor görüşemiyoruz bile ben sadece annem çocuklara hizmet ediyorum.

Son düzenleme:
Sorun yüzde yüz annenizde değil.

Afedersiniz eşşşek kadar olmuş çocukların ve yetişkin kocanızın her ihtiyacını karşılar, bebek gibi bakarsanız başka hiç bir şeye vaktinizin kalmaması ve çok yorulmanız normal. Bu saçmalık olmasaydı anneniz bu kadar batmazdı muhtemelen.
Çok haklısınız uzun yazıyı okuduğunuz için de teşekkür ederim. Eşimin ütüsünü bile yapmıyorum en az ilgilendiğim o düşünün Herkes benden bir şey istiyor olmayınca surat asıyor

Anneniz size bağimli bu yaşta bu kadar normal değil ve çok boğucu buraya anlattiginiz gibi açikca anlatın artık haftada 1 görüşme yeter
Yapamıyorum işte 1 hafta rahatım diyorum illaki tekrar öyle bir şey söylüyor ki kabul etmek zorunda kalıyorum .Kafa dağıttığım kıyafet pazarına bile gelmek istiyor onu sallıyormuş gibi hissettiriyor pazardan nefret ettim Çözüm arıyorum?

Tüm sorun annede değil gibi. Ev işleri neden sadece sizde? Çocuklara ve eşinize iş paylaşımı yapın. Hatta yemek yetişmedi demek yerine çocuklar 16 17 yaşında hem kendilerine hem size birer tost yapabilirler ya o kadar da peşinde koşmanıza gerek yok.

Sizde kontrolcusunuz sanırım. Belki daha rahat daha ferah bir ruh haliniz olursa anneniz de gözünüze batmaz. Boşverin her şeyi sırtlanmayın size de günah.

Tüm sorun annede değil gibi. Ev işleri neden sadece sizde? Çocuklara ve eşinize iş paylaşımı yapın. Hatta yemek yetişmedi demek yerine çocuklar 16 17 yaşında hem kendilerine hem size birer tost yapabilirler ya o kadar da peşinde koşmanıza gerek yok.

Sizde kontrolcusunuz sanırım. Belki daha rahat daha ferah bir ruh haliniz olursa anneniz de gözünüze batmaz. Boşverin her şeyi sırtlanmayın size de günah.
İşte kendi panik aman çocuklar aç kalır diye beni de mahfetti çocuklar 1 yumurta kıramıyor büyüğü makarna yapıyordu onu bile yapmıyor. Ne deseniz haklısınız ilk hedefim o olsun !
Şimdi de arıyor erken geleceğim ben yabancı değilim diyor anne dünden yorgunum zaten mutfak ev yapmadım daha dedim ama kafasına koymuş erken gelecek. Durumum günde 2 makina bulaşık , 2 makina çamaşır o kadar iş oluyor kalabalık olunca her gün o yüzden ince iş yapamıyorum

Çok haklısınız uzun yazıyı okuduğunuz için de teşekkür ederim. Eşimin ütüsünü bile yapmıyorum en az ilgilendiğim o düşünün Herkes benden bir şey istiyor olmayınca surat asıyor
Assınlar ne olacak? Kocaman insanlar olmuşlar kendi işlerini kendileri yapmalılar artık.

Annenize kızıyorsunuz ama sizin de çocuklarınıza karşı ondan çok farkınız yok. Bu çocuklar 40 yaşına gelince de peşlerinde olacaksınız. O zaman söylenirlerse de ben size saçımı süpürge ettim nankörler diyeceksiniz 😂

Anneniz Kızılcık şerbetindeki Pembe hanim gibi fedakarlıktan ziyade kontrolcü.16 yaslarındaki cocuklar karinlarıni doyuracak olgunlukta benim 10 yasında kuzenim annesi işteyken eve gelip makarna yapıyor mesela.Ben 3 yasindaki kizımı bile aman ac kaldi aman istedigi yemek olsun diye dert etmem olanı yer ben bunu yemem baska bir sey istiyorum dediginde bu yemegi yaptim baska yemek yok sabah kahvaltıda doyurursun karnını diyorum mecbur yiyor bazen fedakarlıgı da abartmamak lazım

Assınlar ne olacak? Kocaman insanlar olmuşlar kendi işlerini kendileri yapmalılar artık.

Annenize kızıyorsunuz ama sizin de çocuklarınıza karşı ondan çok farkınız yok. Bu çocuklar 40 yaşına gelince de peşlerinde olacaksınız. O zaman söylenirlerse de ben size saçımı süpürge ettim nankörler diyeceksiniz 😂
Yurtdışına göndereceğim onları :)

Anneniz Kızılcık şerbetindeki Pembe hanim gibi fedakarlıktan ziyade kontrolcü.16 yaslarındaki cocuklar karinlarıni doyuracak olgunlukta benim 10 yasında kuzenim annesi işteyken eve gelip makarna yapıyor mesela.Ben 3 yasindaki kizımı bile aman ac kaldi aman istedigi yemek olsun diye dert etmem olanı yer ben bunu yemem baska bir sey istiyorum dediginde bu yemegi yaptim baska yemek yok sabah kahvaltıda doyurursun karnını diyorum mecbur yiyor bazen fedakarlıgı da abartmamak lazım
İyi oldu her yönden manipule edildiğimi terkrar gördüm.Bende savaş verdim ama eşim ve annem aman yapamazlar dedi suçlu hissettirdiler
1. hedef bu

anladığım kadarıyla çalışmıyorsunuz evde koca koca insanlar bu kadar ruhen bitkin olmanız normal değil. yemekeleride getiriyormuş yorgunluğunuz tamamen psikolojik sanırım.

bu durumda anneniz sizi dinlemiyorsa geldiğinde evde sizi bulamasın yapacak bişey yok. işe kursa ne bilim zorunlu gidecek bi yer bulun kendinize

anladığım kadarıyla çalışmıyorsunuz evde koca koca insanlar bu kadar ruhen bitkin olmanız normal değil. yemekeleride getiriyormuş yorgunluğunuz tamamen psikolojik sanırım.

bu durumda anneniz sizi dinlemiyorsa geldiğinde evde sizi bulamasın yapacak bişey yok. işe kursa ne bilim zorunlu gidecek bi yer bulun kendinize
Yemin ediyorum sırf bu yüzden okul danışmada işe başlayacaktım yetişemezsin dedi eşimle ikisi çocukların geliş saati vs ..görüşmeye gitmedim

Yapamıyorum işte 1 hafta rahatım diyorum illaki tekrar öyle bir şey söylüyor ki kabul etmek zorunda kalıyorum .Kafa dağıttığım kıyafet pazarına bile gelmek istiyor onu sallıyormuş gibi hissettiriyor pazardan nefret ettim Çözüm arıyorum?
Başka kardesinizmi yokmu?

Ailelerin katılmayacağına dair watsup msj gönderdim buluşma yeri de var inansın diye diyorum ya suçlu hissettiriyor bahane gibi ama diyorum ya kafasına koyduğunu yine yapıyor
Burada kendiniz de suçlusunuz aslında ya bence. Gideceğiniz her yeri haber mi veriyorsunuz? Gidersiniz olur biter, sonradan söylersiniz ya da söylemezsiniz. Yukarıda biri demiş kendinize bir kurs bir iş bulun, düzenli gidin bence. Çocuklar 16 yaşında diyorsunuz. Artık aç kalmazlar, kalmamalılar. Ben 6-3 yaşındaki çocuklarım için bu kadar vicdan azabı duymuyorum. Bazen yemek olmayabilir. Geçiştirilebilir bazı şeylerle.

X