Esya sorunsali

Kiyafet konusunda teoride size katiliyorum ama dogumlar kilo alip vermem, giyim tarzimin degismesi vs derken ayakkabi haric klbi kiysiyi uzun yillar giyebilecegime inancimi yitirdigimden yuklu meblaglar harcayip marka giysiler almaya da cekincelerim dogdu.

Etikete önem veren insanların yorumları sizi hiiiiç üzmemeli. İnsanların chanel falan olmasa da biraz sıksalar micheal kors, hugo boss, armaniden falan alışveriş yapabileceği bir yerdeyim. Kimsede görmüyorum böyle marka şeyler. Giyenler de genelde görgüsüz takımı oluyor. Gerçekten durumu iyi olanlar çok sade giyiniyor. Markası bile belli olmuyor yani. Millet marka çanta almak yerine yemeğe çocuğuna hobisine harcıyor.

Herkese selamlar, aslinda bence bu bir dert degil ama fikirlerinizin bana yol gosterecegini dusunuyorum. 13 yillik filan evliyim, 6 7 kez tasindik, en son tasindigim evde de tasinmak zorunda kalirsam diye esyalarimin bir kismini geldigim evde birakip tasindim.yetecek kadar yataklarimiz, oturma grubu, tv beyaz esya getirdim. Beyaz halilarim vardi ama cocuklarla kullanimi zor diye eski model koyunlu yun hali kullaniyorum, hem kalabalik olmamasi hem kolay temizlik acisindan gayet rahatim ve bana yetiyor bu duzen ama evime gelen gorumcem olsun, komsu olsun, kizimin sinif arkadasi annesi olsun imali imali esyayi kucumser tavirlar sergiledirler.
En son dun bi komsu geldi ilk kez. Gelmeden yaklasik 20 dk once haber verdi. Buyur ettim, ilk konystugumuz seylerden biri yeni evlenen kizinin ithal tencereleri, damadin aldigi yeni elektrikli esyalar filan oldu sonra varsin halisi olmasin ama mutlu olsun filan diye baglamaya calisti..jumbo yu brgenmedi ithal tencere aldi dedigi kizi hali alamamis olamaz, bu laf banaydi :) bakislarindan da o mesaji aldim, aslinda uzulmedim desem yalan olur. Ama 13 yillik da olsa salon takimim var ama kullanmamayi tefcih ettim, beyaz vs halilari hic sevmiyorum, hic kullanilmamis halilarim bekliyor.. maddi olarak da cok sukur yeni alamam diyecek bir durumum yok, ama isimi goren, bana yeten kullanilabilecek halde olan esyalar yeni moda degil diye asagilanmak hosuma gitmiyor hic. Yillardir calisiyorum ve kazanci bu sekilde modaya harcamak konusunda cimri yim galiba. Kiyafetlerimde marka (vakko, beymen vs takilmiyirum diye) yuzunden de is arkadaslarimca durumu yok diye fakir ilan edilmistim.. ben kendimi sorgulamaya basladim artik, bu terste bir islik var diye 🤑Herkesin tercih ve gorusune saygi duyuyorum, fikirlerinize acigim :)
geçen ben de benzer bir konu açtım
benim ev de benzer şekilde diyebilirim. ben de 8 kere taşınınca gözüm eşya görmez oldu, taşınırken gardrobum vs hasar aldı.
biz bizeyken sorun yok, yakın arkadaşlarımla da sorun yok ama sanırım böyle çocuklarımızın arkadaşlarının ailelerini falan ağırlarken böyle şeylere hazır olmalıyız.

hiç üzülmeyin ben de ev düzüyorum şimdi evde süs püs hiçbir şey almıyorum halı da almicam makinede yıkanan kilimlerden alcam uğraşamam temizlikle hamal mıyım ben
Keske herkes isin esasinda esyaya hizmetcilik etmeyi istemedigimizde yattigini anlasa sizin gibi bu arada Hayirli olsun, saglik ve huzurla kullanmaniz temennisiyle.💝

geçen ben de benzer bir konu açtım
benim ev de benzer şekilde diyebilirim. ben de 8 kere taşınınca gözüm eşya görmez oldu, taşınırken gardrobum vs hasar aldı.
biz bizeyken sorun yok, yakın arkadaşlarımla da sorun yok ama sanırım böyle çocuklarımızın arkadaşlarının ailelerini falan ağırlarken böyle şeylere hazır olmalıyız.
Malesef oyle, ama sirf ayda yilda biri gelecek diye o esyayi edinip hizmetini etmek istemiyirum artik, ayni sizin gibi gozum esya gormek istemiyor

kıyafet konusunda da genellikle beymen vakko gezenler ay sonu eli boş g.tü yaş geziyor. asgari ödeme ile döndürüyorlar kartını. hiç özenmem kıyafete aksine gülerim.

valla kotondan vs alıyorum her şeyimi çok da güzel oluyor yakıştırmak önemli olan.
Ilahi cok yasayin emi, ben de 2 cocuk okul parasi, bakici masrafi birde gelecekleri kaygisi birikim yapalim dusuncesi ile vakko cantam olmasa olmem diyorum ama bunu anlamak hatta dinlemek bile istemiyorlar 🤯

Herkese selamlar, aslinda bence bu bir dert degil ama fikirlerinizin bana yol gosterecegini dusunuyorum. 13 yillik filan evliyim, 6 7 kez tasindik, en son tasindigim evde de tasinmak zorunda kalirsam diye esyalarimin bir kismini geldigim evde birakip tasindim.yetecek kadar yataklarimiz, oturma grubu, tv beyaz esya getirdim. Beyaz halilarim vardi ama cocuklarla kullanimi zor diye eski model koyunlu yun hali kullaniyorum, hem kalabalik olmamasi hem kolay temizlik acisindan gayet rahatim ve bana yetiyor bu duzen ama evime gelen gorumcem olsun, komsu olsun, kizimin sinif arkadasi annesi olsun imali imali esyayi kucumser tavirlar sergiledirler.
En son dun bi komsu geldi ilk kez. Gelmeden yaklasik 20 dk once haber verdi. Buyur ettim, ilk konystugumuz seylerden biri yeni evlenen kizinin ithal tencereleri, damadin aldigi yeni elektrikli esyalar filan oldu sonra varsin halisi olmasin ama mutlu olsun filan diye baglamaya calisti..jumbo yu brgenmedi ithal tencere aldi dedigi kizi hali alamamis olamaz, bu laf banaydi :) bakislarindan da o mesaji aldim, aslinda uzulmedim desem yalan olur. Ama 13 yillik da olsa salon takimim var ama kullanmamayi tefcih ettim, beyaz vs halilari hic sevmiyorum, hic kullanilmamis halilarim bekliyor.. maddi olarak da cok sukur yeni alamam diyecek bir durumum yok, ama isimi goren, bana yeten kullanilabilecek halde olan esyalar yeni moda degil diye asagilanmak hosuma gitmiyor hic. Yillardir calisiyorum ve kazanci bu sekilde modaya harcamak konusunda cimri yim galiba. Kiyafetlerimde marka (vakko, beymen vs takilmiyirum diye) yuzunden de is arkadaslarimca durumu yok diye fakir ilan edilmistim.. ben kendimi sorgulamaya basladim artik, bu terste bir islik var diye 🤑Herkesin tercih ve gorusune saygi duyuyorum, fikirlerinize acigim :)
Size bu sekilde davranan kimseyi evinize almayın bir daha. Sofranizi açıyorsunuz. Evinize buyur ediyorsunuz hos sohbet etmek için ne ayıp tavırlar. İkinci olarak ne kadar az eşya o kadar ferahlık, kolaylık temizlikte bile cok büyük kolaylık

Okuyan, cevap yazan tum arkadaslara cok tesekkur ederim, memur cocugu olarak buyudum kendi kendine yeten gosteristrn uzak bir hayat surdim genelde, onceliklerim hic bir zaman esya, araba lux olmadi, icimden gelmiyor malesef..bu nedenle insanlarin boyle tavirlarini anlamak ve algilamak sokunu atlatip hemen cevap veremiyorum😪 arkadaslarin tavrini arkamdan dedikodu yapip ve birinin bunu bana tasimasi sonucu ogrendim 🙄
Ne kalbi kara insan bunlar. İhtiyaç sahibi olsanız alay mı edicekler. Çıkarın hayatınızdan bence ya boylesinden kötülükte gelebilir. Emin olduğunuz az arkadasiniz olsa daha huzurlu olursunuz

Okuyan, cevap yazan tum arkadaslara cok tesekkur ederim, memur cocugu olarak buyudum kendi kendine yeten gosteristrn uzak bir hayat surdim genelde, onceliklerim hic bir zaman esya, araba lux olmadi, icimden gelmiyor malesef..bu nedenle insanlarin boyle tavirlarini anlamak ve algilamak sokunu atlatip hemen cevap veremiyorum😪 arkadaslarin tavrini arkamdan dedikodu yapip ve birinin bunu bana tasimasi sonucu ogrendim 🙄
Tercihlerinizi kimseye sorgulatmayın, nasıl mutluysanız öyle yaşayın, 28 yıllık evliyim salonum bir L koltuk, bir orta sehpa, tv ünitesi ve eşimin çalışma masasından oluşuyor, halısı da görüp görebileceğiniz en kılsız tüysüz yazlık halılardan çünkü evde evcil var, onun tüyleri kızımla benim saçlarım derken halı süpürmek işkenceye dönmesin diye kilimden hallice bir halı aldım, evin başka hiçbir yerinde de halı kilim vb yok, yatmadan yatmaya kullandığım yatak odam bir baza bir dolaptan oluşuyor, tencere ve tabaklarım neyi beğendiysem neler işime yarıyorsa onlardan ibaret, marka vs bakmam zira x marka tabak çorbayı içine koyunca bana öpücük atmayacağına göre herhangi bir tabak işimi görür mantığındayım, giyimden mobilyaya her şeyim sade ve spordur, gelen güleryüze hoş sohbete gelsin, eşya veya hayat yarıştırmaya değil, sizde kimseyle eşya yarıştırmak zorunda değilsiniz, sizin hayatınızın sizin seçimleriniz insanları alakadar etmez.

bence üzülmemelisiniz zira siz zaten bu eşyalarınızla rahat ve mutluymuşsunuz önemli olan bu . insanlar beğensin diye eşya alan iltifat gelsin diye giyinen süslenenlerin hayat boyu mutlu olması imkansız hep yarış içinde olurlar. biri beğense diğeri beğenmez bunun sonu yok. ben asıl birine beğenmez beğenmez nasıl konuşabiliyorlar onu anlamıyorum korkunç büyüklükte terbiyesizlik bu tavır imalar . insan olsun önce. boşverin

Herkes kendini nasıl iyi hissediyorsa o şekilde yapmalı. İnsanların her şeye bir yorumu oluyor maalesef. Boşverin.

X