Eşimin ailesinin edepsizligi beni cok yoruyor!

Canim benim okadar zor ki milletle ugrasmak bizimde dugundeki takilarimizi aldilar ama kizinin takilarini almicaklarmis esitsizlige bak biktim yoruldum tukendim bir yilda nefret ediyorum yanlis kararlar vermisik sanirim ama artik herdey icin cok gec..

Ne kadar olmustu evleneli?
Umutsuz olma,istersen esini duzelteblirsin. Bir duzen.kurarsin yani..
Ben gorusmuyorm ailesiyle. Esim 1hafta gibi kisa bi sure sonra affetti onlari,gorusmeye basladilar. Ama ben unutamiyorum ki :KK43:
Sanki ben pacavraymisim gibi davrandilar. Ogullarina da onem vermediler..
Sizin de cok bi yil olmadiysa evliliginiz,bir raya oturtun. Ha size diyorum da benimki pek mi rayinda,yooo sadece ben de cabaliyorum.
Cabalarsin,herseyin bombos oldugunu gorursn ozaman dersn gec diye, bosver smdiden deme ..

ağzım açık okudum ve ben bile utandım görümceniz kesinlikle normal değil tabii aileside ondan aşşağı kalır yanı yok valla rabbim sabır versin bu ne görgüsüzlük böyle sadece sizi bir konuda eleştireceğim köylü köylü diyip durmanız hoş değil bu karakter ve yetiştirilme tarzı meselesi köylulukle alakası yok
cahilliklerindem vazgecmiyolar surekli bi geri kafallik var asla kucumsedigimden filan degil

Ne kadar olmustu evleneli?
Umutsuz olma,istersen esini duzelteblirsin. Bir duzen.kurarsin yani..
Ben gorusmuyorm ailesiyle. Esim 1hafta gibi kisa bi sure sonra affetti onlari,gorusmeye basladilar. Ama ben unutamiyorum ki :KK43:
Sanki ben pacavraymisim gibi davrandilar. Ogullarina da onem vermediler..
Sizin de cok bi yil olmadiysa evliliginiz,bir raya oturtun. Ha size diyorum da benimki pek mi rayinda,yooo sadece ben de cabaliyorum.
Cabalarsin,herseyin bombos oldugunu gorursn ozaman dersn gec diye, bosver smdiden deme ..
11 ay oldu tam cabaliyorum surekli ne kadar duzelecegi varsa iste

11 ay oldu tam cabaliyorum surekli ne kadar duzelecegi varsa iste

Benimki de o kadar oldu,ayni zamanlarda evlenmisiz.. bakin ailesiyle yakinsaniz yavas yavas kesin muhabbeti,sogukluk sokun araya. Esinize.guveniyorsaniz hele,isiniz kolaylasir. Yani dersiniz kardesinin annenin su tutumlarini begenmyorum,ilerde cocugumz olsa onlarin bu davranislarini mi ornek alsinlar,ben buyutcem biz terbiye vericez ben senle evlendim ailenle degil falan filan diyin.
Esiniz nasil karsilar mesela,cok mu aileci?
Benimki de hep basimin etini yiyor duzelelim artik,onlar da barismak istuo blmem ne. Onlar istiyosa istyo ben istemiyorum ama :/

Evet oyle yapmaya calisiyorumnama surekli bizimle mesguller hic aramiyormusuk nezaman geliceksiniz diye rahat birakmiyorlar simdi yine aradilar esimi hadi nezaman gelceksiniz diye bugun nisan varda bende aksam ustu gidelim diyorum yuzlerini cok gormemek icin ama rahat yok..
Sen git ben gelmciem de. Sinir oluyorum ziyaret (türbe) gibi rutin olarak birikerini ziyaret etmekten.

Benimki de o kadar oldu,ayni zamanlarda evlenmisiz.. bakin ailesiyle yakinsaniz yavas yavas kesin muhabbeti,sogukluk sokun araya. Esinize.guveniyorsaniz hele,isiniz kolaylasir. Yani dersiniz kardesinin annenin su tutumlarini begenmyorum,ilerde cocugumz olsa onlarin bu davranislarini mi ornek alsinlar,ben buyutcem biz terbiye vericez ben senle evlendim ailenle degil falan filan diyin.
Esiniz nasil karsilar mesela,cok mu aileci?
Benimki de hep basimin etini yiyor duzelelim artik,onlar da barismak istuo blmem ne. Onlar istiyosa istyo ben istemiyorum ama :/
Demem mi hic demem mi esimde cok yumsak yuzlu ben anlatiyorum hic cevap vermiyor bakalim su nisandan sonra aramiza mesafe koyabilicezmi cok merak ediyorum benim dediklerimi uyguycakmi

Gorumcek gorgusuz koca delisi anladikta bence siz gorusmeyin onlarla.. ne demek elini masaya vurdu kimki o benim babama öyle yapacak ay bogarim vallahi. Hele ki evine gidipte ailemle tartisacak yok asla kabul etmezdim tavrimi koyardim onlarda yüz bulamazdi

Ne zaman sizin bu görümcenin düğünü? Tam şıkıdık şıkıdık oynarken basıp kendini de anasını da şöyle bi yolasım geldi kusura bakmazsanız :deli:

Bu aksam tabiki yolabilirsiniz ne demek

Yani sinir oldum günlerdir, düğününü başına geçireydim iyiydi :sinirli:

Görüşmeyin konuşmayın, o ve anası dizin muhatabınız olamazlar. Sakin olun, kalitenizi düşürmeyin. İki gün sonra damat bundan şikayet etmeye, evliliği sallanmaya başlayacak adım gibi eminim, o zaman da kapınızı açmayın, karışmayın. Hatta siz komple o şehirden taşınsanız nasıl olur :KK58:

Yani sinir oldum günlerdir, düğününü başına geçireydim iyiydi :sinirli:

Görüşmeyin konuşmayın, o ve anası dizin muhatabınız olamazlar. Sakin olun, kalitenizi düşürmeyin. İki gün sonra damat bundan şikayet etmeye, evliliği sallanmaya başlayacak adım gibi eminim, o zaman da kapınızı açmayın, karışmayın. Hatta siz komple o şehirden taşınsanız nasıl olur :KK58:
Inanin dusunmuyorum degil esim okadar cok istiyorki gitmeyi olmuyor iste isi burda

Simdi birincisi esinin ailesinden bana gore degiller diye bahsediyorsun ama o sana gore olmayan ailenin ogluyla evlisin, bu bir tezat. Tamam kv kpin hakli demiyorum ama esin de onlardan farksizmis ki seni surekli onlarla muhatap etmis. Eger ki esin ailesinden farkli kendini yetistirmis bir adam olsaydi kendi imkanlariyla evlenir seni ve aileni bu duruma dusurmezdi.
Ikincisi gorumcenin nasil evlendigi seni ilgilendirmez. Esinin ailesi gorumcen evlenirken kiz tarafi modunda cunku. Sen evlenirken esin sana ne istiyorsan alsaydi. Ailelerden birsey istemeye beklemeye hakkiniz yok. Ha ille beklerseniz de iste boyle basit durumlara dusersiniz.
Velhasili, kendi paraniz yok ise cift olarak ,ailelerin her turlu rezilligini de gorursunuz mormaldir

Inanin dusunmuyorum degil esim okadar cok istiyorki gitmeyi olmuyor iste isi burda

Eşiniz can atıyormuş, olmayan ne? Görümce bekarken böyleydi, evlenince hiç başedemezsiniz. Kocayla dövüşür dövüşür soluğu sizde alır. Kaynananız da yarın birgün hamileliğinize, bebeğinizin adına, nasıl emzireceğinize karışır. Sizin yerinizde olsam sırf o sülaleden uzaklaşmak için başka şehre taşınırdım. Zaten istiyormuş eşiniz, ayarlasın işini gücünü, çekin gidin. Çok mu zor yani:işsiz:

Yumusak yuzluyse ne guzel,onlara karsi oyledir amaaa size.karsi da yumusakyuzludur iste. Bence nisandan sonra biraz geri cekilin.
Ya esiniz gidiyosa gitsn . 5kere gidiyosa 2sinde siz gidin falan. Oyle oyle mesafe olur iste. Sonrasnda esiniz de daha az gitmeye baslar belki.:KK62:
Demem mi hic demem mi esimde cok yumsak yuzlu ben anlatiyorum hic cevap vermiyor bakalim su nisandan sonra aramiza mesafe koyabilicezmi cok merak ediyorum benim dediklerimi uyguycakmi

X