Salon ve Günlük Oda Dekorasyonu Eşyalarım baya eksik lütfen fikir verir misiniz?

Salon ve günlük odalarınızın dizaynı, dekorasyonu ve tavsiye yorumları

yasmn_

Guru
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2012
1.711
1.934
Merhaba arkadaşlar. Evleneli birkaç ay oldu başka ilde bekarlık eşyalarımla yaşıyorduk, cok az eşyam vardı onlar da tek kişilik ve eskiydi zaten. şimdi başka ile taşındık evimiz kira ve çok eksiğimiz var ev boş. Çok pahalı şeyler istemiyoruz kiradayız zaten. mesela bi oturma grubuna 10 bin veremem.Sizlere birkaç bir şey sormak istiyorum
1. Vestiyer, vitrin,konsol,şifonyer,orta sehpa kullanılıyor mu, gerekli mi sizce?
2. Oturma grubu: izmir( yataklı sandıklı-sert ve silinebilir kumaş-ahşap ayak-7 bin) inegöl (sandık yok yatak ise sırt dayama yeri çevirmeli olanlardan, yumuşak deri havasında kumaşı ve silinebilir-ahsap ayak-7 bin) ider ( yataklı sandıklı yumuşak kadifemsi kumaş-plastik ayak -7800) bu üçünü beğendim sizce hangisi olmalı
Yemek masası da 2500 4000 bandında açılabilir ahşap beğendim.
3. Bir gardrop,komodinleri ve şifonyer beğendim 6 bin normal mi?
4. Ortalama 700 kitap alabilecek kitaplık ve çalışma masası marangoza mı yaptırmalı?
5.ütü ve masası, fırın, elektrik süpürgesi yok iyi markalar ve uzun yıllar kullanılacak ürünler istiyorum.
6.mutfak eşyaları eksik
7.perde ve halı eksik
Kısacası kafam bi milyon çok karışığım. Ne yapmalıyım?

1. Vitrin yok orta sehba yok vestiyer yok Ama girişte dolap var. Ilk ikisinin eksikliğini hic hissetmedim

2. Fiyatlar benzermiş içinize sineni alın

3. Evleneli çok oldu :)

4. Yaptırma bana hep sakat iş gibi gelir ama bi fiyat alın isterseniz

5. Utu philips

elektrik süpürgesi almayın para biriktirip robot süpürge alın:) dyson alın ya da

6. Mutfak eşyası cook coo az alin abartmayın

7. Perdeleri Ben sosyete pazarından almıştım.ama.artik pazarlar kaldi mi bilemedim

1. Vitrin yok orta sehba yok vestiyer yok Ama girişte dolap var. Ilk ikisinin eksikliğini hic hissetmedim

2. Fiyatlar benzermiş içinize sineni alın

3. Evleneli çok oldu :)

4. Yaptırma bana hep sakat iş gibi gelir ama bi fiyat alın isterseniz

5. Utu philips

elektrik süpürgesi almayın para biriktirip robot süpürge alın:) dyson alın ya da

6. Mutfak eşyası cook coo az alin abartmayın

7. Perdeleri Ben sosyete pazarından almıştım.ama.artik pazarlar kaldi mi bilemedim
Teşekkür ederim. Vitrin almayacaktım ama birkaç eşyam var kıymetli hatırası olan onları nereye koyacağım diye düşünüyorum alırsam da küçük tekli olanlardan alıcam. Robot süpürge araştırayım, aslında bir miktar paramız var ama hemen olmasa da ilerleyen zamanda ev düşünüyoruz o yüzden açılmak istemiyoruz para konusunda.

Evimizde vitrin yok, konsol yok, ihtiyacı olanlara verdik, ancak verme aşamasına gelene kadar salak gibi oradan oraya tayin oldukça taşıdık.
Misafiri, misafire eşya göstermeyi sevenler var, onlar için daha uygun özellikle vitrin.

Konsoldaki "misafir yemek takımı"nı da mutfağa aldım, mis gibi biz kullanıyoruz, Jumbo yemek seti dahil.

Orta sehpayı da verdim, kaldırınca fark ettik ki odanın içi açıldı.

Kısaca sizin aslında nasıl bir ev istediğinize bağlı. Varaklı takımlardan hoşlanan tarzda kişilerseniz size vitrin de lazım, konsol da orta sehpa da. Koltukların altı süpürge girebilir ölçüde olsun bu arada.

Koltukların fiyatları birbirine yakınmış, hangisini daha çok beğendiyseniz onu alın. Artık evde koltuk yıkama hizmeti verenler rahat bulunuyor, sabah temizliyorlar akşama kurumuş oluyor, leke kısmına takılmayın yani.

Marangozlar bazen bitmiş üründen daha fazla fiyat çıkarıyorlar. İşçiliğini bildiğiniz, tanınan bir marangoz ise yaptırın tabii, kalitesini de, rengini de kendiniz belirlersiniz.

Kadınlar günü geliyor, siz eksikleriniz için liste yapın, ürün-fiyat bilgisi belirleyin, 8 martta indirime girenleri alırsınız.

Perde pahada tutan şeylerden, geçen sene salona ve mutfağa yaptırdım, 4000 tl tuttu, mutfak zaten balkon kapısı ve bir tane cam, saçma fiyatlar yani.

Uzun uzun yazmaya gerek yok cok asiri esya almayada gerek yok Mutlu olunda yavas yavas begendiginizi alirsiniz boyle daha tatli

Evimizde vitrin yok, konsol yok, ihtiyacı olanlara verdik, ancak verme aşamasına gelene kadar salak gibi oradan oraya tayin oldukça taşıdık.
Misafiri, misafire eşya göstermeyi sevenler var, onlar için daha uygun özellikle vitrin.

Konsoldaki "misafir yemek takımı"nı da mutfağa aldım, mis gibi biz kullanıyoruz, Jumbo yemek seti dahil.

Orta sehpayı da verdim, kaldırınca fark ettik ki odanın içi açıldı.

Kısaca sizin aslında nasıl bir ev istediğinize bağlı. Varaklı takımlardan hoşlanan tarzda kişilerseniz size vitrin de lazım, konsol da orta sehpa da. Koltukların altı süpürge girebilir ölçüde olsun bu arada.

Koltukların fiyatları birbirine yakınmış, hangisini daha çok beğendiyseniz onu alın. Artık evde koltuk yıkama hizmeti verenler rahat bulunuyor, sabah temizliyorlar akşama kurumuş oluyor, leke kısmına takılmayın yani.

Marangozlar bazen bitmiş üründen daha fazla fiyat çıkarıyorlar. İşçiliğini bildiğiniz, tanınan bir marangoz ise yaptırın tabii, kalitesini de, rengini de kendiniz belirlersiniz.

Kadınlar günü geliyor, siz eksikleriniz için liste yapın, ürün-fiyat bilgisi belirleyin, 8 martta indirime girenleri alırsınız.

Perde pahada tutan şeylerden, geçen sene salona ve mutfağa yaptırdım, 4000 tl tuttu, mutfak zaten balkon kapısı ve bir tane cam, saçma fiyatlar yani.
Teşekkür ederim. Aslında bir arkadaşım yeni ev yaptırdı perdeleri uymadı yeni eve. istersen perde yaptırma benimkileri kullan ileride kendi evine yaptırırsın diyor. Güzeldi perdeleri de benim eve de uyar onları alsam da olur gibi

Yaşayabilecek ve göz zevkinize uyacak kadar eşyanız olsun yetiyor, gerisi boş kalabalık, Orta sehpa mesela ne işe yarıyor 🤷‍♀️ Mutfak eşyası, Ben neyle yemek yiyosam misafirde onunla yesin eşyaların kölesi olmak maddi manevi yorgunluk diye düşünüyorum ben

1. Vestiyer derken ayakkabı ve mont koymak içinse bunlar ortada duramayacagina göre şart. Vitrin saçma sapan bir şey zaten, gerek yok.
Konsol dediğin TV unitesi ise mecbur alınacak. Yok yemek masası yan bufesinden bahsediyorsaniz takım alınabilir. Takım yoksa ve lazım değilse alinmayabilir. Bana altı ay sonra lazım oldu da aldım.

2. Oturma grubu sandikli olursa işine yarar eğer depolama alanin az ise. Onun dışında fiyatlar benzer zaten ama ben olsam yataklı ve sandıklı alırdım.

3. Normal bence. 2019dan enzadan yatak ünitesi dahil yazdıklarınızı 8500e aldım.

4. 700 kitap alacak hazır bir kitaplık yoktur zaten. Özel yapım gerekir. Ama aşırı pahalı olur söyleyeyim.

5. Herkesin iyi markası farkli. O yüzden bişey diyemem. Fırınım Arçelik. Memnunum. Süpürge elektroluks, ondan da memnunum. Ama eğer butcen varsa Daikin dik süpürgelerden al bence. Eski tip süpürgeler eziyet resmen.

6. 1.5 yıldır evliyim benim de mutfak eşyalarım eksik. Eksikler bitmiyor. Yavaş yavaş alırsınız.

7. Ben perdeleri sosyete pazarından 900 liraya yaptırdım. Aynı olcelere taç 2500 TL demişti. Yani perdeye servet gömmek mantıksız. Varsa bir sosyete pazarı turlayin derim. Hali için de halıcı gezeceksiniz yani başka çaresi yok. Yolluklar en ucuzundan alınabilir. Bende bir tek salon halısı var. Markasını unuttum. ama orta halli bir markaydı. Memnunum.

Son olarak tavsiyem açın bilgisayarı Excel dosyası yapın. İhtiyaçları gruplara ayırarak ve önem sırasına göre sıralayarak yazın. Yavaş yavaş alın. Gerçekten evin eksiği asla bitmiyor o yüzden şu yok bu yok diye dert etmeyin. Zamanla her şey olur.

kesinlikle evin eksiği bitmiyor.
ihtiyaçlarınızı aciliyetinize göre belirleyip sırayla alın.
ben 2011 de esyalarımı enza dan almıştım yatak odası 6500 oturma grubu 4750 idi. silinebilir sandıklı ve yataklı olan tercih ederdim ben olsam.
süpürgeye gelince eğer imkanınız varsa dyson alın orta halli derseniz arnica rowenta falan ama hepa filtre tercih edin.
iyi bir ütü alın :)
benim vitrinim yok. küçük bir konsolum var içinde yemek takımı ve farkli esyalar var bana yetiyor ve ihtiyacım olan bişeydi. orta sehpa çok sart değil bence.
700 kitabı sığdırabileceğiniz bir kitaplık hazır yoktur ama yaptırmakta çok maliyetli olur yine de ikea ya bakın derim.
evinizde depolama alanınız yoksa vestiyer yada ekstra bir dolap lazıım olur.
biz sürekli tayin oldugumuz için gittiğimiz yerde ev bulurken özellikle dolap bakıyorum ama vestiyer yoksa kalabalık oldugumuz için bize sıkıntı oluyor bu yüzden vivenseden aldımız ufak bi vestiyer var. aklıma geldikce yazdım işe yarar fikir verir umarım =)

X