Et beni mi siğil mi

hpvlibigirl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2021
261
376
24
Arkadaslar merhaba, hpv tip 18 pozitif oldugumu geçen aene ocak ayında öğrendim ve siğillermi yaktırdım. Bir daha da cok sukur ki tekrarlamadı.
Ancak az evvel tampon yerleştirirken fark ettim kasığımın orada bacak tarafına dogru küçük bi et beni tarzı bir şey fark ettim kasıntı yok pürüzlü öü değil mi anlayamadım cok kucuk. Yarın doktora gidicem hemen ama algılayamıyorum böyle et bene cok benziyo deriden hafifçe ayrık duruyo siğil bu şekilde ayrık durabilir mi? Lütfen aydınlatın daha önceki siğilim vajen girişinde epeyce büyüktü ve deriyle bitir bütün halindeydi… renk olarak deriyle aynı renkte diyebilirim herhangi bi karnabahar görüntüsü yoktu ama desiğim gibi cok küçük beyazlık vb de yok. Şimdiden teşekkürler

bir kaç forumda okumuştum. siğil olup olmadığını sirke ile ayırt edebiliyormussunuz. sirkeli bir pamuğu o bölgeye kısa süre bastırın, eğer beyazlarsa siğil demekmiş. daha sonrasında bir yazıda da denk gelmiştim.

google'da acetic acid ve hpv ile ilgili bir çok kaynak bulabilirsiniz, teker teker atmak istemedim :)

bir kaç forumda okumuştum. siğil olup olmadığını sirke ile ayırt edebiliyormussunuz. sirkeli bir pamuğu o bölgeye kısa süre bastırın, eğer beyazlarsa siğil demekmiş. daha sonrasında bir yazıda da denk gelmiştim.
Cok teşekkür ederim, sabaha kadar uyuyamam cunku kendimi biliyorum, yarım saat oldu fark edeli sanki ruhum daralıyo…

peki hpv 18 için tedavi gördünüz mü? takip edilmiş miydi?
umarım siğil değildir :/

peki hpv 18 için tedavi gördünüz mü? takip edilmiş miydi?
umarım siğil değildir :/
Evet gördüm düzenli smear veriyorum son düzlükteyim acıkcası doktor ocak ayında genotiplendirme yaparız demişti, şimdi başa dönmek istemem o yüzden içime de cok dert oldu acıkcası hemen yapacagım sirkenin elma ya da üzüm olması fark eder mi yurt şartlarnda birinde sirke buldum ama…

Evet gördüm düzenli smear veriyorum son düzlükteyim acıkcası doktor ocak ayında genotiplendirme yaparız demişti, şimdi başa dönmek istemem o yüzden içime de cok dert oldu acıkcası hemen yapacagım sirkenin elma ya da üzüm olması fark eder mi yurt şartlarnda birinde sirke buldum ama…
sanırım farketmez, önemli olan fermentasyon sonucu çıkan asit.

X