ET YEMEĞİ YAPARKEN KÖPÜK OLMAMASI İÇİN...

feruzecerci

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2017
1.918
3.263
Merhaba arkadaşlar ben et yemeği (tencere yemeği) yaparken ilk etleri haşlıyorum -kuşbaşı ya da kemikli et- az suyla haşlayıp bu suyu döküyorum daha sonra soğan ve etleri salçayla biraz kavurup diğer malzemeleri ekliyorum. Haşlama suyunu dökmeyeceksem köpüklenme oluyor, herkes bu haşlama suyunu döküyor mu onu merak ettim. Alternatif olarak internette baktığımda hiç bir tarifte böyle bir şey yok direkt eti kavurarak ya da mühürleyerek başlıyorlar.
Sizler neler yapıyorsunuz bunu merak ettim.

Merhaba arkadaşlar ben et yemeği (tencere yemeği) yaparken ilk etleri haşlıyorum -kuşbaşı ya da kemikli et- az suyla haşlayıp bu suyu döküyorum daha sonra soğan ve etleri salçayla biraz kavurup diğer malzemeleri ekliyorum. Haşlama suyunu dökmeyeceksem köpüklenme oluyor, herkes bu haşlama suyunu döküyor mu onu merak ettim. Alternatif olarak internette baktığımda hiç bir tarifte böyle bir şey yok direkt eti kavurarak ya da mühürleyerek başlıyorlar.
Sizler neler yapıyorsunuz bunu merak ettim.
Ben kevgirle direkt üzerinden köpükleri alıp temizliyorum.🤷🏻‍♀️ O şekilde pişmeye devam ediyor. O su et ve kemik suyu sonuçta, dökülmesi mantıklı mı bilmiyorum. Bakalım arkadaşlar ne yorumlar yapacaklar ben de merak ediyprum.😊

Ben kevgirle direkt üzerinden köpükleri alıp temizliyorum.🤷🏻‍♀️ O şekilde pişmeye devam ediyor. O su et ve kemik suyu sonuçta, dökülmesi mantıklı mı bilmiyorum. Bakalım arkadaşlar ne yorumlar yapacaklar ben de merak ediyprum.😊
O zaman salçalı yemekte köpükleri almak da zor oluyor başta öyle de yapmıştım bu daha pratik geldi ama tabi ilk haşlama suyu gittiğinden acaba vitaminleri de atıyor muyum diye bi pişmanlık duyuyorum.

Ben dökmüyorum. Haşlandıkça üzerinde biriken kefi alıyorum su berraklaşana kadar. Et suyunu ya da kemik suyunu hiç dökmedim. Et haşlandıktan sonra yemeğimi yapıyorum.

Dün şöyle yaptım, yüksek ısıda tencereyi ısıttım biraz zeytinyağı ile etleri güzelce kavurdum bayağı uzun süre kavurdum ondan sonra yemeğe geçtim, düdüklüde yaptığım için o köpükleri açıp alamam diye böyle bir yöntem denedim, köpük olmadı. Ama düdüklüm çok kötü yaa yeni düdüklü alacağım... Kaynadıktan sonra yani düdük öttükten sonra 40 dk bekledi yine etler istediğim gibi değildi, ben lif lif ayrılsın istiyorum...

X