Ethem Sarısülük'ü öldüren polis Ahmet Şahbaz için yardım kampanyası!

okypete

Nirvana
Kayıtlı Üye
28 Mart 2008
84.872
40.715
Ethem Sarısülük'ü öldüren polis Ahmet Şahbaz için yardım kampanyası!

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü'nde göre yapan personelin 2015 Ocak ayı maaşlarında belirli oranlarda kesinti yapılması isteniyor
page_ethem-sarisuluku-olduren-polis-ahmet-sahbaz-icin-yardim-kampanyasi_030586295.jpg

inPaylaşın
Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü bünyesinde, Ethem Sarısülük’ü öldüren polis memur Ahmet Şahbaz için yardım kampanyası başlatıldı. “Ahmet Şahbaz polislerin gururudur” isimli Facebook adresinde yayınlanan yazıya göre, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü'nde göre yapan personelin 2015 Ocak ayı maaşlarında belirli oranlarda kesinti yapılması isteniyor.

Gezi Parkı direnişine destek amacıyla Ankara’da yapılan gösteride Ethem Sarısülük kafasına isabet eden polis kurşunuyla hayatını kaybetmişti.

Ethem’i vuran polis memuru Ahmet Şahbaz hakkında Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesinde dava açılmıştı. Davanın ilk duruşması olarak mahkeme 23 Eylül 2013 tarihini belirlemişti.

Davanın başlamasına günler kala Şahbaz’ın Şanlıurfa’ya Koruma Şube Müdürlüğüne atanmıştı.

Şahbaz için yardım kampanyası
Hürriyet gazetesinden Mesut Hasan Benli'nin haberine göre, cezaevine konulan Şahbaz için meslektaşları, yardım kampanyası başlattığı bildirildi. “Ahmet Şahbaz polislerin gururudur” isimli Facebook adresinde yayınlanan yazıya göre, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü'nde göre yapan personelin 2015 Ocak ayı maaşlarında belirli oranlarda kesinti yapılması isteniyor. 23 Aralık 2014 tarihli “Müdüriyet Makamına” başlıklı ve 3. Sınıf bir Emniyet müdürünün imzasının bulunduğu yazıda, Şahbaz’ın 2014 yılında Şanlıurfa’ya atandığı belirtilerek şöyle denildi:

Dava sürecinde yıprandı
“Ahmet Şahbaz Ankara Emniyet Müdürlüğü kadrosunda Gezi olaylarında görevli iken Ethem Sarısülük’ün ölümüne sebebiyet vermekten yargılandığı Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 7 yıl 9 ay 10 gün hapis cezasına çarptırılmıştır. Ancak Yargıtay Başsavcılığı verilen cezayı yetersiz bulmuş ve yeniden yargılama talebinde bulunmuştur. Dava sürecinde maddi ve manevi olarak oldukça yıpranan personelimizin ailesi, dilekçeyle müdürlüğümüze yardım başvurusu yapmıştır.

Zor günlerinde yanındayız
Teşkilat mensuplarımız arasında birlik, beraberlik ve dayanışmayı sağlamak amacıyla meslektaşlarımızın ve ailesinin gerek maddi gerekse manevi yönden mağduriyetlerini giderebilmek, bu zor günlerinde Teşkilat olarak yanlarında olduğumuzu hissettirmek amacıyla gönüllük esasına göre bir defaya mahsus 2015 yılı Ocak ayı maaşlarında, İl Emniyet Müdüründen 50 TL, İl Emniyet Müdür Yardımcılarından 30 TL, Şube ve İlçe Emniyet Müdürlerinden 20 TL, Emniyet Amiri, Başkomiser, Komiser ve Komiser Yardımcılarından 15 TL, Başpolis ve Polis Memurlarından ve diğer personellerden 10 TL, belirtilen miktarlarda kesinti yapılması ve toplanan yardımların personelimize aktırılmak üzere ‘Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğünün Garanti Bankası Emniyet Şubesi nezdinden bulunan (…) numaralı tensiplerine arz ederim.”

sahbaz.jpg

http://t24.com.tr/haber/ethem-sarisuluku-olduren-polis-ahmet-sahbaz-icin-yardim-kampanyasi,281716

Bu vatanda yaşadığım için değil de, böyle bir devlet yönetimi altında yaşadığım için utanıyorum bazen.
Adalet hakikaten "mülkün" temiliymiş.

Sevinilecek bir durum yok ama sevindiğim tek nokta bu herifin katil olduğunun tescillenmesidir.
Gezi olaylarında can alan, cana bilinçli olarak kast eden tüm katil ve suçlular şu an rezilce aklanmaya çalışılıyor.

Bir de utanmadan "silahı eylemcilere doğru doğrultsaydım bakalım o zaman bana taş atabilecekler miydi" diye savunma vermiş..Milletin güvenliği böyle katillere emanet işte.

Umarım içeride hakettiğini bulur, umarım sağ çıkamaz oradan ve umarım suç ortaklarının da yüce divan da yargılandığını göreceğimiz günler gelir.

Bu vatanda yaşadığım için değil de, böyle bir devlet yönetimi altında yaşadığım için utanıyorum bazen.
Adalet hakikaten "mülkün" temiliymiş.

Sevinilecek bir durum yok ama sevindiğim tek nokta bu herifin katil olduğunun tescillenmesidir.
Gezi olaylarında can alan, cana bilinçli olarak kast eden tüm katil ve suçlular şu an rezilce aklanmaya çalışılıyor.

Bir de utanmadan "silahı eylemcilere doğru doğrultsaydım bakalım o zaman bana taş atabilecekler miydi" diye savunma vermiş..Milletin güvenliği böyle katillere emanet işte.

Umarım içeride hakettiğini bulur, umarım sağ çıkamaz oradan ve umarım suç ortaklarının da yüce divan da yargılandığını göreceğimiz günler gelir.

Ah med, sen yine güzel yazmissin. Ben bu haberi okudugumda sadece aklima küfür etmek gelmisti. Bu nasil bir rezalet, bu nasil bir adaletsizlik anlamis degilim. :KK62:

"ahmet Sahbaz polislerin gururu" imis madem, madalya da takacaklar miymis Ethem'i ne guzel oldurdu diye? Kutlama ne zaman? Bu davranisi diger polislere ornek mi sayildi simdi? Silahsiz insanlari oldurme gururu? Her polis halkin icinden herhangi bir protesto gosterisine katilmis, yuruyuse katilmis bir kisi oldurse bu serefe nail olur mu?Onlar icin de mahkeme masraflari toplanacak mi? Odul var mi, varsa ne kadar? Kac para? Oyle sadece"polisin gururu" demek yetmez, bunlar da cevaplanmali ki diger polis arkadaslar daha kolay vicdanlarini yenebilsin, degil mi?

Kendine yeni peruklar ve gözlükler alsın diyemi yardımda bulunmuşlar. Nede olsa aynı kafadan insanlar, belki birgün şahbazda onlara yardım eder:KK14:

Ellerinizde Ethem in kanı var.. … bakalim alacağınız o paralar nerenizden kan olarak çıkacak. Ah benim koca yürekli kardesim nur içinde yat…

ben izledim polislerin darp videosunu korkunçtu köpeğe bile yapılmaz..umarım hapse girer..polislerin görevi dayak atmak değil tutuklayıp savcılığa intikal ettirmektir..

Bu adam birini öldürdü.Değil hapis cezası almak,görevinden bile atılmadı.Ama polisin düğmesini koparmak 6 ay.Polislik de asayişi sağlayan bir meslek dalı,bu nasıl bir hiyerarşi,insanlar bu saçmalığa nasıl ses çıkarmıyor anlayamıyorum.Sırf devletin cumhurbaşkanı `evet aşırı güç kullandık,bu konuda haksızdık` demeyi kendine yediremediği ve kafasının dikine gittiği için,onun vatandaşları dışında kimseye adalet işlemiyor.Halbuki demokrasi asıl azınlığın haklarının tam olarak korunmasıyla olur,ama ötekileştirerek oy toplayan parti iktidarda oldukça,daha çok biz ve diğerleri diyen,katiller için para toplayan sözde insaflı ve yardımsever insanları görürüz.

Ben bu davanın meşru müdafaa ile kapatılacağını düşünüyorum,ya da kasıtsız adam öldürme vs olur,en fazla 5 yıl ceza verilir.Sadece olay soğusun,insanların tepkisi azalsın diye davayı erteleyip duruyorlar.

Polisin savunmasıda bu yöndeydi herhalde öyle hatırlıyorum,nefsi müdafaa ..
Artık o kadar şeyler oluyorki ülkemizde şaşırıp kalıyoruz.

Ben bu davanın meşru müdafaa ile kapatılacağını düşünüyorum,ya da kasıtsız adam öldürme vs olur,en fazla 5 yıl ceza verilir.Sadece olay soğusun,insanların tepkisi azalsın diye davayı erteleyip duruyorlar.
davaya gitmemiş memur..avukatta başka davası varmış gitmemiş nasıl işse artık..kapatılması akıl karı değil böyle adaletsizlik olamaz..

X