Ev almak ve aylık 10 bin kredi ödemek&ödeyememek

Mamak da ben yaşamam . Çoğunluk eğitim ve sosyakültürel düzeyi düşük sakinleri var.trafiği berbat gece kadın olarak dışarı tek çıkmaya korkarsınız istediğinizi giyemezsiniz okulları kötü. Ev ucuz olsa ne olacak?🙁balgat güzeldir ama orda yaşanır
MHP binasına cepheydi evimiz okuluma 5 dakika 🤭 evet onların da durumu kötüydü aslnda aldklarina sasrdk başta. ama kimseye de demedi bu şekilde aldık diye 😉

MHP binasına cepheydi evimiz okuluma 5 dakika 🤭 evet onların da durumu kötüydü aslnda aldklarina sasrdk başta. ama kimseye de demedi bu şekilde aldık diye 😉
Eskiden almışlardır şimdi ki maaşlarla mümkün değil. Biz bağlıca da arsadan girdik yıllar sürecek yapılması bitmiş ev alsak oradan 1.5 milyondan aşağı yok 4+1 . Tokiler çeşit çeşit aAnkara da. Çok kaliteli semtte de var ama fiyatları pahalı. Ankamall avm yakınında var mesela

Eskiden almışlardır şimdi ki maaşlarla mümkün değil. Biz bağlıca da arsadan girdik yıllar sürecek yapılması bitmiş ev alsak oradan 1.5 milyondan aşağı yok 4+1 . Tokiler çeşit çeşit aAnkara da. Çok kaliteli semtte de var ama fiyatları pahalı. Ankamall avm yakınında var mesela
8 ay oluyor daha yeni aslında. Şimdi bile var devlet satmıyor kişiden aliyorsnz o verdiği peşinatın fazlasını sizden alıyor kalan taksitleri siz devam ediyrsnz.

İstanbulda yaşıyorum geçen sene arabamızı satarak peşinat yapıp bir ev aldık karı koca çalışıyoruz eşim global bir firmada iyi bir pozisyonda bende bi fabrikada muhasebeciyim geçen yıl aldıgımız evi bu yıl minimum 2 katına satabiliyorum Havuzlu ve sosyal imkanı iyi olan bir sitede yaşıyorum evimi iyi ki almışım bu sene bu fiyatlara çok düşünürdüm almak için çünkü ekonomi oldukca kötü ev araba piyasası almış başını gidiyor. Ama size tavsiyem eğer niyetiniz varsa mutlaka alın artık daha ucuz olmayacak gitgide fiyatlar artıyor bir cesaret almanızı tavsiye ederim. Ben çok sevdiğim arabamdan, markalı kıyafetlerden, konser ve lüx restoranlarda yemek yemekten fedakarlık ettim çokta önemli olmadığını anladım pandemi döneminde ... eksikliğini hissettiğim tek şey arabam oldu eski arabam sıfırdı şuan yerine 2. el yenisini bakıyorum işe götürsün yeter modundayım eşim zaten home office :) sizin arabanız var. Belli bir peşinatınız da var bence en fazla markalı kıyafetlerden veya haftalık lüx restoranlarda yeme zevkiniz varsa onlardan fedakarlık edersiniz bence bunlarda artık bu hastalık döneminde çok önemli eksiklikler değil. Bütçenizi yapın aylık sabit giderlerinizi belirleyin o şekilde bir yol haritası çizin geçen sene ödemeye başladıgım kredi bu sene kiralardan düşük olmaya başladı seneye sanırım daha rahat ederim ocakta da zam alıcam :)

Kızılay iş merkezi orda evler yok. Çayyolu konutkent bağlıca yaşamkent incek çukurambar bahçeli emek bilkent gibi semtler korkunç pahalı. Oralarda kuaföründen terzisine kadar da herşey 2 3 katı fiyatlarda diğer semtlere göre😡
Ankarada yaşadım ayrancı da.Örnek vermemin sebebi merkezilik.

8 ay oluyor daha yeni aslında. Şimdi bile var devlet satmıyor kişiden aliyorsnz o verdiği peşinatın fazlasını sizden alıyor kalan taksitleri siz devam ediyrsnz.
Mamak tokiden asla oturmak için ev almam valla . Eskişehir yolunda elit insanların oturduğu tokiler var onları tercih ederim

10 yıl önce Beylikdüzü’nden 160 bine aldığım dairemi 1 hafta önce 980 bine sattım…iyi bir sitede ve 22 yaşında…yeni aldığımı ise söylemeye dilim varmıyor…burada alçak katlı sıfır ve sosyal donatılı sitelerde fiyatlar uçtu…Biz artık yaşlandık da Allah gençlerimize yardım etsin…

10 yıl önce Beylikdüzü’nden 160 bine aldığım dairemi 1 hafta önce 980 bine sattım…iyi bir sitede ve 22 yaşında…yeni aldığımı ise söylemeye dilim varmıyor…burada alçak katlı sıfır ve sosyal donatılı sitelerde fiyatlar uçtu…Biz artık yaşlandık da Allah gençlerimize yardım etsin…
Hangi site acaba? Ben de 900 e aldım. Yeni eviniz beylikdüzünde mi peki? Onu kaça aldınız ?

Bugüne kadar rahat yaşamaya alışmışsınız bilmem kaç sene ayda 10 bin ödemek koymayacaksa alabilirsiniz tabii. Ha bir de işin de sağlam olması gerek bence, bişey olsa 2 ay ödeyemeseniz direkt 20 bin öyle kolay da bulunmaz.
Size tavsiyem krediyi biraz fazla çekip, safe money olarak tutun, sıkıştığınız aylarda ufak ufak kullanabilirsiniz, bankaların acıması yok, faiz işliyor ödemediğimiz her güne, biz öyle yaptık rahatız şimdilik :)

Fazla cektiginiz paraya da faiz öduyosunuz ama?
Tabii ama kafanız rahat oluyor, temerrüde düştüm düşerim, etraftan borç alırım vs... bu endişelerden kurtuluyorsunuz...
Güvendiğiniz dağlara kar yağabilir etraftan borç alma konusunda....
Aylık 10+10+10 birikince ödemek kolay olmaz sabit maaşla..

Tabii ama kafanız rahat oluyor, temerrüde düştüm düşerim, etraftan borç alırım vs... bu endişelerden kurtuluyorsunuz...
Güvendiğiniz dağlara kar yağabilir etraftan borç alma konusunda....
Aylık 10+10+10 birikince ödemek kolay olmaz sabit maaşla..
2 yil önce ben evimi oyle kaybettim malesef oyle bir sıkıstık ki canım dediklerim 5 bin 10 bin dahi vermedi.Cikmaza girdim bunalima girdik ve evi yok parasina satip krediyi kapattik.Bir daha da oyle bir ev alamam suan 1.5 milyon oldu kahroluyorum ama ne yapiyim.Safe money olmali.

2 yil önce ben evimi oyle kaybettim malesef oyle bir sıkıstık ki canım dediklerim 5 bin 10 bin dahi vermedi.Cikmaza girdim bunalima girdik ve evi yok parasina satip krediyi kapattik.Bir daha da oyle bir ev alamam suan 1.5 milyon oldu kahroluyorum ama ne yapiyim.Safe money olmali.
çok geçmiş olsunn.konu sahibine aynısını ben de yazdım kenarda 20 30 bin koymalısın en az ya da sıkışınca aileden yardım edecekler olmalı.ince hesapla ev alınmaz demiştim.artık ev almak 20 bin gelirlilere bile imkansız.oturduğum ev 1 sene önce 350 bindi şu an 990 a satılıyor.almadığıma çok pişmanımm.arsadan bir eve girdik peşin ödeyerek o da hala yapılmadı.arsadan evlere bakın siz de başka türlü 2 3 milyon istiyorlar evlere maalesef.böyle pahalılık görmedim bu yaşa kadar :KK12:

çok geçmiş olsunn.konu sahibine aynısını ben de yazdım kenarda 20 30 bin koymalısın en az ya da sıkışınca aileden yardım edecekler olmalı.ince hesapla ev alınmaz demiştim.artık ev almak 20 bin gelirlilere bile imkansız.oturduğum ev 1 sene önce 350 bindi şu an 990 a satılıyor.almadığıma çok pişmanımm.arsadan bir eve girdik peşin ödeyerek o da hala yapılmadı.arsadan evlere bakın siz de başka türlü 2 3 milyon istiyorlar evlere maalesef.böyle pahalılık görmedim bu yaşa kadar :KK12:
Sagolun Allahim sağlik versin ama hergün öñunden geciyorum mecburen ve hergün kahroluyorum cok severek bekleyerek almistik.Bu da bir sinav demekki.Ins yine nasip olur bir ev sahibi olabilirim.Bu arada oyle canim yandi ki kimseye kurus yardimim olmaz o saatten sonra hic kimsemin olmadigini anladim.Bazen oyle bir cikmaz olur ki cirpinip durursun.O donem ekstra k kredi de cekemedim arabayi da satamadim es dost telefonlari dahi acmadi ya ki bizler hic borc almis insan degiliz kimseden.Hatta birine dedim ki sen ver araci satar satmaz vercem.Yok ne kan bagi ne dost.Bu da birilerine belki fikir olur kenarda zor gün parasi olmadan bu ise kalkismasınlar

Sagolun Allahim sağlik versin ama hergün öñunden geciyorum mecburen ve hergün kahroluyorum cok severek bekleyerek almistik.Bu da bir sinav demekki.Ins yine nasip olur bir ev sahibi olabilirim.Bu arada oyle canim yandi ki kimseye kurus yardimim olmaz o saatten sonra hic kimsemin olmadigini anladim.Bazen oyle bir cikmaz olur ki cirpinip durursun.O donem ekstra k kredi de cekemedim arabayi da satamadim es dost telefonlari dahi acmadi ya ki bizler hic borc almis insan degiliz kimseden.Hatta birine dedim ki sen ver araci satar satmaz vercem.Yok ne kan bagi ne dost.Bu da birilerine belki fikir olur kenarda zor gün parasi olmadan bu ise kalkismasınlar
bu şekilde dostu düşmanı da öğrenmiş oldunuz.her şerde bir hayır vardır derler.annem yaşamıştı benzerini.2. bir ev almıştı uyguna tek maaşıyla.tapuya parası yetişmemişti ve acil alınması lazımdı.1 bilezik istedi teyzemden 2 ay sonra fazlasıyla yaparım dedi.evin var ya demiş teyzem ne alıp duruyorsun.annem çok üzülmüş çünkü kendisine çok maddi yardımı olmuş zamanında onlar unutulmuş.sonra bir arkadaşı vermiş te almış tapuyu.kardeşe bile güvenmemeli işte böyle durumlarda.umarım istediğiniz ev size de kısmet olur.

X