Ev arkadaşı problemi

Cileklivanilinn

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2018
6.309
16.640
27
Merhabalar.
Başlıktan da anlaşılacağı gibi sorun ev arkadaşım. Başlarda iyi anlaşıyorduk aslında hala iyi anlaşıyoruz ama şöyle bir sorun var; bana sormadan eve karşı cinsten birilerini getiriyor ve bu kişilerle arasındaki ilişki arkadaş-flört karışık. Anladığım kadarıyla cepte tutuyor kendisi de flörtöz biri olduğunu söylüyor zaten. Geçen hafta yine böyle biriyle buluşmuş ama aynı zamanda eve başka bir erkek arkadaşını daha çağırmış. O yokken çocuk eve geldi ve gece boyu ev arkadaşımı bekledik. Gecenin bir körü diğer buluştuğu çocukla sarhoş şekilde eve geldi. Haliyle ortada tuhaf bir durum oluştu. İkisine de çok yılışık hareketler yapmaya başladı bir ara ben utandım. Bir öbürünü öpüyor bir diğerine sırnaşıyor falan. İki erkek de birbirinden haz etmedi haliyle. Kendi odalarımız var ama yeni taşındığımız için eşyalar eksik o yüzden şimdilik ortak alanı kullanıyoruz. Hal ve hareketleri çok yapmacık ve cringe olmaya başladı gece boyunca. En önemli sorun da sabaha kadar uyuyamadım işe ölü gibi gittim. Ben bunun önünü almak istiyorum yani sürekli bu şekilde devam ederse çok rahatsız olacağım. Eşyalar tamamlanınca sıkıntı azalır ama hareketleri ayarsız geldiği için yine böyle bir durumda evin içinde tatsızlık çıkmasından çekiniyorum. Dese ki bu benim sevgiliyim ya da fuckbuddy’m alsa odasında takılsa beni hiç alakadar etmez ama dediğim gibi gece boyu tiyatro çekti resmen ve ortamdaki kimse ne olduğunu anlamadı. Uyumak istediğim bariz olmasına rağmen gelen erkeklere kalın bu gece diye ısrar etmesine ayrı sinirlendim. Bu tarz durumlar yaşayan var mı, nasıl hallettiniz? Hala uykum var ve çok sinirliyim.

Şaka mı? Ne munasebet gelen hırsız mı sapık mı belli degil odalar ayrılsa bile siz güvende hissedecek misiniz gercekten ? En basta konusmaniz lazimdi aynı durumda olsam 1 dk daha aynı ortamı paylaşmam tabiki gercekten erkek arkadası olur ona bir sey diyemem ama bu ne boyle hergun bir erkekle midesiz ya

Şaka mı? Ne munasebet gelen hırsız mı sapık mı belli degil odalar ayrılsa bile siz güvende hissedecek misiniz gercekten ? En basta konusmaniz lazimdi aynı durumda olsam 1 dk daha aynı ortamı paylaşmam tabiki gercekten erkek arkadası olur ona bir sey diyemem ama bu ne boyle hergun bir erkekle midesiz ya
Başta konuştuk zaten ikimizde mantıklı bir şekilde. Ama harekerleri hiç uyuşmuyor. Çok da sevmiştim ama soğudum resmen. Sabahtan beri başım ağrıyor.

Sıkıntını anlat paylaş, sarhoş olduğum için yaşandı onlar kontrol edemedim kendimi diyorsa bir süre daha devam edip duruma bak. Ama devamlı saygısızlık yapacaksa dayanamazsın zaten

Bu konu çok net bir şekilde reddebileceğiniz bir mesele.
Her flörtü güvenli mi vs.. nereden bileceksiniz?
Ayrıca bir erkekle aynı evde durmak, olmak istemeyebilirsiniz.
Bu şekilde yaşayacaksan tek kişilik bir evde yaşaması gerektiğini söyleyin.

Hala orta yolu aradığınıza göre durumu çok vahim karşılamamışsınız. Ama ilerde büyük sıkıntılar olacak böyle giderse. Ne olduğu belirsiz adamları eve atacak ve siz de o evde olacaksınız.

Boşayın gitsin :) şaka bir yana yol yakınken bir daha net bir dille konuşun.

Direkt yolları ayırırım. O adamlardan biri manyak çıksa evde sana saldırsa? Evi soysa? Çok riskli
Bir tanesiyle daha önce tanıştırdı arkadaşım diye. Arkadaşlıktan saptı galiba. Diğerini hiç tanımıyorum. Saçma sapan durumlar. Eve yeni taşındık. Eşyaları falan almadan ev arkadaşı bakıp başka yere geçsem diyeceğim ama bir yıllık kontrat var.

Eğer imkanın varsa ayrı bı aparta geç veya başka bir arkadaşınla ev tut bilemedim ama bana pek tekin gelmedi bu durum , yarın birgün erkek arkadaşına veya arkadaşlarına anahtar da çıkarttırirsa , hiç doğru değil bu tehlikeli geldi yani ya düzgünce konuş karşına alıp ya da direkt evden ayrılma imkanın varsa ayrıl

Merhabalar.
Başlıktan da anlaşılacağı gibi sorun ev arkadaşım. Başlarda iyi anlaşıyorduk aslında hala iyi anlaşıyoruz ama şöyle bir sorun var; bana sormadan eve karşı cinsten birilerini getiriyor ve bu kişilerle arasındaki ilişki arkadaş-flört karışık. Anladığım kadarıyla cepte tutuyor kendisi de flörtöz biri olduğunu söylüyor zaten. Geçen hafta yine böyle biriyle buluşmuş ama aynı zamanda eve başka bir erkek arkadaşını daha çağırmış. O yokken çocuk eve geldi ve gece boyu ev arkadaşımı bekledik. Gecenin bir körü diğer buluştuğu çocukla sarhoş şekilde eve geldi. Haliyle ortada tuhaf bir durum oluştu. İkisine de çok yılışık hareketler yapmaya başladı bir ara ben utandım. Bir öbürünü öpüyor bir diğerine sırnaşıyor falan. İki erkek de birbirinden haz etmedi haliyle. Kendi odalarımız var ama yeni taşındığımız için eşyalar eksik o yüzden şimdilik ortak alanı kullanıyoruz. Hal ve hareketleri çok yapmacık ve cringe olmaya başladı gece boyunca. En önemli sorun da sabaha kadar uyuyamadım işe ölü gibi gittim. Ben bunun önünü almak istiyorum yani sürekli bu şekilde devam ederse çok rahatsız olacağım. Eşyalar tamamlanınca sıkıntı azalır ama hareketleri ayarsız geldiği için yine böyle bir durumda evin içinde tatsızlık çıkmasından çekiniyorum. Dese ki bu benim sevgiliyim ya da fuckbuddy’m alsa odasında takılsa beni hiç alakadar etmez ama dediğim gibi gece boyu tiyatro çekti resmen ve ortamdaki kimse ne olduğunu anlamadı. Uyumak istediğim bariz olmasına rağmen gelen erkeklere kalın bu gece diye ısrar etmesine ayrı sinirlendim. Bu tarz durumlar yaşayan var mı, nasıl hallettiniz? Hala uykum var ve çok sinirliyim.
En başında eve misafir konusunu hatta özellikle karşı cins konusunu konuşmadınız mı? Ev arkadaşlıklarında anlaşmak için ilk başta böyle şeyler konuşulur. En başından kurallar belirlenir. Eğer evin anlaşması senin üzerineyse kızla iyi kavga et, aklı başına gelsin. öyle iyi niyetle laftan anlamaz bir tipe benziyor. Yani bu adamların evinizi bilmesi çok büyük dert. Size ayrı kıza ayrı zarar.

Çilek eve asla yalnızken birini alma. Geleyim bekleyeyim evde falan olamaz. Başına türlü şey getirirsin, bir iki süre geçer herkes bilir kızı da bellerler sonra seni de onun arkadaşı da o yoldadır diye kabul ederler. Hayatın kararır. Yıllarca ne karşına düzgün biri çıkar ne de sen etiketten kurtulabilirsin. Lütfen sınır çiz. Asla eve erkek arkadaşı haricinde birini çağırmasın. Seni de meze yapabilirdi. Gece ben ilgilenmiyorum diyerek kendi odana geçmen gerekirdi beraber oturman çok saçma olmuş.

Bir tanesiyle daha önce tanıştırdı arkadaşım diye. Arkadaşlıktan saptı galiba. Diğerini hiç tanımıyorum. Saçma sapan durumlar. Eve yeni taşındık. Eşyaları falan almadan ev arkadaşı bakıp başka yere geçsem diyeceğim ama bir yıllık kontrat var.
Evde yalnızken kimseyi eve alma. Evde beklerim falan olmasın. Böyle bir durumda ben kızı evden yollardım sanırım eşyalarını verip. Bir süre acilen ev arkadaşı vs bakar kendim idare ederdim o arada. Ama sen sakın eve kimseyi alma o yokken. Kapını da kilitli tut. Bir de konuş ortak alanda değil kendi odasında napıyosa yapsın

Ya bu kız şey değil mi?
Baskıcı babanın evinden kurtulmuş Anadolu kızı.
Salağim erkeklerden gördüğü her ilgide kendini güzel falan sanıyor böyle egosunu besliyor, hâlbuki ilgi görmesinin tek nedeni üç gram *mi olması ve gönüllü görünmesi, anlamıyor ki.
Yakında eviniz kerhaneye döner ben sana diyorum yol yakınken bırak senin de basın belaya girer.

En başında eve misafir konusunu hatta özellikle karşı cins konusunu konuşmadınız mı? Ev arkadaşlıklarında anlaşmak için ilk başta böyle şeyler konuşulur. En başından kurallar belirlenir. Eğer evin anlaşması senin üzerineyse kızla iyi kavga et, aklı başına gelsin. öyle iyi niyetle laftan anlamaz bir tipe benziyor. Yani bu adamların evinizi bilmesi çok büyük dert. Size ayrı kıza ayrı zarar.
Anlaşma ikimizin üzerine. Bir yıllık kontrat var bu etken mi bilmiyorum tam. Tabii ki konuştuk. Ama kafasına estiği gibi hareket ediyor belli ki.

Adam neden kız gelene kadar seninle evde oturup bekledi? Yarın öbür gün sen benim sevgilimle, flörtümle evde baş başa kaldın yattın kalktın falan deyip seni de suçlar ki bu. Belli ki bi ahlak anlayışı yok kadında.
Adamı çağırmış benim haberim yok kapı çalınca öğrendim. Flörtü de değil arkadaşı güya ama hareketler hiç öyle göstermiyor. İlişkileri de belirsiz. Normalde beni ilgilendirmez ama aynı evde yaşadığım ve eve girip çıkan biriyle olan ilişkisi ilgilendiriyor maalesef. Yılışık yılışık şeyler çok irrite oldum.

X