Ev arkadaşlığı ve yaşanan şok...

Arkadaşımın durumu yok diye kendim öğrenciyken ailemin rızkına milleti ortak edicem o da bana hakkımı vermek yerine kılını tüyünü aldıracak güzel bi'paraya.

Onu duyduğum an yollamak için planlar yapardım şahsen:KK14:

kıskançlıktan ziyade aşırı derecede şüpheci.mesela onun o bakışını görünce dedim acaba nişanlısı benimle ilgili olumlu herhangi bi yorum yapsa bunu bile uzun uzun kafaya takmıştır ve bunu bana hissettirmiştir.
sorun güven konusuda değil takıntılı ruh hali...
ama bana o yönden asla iftira atamaz.Allahtan korkar.
sadece bi gün bana insanın nişanlısının kendisini başkasıyla kıyaslaması kötü derken..imalı bakışı az kalsın soracaktım.kezban seni kimle kıyasladıki diye ama anlatmazdı.
neyse bu konuyu düşünmem bile saçma..

Hâlâ iyi niyetlisin.
keşke benim arkadaşım olsaymışsın:nazar::nazar:

umarım bu kızın yüzünden insanlara yaklaşımın değişmez.
sadece arkadaş seçimin için iyi bir ders olur sana..

sakin kendini suçlama.sen bir ARKADAŞ olarak yapman gerekenden fazlasıni yapmışsın...

Arkadaşımın durumu yok diye kendim öğrenciyken ailemin rızkına milleti ortak edicem o da bana hakkımı vermek yerine kılını tüyünü aldıracak güzel bi'paraya.

Onu duyduğum an yollamak için planlar yapardım şahsen:KK14:

önümüzdeki yaz evlenmeyi düşünüyor lazer yaptırmasının acil olduğunu söylemişti.öncedende parasını bunun için biriktirmiş.
hatta bende onun yerine kpss ye dersaneye yazıl hayatın söz konusu dedim.bunu pek önemsemedi.
bende onun kendisi için ayırdığı parasıyla ilgili,neden bana vermiyor o kadar masrafım oluyor diyemezdim.buna hakkım olduğunu düşünmedim.
ama benden lazer için borç isteyince gözümden çok düşmüştü..

Hâlâ iyi niyetlisin.
keşke benim arkadaşım olsaymışsın:nazar::nazar:

umarım bu kızın yüzünden insanlara yaklaşımın değişmez.
sadece arkadaş seçimin için iyi bir ders olur sana..

sakin kendini suçlama.sen bir ARKADAŞ olarak yapman gerekenden fazlasıni yapmışsın...

teşekkür ederim ben böyle bi insan olduğum için erken yaşta saçlarım beyazlamaya başladı zaten..
çok iyi ders çıkardım bu yaşadığımdan..

Birak bu kizla ayni evde yasamayi ayni sokakta bile oturmam ben cok piskinmis iyi yapmissin yollamakla hicte vicdanen rahatsiz olma iyilikte bi yere kadar

ne kadar süre beraber kaldınız ve bu süre içinde bütün masraflar size mi aitti?

dgl ev arkadasim eşim yapsa bu kezbanın yaptıklarını anasının evine yollarım:):)
valahi iyi dayanmışsın da niye dayanmışsın anlamadım:/?

ne kadar süre beraber kaldınız ve bu süre içinde bütün masraflar size mi aitti?

ilk geldiğinde mart ayında on gün..sonra gitmek zorunda kaldı iş başvurusu nişanlısının gelmesi kızkardeşinin tatili derken 1.5 ay geçti..
2.gelişide on gün oldu aynı şekilde.geçtiğimiz pazar gelmiştik.masraflar tabii bana ait onun durumu yok dediğim gibi.aslında en başta niyet 3-4 ay yani yaza kadar beraber kalmaktı güya..ama öyle olmadı tabii.olamazdıda.
ben vicdanen çok rahatım.sadece kendimi düşürdüğüm duruma üzülüyorum.

dgl ev arkadasim eşim yapsa bu kezbanın yaptıklarını anasının evine yollarım:):)
valahi iyi dayanmışsın da niye dayanmışsın anlamadım:/?

on gün on gün toplamda yirmi gün içinde bunlar yaşandı zaten..uzun süreli başka şeylelrede nasıl dayandım...
çünkü onun mağdur olduğunu buna ihtiyacı olduğunu düşündüğüm için..birde ayrıca dışardayken iyi anlaşıyorduk genel anlamda.bu yönlerini farketsem bile kondurmuyordum..

yahu 5 yıl öğrenci evnde kaldımda bunun gibisini görmedim

allahtan kiraya eşyaya ortak olmamış canım

yoksa söz hakkını düşünemiyorum
yok yok iyi olmuş

Harbi Kezban'mıl şaka bir yana çekilecek tip değil insanda utanma olur biraz hadi hiç mi rahatsız olmuyor ben üşüsem bi kat daha giyerim de sesimi çıkaramam fazla yük olmayayım diye. Ne ev arkadaşları gördüm beterin beteri var da bu da çekilmezmiş zaten. Sen kalbi ruhu temiz insansın ama.

Ayyyy ruhum daraldı resmen.. Biran evvel kurtul gitsin böyle yakın arkadaş mi olur.. Iyi niyetini sürekli suistimal etmiş canım. Iyi niyetli olmak bazen bizden çok sey götürüyor. Durumu iyi değil ama lazere para buluyor. Bu arkadaşı kaybetmen senin için kayıp sayılmaz bence o yüzden evden ayrılmasını iste gitsin canım. Hiç çekme bu kadar kahrini. Koca olsa çekilmez yahu..

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

canim sen illa birine yarfim ediceksen bi ac doyur oksuz yetim giydir.boylelerine yardim etme.kotu durumda ama lazer yaptiriyo bilmem ne.ne ihtiyaci var senin yardimina ne de senin yardimi bilir tesekkur eder.evinden herseyinden kov bu kizi hayatindan cikar.telefonunu herseyini sil.bu ne boyle.nasi dayandin bu kadar seye.baya sabirliymissin.

Son düzenleme:
tüm bunları yaparken kullanıldığımı farkediyordum...ama maddi durumunun olmaması beni durduyordu.yani onun olsa oda bana yapar esirgemezdi.o yüzden karşılıklı düşünmeden bu kadar zaman iyi niyetimi sonuna kadar kullandım.

İhtiyaci gerçekten olmayan insanlarda bir mahcubiyet, utangaçlık mutlaka olur be güzelim.Ama neyse Allah yaptıklarını sevap niyetine kabul etsin inşallah.

Harbi Kezban'mıl şaka bir yana çekilecek tip değil insanda utanma olur biraz hadi hiç mi rahatsız olmuyor ben üşüsem bi kat daha giyerim de sesimi çıkaramam fazla yük olmayayım diye. Ne ev arkadaşları gördüm beterin beteri var da bu da çekilmezmiş zaten. Sen kalbi ruhu temiz insansın ama.

zaten en son tartışırarak kavga ediyoruz dedim ben sabır bırakmadın insanda...
ben aptalmışımki daha ilk eve geldiğinde bana onbeş dk geçmeden 'ben biraz yüzsüzümdür hele o kalariferleri yak'
demenden senin ne mal olduğunu anlamam gerekti.
yoksa daha yeni eve girmişiz insan bi kıyafetini değiştirir kaloriferi yakar ne bileyim hemende bu söz söylenmezki..

Bencil ve hep bana diyen insanı memnun etmek bu dünyadaki en zor şey..

canim sen illa birine yarfim ediceksen bi ac doyur oksuz yetim giydir.boylelerine yardim etme.kotu durumda ama lazer yaptiriyo bilmem ne.ne ihtiyaci var senin yardimina ne de senin yardimi bilir tesekkur eder.evinden herseyinden kov bu kizi hayatindan cikar.telefonunu herseyini sil.bu ne boyle.nasi dayandin bu kadar seye.baya sabirliymissin.

hayatımdan tamamen çıkardım zaten..bu kadar yaşadığım bile fazla bana.
kendime kızmamın sebebi yıllar önce bunun böyle olacağını anlamıştım zaten..bile bile bi insanın değiştiğini beklemek ahmaklık..

Ayy okurken isyan edesim geldi ya! Resmen 20 gün bakmışsın kıza , aldığın karşılığa bak. He değecek insan olsa tabi ki arkadaşındır yap helal hoş olsun ama buna verdiğin bir bardak suya acırsın. Neyse ki bir vesileyle gitmiş buna şükret bence canım.

Çünkü senin karakterinde bi insan onu evinden kovamayacaktı. (ki kendimi yerine koyuyorum bu kadar sinirlenmeme rağmen ben de asla git diyemezdim malesef ki).. En hayırlısı bu tartışmanız olmuş da sen de kurtulmuşsun. İyi niyetini hak edenlere sakla canım yoksa böyle kullanılıp, bir de suçlu oluyorsun ne yazık kii.

Canım sen çok temiz iyi ve sabırlı bir insansın Allah bu kadar fedakarlık göstermenin karşılığını mutlaka verecektir. Sana mahcup olup davranışlarına dikkat etmeli . Bu senin evinde resmen sana reislik yapıyor. Senin gerçekten iyi biri olduğunu düşünmese zaten bunları yapmaya cesaret etmez bir çırpıda kapının önünde olacağını bilir çünkü.
Benim bile canım sıkıldı senin durumuna. Bence biraz bencil ol. Günah falan deme artık müstahâk olmuş . Bir bahane uydurmalısın kendince. Bu tür insanlar hayatına geçer ama sen farketmeden bi bakarsın sende derin bir psikolojik rahatsızlık başlatmış. Bende aynı evde kaldığım insanlardan etkilenmiştim bunları gördüm net bir şekilde . Ve senin huyunda benim gibi tutuyorsun o anda söylemek istemiyorsun neyse neyse diyip geçiyorsun ama sonra patlama noktasına getirince seni içindekileri söylüyorsun.
Ailem yanımda kalacak gibi şeyler desen ,sana afra tafra yapmaya çekinir. Kızkardeşin annen halan kim sana yakınsa biraz senin yanında onlarla beraber yaşamalı sıkılmalı,seni tek bulmamalı. Hatta mümkünse sana çok değer veren seven bir arkadaş akrabanı evde misafir et arandaki iletişimi görüp aynı evde nasıl yaşanabileceğini görmeli sıkılıp çekinmeli...

Son düzenleme:
X