Ev arkadaşlığı ve yaşanan şok...

Canim okurken benim icim sisti. Sen nasil tahammül ettin bu kiza? Iyilikten maraz dogarmis... Okadar merhametlisin ki seni nasil kullanmasi gerektigini cok iyi biliyor. Kendi iyiligin icin yol vermelisin.

Arkadaşım bu mu iyi kız dediğin insan? maşaallah diyorum sabrına hayran kaldım

12-01-2015 ♥

Daha once soruldu mu bilmiyorum ama bu sure zarfinda evin ihtiyaclari icin elini cebine atti mi hic?
Yani misafir bile olsa yapmasi gerekirdi. Hos bu karakterde olan insan onu da yapmaz ya..

Parası yok eve katkısı yok ama aklı lazer yaptırmakta ki birde senden bunun için para istiyor üzerini tamamla diye, ben böyle yüzsüz insan görmedim. Canım ben burada iyi niyet falan göremiyorum, sen de peygamber sabrı varmış ne deyim:)

bu ev arkadaşlığı değil ki, kıza bakmışsınız siz. yollayın evden nankör insana katlanmak çok zordur ve bu kız dibine kadar nankör. ayrıca lazer yaptırması yetmiyor bir de sizden borç istiyor. olacak iş değil ya.

Daha once soruldu mu bilmiyorum ama bu sure zarfinda evin ihtiyaclari icin elini cebine atti mi hic?
Yani misafir bile olsa yapmasi gerekirdi. Hos bu karakterde olan insan onu da yapmaz ya..

yok zaten en başından maddi durumu olmadığı için, benim öyle bi beklentim yoktu.
zaten en başından bu şekilde konuşmuştuk.ben bi kaç ay idare edilebilir diye okulda son dönemim artık, ailemede danışıp gelmesini kabul etmiştim..

yok zaten en başından maddi durumu olmadığı için, benim öyle bi beklentim yoktu.
zaten en başından bu şekilde konuşmuştuk.ben bi kaç ay idare edilebilir diye okulda son dönemim artık, ailemede danışıp gelmesini kabul etmiştim..

Maddi durumu iyi olmadigi için degil, kurnaz bir yiyici oldugu icin boyle davranmis.
Benim de var boyle bir arkadasim. Evet onun da sıkıntilari var ama, asla beni somurmesine müsaade etmem.

Maddi durumu iyi olmadigi için degil, kurnaz bir yiyici oldugu icin boyle davranmis.
Benim de var boyle bir arkadasim. Evet onun da sıkıntilari var ama, asla beni somurmesine müsaade etmem.

malesef ben müsade ettim.
bu kadar küçük şeylerden bana böyle davranacağını bilseydim yapmazdım tabii...
ama dışarda kurduğunuz arkadaşlıkla aynı evin içi o kadar farklı oluyormuşki..
geç oldu ama anladım.

valla anlattıklrını biri bana yapsa hele ki öyle karşılık beklemeden evime alacam ve o bunları diyecek valla bütün hanımlığımı kibarlığımı çıkarır biyere koyar o kızı döve döve atarım evden :KK4:

Kızlar yeterince pişmanım zaten...sağolun sizde destek oldunuz.
ben bu şekilde kullanıldığımı bile bile ne diye dayanıyorum bi anlasam..
son tartışmada bende herşeyi söyledim zaten yüzüne.
tuhaf olan sizin hakkınızı savunmanız bile onun gözüne batıyor..işte o kadar aptal ve iyi niyetli olduğuma inandırmışım.
ama bişey kalmadı içimde ne varsa söyledim bende sinirden,yeter dayandığım diye..

Sizlere tavsiyem hislerinize daima güvenin.
bi arkadaşın size sizi kıskandığını hissettiriyorsa...kendisini sizinle kıyaslama yapıyorsa ondan uzak durun.

Kızlar büyük hayal kırıklığı içindeyim.iyi arkadaş dediğim ilkokuldan beri tanıdığım kişiyle yaşadıklarımı paylaşmak istiyorum.
Hani derlerya bi insanı tanımak için ya aynı evde kalıcaksın ya yolculuk yapıcaksın yoksa iyi arkadaşım dostum sözleri hep palavra...
Benim ilkokuldan tanıdığım bi arkadaşım vardı adı kezban.liseden sonra bazı sorunlar yaşayınca arkadaşlığımı bitirmiştim.

Gel gelelim aradan yıllar geçti ve ben onunla iyi geçen zamanlarımızı düşünüp vefalı davranıp onu face ten aradım buldum.herkesin hataları olur yıllar geçmiş değişmiştir diye.hiç bişey olmamış gibi birbirimiizi özleyerek geçen sene görüşmeye başladık.Bana beni çok özlediğinii ama arayıp bulmaya çekindiğini söylemişti.dışarda görüştüğümüzde sohbet ederken tabii anlaşıyoruz sözde.sevgimde var bi arkadaş olarak.ama yolunda gitmeyen bişeyler var..sürekli hissettiğim.

görüştük maddi durumunun iyi olmadığını iş aradığını ve bu geçen sürede 3 yıl önce biriyle nişanlandığını anlattı bana.iş konusunda benim ailemin çevresi yoluyla yönlendirme yapabileceğimizi..bunların hepsiini konuştuk.onun evlenmesi için en azından işe girmesi gerekti ve bunun için elimden geleni yapıp o sıralar nazım geçmemesine rağmen savcı olan enişteme iletip yardım istemiştim.
Bende üniversite son sınıfta zor bi bölümde okuyorum.Geçen sene bu arkadaşım misafir olarak 3-4 günlük yanıma iş başvuruları için geldi hastane hastane dolaştık ama malesef dönmediler.sonra olmadı ve arkadaşım döndü.Bu senede kpss hazırlanıyor diye bana önümüzdeki yıl 2. dönem senin yanına gelip sınava senin yanında hazırlanayımmı diye teklifte bulundu.benimde ev arkadaşım mezun olup gidince önümüzdeki sene yani bu yıl arkadaş almayıp onun gelmesine sıcak baktım.aileme danıştım çünkü maddi olarak hiç bi desteği olmayacaktı bana ve bende öğrenciyim..ama onunda sıkıntıları var kardeşi özel ünide okuyor kredi çekmişler durumları gerçekten sıkıntılı.bende gönül rahatlığıyla kabul ettim.iki kişinin yükü ne olabilirki diye..4-5 ay arkadaşım sonuçta bu fedakarlık yapılır yani diye düşündüm...
Sonuçta nihayetinde arkadaşım bu mart ayında yanımda geldi.onun ev ortamı uygun olmadığı için.bunu kuzenime söylediğimde bana eminmisin? dedi.neden...çünkü lisede ve dersaneye giderken cemaat evinde iki kez misafir olarak kalmıştık.taa o zamanlar ben kezbanla aynı evde kalamam dediğimi hatırlıyorum ama yıllar unutturmuş bunu...malesef..
Arkadaşım geldi ve ben ilk günde sabahlayarak ders çalışıyorum bölüm zor dersler ödevler zor son sınıf stresi yaşıyorum.Arkadaşımda daha yeni yeni eylüldeki kpss için hazırlanıyor ama belliki ders çalışmaktan sıkıldığı alışmadığı..bende güya kendimce destek oluyorum..

İşte asıl sorunlar burda başlıyor.tek tek yazıyorum.Bana geldiği 3.gün sen beni rahat ettirmek zorundasın ben misafirim diye bağırdı...kezban neden diye sordum.sebebi..onunla ilgilenmiyormuşum.!

1-geldiği ilk akşam daha kapıdan girdik on onbeş dk geçmeden bana -şu kaloriferleri yak ben biraz yüzsüzümdür diye gülerek espri yaptı.bende güldüm geçtim.
2-ilk geldiğinde 3-4 ay kalacaktı ama tek bi tişört picamayla geldiğini farkettim.ki ben ona önceden defalarca kıyafetlerimi ortak kullanmayı sevmediğimi söylediğim halde..(bunu yazıyorum ama insanlık halidir diye sorun etmedim.yoksa kıyafet sorunu yaşayacak kadar maddi durumu kötü değil)
3-çeşme suyunu her açtığında sonuna kadar açık bıraktığı için ben gidip kısmışım bu ona çok dokunmuş.
4-ocağı yansada kullnamasada boşa açıık geldiğini görünce altını kızmışım.bu ona dokunmuş..
bende anlattım dedim kezban üzerine alınma sakın.benim ablamda annemde aynı şeyi yapsa boşa yanan ocağı görsem söndürürüm yada açık kalan suyu kısarım.sen bunları yanlış anlayamazsın.böyle küçük şeylere takılma ben seni samimi bi arkadaş görmesem aynı evde kalmayı kabul etmemki..
anlattım bana hak verdi bağırarak konuşuyor niye böylesin diyorum bu benim normal halim evdede böyleyim demeler...
Neyse kızlar hepsini sineye çektim.daha sonradan bana yeni bi düzene alışamayıp ailesini özlediği için nişanlısı askerde onu özlediği için öyle davrandığını söyledi.konu kapandı gitti...sonra nianlısı izine geldi kızkardeşi tatile..ve bazı iş görüşmeleri için memlekete geri gitti birbuçuk ay kadar..o arada benimde annem yanıma geldi..
telefonda davranışı için özür diledi.önemli değil insanlık hali dedim.ve 2.kez yanıma geldi.bu ay..ben özründen sonra değiştiğini düşündüm tabii ne kadarda safım.

1-Kızlar bunu söylediğim için utanıyorum ama yaklaşık iki yıldır görüşüyoruz ve bu sürede 20 kere yemeğe gittiysek onun durumu olmadığı için hesabı hep ben ödedim.bende öğrenciyim param az olsa bile bu fedakarlığı yaptım.
2-Bu gelişinde herşeyi alttan alacağıma söz verdim.
3-akşam olunca yemek yapıcaz mesela ben demeden hiçbişey yapmaz.bana yemek yapmayı biliyorum demiş biri ama herakşam ben fikir sunuyorum şunu yapalımmı bunu yapalımmı..tek taraflı yoruldum..
4-sabah kahvaltısında ben kendime ayrı kasede reçel koymuşum diye servis usülü yapıyorum diye ondan midem bulanıyormuş...hayır dedim kezban ben ailemleykende böyleyim yani kahvaltı olsun yemek olsun servis yaparız.senin bunu yanlış anlaman çok yanlış...
5-geçen gün nişanlısından haber alamadı gece oluyor bende ders çalışıyorum odama geldi telefonumdan mesaj attı.biraz bekledi sonra ben uyumaya gidiyorum seni ararsa dersin kezban uyudu de...bende dedimki gecenin 12 si kezban ben niye açayımki kezban telefonu sana getiririm...
6-nişanlısıyla beni tanıştırdığında ben ona erkeklerle aynı ortamda fazla konuşamadığımı söylemiştim ama tanıştırmak istediği için kırmadım.15*20 dk oturduk bi kafede...çok zaman sonra bi laf arasında bana insanın nişanlısının kendisini başkasıyla kötü diye bana imalı baktığını yakaladım..
7-sonra nişanlısı askerde kpss başvurusu yapacak demişki mateme sor o bilir nasıl oluyor diye.bende anlattım.son zamanlarda bana nişanlısından bahsederken aşkım deyişlerini daha bi vurgulamaya başladığını hissettim.Allahım diyorum benmi yanlış anlıyorum.bu arada bende geçen hafta çok severek erkek arkadaşımdan ayrıldım.bunuda biliyor.
8-kızlar yakın kız arkadaşınızın sizi her yönden kendisiyle kıyaslamasını iyi niyet olarak daha ne kadar anlarsınız?
mesela sen benden daha beyazsın..senin dudakların daha güzel..aptalımya iltifat olarak algılıyorum bunları.
9-bu ay lazer epilasyon yaptırdı ve 1000 küsur lira peşin para verecekmiş ama 200-300 sanırım eksiği var.bana ailenden borç istermisin diye mesaj attı şok oldum...dedim kezban ben bile daha kendim için lazer parası biriktirmiş değilim.hem ailemden istesem ne diye isterim...haklısın dedi.anlıyorum seni...
10-mesela yemek yerken bana çenesinde sivilce çıkmış bunu gösteriyor iki üç kere o an yüzüm düşüyor haliyle..ve bunu o kapris tavır olarak algılıyor.
11-herhangi bi konuda farklı bi fikre sahipsem...mesela eski bi arkadaştan konuşurken diyorki o erkeklerle çok konuşurdu..bende diyorumki hayır yanlış biliyosun yakından tanımadığın için öyle biri değil o çok namuslu terbiyeli biri hakkında bu kadar önyargılı konuşmak yanlış.dediğim için ona tavır alıyormuşum...
12-ve bardağı taşıran son nokta benim bilgisayarımda bi klasörde sadece onun reismleri vardı.rahat göstermek için masaüstüne kopyaladım ona gösterdim.sonra o kopya dosyayı onun yanında sildim.meğerse o bunu yanlış anlamış ve bu yüzden bana saatlerce surat yaptı ne oldu dedim.
gayet kendinden emin ..senin benim fotolarımı gözümün önünde silmen bana saygısızlıktır diye yüksek sesle bağırdı..ve artık bende dayanamadım.o kopya klasördü vsaire..aman sabah niye reçel tabağım ayrıymış....
Allahım ya sabır....tartıştık çok fena.bana söylediği herşeyi kafasında kurmuş ve ben bu insanla daha önceden iki defa cemaat evinde kaldım çok eskiden.o zamanlarda böyle kaba bi insandı.
niye bağırıyosun diyorum.benim konuşmam böyle diyor...
fotoloru sildin derken bana el kol hareketleri yapıyor.
Ya sabır ya sabır dedim bu kadarda nankör olamaz bi insan..o an ben mutfakta ikimize yemek yapıyorum.başladım bende bağırdım.söylediği herşeye cevabım vardı çünkü.utanmadan bide bana odadan çık görmek istemiyorum seni diye bağırıyor.bunuda duyduktan sonra yıllar önce onunla arkadaşlığımı neden bitirdiğim aklıma geldi..yine benzer sebeplerden..ve aynı çukura bu 3.düşüşüm...
Ne oldu taa ilkokulda bana sen bu kızda ne buluyosun diyenlere aslında iyi bi kız dediğim için..arkadaşlığımı bitirip doğru kararımdan döndüğüm için kendimi suçluyorum..
çok uzun oldu biliyorum ama paylaşmak istedim..
(kızlar bazı sorulara karşı burdan cevap veriyim ben.zaten bu son fotoğraflarımı gözümün önünde sildin bu bana saygısızlıktır diye bağırınca büyük bi tartışma yaşadık.anlat dedim nelerimden rahatsız oluyosan söyle dedim ve bana sabah reçelden tutun kıyafet olayına kadar saçmalayınca artık bende bağırdım.sabrımın son sınırıydı bu.kopya klasörü sildim diyorum.en ufak bi kusura bakma yanlış anlamışım lafı yok..öyle olduki yani ben sanki ona iyilik yapmak zorundaymışım hissettirdi.bende o an dedim zaten senin bu yüzden işte hiç yakın arkadaşın yok..bi bendim benide kaybettin dedim.
bana verdiği cevapta senin arkadaşların çokta ne olmuş..hepsi menfaatçi..-ki hiç bi arkadaşımı tanımaz ve benim okuldan arkadaşlarım yada diğerleri hiç biri menfaatçi değil.durumu olmayanlar çok daha gururlu insanlar..
bende ona asıl menfaatçi sen olmayasın dedim...
herşey bitti zaten dediğim gibi ertesi sabah gitti.tam kovar gibi yapmadım ama gidersen git ne halin varsa gör dediğim bi noktadaydım.

Kim olursa olsun iyiliğin fazlası..haset duyan bi insana yapılmaz..Kızlar arkadaşlarınız konusunda hislerinize güvenin..ben hissedip hep öyle değildir derdim.sonunda bütün gerçekler gözümün önünde.huzurum kaçtı hiç yoktan.Bi daha asla menfaatçi olduğunu hissettiğim birine, bu kadar özverili davranmam...asla.Allah iyi ve dürüstlerle karşılaştırsın.
destan yazmışsın..bazı bölümleri okudum...kız arkadaşın seni uşak gibi kullanmış yemiş bitirmiş...eskiden kalma intikamını almış iğrenç biçimlerde..hemde üste çıkmış..

Kızlar yeterince pişmanım zaten...sağolun sizde destek oldunuz.
ben bu şekilde kullanıldığımı bile bile ne diye dayanıyorum bi anlasam..
son tartışmada bende herşeyi söyledim zaten yüzüne.
tuhaf olan sizin hakkınızı savunmanız bile onun gözüne batıyor..işte o kadar aptal ve iyi niyetli olduğuma inandırmışım.
ama bişey kalmadı içimde ne varsa söyledim bende sinirden,yeter dayandığım diye..

Sizlere tavsiyem hislerinize daima güvenin.
bi arkadaşın size sizi kıskandığını hissettiriyorsa...kendisini sizinle kıyaslama yapıyorsa ondan uzak durun.

benzer olaylar yaşadım bende çünkü hastalık boyutunda iyi niyetliyim
öyle oluncada kendi evinde misafir oluyosun başkası ev sahipliği yapıyor...tecrübeler sonucu akıllandım ben biraz senin akıllanmanda yakındır
iyi niyetimden yaptıklarımın bedelini bende çok ağır ödedim ama sonunda kazanıyoruz...
geçmiş olsun mu desem Allah kurtarmış mı desem ne desem sana şimdi bilmiyorum.

benzer olaylar yaşadım bende çünkü hastalık boyutunda iyi niyetliyim
öyle oluncada kendi evinde misafir oluyosun başkası ev sahipliği yapıyor...tecrübeler sonucu akıllandım ben biraz senin akıllanmanda yakındır
iyi niyetimden yaptıklarımın bedelini bende çok ağır ödedim ama sonunda kazanıyoruz...
geçmiş olsun mu desem Allah kurtarmış mı desem ne desem sana şimdi bilmiyorum.

ben Allah kurtardı diyorum gerçek yüzünü görmüş oldum...iyi niyetten ne kadar aptal olabilmişim bunuda gördüm..
tek pişmanlığım ise şu; daha ilkokulda başka arkadaşlarım o kızda ne buluyosun dediklerinde aslında iyidir belki size öyle gelmiş demem..
bide farkettiğim yakından tanıdığı tanımadığı herkesin hayatı kişiliği hakkında kesin hükümler vermesi..
ben uyarıncada zoruna gidiyormuş..yazık zaten merhametten maraz doğar.
Ben bu kadar kullanıldığımın farkında bile değildim.

şaşırmadım o kadar çok var ki bu insanlardan. bi saf bulsamda kullansam. anlamaış sizin iyi niyetinizi ve kullandıkça kullanmuş. sana bir şey söylediğinde birisi hemen cevabını vereceksin arkadaşım başka çaresi yok. kimse iyi niyetli falan değil boşuna kandırmışsın kendini ama olsun buda bir tecrübe deyip geçiceksin artık.
benim merak ettiği gitti mi. gittiyse giderken ne gibi bir laf soktu. tecrübelerime dayanarak söylüyorumki seni suçlu çıkarıp gittiği yerde de seni kötüleyip kendini acındaracak.

şaşırmadım o kadar çok var ki bu insanlardan. bi saf bulsamda kullansam. anlamaış sizin iyi niyetinizi ve kullandıkça kullanmuş. sana bir şey söylediğinde birisi hemen cevabını vereceksin arkadaşım başka çaresi yok. kimse iyi niyetli falan değil boşuna kandırmışsın kendini ama olsun buda bir tecrübe deyip geçiceksin artık.
benim merak ettiği gitti mi. gittiyse giderken ne gibi bir laf soktu. tecrübelerime dayanarak söylüyorumki seni suçlu çıkarıp gittiği yerde de seni kötüleyip kendini acındaracak.

tabii gitti.iyikide gitti o büyük tartışmadan sonra kalamazdıda.kalacak yüzü kalmamıştı tabii beni suçluyor fotoğrafımı sildin kahvaltıda ayrı tabak kullandın..böyle küçük o kadar çok şeyi kafasına takmışş..
ne halin varsa gör ben böyle olacağını biliyordum yaptıklarından anlamalıydım dedim.ne halin varsa gör Allaha havale ettim dedim kapıyı çarptım.

evet benim için tecrübe oldu ama yersiz ve acı bi tecrübe.o günden sonra insanlara karşı çok daha dikkatliyim.
ben zaten duruş olarakta konuşurkende saf ve iyi niyetli bi izlenim bırakıyorum demekki..
böylesi anlamaz bile bile düştümya ona yanıyorum.ama geçti gitti.umrumda bile değil artık.

Keşke herkes sizin kadar iyi niyetli olsa, ama insanlar neyazıkki iyi niyeti sömürüyorlar. arkadaşınız olarak tanımladığınız şahıs açıkça sizi duygusal ve maddi olarak sömürmüş sonuçta maddi durumu iyi olmayan ve başkasının evinde bedavaya kalan insan 1000 tlye lazer yaptırmaya utanır. İnşallah bundan sonra sizin gibi iyi kalpli insanlarla karşılaşırsınız.

X