Ev kurmak ne kadara mal olur sizce ?

allam yaaaaaa ulenn nasıl yapılcak bunların hepsii...bizim evimiz var ama tadilat olcak parkeler ve kapılar yapılcak onun haricinde normal ev gereçleri alıncak...çok zor yaaaaa....

geçen sene evlenen arkadaşıma sordum toplam kız-erkek herşey ne kadar tuttu diye.. 35000 ytl dedi .. Ama bi de onlar salona laminat parke ve de hazır mutfak almışlardı..

oyyyyyyyyyyyyy biz yandık desene gafım
sordugumuza sorcamıza pişman oldukkk
cok para lazım cokkk erkekler napsınn nasıl biriktirilir bee bu kadar para

Bence burada kızın yani gelinin davranışıda çok önemli görüyorum etrafta çok fazla şey isteyen kızlar var. Evlendikten sonra bunun sıkıntısını yine çift beraber çekiyor bence aşırıya kaçmamak lazım. Mesela borçla alınan takı setinin hiç bir anlamı yok ve çok gereksiz bence. Evi çok eşyayla doldurmak değil amaç az borçla daha huzurlu yaşayacağınız bir ortam yaratmak. İnsanlar ne der fikrinden kurtulunca bir çok sorunda çözülmüş olur aslında değil mi?

hersey zamanla hallolur yaa dıkkatımı cektı bı arkadas yazmış orta halden bahsetmıs salon 4000 yatak odası 200 salon 500 gıbı bu orta hallı olamazkı :sm_confused:sımdı dugun paketlerı var bızde arkadasımla onlara bakıoruz onun sureklı tayını cıkacagı ıcın kendı evımmıze gecene kadar orta hallı bıseyler alalım lukse bosuna kacmayalım ıstedık altın ıstemezsen hmn evlenelım dıye saka yapıor :roflol:ama 30000 ler 40000ler bana cok abartılı geldı daha gecenlerde kuzenım evlendı hem de dugun oldu sadece enıste calışıor ve orta hallı sımdı yavas yavas oduyorlar kızlar gozunuzde buyutmeyınnn...kaydirigubbakcemile5

Bence burada kızın yani gelinin davranışıda çok önemli görüyorum etrafta çok fazla şey isteyen kızlar var. Evlendikten sonra bunun sıkıntısını yine çift beraber çekiyor bence aşırıya kaçmamak lazım. Mesela borçla alınan takı setinin hiç bir anlamı yok ve çok gereksiz bence. Evi çok eşyayla doldurmak değil amaç az borçla daha huzurlu yaşayacağınız bir ortam yaratmak. İnsanlar ne der fikrinden kurtulunca bir çok sorunda çözülmüş olur aslında değil mi?

Kesinlikle bu fikre katılıyorum istediğini yaptırıp sonrasında sıkıntısını kendisi çeken bir sürü insan var bu banada çok yanlış geliyor evliliğimin en güzel yıllarını gereksiz aldığım takılar yada mobilyalar için ödediğim borçlarla heba etmek istemiyorum a.s

hersey zamanla hallolur yaa dıkkatımı cektı bı arkadas yazmış orta halden bahsetmıs salon 4000 yatak odası 200 salon 500 gıbı bu orta hallı olamazkı :sm_confused:sımdı dugun paketlerı var bızde arkadasımla onlara bakıoruz onun sureklı tayını cıkacagı ıcın kendı evımmıze gecene kadar orta hallı bıseyler alalım lukse bosuna kacmayalım ıstedık altın ıstemezsen hmn evlenelım dıye saka yapıor :roflol:ama 30000 ler 40000ler bana cok abartılı geldı daha gecenlerde kuzenım evlendı hem de dugun oldu sadece enıste calışıor ve orta hallı sımdı yavas yavas oduyorlar kızlar gozunuzde buyutmeyınnn...kaydirigubbakcemile5

Haklısın canım herşey tam olmakta zorunda değil hem bir evin eksiği hiç bri zaman bitmezki :1no2: bizde kiracı olacağımız için herşeyi iyisinden almayı düşünmüyorum açıkçası şakkıdı

evet annemler 24 senelık evlı hala alıoruz:roflol: zaten hazır eve gecmek cok kolay guzel olan bı evı bırlıkte adam etmek emek vermek sımdı arkadaslarım var mesela su olsun bu olsun tost makınesıne kadar esınden ısteyen var el ınsaf kardesım tost makınesız yasaymazmısın bn oncelıkle zarurı olanlar alınsın dıyorum gerısı zamanla ol yok yemek takımı kac kısılık yok bılmem ne adam napsın:teselli:

gafım günler cabuk geciyomuu kıssss:roflol:
nan daha benim söze cokkk kaldı kii dügüneeeee ooooooooooo :teytey:
askerleri tezkere saymasın döndük valla heee:dance:
gel tezkere gelllllllllllllllll :asigim:

Son düzenleme:
hemsom cok haklisin vallah Şeniz

yav açın bir çeyiz sitesinin sayfasını bulun mobilyaları ıvır zıvırı alın defteri kalemi elinize bir güzel istediklerinizin fiyatını yazın sonra toplayın eğer çok şey var zor toplarım dereniz bir hesap makinesi edinin sonra da burya hesabım-nızı yazın benim ev şukadara mal olur diye bir de kurunca yazarsınız bukadara mal oldu diye bakalım standart sapmanız nekadar olacak görürüz:)))

Kizlar antalyada düğün paketleri var 2,500 ytl ye yatak odasi,oturma odasi ve yatak odasi dahil.naptiniz siz 400 ytl sadece bi takima verilir mi beya?hadi iyisi olsun dersen burdaki paketler 6,000 ytl ye kadar daha fazla değil yani.uçmayin kizlar fazla sonra ceremesini kadinlar çekiyo.

arkadaşlar bizim hiç birikimş paramız yoktu nişanlım nişanımızdan 1 ay önce başladı işe ve daha 1 senesi dolmadı ve biz kaliteli almaya çalışıyoruz ama uçmadık o kadar.sizin sölediğiniz rakamlar çok fazla.üstelik nişsnlımın ailesi hiç yardım edemiyecek durumları yok.bende daha çalışmaya başlayamadım.düşünün yani sizin sölediklerine göre ben mahvoldum o zaman:)))yapmayın arkadaşlar mutluluk eşyada değil,düğününde nikah olup sade ve güzel olması daha iyi bence.

gafım günler cabuk geciyomuu kıssss:roflol:
nan daha benim söze cokkk kaldı kii dügüneeeee ooooooooooo :teytey:
askerleri tezkere saymasın döndük valla heee:dance:
gel tezkere gelllllllllllllllll :asigim:

Geçiyo valla canımcım bak ben nişanlanalı 2 hafta bitti daha dün nişana gün sayıyoduk be ah ahh düğünede sayıcaz böyle inşallaaahhhh a.s.

1.000 ytl ye bile cok güzel koltuk takımları var. birde ben size bisey söylim kızlar herseyin en iyisi olsun diye fazla para harcamayın çünküüüü insan 2 sene sonra sıkılıyor eşyalardan. birde ben şöyle bir hata yaptım annemin evinde mobilyalar beyaz dı benimde dikkatimi direk kahve rengiler çekti hani değişik yaaa :))) kötü oldu çünkü bildiğiniz gibi tozu çok gösteriyor.

Kizlar antalyada düğün paketleri var 2,500 ytl ye yatak odasi,oturma odasi ve yatak odasi dahil.naptiniz siz 400 ytl sadece bi takima verilir mi beya?hadi iyisi olsun dersen burdaki paketler 6,000 ytl ye kadar daha fazla değil yani.uçmayin kizlar fazla sonra ceremesini kadinlar çekiyo.

Burada var canım onlar dün biz maskoyu felan araştırdık çok güzel şeyler var hemde çok ucuzu bi mağaza bulduk beyaz eşyası bile içinde 5.000ytl valla korktuğumuz gibi değilmiş içim ferahladı hihoyyyt

arkadaşlar bizim hiç birikimş paramız yoktu nişanlım nişanımızdan 1 ay önce başladı işe ve daha 1 senesi dolmadı ve biz kaliteli almaya çalışıyoruz ama uçmadık o kadar.sizin sölediğiniz rakamlar çok fazla.üstelik nişsnlımın ailesi hiç yardım edemiyecek durumları yok.bende daha çalışmaya başlayamadım.düşünün yani sizin sölediklerine göre ben mahvoldum o zaman:)))yapmayın arkadaşlar mutluluk eşyada değil,düğününde nikah olup sade ve güzel olması daha iyi bence.

Doğru diyosun canım eşya değil mutluluk huzur önemli beraber olmak önemli ama söylede bişey var ilk evlendiğinden heves edip almak istiyosun herşey tam olsun istiyoruz ailenin evindeki düzeni istiyosun.Nikah konusundada haklısın masrafsız olur ama benim hayalim düğünden yana düğünsüz olmaz diyenlerdeniz masraf ağır olucak ama napalım :eek:

cnm bız beyaz esyayı ankastre aldık hemde arcelıkten davlumbaz ocak fırın ve 3 prog bulasık mak hepsı 2200 ytl tuttu..on taksıt yaptık ama onceden oducez..
bırde tv ve buzdolabı aldık ıkısıde 3250 ytl tuttu..
suan sadece sözluyuz ve suan bu kadar alabıldık..
yanı suan sadece camasır mak kaldı kı onuda ben alıcam beyaz esya tamam sayılır cunku camasırımı nısanımdan sora pesın almayı dusunuyorum ve ceyız konusundada buyuk seylerım tamam sadece ıvır zıvırlarım kaldı..hihoyyyt

cnm bız beyaz esyayı ankastre aldık hemde arcelıkten davlumbaz ocak fırın ve 3 prog bulasık mak hepsı 2200 ytl tuttu..on taksıt yaptık ama onceden oducez..
bırde tv ve buzdolabı aldık ıkısıde 3250 ytl tuttu..
suan sadece sözluyuz ve suan bu kadar alabıldık..
yanı suan sadece camasır mak kaldı kı onuda ben alıcam beyaz esya tamam sayılır cunku camasırımı nısanımdan sora pesın almayı dusunuyorum ve ceyız konusundada buyuk seylerım tamam sadece ıvır zıvırlarım kaldı..hihoyyyt

İyi yapmışsınız canım biz beyaz eşyaları peşin almayı düşünüyoruz o yüzden zaman yaklaşınca alırız herhalde benimde çeyizim tamam sayılır para biriktirilemde eksikleri alıcaz a.s

40.000 ytl.................
Eşimle + benim ortak harcamalarımızla 40.000 ytl
Beyaz eşya
Ev kira+ depozit
Düğün salonu+nikah salonu+gelinlik+damatlık
Benim kendi çeyizlerim vs vs...
:nazar:

X