Ev meselesi. Fikir verin lütfen

Krediyi sakin kapatmayin. Biz kredi cektigimizde taksit tutarimiz asgari ucretten fazlaydi, su an asgari ucret taksit tutarimizin 2 kati oldu. Odedigimiz para cerez parasina döndü. Zaman gectikce geliriniz artacak, giderlerin arasinda odediginiz taksit miktari oransal olarak daha kucuk kalacak. Elinize gececek parayi yatirima yonlendirin

Kızlar hayırlı geceler.eşimle bir konu da fikir ayrılığına düştük sizde fikir verirseniz sevinirim Biz bir kaç ay önce kredi ile ev aldık. 10 sene vadesi. Şimdi kayınpederden bir para gelecek değerli bir evi var satışa koydu ordan eşim dört kardeş herkese bir miktar para gelecek. Gelecek para da eşim evimizin borcunu kapatıp üstüne çok yeni de olmasa bir araba alıp borçsuz rahat geçinmek istiyor. Çünkü biz evlendiğimizde beri borç ödüyoruz bıktım diyor. Bende borcumuzu kapatmayalım zaman geçtikçe kredi ödemesi eriyor eriyecek de onunla 1+1 de olsa yatırımlık bşr ev alıp kiraya verelim kredinin yarısından fazlasını bile karşılar diyorum sonuç olarak İstanbul’da kira oranları as çok belli. Sonuçta bir çocuğumuz var geleceğini düşünüyorum.. ben yatırım diyorum eşim rahat geçinmek sizce hangisi daha doğru olur. Ona da bir yandan hak veriyorum ama gençleş kazanılmayan yaşlılıkta yenilmezmiş öyle kaldık arada
Kredi borcunuz zaten değer kaybeden tl üzerinden ve sabit, bence de toplu parayı tutup da krediye bağlamayın hiç gerek yok. O zaten ödeniyor ve sabit bir tl borcu.
Eğer yapabiliyorsanız bir konut yatırımı yapın, dövize altına çevirin en kötü atın hesaba. Ama toplu bir kredi ödemesi yapmak zarar olur

Kızlar hayırlı geceler.eşimle bir konu da fikir ayrılığına düştük sizde fikir verirseniz sevinirim Biz bir kaç ay önce kredi ile ev aldık. 10 sene vadesi. Şimdi kayınpederden bir para gelecek değerli bir evi var satışa koydu ordan eşim dört kardeş herkese bir miktar para gelecek. Gelecek para da eşim evimizin borcunu kapatıp üstüne çok yeni de olmasa bir araba alıp borçsuz rahat geçinmek istiyor. Çünkü biz evlendiğimizde beri borç ödüyoruz bıktım diyor. Bende borcumuzu kapatmayalım zaman geçtikçe kredi ödemesi eriyor eriyecek de onunla 1+1 de olsa yatırımlık bşr ev alıp kiraya verelim kredinin yarısından fazlasını bile karşılar diyorum sonuç olarak İstanbul’da kira oranları as çok belli. Sonuçta bir çocuğumuz var geleceğini düşünüyorum.. ben yatırım diyorum eşim rahat geçinmek sizce hangisi daha doğru olur. Ona da bir yandan hak veriyorum ama gençleş kazanılmayan yaşlılıkta yenilmezmiş öyle kaldık arada
Fikriniz gayet mantıklı ancak şu var, gerçekten borçtan bunalmış olabilir eşiniz. Eğer yapacağınız yatırım onu daha fazla bunaltıp evliliğin taşlarını oynatacaksa değmez, sonucu kötü olur

1+1 ev alırsanız ekstra borca giriyor musunuz? Aradaki rahatlığı evin kirası ile sağlamayı teklif edin. Evin kirası artacak, maaşlar seneden seneye artacak ama kredi sabit kalacak. Eğer ekstra borca girmiyor iseniz sizinki çok daha mantıklı

Senin dusuncen kesinlikle dogru.
Kredi odemesi sabit surekli maaslara zam geliyor kredinin tutari dusuk kaliyor .yeni evide kiraya verince odemeniz iyice azalir .esini kesinlikle ikna et ilerde cok pisman olursunuz

B bendiyebiri1 şu an Tl kredi borcunu kapatmak ekonomik açıdan gayet mantıksız bir karar olsa da, ben eşinizi destekliyorum. Zira biz de eşimle 2. aracımızı satıp, bütün kredi borçlarını kapatmaya karar verdik.

Evlendiğimizden beri borç ödüyoruz ve hakikaten sıkıldık. 2. arac ev, araba ve ihtiyaç kredilerini kapatacak. Bundan sonrasında birikime bir miktar ayırıp, kalanı rahatça harcamayı planlıyoruz. Ailecek yurt içi ve yurt dışı geziler planlayarak çocuklarımda anı biriktirmek istiyorum.

X