Ev mi Konum mu ?

Benim için

• Ankete Katılan
    288
Bütçeye uygunluk sebebiyle ev sahibi olmak icin dağın başına 1 yıl önce taşınmış biri olarak yazıyorum:
Buralara gelme! 😄
Konum çok önemli konum konum 👏🏻
Dibimde bakkal, önümde dolmuş, bir sürü otobüs olan eski mahallemi zor unutturdum kendime 🙁 😂
Ya hem güldüm hem üzüldüm inanın. 😁 yok bizimki uzak ama bir semt gibi düşünün hersey var marjet kargo saglik ocagi şu bu hersey.

Arkadaşlar selamlar son durumu güncelliyorum:

Uzak ama merkezi yerdeki evin yarı fiyatina bir ev bulduk. Onu tuttuk.

Evler arasinda bir iki tık fark var. Merkezi konumdakine göre bu daha iyi tabiki.

Yari fiyatina olmasi bizim için daha iyi oldu.

Duraga yakin merkezi kısımda buda. Mahrumiyet bölgesi değil yani.

Umarim guzel zamanlarımız olur evimizde. Hepinize kıymetli yorumlariniz ve desteginiz iyi dilekleriniz icin cok teşekkürederim 🙏
Ozunuz aydin . Hayırlı olsun 😊kolay bir şekilde taşının ins

• Muhteşem
Reactions: JES
Kizlar dun uzak ama evlerin 0 oldugu yere baktik.

Benim bu ulasimin gobeginde baktigim. O konumu iyi eski ev ile ayni fiyatta muhtesem otesi bir ev bulduk.

Hani o yol cekilir mi o ev icin diye baktik birbirimize esimle, cekilir hic gocunmadan hemde.

Spor salonu, oyun salonu, parki, site bahcesi, guvenligi vs hersey vardi.

Evin ici zaten cok cok iyiydi. Balkonumuz oda genisliginde kapali. Her turlu bebegimle rahat ederiz. Dinlenme odamiz bile vardı. Mutfak zaten süperdi.

Bu evi gorunce merkezi konumdaki eski küçük sigamayacagimiz evlerde asla oturamayacagimiza karar verdik.

Son durum şu. Tekrar bu merkeze uzak evin iyi oldugu yere gidecegiz bakacagiz, daha uygun yine boyle guzel ev bulur muyuz diye bulamazsak sanirim bu evi tutacagiz.

Bu evin sabihi de 1 kira depozito 1 kira peşin 1 kira emlakci diyor.

Iyi dileklerinizi duanizi bizden mahrum etmeyin. Hepinize teşekkür ederim. Bakalim son durumlari yazacagim.
Hayırlı olsun canım benim 🤩

• Muhteşem

Evler arasinda bir iki tık fark var. Merkezi konumdakine göre bu daha iyi tabiki.

Umarim guzel zamanlarımız olur evimizde. Hepinize kıymetli yorumlariniz ve desteginiz iyi dilekleriniz icin cok teşekkürederim 🙏
Sizin adınıza çok sevindim. Hayırlı olsun güle güle oturun.

• Muhteşem
Arkadaslar benim kontrat 18 inde basliyor lakin ev sahibi elektrik suyu alirsam ustume ve actirirsam tadilat isleri icin gerekli dedi. Ben yarin gidip alsam ustume sorun olur mu ilerde bu durum ? Eski kiracidaymis en son o kapattirmis 3 ay once

Selamlar arkadaşlar. Maalesef bir taşınma maceramız olacak. 😵‍💫 Aylik cepten giden kira 3 katina cikacak maalesef. Yani 3 ise 9 olacak. Bu makasin bu kadar acilacak olmasi beni her ne kadar huzursuz etse de eşim piyasa bu yapacak birsey yok diyor.

Bugun emlakciyla görüşmeye gidip son imza atip gelecegiz sanirim. Ev 15-16 yillik eski bir ev. Boya işi var. Mutfak küçük baya. Dolaplar da pek yeni sayilmaz. Parkelerin duvar dibindeki üst kismi biraz kalkmıştı. Slikonla hallederim o ayri tabi. Kisaca kiraya veririm diye alinan bir ev.

Evin artilari ulasimin gobeginde olmasi,(şuan aracimiz yok) site 24 saat guvenlikli nezih dendi sorduğumuzda. Komsular ilimli gibiydi. (Alt üst ) ara katta olunca sicakti.

Zam efe tufeye gore dendi. Aidat ise guncel 500 tl ocakta zamlanacakmis. Bir kira depozito bir kira ev sahibine 1 kira emlakciya dendi. Yani 3 kira cikacak birden bizden. Depozitoyu da son aya sayacakmis ev sahibi.

Baska evlerde baktik daha uygun ama uzakta olduğundan eledik bu arada. Bebekle otobuse bin in yapamam diye. Onlar buraya göre 1500 tl kadar uygundu diyeyim.

Simdi arkadaşlar emlakcida nelere dikkat edelim ? Nakliyede neye dikkat edelim ? Evde nelere dikkat edelim ? Boya badana tadilatta nelere dikkat edelim ?

Fikirleriniz yazdığınız her kelime cok kiymetli olacak. Elimde kalem kagit not alacagim bekliyorum. 😊
Benim için evim durumu daha önemli neden derseniz çocuğum var ve sürekli ev içindeyim yaşadığım alan benim için çok önemli. Sürekli dekerasyon değiştiririm ruh halimi nasıl iyi hissettiriyorsa o şekilde yaparım nasıl mutlu olacaksanız konumda önemli tabi bende şehre uzak bir yerdeyim 2 yaşında oğlum var otobüse falan binebiliyorum zorda olsa arabanız varsa zaten problem olmaz

• Beğen
Benim için evim durumu daha önemli neden derseniz çocuğum var ve sürekli ev içindeyim yaşadığım alan benim için çok önemli. Sürekli dekerasyon değiştiririm ruh halimi nasıl iyi hissettiriyorsa o şekilde yaparım nasıl mutlu olacaksanız konumda önemli tabi bende şehre uzak bir yerdeyim 2 yaşında oğlum var otobüse falan binebiliyorum zorda olsa arabanız varsa zaten problem olmaz
Merhaba evi tuttuk. Uzak ama şirin bir evimiz olacak inşallah.

Herşey var yaşayacağımiz yerde ama ozel hastane biraz uzak oda gitmek zorunda kalmazsak inşallah ayda 1 rutin kontrole yeterli.

Değişiklik olsun dersekte otobüse binip 35 40 dk yol gideriz ya ne olacak.

Bebegim okullu olana kadar da bakalim ne oluyor 😊

Selamlar arkadaşlar. Maalesef bir taşınma maceramız olacak. 😵‍💫 Aylik cepten giden kira 3 katina cikacak maalesef. Yani 3 ise 9 olacak. Bu makasin bu kadar acilacak olmasi beni her ne kadar huzursuz etse de eşim piyasa bu yapacak birsey yok diyor.

Bugun emlakciyla görüşmeye gidip son imza atip gelecegiz sanirim. Ev 15-16 yillik eski bir ev. Boya işi var. Mutfak küçük baya. Dolaplar da pek yeni sayilmaz. Parkelerin duvar dibindeki üst kismi biraz kalkmıştı. Slikonla hallederim o ayri tabi. Kisaca kiraya veririm diye alinan bir ev.

Evin artilari ulasimin gobeginde olmasi,(şuan aracimiz yok) site 24 saat guvenlikli nezih dendi sorduğumuzda. Komsular ilimli gibiydi. (Alt üst ) ara katta olunca sicakti.

Zam efe tufeye gore dendi. Aidat ise guncel 500 tl ocakta zamlanacakmis. Bir kira depozito bir kira ev sahibine 1 kira emlakciya dendi. Yani 3 kira cikacak birden bizden. Depozitoyu da son aya sayacakmis ev sahibi.

Baska evlerde baktik daha uygun ama uzakta olduğundan eledik bu arada. Bebekle otobuse bin in yapamam diye. Onlar buraya göre 1500 tl kadar uygundu diyeyim.

Simdi arkadaşlar emlakcida nelere dikkat edelim ? Nakliyede neye dikkat edelim ? Evde nelere dikkat edelim ? Boya badana tadilatta nelere dikkat edelim ?

Fikirleriniz yazdığınız her kelime cok kiymetli olacak. Elimde kalem kagit not alacagim bekliyorum. 😊
Canım ev kiraysa çok özenme sonuçta senin değil , daha ucuz yollu halledersin tadilat işini . Ben kayınvalidemin evine oturdum inan ki ucuz yollu bakım yaptım ama çokta güzel oldu . Mesela fayanslar eski olunca yapışkanlı paneller yapıştırdım çok şahane oldu .Sonuçta huzur önemli eşinle mutlu olmsn önemli

çok iyi yaptın ben de malatya da yaşıyorum buraya gelin geldim yani .Başta merkezi olsun diye pek de beğenmediğim orta halli bir evi tuttum. işe vasıtasız gitmek için. o 2 yıl başımı nerelere vurdum bilmem. aşırı mutsuz oldum evde. o yüzden ben içime sinen ev derdim. Hayırlı olsun hoş gelin malatyaya:)

Öncelikle Rabbim gönlünüze göre yer nasip etsin bence bir ev bakarken iskanı olup olmadığını sorun,dolmu,otobüs,vasıta durumlarını sorun ki bu çok çok önemli birde tamam derseniz alacağınız binaya o binanın yöneticisine sorun bina durumunu malum ortalık çok kötü Hakkınızda hayırlısı olsun

X