ev sahibi evi satiyorum dedi

Se_n_299

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2018
2.716
1.709
38
of arkadaşlar evimiz kira ev sahibi evi satiyorum dedi. kiralar 10 binden asagi yok. evi satarsa bizi ne kadar zamanda cikarma hakları var sozlesme yok kac yıldır oturuyorduk 4000 yapmisto kirayi en son... birde birsey soracagim size ev almak için bende yakinimda bi yer var yarim gun calissam ssk yapmayacak ama 6000 civari alacağım ortalama. esimin maasi 15000.... banka kredi bile vermiyorki öyle... arabamiz var 300.bin degerinde diyorum ki onu satalim koyalim alalim ama ev kredisi cekerken fiyatı yukseltmek icin emekli kefil oluyor mu bilginiz var mi.. bankada belirli mikyar veriyor yetmiyor

of arkadaşlar evimiz kira ev sahibi evi satiyorum dedi. kiralar 10 binden asagi yok. evi satarsa bizi ne kadar zamanda cikarma hakları var sozlesme yok kac yıldır oturuyorduk 4000 yapmisto kirayi en son... birde birsey soracagim size ev almak için bende yakinimda bi yer var yarim gun calissam ssk yapmayacak ama 6000 civari alacağım ortalama. esimin maasi 15000.... banka kredi bile vermiyorki öyle... arabamiz var 300.bin degerinde diyorum ki onu satalim koyalim alalim ama ev kredisi cekerken fiyatı yukseltmek icin emekli kefil oluyor mu bilginiz var mi..
Allah yardımcıniz olsun gerçekten de bizde ev sahibiyiz ama evimiz 0 ve 3+1 olmasına rağmen 3 bine kiraya verdik zam vakti gelince en fazla 4500 yaparız böyle ev sahiplerine çok kızıyorum

Sözleşmenizin olmaması başlı başına hata, şuan mahkeme önünde bile hakkınız olmuyor. Akabinde ev almak da bu maaşlarla imkansız. Ödemeler en az aylık 30 binden başlıyor. Kredi çıkması bile çok zor. Başka bir eve sözleşmeli geçebilirsiniz, normalde sözleşmelide ev satıldıktan sonra eğer yeni ev sahibi oturacaksa size aldığı ay ihtar çekiyor. 6 ay içinde de evi boşaltmanız gerekiyor ancak sözleşmenin olmadığı durumda bu işlem nasıl gerçekleşir net bilgiye sahip değilim ben de

Evi gerçekten satıyor mu yoksa size mi öyle söyledi? Ya da bir akrabası üzerine geçirip satış olarak gösterebilir? Evi satıyor diye evden çıkmak zorunda değilsiniz. sözleşme olmaması bi şey değiştirmez. Evi alan size ihtar çekip mühlet verir. Çıkmazsanız 6 ay sonra tahliye davası açıp çıkartabilir. Hangi ildesiniz bu arada?

of arkadaşlar evimiz kira ev sahibi evi satiyorum dedi. kiralar 10 binden asagi yok. evi satarsa bizi ne kadar zamanda cikarma hakları var sozlesme yok kac yıldır oturuyorduk 4000 yapmisto kirayi en son... birde birsey soracagim size ev almak için bende yakinimda bi yer var yarim gun calissam ssk yapmayacak ama 6000 civari alacağım ortalama. esimin maasi 15000.... banka kredi bile vermiyorki öyle... arabamiz var 300.bin degerinde diyorum ki onu satalim koyalim alalim ama ev kredisi cekerken fiyatı yukseltmek icin emekli kefil oluyor mu bilginiz var mi.. bankada belirli mikyar veriyor yetmiyor
Kaç yıldır oturuyorsunuz,sözleşme olmaması sorun degil, kira kontratı yazılı veya sözlü sözleşme olarak kabul ediliyor

Evler ha deyince satılmıyor artık satmak istiyorsa satsın belki yeni alicida yatırımlık alıp kiraya verecektir.

Şuan ev almak gerçekten çok zor oturduğum semtte evlere bakıyorum site içerisinde genelde en düşük 2 milyondan başlıyor 4-5 kadar çıkıyor aylık ödemeleri çok yüksek şuan ki devlet bankaları 300 bin civarında veriyor diyorlar.

Allah im tesekkur ederim zaten evde yok kiralik
Evin satılmasını bekleyin önce. Satıldıktan sonra yeni sahibi size 1 ay içinde ihtar çeker sonra da 6 ayda çıkma süreniz var.

Yani satacağım çık diyemez. Tamam sen sat ben sonra yeni sahibiyle muhatap olurum diyin.

Yeni ev sahibi sizi çıkarır ihtiyaç var der en kötü ben öyle çıkardım aldığım evin içindekileri ihtar çektim zaten 3 ay sonra çıktılar yoksa mahkeme olacaktı.öyle yada böyle o evden çıkmak zorunda kalma ihtimali yüksek yeni ev bakmaya başlayın derim ev gerçekten satılacaksa.

kesinlikle parti tarafli yazmiyorum bugun biriside bi akraba koyu akpli... denk geldik iste evsatiliyo konusuryouz evde alnmayacak diye.. verdigi cevap bisey değişmedi aslinda 140 a daire aliyodun maas ona goreydi şimdi maas artti ev fiyatı ona gore demez mi... ekonomide bsy degismemis

Bu arada evi kaça satmayı düşünüyor? Bizim oturduğumuz binada 6 aydır satılık ilanı olan daire var. Bizim oturduğumuz da 2 aydır satılık ama gelen giden yok hiç. Piyasa çok durgun.
inan bilmiyoruz yarın gelip asacakmis ilani soracağız

kesinlikle parti tarafli yazmiyorum bugun biriside bi akraba koyu akpli... denk geldik iste evsatiliyo konusuryouz evde alnmayacak diye.. verdigi cevap bisey değişmedi aslinda 140 a daire aliyodun maas ona goreydi şimdi maas artti ev fiyatı ona gore demez mi... ekonomide bsy degismemis
Eee peki bunu buraya yazınca ne oldu şimdi?

X