ev sahibi evi satiyorum dedi

of arkadaşlar evimiz kira ev sahibi evi satiyorum dedi. kiralar 10 binden asagi yok. evi satarsa bizi ne kadar zamanda cikarma hakları var sozlesme yok kac yıldır oturuyorduk 4000 yapmisto kirayi en son... birde birsey soracagim size ev almak için bende yakinimda bi yer var yarim gun calissam ssk yapmayacak ama 6000 civari alacağım ortalama. esimin maasi 15000.... banka kredi bile vermiyorki öyle... arabamiz var 300.bin degerinde diyorum ki onu satalim koyalim alalim ama ev kredisi cekerken fiyatı yukseltmek icin emekli kefil oluyor mu bilginiz var mi.. bankada belirli mikyar veriyor yetmiyor
Yaklaşık 2 ay önce ev aldık .kiracılar öğrenci siz gibi telaşlı ve üzgündü .ilk sordukları soru bizi ne zaman cikaracaksiniz dediler, diger ev sahibi ile ne konustuysaniz o şekilde devam edelim dedim.biz de kiracı olduk etrafımdakiler de kirada. Ben vicdansız ev sahipleri gibi olmam olamam da şuanda bana verdikleri kira 1.800 TL merkezde sıfıra yakın bir bina.. kiracılar niyetimizi anlayınca kendileri kira 5.000 TL olsun dediler .. empati yapmak çok önemli .ben hep şuna inanıyorum kiminin parası kiminin duasi🌼

Son düzenleme:
Bu devirde kötü ev sahibi kiracıyı, kötü kiracı ev sahibini mağdur ediyor.
Piyasanın durgun olduğu dönemde ve Ocak zammından önce aralık gibi ev bakın. 4. Yılınızmış, 5. Yılda kiranız çevre evlerin kirasıyla (malum sitelerdeki kiraların) eşitlenecek yA da %80i oranına gelecek. Bu istenebiliyor zaten. Ev satılır ya da satılmaz kiraların tavan yapmayacağı aylarda taşının.

of arkadaşlar evimiz kira ev sahibi evi satiyorum dedi. kiralar 10 binden asagi yok. evi satarsa bizi ne kadar zamanda cikarma hakları var sozlesme yok kac yıldır oturuyorduk 4000 yapmisto kirayi en son... birde birsey soracagim size ev almak için bende yakinimda bi yer var yarim gun calissam ssk yapmayacak ama 6000 civari alacağım ortalama. esimin maasi 15000.... banka kredi bile vermiyorki öyle... arabamiz var 300.bin degerinde diyorum ki onu satalim koyalim alalim ama ev kredisi cekerken fiyatı yukseltmek icin emekli kefil oluyor mu bilginiz var mi.. bankada belirli mikyar veriyor yetmiyor
Bankalar o maaşlara yüksek miktarda kredi vermez. Verse de siz nasıl ödeyeceksiniz. En az 10 yıllık çekmeniz lazım. Alacağınız ev de en fazla 1+1 olur. Üzgünüm ama gerçekçi konuşmak gerekirse sizin de en az 12.000 veren bir iş bulmanız lazım.

Almak istediğiniz evlerin fiyatı nedir?

Sözleşmeniz yok kirayı elden veriyosunuz. Kiracı olduğunuzu kanıtlamanız bile zor. Yarım gün yerine tam zamanlı sigortalı iş bakın asgari ücret alirsiniz en kötü neden sigortasiz yarım gün dusundunuz ki? Ev sahibiniz nasıl biri bilmiyorum ama yokuş yaparsaniz akrabasina satis gosterecek biri mi yada direk ihtar yollayabilir, kirami ödemediler vs diyebilir hicbir evrak yok elinizde. Allah yardimciniz olsun .
Almak istediginiz ev ne kadar kredi uygunlugu var mi? Bence imkan zorlayip ev almak istemeniz dogru kiralarin ne olcagi belli degil

canim bankalar yuksek vermiyor en fazla 200 300 veriyor ama siz yinede konusun bankayla 300 nakitle olacak is degil .bizimde sozlesmemiz vardi ama ev sahibi yinede satti.yeni ev sahibimde evinden atilan biriydi zincirleme boyle oldu.ciktik bizde 1 ay icinde ev bulduk felan tabi mayis ayinda ciktim.sozlesmem eylule kadardi normalde.ama iyikide simdi erken cikmisim diyorum 4 bine oturuyorum.1 ay gec ciksaydim 8 bin felan verecektim.hayirlisi olsun hakkinizda.

sizin başınıza gelecekleri değiştirmez ama muhtemelen akrabaya geçirecektir sizi çıkarmak iiçin. düşük kalan kiracılardan kurtulma taktiği malum. ev almanız cok mumkun değil. yeni ev sahibinin ihtarından sonra 6 ayınız var. yeni kiralık bakmaya başlayın demekten başka çarem yok. artık ne diyeyim allah yardımcınız olsun.

sizin başınıza gelecekleri değiştirmez ama muhtemelen akrabaya geçirecektir sizi çıkarmak iiçin. düşük kalan kiracılardan kurtulma taktiği malum. ev almanız cok mumkun değil. yeni ev sahibinin ihtarından sonra 6 ayınız var. yeni kiralık bakmaya başlayın demekten başka çarem yok. artık ne diyeyim allah yardımcınız olsun.
kiralik evde yok bulundugumuz semtte saka gibi cidden...

Ev sahibinin evi satacak olması tahliye nedeni değildir. Yeni malik kira sözleşmesinin tarafı haline gelir.

Sözleşmenizin olmaması başlı başına hata, şuan mahkeme önünde bile hakkınız olmuyor. Akabinde ev almak da bu maaşlarla imkansız. Ödemeler en az aylık 30 binden başlıyor. Kredi çıkması bile çok zor. Başka bir eve sözleşmeli geçebilirsiniz, normalde sözleşmelide ev satıldıktan sonra eğer yeni ev sahibi oturacaksa size aldığı ay ihtar çekiyor. 6 ay içinde de evi boşaltmanız gerekiyor ancak sözleşmenin olmadığı durumda bu işlem nasıl gerçekleşir net bilgiye sahip değilim ben de
6 ay içinde ev boşaltılmazsa tahliye davası açılıyor o da kafadan 2-3 yıl sürüyor. Bunu tamamen içinde kiracı olan evi alıp mağdur olmasın vatandaş diye yazıyorum. Yani ben kiracısı evi alıp ihtar çekersem 6 ay sonra çıkacak malesef pratikte çok görülmüyor. 6 ay sonra çıkmazsa dava açma hakkı kazanıyorsunuz o kadar.

Ben yakın zamanda ev aldım.
Sırf tahliye vs uğraşmamak için özellikle kiracisiz ev aradım.
Şimdi ev ha deyince satılmaz zaten.
Ev sahibine kaça satiyormus bı ogrenin alacak durumda olursanız işe girme durumu kredi vs pazarlık yapın siz almaya çalışın.
Yok eğer alamazsaniz ev satılırsa da yeni muhatabiniz yeni ev sahibi olur zaten.
Ona da isteginizi belirtin biz bu evde oturmaya devam edeceğiz kirada da bı şekilde anlaşırız deyip konuşabilirsiniz.
Yani evi alan ev sahibi de haklı kendince sizi 4 bine oturtmak istemeyebilir.(tabi oturmak için ev almıyorsa )
Ama güzellikle konuşup kira artışıni teklif edip o evde oturmaya devam etmek daha karlı sizin için .
Çünkü taşınma derdi masrafı emlakciya para şu bu derken cebinizden çok para çıkar.

Yok eğer yeni ev sahibi razı gelmezse yasal olarak 6 ayınız var tahliye için buna göre ev bakarsınız artık.
Ayrıca tavsiyem bu ekonomide SGK yapan adam akıllı bir işe girmeniz yönünde olur.
15 bin maaş günümüzde çok zorlar sizi çünkü.

istediği an çıkartır sözleşmesiz kirayımelden veriyorsunuz . Şu an bankalar kredi vermiyor diyorlar bilmiyorum ayrıca kredi şartları kolay değil zaten . Yerinizde olsam daha ufak bi yere taşınırım

X