Ev sahibi evin fotoğrafini çekebilir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Zırt pırt gezdiremem mesajiniza istinaden yazdim.

Esyali fotograf cektirmiyorken, esyali evi nasil gezdireceksiniz?
OFFF OFFF BACİM OFFF. GERCEKTEN OFFF. Ben esyalarimin resmini çekip internete atmasını istemiyorum. Sitede birisi ev attığı zaman tüm site resimleri tek tek inceliyor ve bu benim hoşuma gitmiyor yaa ben her şeyi anlatmak zorunda mıyım? Ben bir soru sormuşum BU KONU HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLAN YAZSİN DEMİSİM AGZİ OLAN BİR SEY SÖYLÜYOR

O gün şartlar öyle bugün böyle değil. Bu ev sahibi daha önce bu evde oturuyormuş komşular durumunun iyi bir kaç evi olduğunu daha söylüyor. Şu an ev fiyatları arttı düşme ihtimali olur diye satmak istiyor büyük ihtimalle. Yaa ben bana adam evimi satamaz değil mii? Diye sormuyorum ESYALARİMİN RESMİNİ CEKTİRMEK İSTEMİYORUM CEKTİRMEME HAKKIM VAR MI DİYE SORUYORUM
Eşyalarını kaldır odadan ya da üstlerini kapat. Görünmezlik büyüsü yapmayı bilmiyorsan fotoğraf çektirmeme gibi bir hakkın yok. Saçma tepkileriniz var, kim napsın sizin eşyalarınızı görüp ayrıca, salonun ortasından cinsel oyuncaklar mı sarkıyo? Kiracının da mantıklısını versin Allah valla 🙄

Eşyalarını kaldır odadan ya da üstlerini kapat. Görünmezlik büyüsü yapmayı bilmiyorsan fotoğraf çektirmeme gibi bir hakkın yok. Saçma tepkileriniz var, kim napsın sizin eşyalarınızı görüp ayrıca, salonun ortasından cinsel oyuncaklar mı sarkıyo? Kiracının da mantıklısını versin Allah valla 🙄
Galiba canınız sıkılıyor buraya girip insanlara tuhaf tuhaf yorumlar yapayım da deşarj olayım diye geliyorsunuz. Aklınıza ilk cinsel oyuncak geldiğine göre de ya bir cinsel hayatınız yok da tatmin edilmiyorsunuz sizin için üzüldüm. Sebebini yazdım. Size tekrar açıklama yapamam.

O gün şartlar öyle bugün böyle değil. Bu ev sahibi daha önce bu evde oturuyormuş komşular durumunun iyi bir kaç evi olduğunu daha söylüyor. Şu an ev fiyatları arttı düşme ihtimali olur diye satmak istiyor büyük ihtimalle. Yaa ben bana adam evimi satamaz değil mii? Diye sormuyorum ESYALARİMİN RESMİNİ CEKTİRMEK İSTEMİYORUM CEKTİRMEME HAKKIM VAR MI DİYE SORUYORUM

Öyle bir hakkınız yok. Çok isterseniz eşyalarınızı örtüp resim çekebilirsiniz.

Evet maalesef ev gezdirmemek gibi bir hak yokmuş, anlaşılan saatte gezdirmek zorundaymış kiracı. Haa gezdirmezse ev sahibi dava açar ama dava görülene kadar kiracı çıkmış olur muhtemelen ama bunca eziyete değmez bence. Yalnız foto çekme konusunda ekstra bir husus var mı bilmiyorum doğrusu. Bence şu kira fiyatlarıyla zor her şey biliyorum ama bir an önce çıkıp kurtulun. Kiracı olunca ev sahibinin hakları ve kiracının kişisel hakları çatışmaya başlıyor anlaşılan ve ev sahibinin hakları daha baskın çıkıyor demek ki.

Tamam 2 önerim var.

1. Depo varsa hepsini depoya indir eşyalarını. Fotoğrafını çeksin sonra tekrar çıkartırsın koyarsın yerine.

2. Bütün eşyaların üstünü beyaz çarşafla kapat. Beyaz olmalı çünkü duvarlar cam vs belli olsun.

Ya şaka mısınız gerçekten. İnternette dolu fotoğraf var. Sizin eşyalarınızı kimse hatırlamaz merak etmeyin. Zaten ev satılınca ilan kaldırılıyor.

Hayır nasıl bir öneri bekliyorsunuz ki? Hokus pokus denilecek ve eşyalar yok mu olacak? Sizin gerçek niyetiniz nedir cidden

Evet maalesef ev gezdirmemek gibi bir hak yokmuş, anlaşılan saatte gezdirmek zorundaymış kiracı. Haa gezdirmezse ev sahibi dava açar ama dava görülene kadar kiracı çıkmış olur muhtemelen ama bunca eziyete değmez bence. Yalnız foto çekme konusunda ekstra bir husus var mı bilmiyorum doğrusu. Bence şu kira fiyatlarıyla zor her şey biliyorum ama bir an önce çıkıp kurtulun. Kiracı olunca ev sahibinin hakları ve kiracının kişisel hakları çatışmaya başlıyor anlaşılan ve ev sahibinin hakları daha baskın çıkıyor demek ki.
Yaaa sonunda insan gibi bir insan. İnsan gibi konuşan bir insan. Çok teşekkür ederim yorumunuz için. O kadar cahil kaba insan dolu ki yorum yapmak için yorum yapiyolar eşyanız altından mi cinsel obje mi asılı tavandan. Aslında yaptığınız yorum normal olan ama bu kadar basit insanın içinde sizinki altından değerli 🤣

Valla zırt pırt gezdiremem de
Türk Borçlar Kanunu md. 319/2‘ ye göre size önceden bildirilmesi kaydıyla satılığa çıkarılmış evi göstermekle yükümlüsünüz, evi göstermemeniz halinde ev sahibinin size dava açma hakkı var.

Şu durumda evinizin iç mekan fotoğrafları da çekilebilir maalesef.

Cevremde bu olaya sahit oldum.

Kiracı evin resimlerini cektirmedi ayrica evi gezdirmedi akrabam bu şekilde evini sattı.

Eski oturduğum sitede ev alan bir kişi de kiracı evi gezdirmemiş emsal bir ev göstermişler beğenmiş ve evi aldı.

Bir arkadaşımında ev sahibi evi satıp evi görmek icin gelen kisilere hic musaitlik sormadan gezdirmek istiyordu. Arkadaşım gezdirmedi.

Ev sahibiniz dert etmesin satılıyor ev hemde kısa bi sürede satar.

Haklısınız bence, hukuki olacak hakkınız nedir bilmiyorum araştırın.

Bende yerinizde olsam foto çektirmem ve evi gezdirmem.

Türk Borçlar Kanunu md. 319/2‘ ye göre size önceden bildirilmesi kaydıyla satılığa çıkarılmış evi göstermekle yükümlüsünüz, evi göstermemeniz halinde ev sahibinin size dava açma hakkı var.

Şu durumda evinizin iç mekan fotoğrafları da çekilebilir maalesef.
Teşekkür ederim mine. Aradığım yorum tam olarak böyle bir şeydi konuyu da kilitlersen çok sevinirim bu kadar boş insanin saçma sapan yazılarını daha fazla görüp sinirlenmek istemiyorum ♥️

Cevremde bu olaya sahit oldum.

Kiracı evin resimlerini cektirmedi ayrica evi gezdirmedi akrabam bu şekilde evini sattı.

Eski oturduğum sitede ev alan bir kişi de kiracı evi gezdirmemiş emsal bir ev göstermişler beğenmiş ve evi aldı.

Bir arkadaşımında ev sahibi evi satıp evi görmek icin gelen kisilere hic musaitlik sormadan gezdirmek istiyordu. Arkadaşım gezdirmedi.

Ev sahibiniz dert etmesin satılıyor ev hemde kısa bi sürede satar.

Haklısınız bence, hukuki olacak hakkınız nedir bilmiyorum araştırın.

Bende yerinizde olsam foto çektirmem ve evi gezdirmem.
Çok teşekkür ederim ❤️❤️

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X