Ev sahibi sorunu. Allah ev sahibimizi bildiği gibi yapsın.

Tamamen insani sebepler aslında. Düzenli, düzgün ödeyen zahmetsiz, güvenilir bir kiracı ise, beş sene boyunca eve güzel baktıysa, bu zamana kadar hiçbir konuda yormayıp uğraştırmadıysa bu tarz bir orta yol bulunabilir bu berbat ekonomide, neden bulunmasın? Mahkemelik dahi olduğunda emsal meselesinde, hakimler bile benim dediğim tarzda karar veriyor, piyasanın bir tık altı olması yönünde karar çıkıyor genelde. Ev sahibi de eğer yeni kiracı riskine girmek istemezse (çok iyi geliri yoksa 10 bin tl kirayı düzenli ödemek bana güvenilir gelmiyor) orta yol bulunabilir neden bulunmasın ki? Tabii tamamen insanlık ve vicdanla alakalı. Orta yol bulmadı diye bedduayı hak ettiği anlamına gelmez 😂😂 veya kötü insan bu diyemeyiz.
Bahsettiğiniz rakamlarda %50 iskonto var. Bugün bir giyim mağazasında bile %50 indirim bulamazsınız. Piyasanın biraz altında demek %10 iskonto demektir. 10 bin olmaz 9 olur, 9.5 olmaz 8.5 olur. Ama 10 binlik eve beş bin vereyim çünkü ben iyi kiracıyım diyemezsiniz. Kimse siz iyi kiracısınız diye yarı gelirinden vazgeçmez. Az mantık gözünüzü seveyim.

Bahsettiğiniz rakamlarda %50 iskonto var. Bugün bir giyim mağazasında bile %50 indirim bulamazsınız. Piyasanın biraz altında demek %10 iskonto demektir. 10 bin olmaz 9 olur, 9.5 olmaz 8.5 olur. Ama 10 binlik eve beş bin vereyim çünkü ben iyi kiracıyım diyemezsiniz. Kimse siz iyi kiracısınız diye yarı gelirinden vazgeçmez. Az mantık gözünüzü seveyim.
Şu üsluba (son cümle) cevap verende hata, boşver bişey yazmadım say. Tamam en çok sen haklısın, en zeki sensin. Mantık sadece sende var.

Bir de bazı kiracıların sürekli eve iyi bakıyorum düzenli ödüyorum o zaman bedava oturmaliyim beklentisini anlamıyorum. Bunlar zaten olması gerekenler değil mi? Elime balyozu alıp kırarim haaa demekten ne farkı var şunlari sürekli vurgulamanın ben anlamıyorum...

Bir de bazı kiracıların sürekli eve iyi bakıyorum düzenli ödüyorum o zaman bedava oturmaliyim beklentisini anlamıyorum. Bunlar zaten olması gerekenler değil mi? Elime balyozu alıp kırarim haaa demekten ne farkı var şunlari sürekli vurgulamanın ben anlamıyorum...
Ya arkadaş alt tarafı iki taraf arasında bi hukuk olabileceğini, güzel bir ilişkiye atıfta bulunarak ifade ettim hemen taşlıyorsunuz, hemen bi ağza s.çma modu açıyorsunuz. İnternet diye mi böyle yapıyorsunuz? Ben ev sahibi öyle yapsın demiyorum, bunun da oluru var diyorum ki öyle tercih edenlere de rastlıyorum. Kötü ekonomide birbirini idare etmek suç değil. Yapmayan da haksız değil, suçlu değil. Hemen gömme moduna geçip kalp kırıyorsunuz, ayıp yahu. İnsanca bişey bile söyleyemez olduk şurada.

Şu üsluba (son cümle) cevap verende hata, boşver bişey yazmadım say. Tamam en çok sen haklısın, en zeki sensin. Mantık sadece sende var.
Wustria seni pek severim , on numara yorumların var diğer bütün konularda ama kudra gayet mantıklı bir çikarım yapmış yukarda...Niye kıziyosun ki? Bu ev, kira konuları seni bozuyor bence...Çok mu nalet evsahibin var anlamadım ki?

Ya arkadaş alt tarafı iki taraf arasında bi hukuk olabileceğini, güzel bir ilişkiye atıfta bulunarak ifade ettim hemen taşlıyorsunuz, hemen bi ağza sçma modu açıyorsunuz. Ben ev sahibi öyle yapsın demiyorum, bunun da oluru var diyorum ki öyle tercih edenlere de rastlıyorum. Kötü ekonomide birbirini idare etmek suç değil. Yapmayan da haksız değil, suçlu değil. Hemen gömme moduna geçip kalp kırıyorsunuz, ayıp yahu. İnsanca bişey bile söyleyemez olduk şurada.
Şu sitede gömmek istediğim son uyelerdensin, kırmak için bişey yazmadım, kırıcı bişey de ima etmedim ama bak yine yükseldin...Yok yok anladım ben, ev konusu çok geriyo seni, öbür konularda böyle degilsin

Wustria seni pek severim , on numara yorumların var diğer bütün konularda ama kudra gayet mantıklı bir çikarım yapmış yukarda...Niye kıziyosun ki? Bu ev, kira konuları seni bozuyor bence...Çok mu nalet evsahibin var anlamadım ki?
Piraye ben de seni severim teşekkürler. Kimseyle bir derdim yok hatta bu konuda mıydı bi yerde şey dedim, yasalar kiracıyı fazla koruyor on sene boyunca tek taraflı sözleşmenin devam etmesi çok saçma gibisinden yorumum da var. Lanet kiracı değilim, ev sahibim de kötü değil. Bugüne dek kötülerine de denk gelmedik. Ama kudra gömme modunda sürekli, az mantık falan demek ne demek? Sen salaksın demek yani. Ben bir fikir sürdüm öne, kimse katılmak zorunda değil ama "az mantık gözünüzü seveyim" tarzı bir laf karşıdakini bozmaktır ve çok kırıcıdır. Yazdığıma yazacağıma pişman oldum, evet herkes çıkarını düşünür eyvallah da kimileri maddiyattan ziyade insanlığı ön planda tutar, onu baz alan insanlara da denk geldiğim için öyle bir görüş bildirdim.

Şu sitede gömmek istediğim son uyelerdensin, kırmak için bişey yazmadım, kırıcı bişey de ima etmedim ama bak yine yükseldin...Yok yok anladım ben, ev konusu çok geriyo seni, öbür konularda böyle degilsin
Ev konusu gerginlik vermiyor ama ekonomi genel anlamda geriyor hepimizi gerdiği gibi. Evine iyi baktım düşüncesinin balyoz alıp kırarım tarzı bir tehditle ne alakası olabilir ki ben bir keresinde sahiden balyozla mutfak çekmecesi kırılmış bir eve denk geldim ev bakarken. Hiç öyle insanlar olmadık hatta emanet malın gözü dışarıda diye düşünüp yeri geliyor çivi çakmıyoruz.

Ev konusu gerginlik vermiyor ama ekonomi genel anlamda geriyor hepimizi gerdiği gibi.
Aynen...Dikkat ettim ekmek 5 mazot 25 olduğu günden beri bende de açiklanamaz bı gerginlik var, bugün buzdolabına bağırdım misal :-) Normalde ilik gibi hatunumdur halbuki (sinirsiz anlamında) ...Hepimiz yavaş yavaş deliriyoruz di mi?

Aynen...Dikkat ettim ekmek 5 mazot 25 olduğu günden beri bende de açiklanamaz bı gerginlik var, bugün buzdolabına bağırdım misal :-) Normalde ilik gibi hatunumdur halbuki (sinirsiz anlamında) ...Hepimiz yavaş yavaş deliriyoruz di mi?
Geriliyoruz elbette doğal olarak, sinir bozuyor bu artışlar. Ama bu terbiyesizleşme hakkını kimseye vermiyor. Sonuçta herkesin üslubu kendini yansıtır. Ben her zaman kendini bozmadan açıklama yapabilen insanları daha ayrı bir yere koyarım. Mesela dün tahliye taahhütnamesi ile alakalı alıntılaştık seninle, ben fazla uzatmadan konuyu kapadım çünkü uzadığı zaman haklı haksız meselesine dönüyor, aslında kanun koyucunun ayarsızlığı söz konusu biraz ama araya başkaları giriyor, sinirler geriliyor ban yiyoruz topluca 😂 gergin herkes biliyorum.

Mesela dün tahliye taahhütnamesi ile alakalı alıntılaştık seninle, ben fazla uzatmadan konuyu kapadım çünkü uzadığı zaman haklı haksız meselesine dönüyor, aslında kanun koyucunun ayarsızlığı söz konusu biraz ama araya başkaları giriyor, sinirler geriliyor ban yiyoruz topluca 😂 gergin herkes biliyorum.
Ay madem konusu açıldı orda konuyu sen kapatmadin aslında, senin hassasiyetini bildiğim için ben uzatmadim sadece...Güzel güzel fikir alıp veriyorduk halbuki...Son cumlene ise sonuna kadar katılıyorum....

Ay madem konusu açıldı orda konuyu sen kapatmadin aslında, senin hassasiyetini bildiğim için ben uzatmadim sadece...Güzel güzel fikir alıp veriyorduk halbuki...Son cumlene ise sonuna kadar katılıyorum....
Hassasiyet aslında şöyle, ben ayarsız buluyorum. Kira sözleşmesi de tek başına ayarsız. Tahliye taahhütnamesi de ayarsız. Yani şöyle iki tarafı da koruyan adam gibi bişey yok. Ha ben tahliye taahhütnamesi imzalamadım diye normal kira sözleşmesine dayanarak başkasının evine çökecek bir insan değilim onun stresi bana göre değil. Belki tahliye taahhütnamesi imzalamış olsam ev sahibim elindeki o belgeye dayanarak beni mağdur etmeyecek? Bunu bilemem ama iki tarafı da eşit memnun eden çözüm yok şu an bana göre. Bunun üzerine konuşup da konuya başkalarının girip haklı haksız kavgasına çevirmesini istemedim. (Daha önce öyle yapılmıştı)

Gecen sahibindende bir ilan gördüm evin nerdeyse hiç penceresi yok esenlerde bakın esenler diyorum insan yürümeye korkar orada kirası 4bin liraydı. Ev harabeden beterdi üstüne. Mağara gibi birseydi. Bir arkadasim 1+1evi 8bin liraya kiraladı geçen ay ev eksi birinci katta. İstanbul'da durum bu malesef. Ev sahibiniz beş yıllık 110m2 evi 9500dediyse opunde başınıza koyun. Kiracı olarak İstanbul'da yaşamak akıl kârı değil şu dönemde. Sizde ev sahibinize beddua edene kadar sıfır araç yerine daire alsaydiniz. Çokta fark yok arada. Misal benim arabam 12 yıllık ama evim var çünkü araba yerine vaktiyle ev borcuna girdik :) şimdi milyoner değilseniz ev almak hayal.

Gecen sahibindende bir ilan gördüm evin nerdeyse hiç penceresi yok esenlerde bakın esenler diyorum insan yürümeye korkar orada kirası 4bin liraydı. Ev harabeden beterdi üstüne. Mağara gibi birseydi. Bir arkadasim 1+1evi 8bin liraya kiraladı geçen ay ev eksi birinci katta. İstanbul'da durum bu malesef. Ev sahibiniz beş yıllık 110m2 evi 9500dediyse opunde başınıza koyun. Kiracı olarak İstanbul'da yaşamak akıl kârı değil şu dönemde. Sizde ev sahibinize beddua edene kadar sıfır araç yerine daire alsaydiniz. Çokta fark yok arada. Misal benim arabam 12 yıllık ama evim var çünkü araba yerine vaktiyle ev borcuna girdik :) şimdi milyoner değilseniz ev almak hayal.
Bir japon atasözü der ki ayağını yerden kesecek arabaya bin ama alabileceğin en iyi evi al, çünkü yaşadığın yer evindir. Tam böyle değildi ama böyle bişeydi, aramaya üşendim şimdi.

Geçen sene bir arkadaşımla aynı fiyata biz ev aldık onlar arabayı sıfırladı. Öyle lüks araç da değil aldıkları orta segment suv.

Bir japon atasözü der ki ayağını yerden kesecek arabaya bin ama alabileceğin en iyi evi al, çünkü yaşadığın yer evindir. Tam böyle değildi ama böyle bişeydi, aramaya üşendim şimdi.

Geçen sene bir arkadaşımla aynı fiyata biz ev aldık onlar arabayı sıfırladı. Öyle lüks araç da değil aldıkları orta segment suv.
Ve bir kazaya bakar değer kaybı.
Benim arkadaşım iki sene önce Audi aldı son model. Bir kaza sonrası aldığının yarı fiyatına satmaya çalışıyor şimdi. İnanılmaz zarar etti

Konu sahibininki hem pastam dursun hem kartım doysun mantığı.. üstelik sponsorum da ev sahibim olsun.. olmadı mi gelsin beddua gitsin beddua 🤭

İnsanların evine ortakmış gibi davranan kiracılardan bana bay geldi artık
Adamın evinde yıllardır düşük kiraya oturup, ederi kadar kira bedeli istedi diye beddua, hakaret edenlerende bay geldi
Beğenmiyorsanız ve alabiliyorsanız siz ev alın hanfendi, yok alamiyorsanız çıkın ve bütçeniz neye yetiyorsa orda oturun. Çıkınki ev sahibide evini ederine kiralasın. Oyalamayın insanları boşu boşuna.
Herşeye zam geliyor onlara çıt çıkmiyor ama ev sahipleri vicdansız, merhametsiz. Devlet dur desin. Avm de o mağza senin bu mağza benim çatır çatır harcarken okey, Arabanın deposunu lıkır lıkır doldururken paşa paşa ödeyip, sıra milletin emeği ile alıp kiraya verdiği eve gelince devlet dursun. Olduuu.
İnsanların evine ortakmış gibi davranan kiracılardan bana bay geldi artık
Adamın evinde yıllardır düşük kiraya oturup, ederi kadar kira bedeli istedi diye beddua, hakaret edenlerende bay geldi
Beğenmiyorsanız ve alabiliyorsanız siz ev alın hanfendi, yok alamiyorsanız çıkın ve bütçeniz neye yetiyorsa orda oturun. Çıkınki ev sahibide evini ederine kiralasın. Oyalamayın insanları boşu boşuna.
Herşeye zam geliyor onlara çıt çıkmiyor ama ev sahipleri vicdansız, merhametsiz. Devlet dur desin. Avm de o mağza senin bu mağza benim çatır çatır harcarken okey, Arabanın deposunu lıkır lıkır doldururken paşa paşa ödeyip, sıra milletin emeği ile alıp kiraya verdiği eve gelince devlet dursun. Olduuu.
👏👏👏👏👏

Kesinlikle kiracılar istiyir ki ev sahbin bsy demesin artırmasın etmesin kiracı olunca mala ortak oluyorlar sanki..adam da emek verip bsylerden kısıp o evi aldı şimdi niye hayrına oturtsun her şey yüzde yüz yüzde yüzelli artarken kira niye yerinde saysın..
👏👏👏

X