ev sahibim gece gündüz evimi dinliyor!

Ya yanlış anlamayinda bizim insanımız başlarında erkek yok diye hiç cekinmiyorlar sorun çıkarmakta nerden mi biliyorum benimde babam yok annem ve kardeşlerim birlikte yaşıyorduk komşular ne olsa bizden bilirlerdi ikide bir kapıya gelirlerdi o yüzdendir ki bende komşu fobisi var ne zaman ki kardeşlerim büyüdü koca adam oldular bıçak gibi kesildi şikayetler komşular aynı komşu biz aynı biz değişen neydi erkek faktörü maalesef bizim insanımız böyle başında erkek olmayan kadınları görünce cesaretleri oluyor her şeyi söylemeye karşısındakini ezmeye
valla söylediğin şey gayet doğru. evde bi erkek ya da baba falan olsa asla cesaret edemezdi hatta kendisi bile muhatap olmaz, kocasını muhatap ederdi. ve sıkardı da o biraz.
bizim yan dairede tek yaşayan bir kadın varmış, neymiş efenim o eve gelmiyormuş, kalmıyormuş evinde, kirayı veriyormuş onda sorun yokmuş ama kendisi ortada yokmuş, hepi topu 4 kez görmüş kadını, pis günahı kendineymiş. aynen böyle söylemişti ilk taşındığımız zaman apartmandan bahsederken. şoka girdim ama dedikoducu dedim geçtim tabii o zamanlar kendi kendime.

geçen de başka komşular parkta dedikodu yaparken duydum, bi apartmanda (yeni bina) daire tutulmuş 3 bine, bi kadın tutmuş. bi de 3 aylık peşin mi istemişler öyle bişey, eee kadın parayı hemen çıkarıp vermiş, şak diye vermiş, çok paraymış da kolay kazanıyor herhalde diyorlardı.

ya biz normalde tutmazdık ama deprem olmuştu o dönem, emlakçılarda ev sıkıntısı vardı bize de acil lazımdı. kirası bi tık uygun geldi, tuttuk. şansımıza apartmanda bi gürültü sorunu yok. üst komşumdan da bi şikayetim yoktu izmarit kül meselesine kadar. o da son 1-2 ayda olan bişey. girdiğimizden beri her bokumuza bi laf ya. civardaki kiralar 2500den başlıyor, biz 1700 ödüyoruz. yalnız olsam taşınırdım ama bizimkiler taşınmaz bu yüzden, bu ekonomide masraf etmezler.

hey allahım yaa.
Sizi çıkarıp pahalıya kiraya vermek istiyor olabilir mi ev sahibiniz? Malum kiralar arttıkça bazı ev sahipleri bu söylediğimi yapmanın yolunu arıyor.
En kolayı da yıldırmak tabi.
Yerinizde olsam ters çıkardım biraz zira alttan almak işe yaramıyor belli ki.

açıkçası bu sebepten taşınmayı düşünmüyorum. neden taşınayım? kiralar uçmuş, taşınma hem masraflı hem de çok yorucu. bunca işin gücün arasında... üstelik bu saçmalıklar haricinde memnunum ben apartmandan. çık evden bile dese senin demenle olmuyor, mahkemeye ver hakkın varsa çıkarırsın demeyi düşünen biriyim.

ayrıca üst komşu konusu da karmaşık. üstte 3 erkek yaşıyor. üst kat bende kedi olduğunu bilmiyor ki, neden balkon pislik içinde kedi kakası dolu desin? pis değil ve kedi kakası zaten yok. kedim olduğunu sadece ev sahibim biliyor onu da bizim evi dinleyerek öğrenmiş :KK70: 3 erkeğin işi gücü yok benim balkonumu gözetleyip pis diyecek? bunu pek sanmıyorum. bence bunu ev sahibi kadın uydurdu.
Burdaki bazi detaylari daha onceden yazmamistiniz ama..o zaman sizde dunki tavriniz ilk adim olmus. Bakin bi sey diyemeden defolup gitmis. Bundan sonra tavrinizi alin. Orasi onun evi olabilir ama sizin de yuvaniz. Dingonun ahiri degil. Gelip edemez benim evim diye bedava oturmuyorsunuz.

Sahsen careyi tasinmakta buldum. Bizim ev sahibi sizinkindende deli. Asla bir daha ayni binaya girmem. Huzurdan önemli birsey yok

Burdaki bazi detaylari daha onceden yazmamistiniz ama..o zaman sizde dunki tavriniz ilk adim olmus. Bakin bi sey diyemeden defolup gitmis. Bundan sonra tavrinizi alin. Orasi onun evi olabilir ama sizin de yuvaniz. Dingonun ahiri degil. Gelip edemez benim evim diye bedava oturmuyorsunuz.
konudaki ilk mesajım yeterince uzun olduğu için okuyanı detaylarla sıkmak istemedim.
evet durum bu şekilde.
gerçekten, içeri girebilir miyim dediğinde bu konu için değil farklı bir konu için geldiğini düşündüm, ben de buyur etmek zorunda kaldım. yaşlı başlı insanlar, bir ihtiyacı var, başka bir derdi var sandım.
ama bu bana ders oldu, bir daha ölüyorum dese kapıdan içeri sokmam.
terbiyesiz ya düşündükçe, konuştukça daha da sinirleniyorum eve girdi, etrafa baktı, iyi iyi kedi kokusu falan yok dedi şaka gibi :KK70:
dediğin gibi burası benim yuvam, kimsenin kontrol etmeye hakkı yok. zaten kendime ayrı kızıyorum neden bi an şaşkınlıkla izin verdim diye.
ben çok bozuktum ama görsen. kendince yumuşatmaya çalıştı ortamı, yumuşak yumuşak konuştu ama benim surat beş karıştı.
utanmasa balkona bakayım diyecekti gibi hissettim ama balkonlarım kimseyi ilgilendirmez, temiz zaten ama kime ne dedim, bişey diyemedi.

Sahsen careyi tasinmakta buldum. Bizim ev sahibi sizinkindende deli. Asla bir daha ayni binaya girmem. Huzurdan önemli birsey yok
işte ha deyince taşınamıyorsun, taşınmak çok masraflı. bizde taşınmak hep son çaredir. hep çözüm ararız sorun neyse. yani bişeyleri değiştirebiliyor muyuz, görmezden gelebiliyor muyuz, şu şu kusurlarına rağmen kalmaya devam edebilir miyiz sonuna kadar zorlarız. bıçak kemiğe dayanınca da taşınırız. bundan sonra ben de ev ararken ev sahibi meselesine dikkat edicem. insan böyle böyle öğreniyor.

Sizi çıkarıp pahalıya kiraya vermek istiyor olabilir mi ev sahibiniz? Malum kiralar arttıkça bazı ev sahipleri bu söylediğimi yapmanın yolunu arıyor.
En kolayı da yıldırmak tabi.
Yerinizde olsam ters çıkardım biraz zira alttan almak işe yaramıyor belli ki.
ihtimal dahilinde ama şöyle bir durum var bu kadın en başından beri böyle. taşındığımızın birinci ayı kapıya gelmeye başladı. yok kapıyı yavaş kapatın, yok yere bişey düşürmeyin, yok kocam hasta yok bilmem ne diye diye. yeni yeni yapmaya başladığı bişey olsa niyeti başka derdim. birinci aydan da yıldırma çabasına girmez bence insan. gerçekten ses takıntıları var ileri seviyede. aşağı panoya yazı asmış, yok pazar arabalarını merdivene sürtmeyin merdivenler kırılıyor diye ahahah
bundan sonra çok ters olucam, neye uğradığını şaşıracak.

işte ha deyince taşınamıyorsun, taşınmak çok masraflı. bizde taşınmak hep son çaredir. hep çözüm ararız sorun neyse. yani bişeyleri değiştirebiliyor muyuz, görmezden gelebiliyor muyuz, şu şu kusurlarına rağmen kalmaya devam edebilir miyiz sonuna kadar zorlarız. bıçak kemiğe dayanınca da taşınırız. bundan sonra ben de ev ararken ev sahibi meselesine dikkat edicem. insan böyle böyle öğreniyor.

Vallaha bizde sizin gibi uyumlu insanlariz. Hep konuşup altdan aldik yaslilar diye. Ama biz altdan aldikca onlar daha da deli seyler iddia etti. Bir kere evde yoktuk bile bize "hususi gece gürültü yaptiniz" dedi. O eve girdikten 6 ay sonra cikisi verdik cünkü artik diken üstünde yasamaktan da biktik.

ihtimal dahilinde ama şöyle bir durum var bu kadın en başından beri böyle. taşındığımızın birinci ayı kapıya gelmeye başladı. yok kapıyı yavaş kapatın, yok yere bişey düşürmeyin, yok kocam hasta yok bilmem ne diye diye. yeni yeni yapmaya başladığı bişey olsa niyeti başka derdim. birinci aydan da yıldırma çabasına girmez bence insan. gerçekten ses takıntıları var ileri seviyede.
bundan sonra çok ters olucam, neye uğradığını şaşıracak.
Öncesinde de böyleyse birşey diyemem ama size tavrı çok sevimsiz. Tamam ev onun ama kullanım hakkı sizin,parasını da ödüyorsunuz böyle kafasına göre gelip denetleyemez ki.
Bir dahaki sefere müsait değilim burda söyleyin önemli birşey varsa diyip,içeri almayın,kapı eşiginde anlatsın derdini.

Vallaha bizde sizin gibi uyumlu insanlariz. Hep konuşup altdan aldik yaslilar diye. Ama biz altdan aldikca onlar daha da deli seyler iddia etti. Bir kere evde yoktuk bile bize "hususi gece gürültü yaptiniz" dedi. O eve girdikten 6 ay sonra cikisi verdik cünkü artik diken üstünde yasamaktan da biktik.
çok rahatsız edici sahiden ya. yalnız olsam, konumu da bu kadar iyi olmasa ben de çoktan taşınırdım. yalnız yaşasam misafirlerim falan gelirdi erkek merkek gelirdi birileri ve onlara da laf ederdi ben de resti çekerdim yani, bakma sen annem var diye bu kadar uyumlu, sessiz, mülayimiz :KK70:

ilk uyarmaya başladıklarında ben de çok diken üstündeydim. sanki kendimi uyumsuz gibi hissettim çünkü üst kattan da gece ses yok, alttan da yok sanki ölü apartmanı gibiydi. ben yapınca göze batıyor gibi hissediyordum. kapıları bile diken üstünde kapatırdım. 12'den sonra izlediğim şeyin sesini kısardım falan. sonra annem dedi ki abartma, bu kadarına gerek yok boşver falan.

bir sonrakinde cevabım bu olacak zaten çok az kaldı. boğazıma kadar doldum. hep yaşlılar diye alttan aldım, büyüğe fazla ses çıkarılmaz diye büyüdük çünkü. ama buna çüşşş.
Ona neymis evinizin kokusundan ya deli mi ne.
Balkonunuz pismiş sana ne istersem içine mıçarım balkon benim degil mi aaaa...
Hiç kafanıza takmayın ama onlara pabuç bırakmayın saygılı bir şekilde verin cevabınızı insanlar nasılda hadsiz olabiliyor anlamiyorum.
Parasını ödediğim her ev benimdir.

Öncesinde de böyleyse birşey diyemem ama size tavrı çok sevimsiz. Tamam ev onun ama kullanım hakkı sizin,parasını da ödüyorsunuz böyle kafasına göre gelip denetleyemez ki.
Bir dahaki sefere müsait değilim burda söyleyin önemli birşey varsa diyip,içeri almayın,kapı eşiginde anlatsın derdini.
zaten bir daha aslaaa. başka bir derdi bile olsa asla içeri almam. yolumu kesip konuşmasına da izin vermicem. ağzının payını verip geçicem laf anlatmıcam yani ona. kapıya gelirse de kasıtlı olarak açmayacağım.
ki dün gündüz gelmişti, yalnız olduğum için açmamıştım. şansını akşam denedi ayı.

Ona neymis evinizin kokusundan ya deli mi ne.
Balkonunuz pismiş sana ne istersem içine mıçarım balkon benim degil mi aaaa...
Hiç kafanıza takmayın ama onlara pabuç bırakmayın saygılı bir şekilde verin cevabınızı insanlar nasılda hadsiz olabiliyor anlamiyorum.
Parasını ödediğim her ev benimdir.
öyle dedim, koku tabii ki yok ama olsa nolacak ki dedim.
balkon pis muhabbeti tamamen yalan zaten bence. kendisi altta olduğu için benim balkonlarımı göremiyor. üst kattaki sadece bir balkonumu görebilir ama o balkonda da zaten bahsedildiği türde pislik falan yok. olsa da zaten kime ne.
üst kattaki adam bende kedi olduğunu bilmiyor, balkonda kediye ait bişey de yok. nasıl kalkıp da balkon kedi kakası dolu diyebilir?
ayrıca üst katımdakiler erkek, bir erkeğin komşunun balkonunu dikizleyip pis bunlar diyeceğini sanmıyorum. bu nedenle balkon hakkındaki şeyin uydurma olduğunu düşünüyorum. kim böyle diyor dedim, kem küm etti, benden duymuş olma üst kattaki söyledi, dedi.

öyle dedim, koku tabii ki yok ama olsa nolacak ki dedim.
balkon pis muhabbeti tamamen yalan zaten bence. kendisi altta olduğu için benim balkonlarımı göremiyor. üst kattaki sadece bir balkonumu görebilir ama o balkonda da zaten bahsedildiği türde pislik falan yok. olsa da zaten kime ne.
üst kattaki adam bende kedi olduğunu bilmiyor, balkonda kediye ait bişey de yok. nasıl kalkıp da balkon kedi kakası dolu diyebilir?
ayrıca üst katımdakiler erkek, bir erkeğin komşunun balkonunu dikizleyip pis bunlar diyeceğini sanmıyorum. bu nedenle balkon hakkındaki şeyin uydurma olduğunu düşünüyorum. kim böyle diyor dedim, kem küm etti, benden duymuş olma üst kattaki söyledi, dedi.
Büyük ihtimal kendi fikridir ondan kem küm etmiştir.
Insanlara kibarlık yaramıyor kendinizi ezdirmeyin evinize de almayın.

bilmiyorum öyle de düşünmek istemiyorum ama her şey beklenir.
yasal haklarımı biliyorum, bişey yapamayacağını da. gece vakti dikkat ediyorsam insan olduğum için, aşağıda insan yaşadığı için.
ses yapmadigim halde sesten sikayet etselerdi ohoooo... halay basi olurdum her gece.. al sana ses diye.. ondan sonra sikayete gelirse; iste bu yaptigim ses derdin. ya rahat verirsin ya da guzel guzel halay seslerimi dinlersin derdim.

ses yapmadigim halde sesten sikayet etselerdi ohoooo... halay basi olurdum her gece.. al sana ses diye.. ondan sonra sikayete gelirse; iste bu yaptigim ses derdin. ya rahat verirsin ya da guzel guzel halay seslerimi dinlersin derdim.
ya gürültü duymamışlar hayatlarında.
benim arkadaş yalnız yaşıyor, gecenin 2'sinde 3'ünde toplaşıp içilir, şarkılar söylenir, sohbet muhabbet sesleri kesilmez, evinde köpek de var. köpeğin tırnakları parkede ses yapar, yetmez arkadaşım da topuklu terliklerle yürür :KK70:
daha da beterleri de var benim daha önce başıma gelen.
ben de bundan sonra gürültü yapmıyoruz biz deyip tersleyeceğim o zaman görsün bakalım.

valla söylediğin şey gayet doğru. evde bi erkek ya da baba falan olsa asla cesaret edemezdi hatta kendisi bile muhatap olmaz, kocasını muhatap ederdi. ve sıkardı da o biraz.
bizim yan dairede tek yaşayan bir kadın varmış, neymiş efenim o eve gelmiyormuş, kalmıyormuş evinde, kirayı veriyormuş onda sorun yokmuş ama kendisi ortada yokmuş, hepi topu 4 kez görmüş kadını, pis günahı kendineymiş. aynen böyle söylemişti ilk taşındığımız zaman apartmandan bahsederken. şoka girdim ama dedikoducu dedim geçtim tabii o zamanlar kendi kendime.

geçen de başka komşular parkta dedikodu yaparken duydum, bi apartmanda (yeni bina) daire tutulmuş 3 bine, bi kadın tutmuş. bi de 3 aylık peşin mi istemişler öyle bişey, eee kadın parayı hemen çıkarıp vermiş, şak diye vermiş, çok paraymış da kolay kazanıyor herhalde diyorlardı.
Maalesef bizim insanımızın pis zihniyeti bu şekilde basinda erkek olsunda nasıl olursa olsun içten içe kiskanmada var tek başına güçlü kadınları çekemiyorlarda kadın kendisi çalışıp yapamaz illa bir erkek olmalı yoksada kadın bu parayı veremez vardır yaptığı birseyler

Maalesef bizim insanımızın pis zihniyeti bu şekilde basinda erkek olsunda nasıl olursa olsun içten içe kiskanmada var tek başına güçlü kadınları çekemiyorlarda kadın kendisi çalışıp yapamaz illa bir erkek olmalı yoksada kadın bu parayı veremez vardır yaptığı birseyler
işte o zihniyet zaten ülkeyi de mahvediyor. ama annemde de suç var, ya kaç senedir kocasız bir hayatta gayet de yaşayan bir kadın olarak zamanında evi tutarken kalktı ev sahibine "bizim eve erkek sinek bile girmez" gibi bir laf etti mesela. sonradan sordum ne gerek var neden öyle dedin dedim, aman ağzımdan öyle çıktı dedi. naparsan yap arada kuşak farkı var işte.

benim yaşıtlarım, çevrem tek başına yaşayan, kendi parasını kazanan dolu. bu hayatın akışında, son derece olağan bişey ama bunu görmeyenler bi halt sanıyor.

X