Ev sahiplerinin anlamsız tripleri

Mehtap87

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2017
666
516
Arkadaşlar rahatsız olduğum bi konudan bahsetmek istiyorum şimdi yeni bir eve çıkacağım çıkmam gerekiyor kiralık evleri arıyoruz hep memur kefil veya memur aile şartı oluyor tamam eyvallah saygı duyuyorum düzenli ödeme yapsın diye bunu öne sürüyorlar, 2-3 gündür sürekli kiralık evleri arıyorum karşımda aptal saptal sorularla muhatap oluyorum bugün bir yeri aradım memur kefil veya memur istiyoruz dedi tamam dedim uyuyor bize ,aşırı detaylı bi şekilde sordu işimizi vs , sonra nerelisiniz dedi ev sahibinin belirli meslek ve memleketlere takıntısı varmış neyse ben bu kadar kıl bi ev sahibiyle yapamam deyip vazgeçtim ,

Neyse eşimle çok beğendiğimiz başka bi ev daha vardı onunla konuşmuş eşim ve onada belediyede nerede çalışıyorsun hangi birimi ?657 ye mi tabisin yoksa taşeron mu vs demiş Çocuğunuz var mı yapmayı düşünüyo musunuz ne kadar maaş alıyorsunuz gibi saçma sapan bi ton şey sormuş eşim deli olmuş istemiyorum evinizi deyip kapatmış sizce biz alttan mı almamız gerekiyor bu ev sahiplerini ? yani demekki asgari ücretle vs çalışsak bize evi göstermeyecekler bile . Yani ben çalışıp yüklü bi miktar kiraya vereceğim ihtimalde bile evi göstermeden önce sorguya çekiliyorum

benimde 4 kiracım oldu bu zamana kadar. Memur yada memur kefil dışında hiç birşey istemedim. Cok saçma sorular sormuşlar. Tabi ev sahibinde ceken kiracılar olduğu gibi , kiracıdanda çekenler oluyo belki kötü deneyimleri vardır. Rabbim vicdanlı insanlar cıkarsın herkesin karşısına.

benimde 4 kiracım oldu bu zamana kadar. Memur yada memur kefil dışında hiç birşey istemedim. Cok saçma sorular sormuşlar. Tabi ev sahibinde ceken kiracılar olduğu gibi , kiracıdanda çekenler oluyo belki kötü deneyimleri vardır. Rabbim vicdanlı insanlar cıkarsın herkesin karşısına.
Amin .tabi bi yere kadar anlıyorum kurumsal bi yerde çalışılmasını düzgün ödesin vs de çocuk hadi sordun düşünüyor musunuz demek yA da maaş ne kadar demek çok ayıp bence

saçma sapan sorular çocuk düşünüyor musunuz nedir yahu
çocuk yaparsanız evden mi çıkaracakmış salağa bak :KK53:
ben de kiracıyım , zamanında ev ararken bi evi beğendim ilandan . aradım emlakçıyı
ben annemle yaşıyorum o dönem kardeşim de yanımızdaydı
aile misiniz kim kim oturacak diye sordu emlakçı
ben de evet aileyiz annem, ben kardeşim dedim
neymiş efendim olmazmış , ev sahibi karı koca istiyormuş normal aileye vermek istiyormuş
pardon da biz de gayet normal bi aileyiz babamız yok diye aile sayılmıyor muyuz diye paylamıştım herifi

çok absürddü ya hani anne baba ve bolca gürültü çıkaracak 2-3 küçük çocuklu aileye okey
ama 3 yetişkin aile bireyine okey değildi herif

öte yandan kiracı konusunda seçici olmayan ev sahiplerinden de özellikle uzak durmak lazım diye düşünüyorum
çok eskiden bi daireye taşınmıştık, full bina tek kişiye aitti ve ev sahibi şehir dışındaydı
evi tutarken ne iş yaptığımız bile sorulmadı
bu bize çok ilginç gelmişti
binada yaşamaya başladıktan sonra anladık ki apartman kim kime dum duma
tekinsizi madde bağımlısı önüne gelene kiraya vermişler
abuk sabuk bi komşu popülasyonu vardı binada , iğrenç bi yerdi

İlanlara bakıyorum bazen daire yazamayan,kiralık yazamayan Türkçesi bile doğru düzgün olmayan ilan yazilari görüyorum.
Birde şartlar sıralanmış şundan 2 sene önce o şartlarda olan insanlar krediyle ev alabiliyordu.
Ben bu duruma çok üzülüyorum.
Çocuğu olan kiracıların gördüğü muamele çok üzücü insanlar ne yapsın üremesin mi çok saçma.
Bu eve taşınmadan önce gayet düzgün bir muhitte ev bulmuştum cadde üzeri 24 saat gürültü olacak yerdi ama olsun dedik ev sahibi çocuk istemiyormus benim kızım da 8 yaşındaydı kabul etmediler 😏
Hadi çocuğun olmasın hiç mi misafir gelmeyecek illaki çocuklu insan gelebilir gürültü olsa kıyamet kopar o zaman.

ben de kiracıyım , zamanında ev ararken bi evi beğendim ilandan . aradım emlakçıyı
neymiş efendim olmazmış , ev sahibi karı koca istiyormuş normal aileye vermek istiyormuş
pardon da biz de gayet normal bi aileyiz babamız yok diye aile sayılmıyor muyuz diye paylamıştım herifi

çok absürddü ya hani anne baba ve bolca gürültü çıkaracak 2-3 küçük çocuklu aileye okey

öte yandan kiracı konusunda seçici olmayan ev sahiplerinden de özellikle uzak durmak lazım diye düşünüyorum
çok eskiden bi daireye taşınmıştık, full bina tek kişiye aitti ve ev sahibi şehir dışındaydı
Toplum o kadar aptal ki sanki ailede erkek olmak zorunda 😤tabiki sorgulamasını tanımaya çalışmasını bi yere kadar anlıyorum ama böyle hem üstten üsten konuşuyorlar hem böyle sorguya çeker gibiler

İlanlara bakıyorum bazen daire yazamayan,kiralık yazamayan Türkçesi bile doğru düzgün olmayan ilan yazilari görüyorum.
Birde şartlar sıralanmış şundan 2 sene önce o şartlarda olan insanlar krediyle ev alabiliyordu.
Ben bu duruma çok üzülüyorum.
Çocuğu olan kiracıların gördüğü muamele çok üzücü insanlar ne yapsın üremesin mi çok saçma.
Bu eve taşınmadan önce gayet düzgün bir muhitte ev bulmuştum cadde üzeri 24 saat gürültü olacak yerdi ama olsun dedik ev sahibi çocuk istemiyormus benim kızım da 8 yaşındaydı kabul etmediler 😏
Hadi çocuğun olmasın hiç mi misafir gelmeyecek illaki çocuklu insan gelebilir gürültü olsa kıyamet kopar o zaman.
Yani bence iş dışında çok saçma diğer sorgulamalar gerçi iş için bile hiç bişeyin garantisi yokki kiracı memur olur belki karaktersizdir ödemeyi geciktirir bunun bi garantisi yok ki çocuk istemiyorum neymiş yaa ne kadar aptallar bu insanlar

Biz yeni tayin olan arkadaşıma ev kiraladık.
Memur olması zaten ev sahipleri için nimet ama kız memurluktan istifa etmeyi bile düşündü dayanamadı onun da garantisi yok ki.
Hadi kira geliri için güvence istenmesi normal ama diğer sordukları sorular olmuyor.
Eskiden öğrenciye bekara ev verilmiyordu gerçi hâlâ vermeyenler var.
Bu ev sahibi kiracı konuları çok can yakıyor.
Ama yapacak birşey yok inşallah ev sahibi oluruz 🙏

Biz yeni tayin olan arkadaşıma ev kiraladık.
Memur olması zaten ev sahipleri için nimet ama kız memurluktan istifa etmeyi bile düşündü dayanamadı onun da garantisi yok ki.
Hadi kira geliri için güvence istenmesi normal ama diğer sordukları sorular olmuyor.
Eskiden öğrenciye bekara ev verilmiyordu gerçi hâlâ vermeyenler var.
Bu ev sahibi kiracı konuları çok can yakıyor.
Ama yapacak birşey yok inşallah ev sahibi oluruz 🙏
İnşallah gerçekten hepimizin bir evi olsun 🙏🏻 Bu konular yaşlılıkta çekilmez

Ev kiraladığımız bir dönem eşimin ve benim mesleğim soruldu
Eşim mühendis, ben muhasebeciyim dedim diye memur değilsiniz yani deyip evi bize kiralamamisti.
Bu olay 5 sene önce oldu shsshs.
Allah vicdan merhamet versin gerçekten.
Memur olsun isterim demesini anlarım da çocuk düşünüyor musunuz maaşınız ne kadar diye sormak nedir yahu.

Arkadaşlar rahatsız olduğum bi konudan bahsetmek istiyorum şimdi yeni bir eve çıkacağım çıkmam gerekiyor kiralık evleri arıyoruz hep memur kefil veya memur aile şartı oluyor tamam eyvallah saygı duyuyorum düzenli ödeme yapsın diye bunu öne sürüyorlar, 2-3 gündür sürekli kiralık evleri arıyorum karşımda aptal saptal sorularla muhatap oluyorum bugün bir yeri aradım memur kefil veya memur istiyoruz dedi tamam dedim uyuyor bize ,aşırı detaylı bi şekilde sordu işimizi vs , sonra nerelisiniz dedi ev sahibinin belirli meslek ve memleketlere takıntısı varmış neyse ben bu kadar kıl bi ev sahibiyle yapamam deyip vazgeçtim ,

Neyse eşimle çok beğendiğimiz başka bi ev daha vardı onunla konuşmuş eşim ve onada belediyede nerede çalışıyorsun hangi birimi ?657 ye mi tabisin yoksa taşeron mu vs demiş Çocuğunuz var mı yapmayı düşünüyo musunuz ne kadar maaş alıyorsunuz gibi saçma sapan bi ton şey sormuş eşim deli olmuş istemiyorum evinizi deyip kapatmış sizce biz alttan mı almamız gerekiyor bu ev sahiplerini ? yani demekki asgari ücretle vs çalışsak bize evi göstermeyecekler bile . Yani ben çalışıp yüklü bi miktar kiraya vereceğim ihtimalde bile evi göstermeden önce sorguya çekiliyorum
Pek de anlamsız değil. Yasalara göre eve kiracı girdikten sonra çıkmak istemezse ancak mahkeme kararıyla çıkartabiliyorsunuz. Mahkemelerin ne kadar uzun sürdüğü herkesin malumu. Haliyle baştan sorunsuz insan bulmaya çalışıyorlar.

Çocuk yapmayı düşünüyormusunuz sorusuna izniniz olursa diyip tiye alsaydınız belki utanırdı. Vakti zamanında arkadaşıma ev arıyoruz çok afaki bir rakam istedi ev sahibi dedim musluktan ne akıyor adam dedi ne alacak şu akıyor, dedim bu kadar afaki fiyat isteyince çay, çorba akıyordur diye düşündüm.

Bir zamanlar benimde bir arkadasim vardi.İkinci evini aldi.Kendi evim vardi ama istedigim yerde degildi.Laf arasinda sakayla karisik dedim biz tutmak istiyoruz.dediki ben memur kiraci istiyorum.Hayir evim belli yerim belli birakip kacacak halim yok ya.asonradan duydum memurlar evini mahfetmis.İyikide olmamis Sonra bende daha iyi bir yerden ev aldim

İlanlara bakınca memurlara daha uyguna verenler var. Kaç sende önce kuzenime ev bakıyordum. Eski binaların bakımsız bodrum ve çatı katı 1.300 TL iken güzel ve balkonlu ara katlı daireler 1.500 TL idi ama memur koşulu vardı. Bir de bazı ilanlara evde pek kalmayacak olan pilot gibi koşullar da koyuyorlar 🤣

Tamam anlarım, toplum olarak gürültücü yapıya sahibiz ama herkes bir değil. Memur olmayanın sabit maaşı yok mu? Memur kefili hem ne alaka? Kefil diye o mu ödeyecek sanki kirayı ya da memur namuslu mu ki onun kefilliği yeterli olacak?

Ödeyip ödemeyeceğini öğrenmek isteyen kişinin kira ödeme dökümü vs nesi varsa ona baksın veya eski ev sahipleriyle görüşsün.

Şöyle bir durum da var. Bazı haysiyetsizler kişinin maaşına göre kira fiyatlarını oranlıyor. Arkadaşımın tanıdığı öğretmen olarak yeni atanmış güzide bir ilimize. Ev sahibi öğretmenlere zam yapıldı diye 12.000'den daha fazla kira istemişti. Geçen sene yaşanmıştı bu sanırım. Milletin gelirine kıyaslama nedir yani, zırtapoz?

Bir zamanlar benimde bir arkadasim vardi.İkinci evini aldi.Kendi evim vardi ama istedigim yerde degildi.Laf arasinda sakayla karisik dedim biz tutmak istiyoruz.dediki ben memur kiraci istiyorum.Hayir evim belli yerim belli birakip kacacak halim yok ya.asonradan duydum memurlar evini mahfetmis.İyikide olmamis Sonra bende daha iyi bir yerden ev aldim
Hiç üzülmedim. İyi olmuş.

Üni zamanı abimle aynı şehirde yaşıyorduk, babamla abim bize ev tutarken işte iki çocuğum kalacak diyor ev sahibinin cevabı biz o kardeşleri çok iyi biliriz. Babam devlet memuru abim devlet memuru buna rağmen aldıkları cevap bu olmuştu

Valla evet bazı sorular fazlaca gereksiz olmuş ama kiracı seçerken gercekten de ince eleyip sık dokumak gerekiyor. O kadar değişik kiracı çeşitleri var ki! Insanlar durup dururken böyle olmuyorlar.

Misal en basiti annemlerin kiracılarından örnek vereyim. Aman gözümüz tuttu, iyi insanlara benziyorlar deyip arastirmadan aldıklari ne kadar kiracı varsa hepsi birbirinden beter çıktı. Birisinin kayınpederi (kendini savunurken) damadını evin önünde bıçakladı, babam deli cesareti gösterip ayırmasa damat ve arkadaşı k.pederi delik deşik edeceklerdi. Onlardan sonra eve soktukları kiracılar hapishane kaçagı çıktılar, bir öğrendik ki adamın 11 ayrı suçtan dosyası varmış. Tabi doğal olarak adama kefil olan adam da tirt. Kiracılardan onun da alacağı para varmış diye iki de bir annemlerin kapısına dayanıp telefonla babami rahatsız edip onların annemlere verdigi depozitoyu istiyorlardı. En son olaya bn ve kız kardeşim şahit olduk ve polis cağırmakla tehdit ettik de öyle defolup gittiler. Biri evde karısı döver biri başka şekilde dert olur... karakter analizi yapmak şart bence de.

Kiralık eve taşınırken ev sahibi bizden de bir sürü şey; maaş bordrosu, skk hizmet dökümünü fln istemişti daha da fazlasını isteseydi yine garipsemezdik doğrusu. Neticede insanlar güvenip de evlerini veriyorlar ve etraf bir süru manyak dolu. Ayrıca ben olsam tüm bunlara ek olarak sabıka kaydı fln da isterim sanırım.

X