Ev sahiplerinin anlamsız tripleri

Benim ev sahibim de bana sormuştu.
Memur zammına göre kira zammı yapmak için mesleği, eve zarar verme potansiyelini ölçmek için çocuklu olup olmadığını merak ediyorlar.
Benden önceki kiracısı çocukluymuş ve iddia ettiğine göre çocuk odasındaki parkeleri söküp götürmüş.

Evet artık kiracı içinde ev sahibi içinde devir dikkat devri ama genede sorular biraz abartı degilmi ....Yani kirayı ödemeyecek insan gene bir yolunu bulur ödemez ne bileyim herkes haklı gibi Allah yardımcınız olsun inşallah kendi eviniz olur bir gün bu derdiniz biter zor bu işler.

Evet artık kiracı içinde ev sahibi içinde devir dikkat devri ama genede sorular biraz abartı degilmi ....Yani kirayı ödemeyecek insan gene bir yolunu bulur ödemez ne bileyim herkes haklı gibi Allah yardımcınız olsun inşallah kendi eviniz olur bir gün bu derdiniz biter zor bu işler.
İşte ödemeyecek adam bir yolunu bulur. Ama memur kefil olursa o para maaşından haciz yoluyla kesilir. Bunu önlemenin de tek yolu emeklilik ve istifa. Bu ödememenin bir yolunu bulanlar yüzünden düzgün insanlar sıkıntı yaşıyor.

Geçtiğimiz aylarda 10 yıllık kiraci evden çıktı kendi isteğiyle
Sebep ev 4.kat olmasına rağmen tavanlarda ve duvarlarda küf olmasıymış..bu şartlarda oturacaksa istedigimizin yarısını verecekmiş o evin edri buymuş...Esimde yolunuz açık olsun çıkin lütfen dedi çıktılar neyseki .temiz bir aile olduklarını düşünüyorduk hep .eve bir gittik her yer gerçekten küf belliki camlar hiç açılmamış petek vanalarina kadar bozuk mutfak dolapları bitik halde...
Eve bayağı masraf yaptık neredeyse 2 yıllık kira bedeli kadar ...
İki ayda boş durdu her arayana tamam demedik..
Emlakciya verdik...kız evladiyla yaşayan bir anne istemiş ama fiyat yüksek gelmiş bizi aradı hemen tamam dedim..
İstediğimiz bedelin altını veriyor ama sorun değil ...
Kadın dediki istediğiniz zaman evinizi görmeye gelebilirsiniz...birde arada bir ablam gelir kalmaya sorun olur mu şaşırdım
Dedim ki kirayı verdiğin,faturalarını odedigin sürece ev senin ...istediğin kadar misafir agirlaya bilirsin evi görmeye gerek yok temiz kullanırsan temiz yaşarsın kullanmazsan pisliğin içinde yaşarsın Tercih senin... şaşırdı önceki ev sahibinden çok çekmiş kadıncagiz
Kısacası misafiri varmış cocukluymus oymuş buymuş bizene Allah aşkına kiracı diye cocuktami yapmasın insanlar...insanların bu kibrini cidden anlamıyorum..
Hepimiz kiraciyiz zaten bu dünyada ..kimseyi ezmeye gerek yok
Allah hepsine merhamet versin

Sebep ev 4.kat olmasına rağmen tavanlarda ve duvarlarda küf olmasıymış..bu şartlarda oturacaksa istedigimizin yarısını verecekmiş o evin edri buymuş...Esimde yolunuz açık olsun çıkin lütfen dedi çıktılar neyseki .temiz bir aile olduklarını düşünüyorduk hep .eve bir gittik her yer gerçekten küf belliki camlar hiç açılmamış petek vanalarina kadar bozuk mutfak dolapları bitik halde...
Eve bayağı masraf yaptık neredeyse 2 yıllık kira bedeli kadar ...
İki ayda boş durdu her arayana tamam demedik..
Emlakciya verdik...kız evladiyla yaşayan bir anne istemiş ama fiyat yüksek gelmiş bizi aradı hemen tamam dedim..
İstediğimiz bedelin altını veriyor ama sorun değil ...
Kadın dediki istediğiniz zaman evinizi görmeye gelebilirsiniz...birde arada bir ablam gelir kalmaya sorun olur mu şaşırdım
Dedim ki kirayı verdiğin,faturalarını odedigin sürece ev senin ...istediğin kadar misafir agirlaya bilirsin evi görmeye gerek yok temiz kullanırsan temiz yaşarsın kullanmazsan pisliğin içinde yaşarsın Tercih senin... şaşırdı önceki ev sahibinden çok çekmiş kadıncagiz
Kısacası misafiri varmış cocukluymus oymuş buymuş bizene Allah aşkına kiracı diye cocuktami yapmasın insanlar...insanların bu kibrini cidden anlamıyorum..
Hepimiz kiraciyiz zaten bu dünyada ..kimseyi ezmeye gerek yok
Allah hepsine merhamet versin
Hiçbir ev havalanmamaktan rutubet olmaz, rutubet havalandırmayla durmaz insanlar oksijensiz mi yaşicaklar aklı selim her insan, evi havalandırmayla rutubet çıkacak olsa evi havalandırır zaten duvarı boşver rutubet insanların mobilyalarini çürütüyor ciğerlere zarar.

Hem kiracıyım hem ev sahibi bu konuda herkes keşke vicdan merhamet sahibi olsa diyoruz ama ekonomide malumunuz.

Pandemi döneminde bir kiracımız vardı ilk kiraya verilişimiz binbir zorlukla aldığımız hem kira hem yüksek kredi ödediğimiz dönem ekonomininde çöküşünün başladığı zamanlar. Özel sektör çalışanıydı 3 ay ödemedi dedik pandemi kimseyi zorlamayalım sonra her ay 1,5 kira şeklinde öder filan diye düşündük. Ne yapsa beğenirsiniz 6 ay sonunda sırra kadem bastı. Aradık bulduk neyse ha ödedim ha ödüycem sürekli oyaladı. Demedi ki ya kardeşim benim durumum yok malum pandemi benim eşim çok yufka yüreklidir almayacak helalleşecekti. Sıfır evin camını kırmayı becermesini bile göz ardı edecekti. Birikmiş aidatta cabası. Ama iyi niyeti suistimal ettiği için sana ne yediricem avukat kazansın diyip verdim avukata son kuruşuna kadar aldı sağolsun. Çok uğraştırdı onuda ama dişliydi benim avukat. Yerin dibine girip çıkıyor ,iş değiştiriyor ,sırra kadem basıyor olsada her defasında buldu.Bende aldığım parça pinçik pul olmuş paraları bağışladım ihtiyacı olanlara . Ama onada yedirmedim.

Şimdi demem o ki ben böyle bişey yaşadıktan sonra nasıl memur musun sormayayım yada memur kefil istemeyeyim. Kendimde kira ödüyorum. Ev taksidi ödüyorum.

Diğer sorular saçma tabi onlara diyecek lafım yok. Allah onlara akıl fikir versin.
kötü bi deneyim yaşamışsınız kendinize göre haksızsınız diyemem
ancak izini kaybettirecek insan memur da olsa kaybettirir. istifa eder dünya kadar borcu takar yine sırra kadem basar
karakterle alakası var diye düşünüyorum

direkt olarak bu üslupla konuşup bunu mu söyledi merak ettim doğrusu
insan bi derdini anlatır öncelikle , böyle bi küf sorunu var bunu tamir ettirmek mümkün müdür ilgilenir misiniz falan demez mi ?
evin ederi ile ne alakası varmış ki , küf de bi çeşit arıza aslında .

kötü bi deneyim yaşamışsınız kendinize göre haksızsınız diyemem
ancak izini kaybettirecek insan memur da olsa kaybettirir. istifa eder dünya kadar borcu takar yine sırra kadem basar
karakterle alakası var diye düşünüyorum

Yüzdeye vurursak çok düşük bir ihtimal sizinki 100/10 çıkmaz bile oysaki diğer türlü 100/50-60 bu halde malesef 🤦 Memurluktan vazgeçmek o kadar kolay değil ama özel sektörün değişim hızına yetişilmiyor.
Herkes kendince haklı o yüzden Allah iyilerle karşılaştırsın ve vicdan merhamet versin herkese.

Arkadaşlar rahatsız olduğum bi konudan bahsetmek istiyorum şimdi yeni bir eve çıkacağım çıkmam gerekiyor kiralık evleri arıyoruz hep memur kefil veya memur aile şartı oluyor tamam eyvallah saygı duyuyorum düzenli ödeme yapsın diye bunu öne sürüyorlar, 2-3 gündür sürekli kiralık evleri arıyorum karşımda aptal saptal sorularla muhatap oluyorum bugün bir yeri aradım memur kefil veya memur istiyoruz dedi tamam dedim uyuyor bize ,aşırı detaylı bi şekilde sordu işimizi vs , sonra nerelisiniz dedi ev sahibinin belirli meslek ve memleketlere takıntısı varmış neyse ben bu kadar kıl bi ev sahibiyle yapamam deyip vazgeçtim ,

Neyse eşimle çok beğendiğimiz başka bi ev daha vardı onunla konuşmuş eşim ve onada belediyede nerede çalışıyorsun hangi birimi ?657 ye mi tabisin yoksa taşeron mu vs demiş Çocuğunuz var mı yapmayı düşünüyo musunuz ne kadar maaş alıyorsunuz gibi saçma sapan bi ton şey sormuş eşim deli olmuş istemiyorum evinizi deyip kapatmış sizce biz alttan mı almamız gerekiyor bu ev sahiplerini ? yani demekki asgari ücretle vs çalışsak bize evi göstermeyecekler bile . Yani ben çalışıp yüklü bi miktar kiraya vereceğim ihtimalde bile evi göstermeden önce sorguya çekiliyorum
Offf çok sinir bozucu insanlar Allah yardımcınız olsun.

Yüzdeye vurursak çok düşük bir ihtimal sizinki 100/10 çıkmaz bile oysaki diğer türlü 100/50-60 bu halde malesef 🤦 Memurluktan vazgeçmek o kadar kolay değil ama özel sektörün değişim hızına yetişilmiyor.
Herkes kendince haklı o yüzden Allah iyilerle karşılaştırsın ve vicdan merhamet versin herkese.
memur eğer çok üst düzey özel, farklı alanda bi memur değilse çok yüksek maaş almıyor ki
özel sektörde memurdan daha nitelikli iş yapan , iyi bir sektörde çalışan , geliri memurdan çok daha iyi olan biriyle
düz memur arasında kalsam özel sektördekini tercih ederim mesela ben .

Arkadaşlar rahatsız olduğum bi konudan bahsetmek istiyorum şimdi yeni bir eve çıkacağım çıkmam gerekiyor kiralık evleri arıyoruz hep memur kefil veya memur aile şartı oluyor tamam eyvallah saygı duyuyorum düzenli ödeme yapsın diye bunu öne sürüyorlar, 2-3 gündür sürekli kiralık evleri arıyorum karşımda aptal saptal sorularla muhatap oluyorum bugün bir yeri aradım memur kefil veya memur istiyoruz dedi tamam dedim uyuyor bize ,aşırı detaylı bi şekilde sordu işimizi vs , sonra nerelisiniz dedi ev sahibinin belirli meslek ve memleketlere takıntısı varmış neyse ben bu kadar kıl bi ev sahibiyle yapamam deyip vazgeçtim ,

Neyse eşimle çok beğendiğimiz başka bi ev daha vardı onunla konuşmuş eşim ve onada belediyede nerede çalışıyorsun hangi birimi ?657 ye mi tabisin yoksa taşeron mu vs demiş Çocuğunuz var mı yapmayı düşünüyo musunuz ne kadar maaş alıyorsunuz gibi saçma sapan bi ton şey sormuş eşim deli olmuş istemiyorum evinizi deyip kapatmış sizce biz alttan mı almamız gerekiyor bu ev sahiplerini ? yani demekki asgari ücretle vs çalışsak bize evi göstermeyecekler bile . Yani ben çalışıp yüklü bi miktar kiraya vereceğim ihtimalde bile evi göstermeden önce sorguya çekiliyorum
Akli dengenizin yerinde olduguna dair rapor ıstıyorum bende deyıp kapatmak vardı anlaşıp! 😂

İyi vuruş olurdu

memur eğer çok üst düzey özel, farklı alanda bi memur değilse çok yüksek maaş almıyor ki
özel sektörde memurdan daha nitelikli iş yapan , iyi bir sektörde çalışan , geliri memurdan çok daha iyi olan biriyle

Memurun ödemesi sabit ama onu atlıyor musunuz o yüzden hep ayağını yorganına göre uzatır. Ona göre ev kiralar,ona uygun yaşar. Özel sektörün ne kadar nankör olduğunu 14 sene çalışarak tecrübe eden biri olarak daha az alıp gününde almayı benim gibi tercih eder çoğu insan emin olun. Birde iyi şirkette çalışanların kiraladıkları evler lüks, evin sahipleri çok zengin olduğu için pek koymaz onlarada kira aksatması, ödemesi filan. Biz genele gelelim o yüzden. Bunlarda diğer 100/10 👍

Memurun ödemesi sabit ama onu atlıyor musunuz o yüzden hep ayağını yorganına göre uzatır. Ona göre ev kiralar,ona uygun yaşar. Özel sektörün ne kadar nankör olduğunu 14 sene çalışarak tecrübe eden biri olarak daha az alıp gününde almayı benim gibi tercih eder çoğu insan emin olun. Birde iyi şirkette çalışanların kiraladıkları evler lüks, evin sahipleri çok zengin olduğu için pek koymaz onlarada kira aksatması, ödemesi filan. Biz genele gelelim o yüzden. Bunlarda diğer 100/10 👍
memurun ödemesi sabit de siz her özel sektörlü insanın maaşı gecikiyor mu sanıyorsunuz
bunlar sizin kendi küçük çevrenizden ve kişisel deneyimlerinizden yola çıkarak genele vurabileceğiniz tarzda konular değil
bunlar ciddi konular
inanılmaz sığ geldi sizin yorumunuz bana

Sonra bu gençler neden devlete sırtını dayama peşinde. Memur olmayana ev yok bu ülkede. 1 senelik peşin, kontrata yazalım desen de memur isterim diye tutturuyorlar. Allah bu halkın insafına bırakmasın

Benim ev sahibim de bana sormuştu.
Memur zammına göre kira zammı yapmak için mesleği, eve zarar verme potansiyelini ölçmek için çocuklu olup olmadığını merak ediyorlar.
Benden önceki kiracısı çocukluymuş ve iddia ettiğine göre çocuk odasındaki parkeleri söküp götürmüş.
memur diye tutturmanın sebebi kesinlikle bu zaten
çoğu bu sebeple istiyor
memurluğun garanti iş olmasıyla hiç ilgisi yok
hangi memura ne zaman ne kadar zam yapılacağı ülke gündeminde yer alan bi konu
ev sahipleri de maaş zammını baz alarak kiraya zam yapma uyanıklığı peşinde
ondan yani o memur sevdası
özel sektördeki adam ben sadece %10 zam aldım dese yapabileceği hiçbir şey yok
ama bu konuda memur kiracının üzerine rahatça gidebileceklerini sanıyorlar

memur diye tutturmanın sebebi kesinlikle bu zaten
çoğu bu sebeple istiyor
memurluğun garanti iş olmasıyla hiç ilgisi yok
hangi memura ne zaman ne kadar zam yapılacağı ülke gündeminde yer alan bi konu
ev sahipleri de maaş zammını baz alarak kiraya zam yapma uyanıklığı peşinde
ondan yani o memur sevdası
özel sektördeki adam ben sadece %10 zam aldım dese yapabileceği hiçbir şey yok
ama bu konuda memur kiracının üzerine rahatça gidebileceklerini sanıyorlar
Tabii. Bana siz %100 zam aldınız ben biliyorum dedi de inşallah almışızdır ya benim haberim yok çünkü dedim. Memur maaşını ne zannediyorlar bilmiyorum ama benim maaşımın yarısı kira. Aidat falan hariç.

Tabii. Bana siz %100 zam aldınız ben biliyorum dedi de inşallah almışızdır ya benim haberim yok çünkü dedim. Memur maaşını ne zannediyorlar bilmiyorum ama benim maaşımın yarısı kira. Aidat falan hariç.
çok özel, farklı görevi olmadığı sürece memuru zengin sanan bi tabaka var
o cehaletle o yaşa nasıl gelmişler anlamak zor :KK53:

Önemli olan maaşın yüksekliği değil. İstifa etme, işten ayrılma ihtimalinin çok düşük olması. Diyelim ki kiracı 3 kira borcu bırakıp eve zarar verip gitti. Mahkeme yoluyla memurun maaşına haciz konur. Ama özel sektördeki adam işten ayrılır, sigortasız çalışır vs parayı almak dert olur.

Önemli olan maaşın yüksekliği değil. İstifa etme, işten ayrılma ihtimalinin çok düşük olması. Diyelim ki kiracı 3 kira borcu bırakıp eve zarar verip gitti. Mahkeme yoluyla memurun maaşına haciz konur. Ama özel sektördeki adam işten ayrılır, sigortasız çalışır vs parayı almak dert olur.
ya çok detaya girecek olursak orası öyle tabi ki
ama ben bu tarz şeyleri herkesin yapma ihtimaline inanıyorum
hayattaki belki en düşük ihtimal gelir onu bulur burada kastığı genellemeler alt üst olur yani

X