Ev sahiplerinin anlamsız tripleri

kiracılara çok üzülüyorum ama bazı ev sahiplerine de hak veriyorum.
kayınvalidemlerin kirada bir evi vardı tek çocuklu bir çift yaşıyordu ki emlak üzerinden vermemişlerdi evi mağdurlar yeni evliler az maaş alıyorlar diye vermişti kayınpederim yaklaşık 4-5 yıl oturmuşlar. kupkuru ev rütubet olması nerdeyse imkansız hiç havalandırmamışlar evi, baya ısınan da bir ev ısı yalıtımı var. Ev olduğu gibi terlemiş rutubet olmuş duvar altları simsiyah olduğu gibi kararmış leş gibi kokuyordu. pimapenlerin kenarları çürümüş.
bütün duvara çivi çakmışlar yetmemiş ne alakaysa çıta sıkıştırmışlar deliklere. çıkaramadık. aspiratör dökülüyor paslanmış yağdan elinde kalıyor dış boyası. klozet yerinden kalkıyor :KK70: oturan yere düşer o derece insan hiç mi bakmaz...
parkeleri kabarmış. bina yeni bina sayılır yani 10 yıllık bina nasıl o hale geldi anlamadık.
çıkarken haber bile vermemişler. kayınpederim boş kalsın genede vermem böyle bir ihanet görmedim der mesela..
insanın gözü korkuyor haliyle.

memurun ödemesi sabit de siz her özel sektörlü insanın maaşı gecikiyor mu sanıyorsunuz
bunlar sizin kendi küçük çevrenizden ve kişisel deneyimlerinizden yola çıkarak genele vurabileceğiniz tarzda konular değil
bunlar ciddi konular
inanılmaz sığ geldi sizin yorumunuz bana

Sizinki değil Allahtan 👍

Önemli olan maaşın yüksekliği değil. İstifa etme, işten ayrılma ihtimalinin çok düşük olması. Diyelim ki kiracı 3 kira borcu bırakıp eve zarar verip gitti. Mahkeme yoluyla memurun maaşına haciz konur. Ama özel sektördeki adam işten ayrılır, sigortasız çalışır vs parayı almak dert olur.

Bilmeyene bu durumları anlatmak zor aslında ama Bilale anlatır gibi anlattığınız için anlaşılacağını düşünüyorum. Zira bunuda anlamazlarsa fena 😂😂

direkt olarak bu üslupla konuşup bunu mu söyledi merak ettim doğrusu
insan bi derdini anlatır öncelikle , böyle bi küf sorunu var bunu tamir ettirmek mümkün müdür ilgilenir misiniz falan demez mi ?
evin ederi ile ne alakası varmış ki , küf de bi çeşit arıza aslında .
Maksadı evde bedava oturmakmış bence...tamir ettirin yıllardır ben bu şekilde oturuyorum dedi..ve verebileceği kira tutarını (şu anki kira bedelinin yarısı kadarr bir bedel teklif etti) olmaz dedi eşimde o zaman çıkarım demis eşimde yolun açık olsun demiş olay bundan ibaret

Hiçbir ev havalanmamaktan rutubet olmaz, rutubet havalandırmayla durmaz insanlar oksijensiz mi yaşicaklar aklı selim her insan, evi havalandırmayla rutubet çıkacak olsa evi havalandırır zaten duvarı boşver rutubet insanların mobilyalarini çürütüyor ciğerlere zarar.
Oturmuşlar işte nasıl yaşadılar o şekilde bende anlam veremiyorum...onlar çıkınca sildik kufleri tavanları boyadikta ev mis gibi oldu

X