(¯`¸·´¯)Evcil Kedim(¯`·¸´¯)

meryxixl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2007
34
0
59
bende evden sokaktan getirilen minnacık yavruz kedimiz vardı şuan "4"yaşınabastı.çoksevimli adıda encıl maskotumuz.benihiç üzmüyor çocuklarımın üzdükadar.yerimseniben:nazar:

iyi akşamlar yelizcim.sağol iyidileklerin için.seninde çok güzel yavrucuklarının resimleri var onlarda çok güzeller.

Benimde evde 4 gün önce bir arkadaşın 15 günlükken aldığı,bizimde 5 gün önce gidip aldığımız hemen hemen bir aylık bir kedim var çok tatlıtıpkı bir bebek gibi,biboronla besliyorum acıkınca bir ağlıyorki sormayın.adı miya beni annesi sanıyor şu aralar yaş mamaya alıştırmaya ve tuvalet eğitimini vermeye çalışıyorum.Canım benim ya karnı doyunca,biraz oynayıp yorulup yatağında uyuyor.

günaydın içlo hayırlıvede uğurluolsun.güle,güle büyüt canımbenim yaçok tatlı olyuorlardimi?bizimki şuan çok büyük canım oğlum inanki iyiki almışım benim,sayemden kaç arkadaşım almıştır sokaktan kedibesliyorlar.onlarıda çok seviyorum.herkes birtane sokaktan hayvanalsa gerçekten çokgüzel hayır işlemiş olucaklar.miyana iyi bakmalar.

sanada günaydın canım güzel temmenilerin için saol.Gerçekten çok haklısın insanların hepsi senin gibi düşünse sokakta evsiz kedi kalmazdı.Evet kızım çok tatlı ve yaramaz açıkınca incecik sesiyle kıyamet koparıyo ama karnı doyunca bizimle öyle güzel oynuyorki bir haftada evin neşesi oldu.

iyi akşamlar içlo:akşam arkadaşıma gittimde yaramaz biokadarda sevimli kedisini sevdim çoktatlıydı.ama benimkisi kocaman kalıyor onunyanında amabenimkisi gerçekten çok başka anlatamam biraz kızsam geliyor gözlerini gözlerime dayayıp kırpmıyormu yerimseni diyince geçip yatıyor.kendini öyle emin yerden hissetmesi benide mutlu ediyor.inanki içlocum benkedimi apatmana sevdirene kadar çok şeyleryaşadım ya(90 kiloluk biinsan (3kilolluk,kedide korkuyormuş yadedim hatvan seni görünce kaçakyer arıyor dedim yavrum öyle korkmuştuki onlardan nereye gideceğini şaşırmıştıya.allahaşüküşde şimdiherkes rahatladı onlarbile dışkapıyıaçıpda içeriye aıyorlar.yazın komşum yün sermiş benim yavrum kenarından geçmiş çocuklarda üstünden geçmiş halafını ediyor ya nekadar temiz ve terbiyeli bihayvandiyr.ben o hayvandill anlatırsan insanlardan dahaiyilaf anlardiyorum.kızımın kedisi ama kızım dan akıllı vallahi,benihiç üzmüyor.saygılar.

Bir Kedim Var Yumuk Yumuk
Adi Angel Kendisi Candanmi Candan
O Cin Gibi Gözleriyle
Mirnav Mirnav Sözleriyle

Güzelkedim Cana Yakin
Fakat Kizdirmayin Sakin
öfkelenir Birden Bire
Kendisini Atar Yere

Bir Köşeye şöyle Siner
Biraz Sonra öfke Diner
Yaklaşir Da Yavaş Yavaş
Sevgi Ister Oyumuk Baş

Dostuma Dost Aslan Kedim
Gel Mindere Yaslan Angelim
Candanmi Candan Dostum
Dert Ortağim Benim

Nasilda Gönül Almasini Bilirsin
Beni Kendime Getirirsin
Benim Kadim Dostum.

kızlar kedilerinizin resimlerini bizlerle paylaşırmısınız bayılırım kedilere benim 2 tane köpeğim var kedi besliyemiyorum ama oğlumun çok tatlı bir kedisi var istanbula gittikçe onu sevip kedi özlemini gideriyorum sevgiler bütün hayvan dostlarına

Barçman ablama katılıyorum:1hug:Şu miyayı birde bizde görseydik yahusırnaşık şeyMeryıl ablacım sizde o güzel kedinizin resmini koysanız ne güzel olur:asigim:

Benimde kedim şimdi kendi yavrum gibi oldu sürekli kucakta onarız uykusu gelince hop kucama gelirsırnaşık şey

Benim Saf Iran Kedim Vardi Adi Angel Di Ona Bir Bebek Gibi Bakiyordum Nereye Gitsem Yanimdaydi çok Uysal Bir Kediydi Daha 2 Aylikkan Bakmaya Başladim.biz 6. Katta Oturuyoruz Herzaman Pencere Kenarinda Oturur Dişariyi Izlerdi 2 Gün önce Ben Yokken Aşaği Düşmüş.arkadaşim Hemen Veterinere Götürmüş Ama Bişey Gelmedi Ellerinden Aci çekerek ölmesin Diye Uyutmak Zorunda Kaldik şuan çok Ama çok üzgünüm Onu çok özledim Kendime Gelmek Için Ne Yapmaliyim Arkadaşlar Aklimdan Hiç çikmiyor...

Başın saolsun canım söyleyecek söz bulamıyorum,Allah yardımcın olsun sabrını artırsın.Senin yazıyı okuyunca korktum canım bende 13. katta oturuyorum, allah korusun ya benim kızımda düşerse.nevbaharcığım miyanın resimini koyacağımda bizii hafıza kartı aleti bozuldu o yüzden koyamıyorum.

Benim Saf Iran Kedim Vardi Adi Angel Di Ona Bir Bebek Gibi Bakiyordum Nereye Gitsem Yanimdaydi çok Uysal Bir Kediydi Daha 2 Aylikkan Bakmaya Başladim.biz 6. Katta Oturuyoruz Herzaman Pencere Kenarinda Oturur Dişariyi Izlerdi 2 Gün önce Ben Yokken Aşaği Düşmüş.arkadaşim Hemen Veterinere Götürmüş Ama Bişey Gelmedi Ellerinden Aci çekerek ölmesin Diye Uyutmak Zorunda Kaldik şuan çok Ama çok üzgünüm Onu çok özledim Kendime Gelmek Için Ne Yapmaliyim Arkadaşlar Aklimdan Hiç çikmiyor...

off çok acı bir ölüm:çok üzgünüm:Başınız sağolsun çok üzüldüm:çok üzgünüm:Ben 2.katta olmama rağmen cam pencere açmıyorum ne olur ne olmaz diye:çok üzgünüm:

ayy canım çok üzüldüm başınsağolsun bizde nazlıya çok dikkat ediyoruz onun yanında cam açmıyoruz kuşları izlemeye bayılıyor allah korusun hepsini

başınız sağolsun :KK43: çok üzücü bir olay....benim de 2 tane kedim var evde. 1 chinchilla 1 de tekir :) ikisi de ayrı ayrı zamanlarda camdan düştüler :KK43: hatta birisi 7. kattan düştü ama allahtan sadece patisi kırıldı. ama o an yaşadıklarımı hala unutamıyorum....allah size sabır versin :teselli:

aprileycim:başın sağolsun gerçekten çok üzüldüm benim kide (4kattan düştüğünde evde yoktum komşum kızımı aramış arabayla gezmeye gidiyor tabiki. o arada kızımı komşum arıyor ceptelofonundan taksiciye diyorki beni aldığın evin önüne geri götür tabiki bu arada ikigözü ikisenağlamaçeşme adamda zannetmişki ailesine bişi olmuş tabi tarafiği altüst ederek getiriyor kızım kedisinialıp taksiciye veterinere götürücez yolu tarif ediyor ama adam bu:sm_confused:arada dumur ya bayan demiş sizbunun içinmi bukadaryolu beni gerigetirdiniz kızımda evet bunun için niye demiş bende ailenizden birine bişiolda ondan böyle hızlı geldim ama odabican habi,insan benim kedim demiş adam allah akılversindemiş kızımda çok kızmıştı sen aldığın paraya bak bana akılvermedemiş.anlarım senin çektiğin acıyı allah kolaylık versin canım benim.Çok üzgünüm çoook

Barçman ablama katılıyorum:1hug:Şu miyayı birde bizde görseydik yahusırnaşık şeyMeryıl ablacım sizde o güzel kedinizin resmini koysanız ne güzel olur:asigim:

Benimde kedim şimdi kendi yavrum gibi oldu sürekli kucakta onarız uykusu gelince hop kucama gelirsırnaşık şey
nev baharcım.ben angelimin resmini yani daha bitanesini koymuştum.ben bilmiyorum şuan pisiye formatattıkları için gitmiş resimleri enkısa zamanda yeni resimlerini koyturtucam .saygılar.engüzeli hayvan sevgisidir.a.s.:1hug:

işte benim angel im
s6300815zj0.jpg

s6300901um2.jpg

s6300998gt0.jpg

s6301319ib9.jpg

Herkeze Teşekkür Ederim.lütfen Herkez Dikkatli Olsun Benim Gibi üzülmesin Pencere Falan Açmayin Olurmu..

sevgili aprileylem inan çok üzüldüm canım ama kurtarabilme şansı yokmuydu yani tam olarak neyi vardı.aynı şey benimde başıma geldi sokaktan aldığım çok cılız ve bakımsız bir yavruyu biraz bakıp sonra ev bulmak amacıyla almıştım o sıralar iki kedişim olduğu için evde kalmasını istemiyordum.ama okadar tatlıydıki ne birine verebildim nede sokağa bırakabildim.böylelikle 4ay geçti ve düşme olayı.oralara fazla girmek istemiyorum.acil vet.e götürdüm iç kanaması vardı idrarından kan geliyordu muhtemelen kırıkda vardı ilk müdahale yapıldı.iç kanama durmazsa yapılacak hiç bir şey yok dedi.ve sabaha kadar odurumu atlattık,kırıkların tesbiti için röntgenler falan oda ayrı bir işkence.kimi vet felç kalır çişini tutamaz kimi pim takılması lazım ama pek sonuç alınmaz dedi.biraz bekleyip uyutalım diyenler oldu.bu arada benim durumumu anlatmama gerek yok.üç günün sonunda ben alıp eve getirdim yürüyemiyor sürünüyordu ve o haliyle kum kabına girmeye çalışıyordu kuzucum benim.her gün vet.e gidip vitaminler kortizonlar vs yapılıyordu.bilmem kimse denedimi sakatat sevmediğim halde paça alıp kaynattım onu bile içirdim.ve sonunda yürümeye başladı oğluşum.yani üç vet.de felç kalacağını söylemişti ama ben hiç bir zaman uyutmayı düşünmedim.tabi bazı durumlar hariç son çare.bu acı anımı sizlerle paylaşmak isedim

X