Saç Rengi ve Saç Boyama evde dip röfle maceram :)

Swanbeauty

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2012
915
532
:nazar::nazar::nazar:selammmmmm.Arkadaşlar saçlarıma yaklaşık 6 ay önce çok iyi bir kuaförde röfle attırmıştım.saçlarımda daha önce balyaj vardı ama istediğim tonlarda olmamıştı.kuaförüm farklıydı o zaman.renk turuncumsu bir sarı olduğu için bulunduğum şehirin en iyi kuaförlerinden birisine gittim ve üstünden röfle geçildi.sadece turuncu yerlere rötüş mahiyetinde yapılan röflem harika olmuştu ama 250 tl vermek zorunda kaldım full röfle olmadığı halde.açıkçası saç uzadıkça kuaföre gidip masraf yapmak istemedim.yani en azından şu aralar değil.ben de o yüzden evde kendi çapımda birşeyler yapmaya çalıştım. öncelikle şunu belirtmek istiyorum.boya işlerinden hiç anlayan birisi değilim.kendim hiç boya yapmamıştım.saçlarımın dibine 7.1 boyama yaptım ilk olarak.3-4 aydır öyle yapıyordum ama röfleler aşağıda kalmaya başladı.ben de röflelerimi tazelemek için internette araştırmalara giriştim.gerek youtubeda yabancı videoları izleyerek gerekse bir takım forumlardan faydalanarak bu işe soyunmaya karar verdim :) tabi bunun için cesaret lazım biraz.kendine güvenmek diyelim.bir kaç yöntem denedim hatta uyduruk bir markanın açıcısını bile denedim.:KK31:
Denediğim işlemler sonucu size fikirlerimi ve yapılabilecek işlemleri anlatıcam.ama tamamen acemi birinin uygulamaları bunlar.ahkam kesmek gibi bir niyetim yok.sonuçta herkes kendi saçına nasıl davranması gerektiğine kendi karar vermeli :KK15:evet kızlar resim de eklemeye çalışıcam. saçları çok hoş açık küllü bir renkte dip röfle yapmak istiyorsanız ihtiyacınız olan palette röfle seti ve palette deluxe 10.1 açık küllü sarı boya.bu malzemeler saçlarınızın çokluğuna göre 2şer kutu da olabilir.el becerisi ve azıcık tecrübesi olan bir arkadaşınızın da yardımını alabilirseniz daha iyi olur.ben tek başıma çok zorlandım açıkçası.:KK37::KK20:
İlk olarak 2 gündür yıkanmamış olan saçınıza(temiz saç olmamalı)röfle setini kullanacaksınız.setin içinde röfle bonesi ve fırçası var ama ben onları hiç kullanmadım.çünkü bone işlemi daha zor.tek başına yapamazsınız.hem de boneden çok küçük tutamlar çıkıyor.onu daha sonra rötuşlamak çok zor olur diye düşündüm.o yüzden bu işlemi paketin içinden çıkan eldivenleri elime geçirip ellerimle istediğim yerlerden istediğim incelikte tutamlar alıp röflesi gelmiş olan kısımlara tam dipten olmamak koşuşuyla uyguladım.boyayı süürdüğüm kısımları açık bıraktım.varsın diğer yerlere temas etsin.daha iyi hatta temas etmesi zaten boya kuruyor bi süre sonra bulaşmıyor.ama isteyen krepe tarağının ucuyla ince tutamlar seçip boyayı oralara sürüp folyolara sarabilir.ancak paketin içindeki uygulama broşurunde folyo kullanmayınız yazıyor.birşey olacağını sanmıyorum ama ben o yazıya uydum.size de bunu öneririm.saçlarınızın iç kısımlarından ziyade en altlar ve üstler(yani toplayınca görünecek yerler)üzerinde bu boyama işlemlerini gerçekleştirin çünkü zaten karışım çok değil anca yetiyor.röfleli olan kısımlara karışımı sürmeyin.çok fazla açılıp zarar görebilir.sadece koyu yerlere süreceksiniz.sonra uygulama broşüründeki belirtilen sürelere uyarak açılma durumuna göre bekleyin.açıkçası ben ilk defa denediğim için tedirgin oldum fazla bekletmedim.25-30 dakikayı geçmemek lazım bence.ben 20-25 dk bekledim.tabi sonuç olarak çok istediğim tonda açılmadı.e zaten istediğim tonda açılmasını beklemiyordum.koyu saçlarınız varsa ilk boyamada istediğiniz kadar açılmayacağını sizler de biliyorsunuzdur.saç renginizin durumu önemli burada.saçlarınız koyu kestane ve siyaha yakınsa turuncu sarıı bir şekilde açılacaktır.sonuçta bu röfle setleriyle kuafördeki kadar açılmayacağını hepiniz tahmin edersiniz.(gerçi bir çok kuaför istediğimiz sarıyı yakalayamıyor.)saçların durumuna göre 20 ila 30 dk arasında beklemek size kalmış.bekleme süresiyle ilgili açıklamalar brşürde yazıyor.sonra bir güzel saçlarımı yıkadım.mis gibi bakım kremini de kullandım.ortaya çıkan sarılar dediğim gibi koyu sarıı oluyor.turuncumsu...saçlarınızı bakıma alın bir kaç gün.durulanmayan özel bakım yağlarından sürün.bu konuda da reklama girmiyordur umarım :KK30:boyalı saçlar için olan loreal exraordinary oil çok yi geldi bana. bir kaç gün sonra yine banyoya girmeden önce bu sefer palette deluxe 10.1 açık küllü sarıyla(mükemmel bir renk) saçlarımın kendi çabalarımla açtığım o kısımlarına bu boyayı sürdüm.zaten bu kısımları kolayca ayırıp elinizle boyayı yedirebilirsiniz.çünkü turuncumsu sarılar kendini belli ediyor.eldivenlerinizi geçirmeyi unutmayın:KK76: bunu da göz kararı 20.25 dk bekletebilirsiniz.ya da maksimum 30-35 dk.açılma durumuna göre.beyaza yakın olmamasına dikkat edin.o kısımlara sürdükten sonra kalan boyayı da son 10 dk ya saçımın her yerine yettiği kadar sürdüm.veeeeeee:KK36::KK36::KK36::KK36:
bana göre sonuç oldukça iyi oldu.anneciğimden yardım aldım biraz arka kısımlar için.siz de birilerinden yardım alabilirsinizz.ellerinizle iyice yedireceksiniz boyayı...değişik ışıklarda çekimler yapacağım.şimdilik bunları çektim.fotolardakinden daha açık ve küllü sarı aslında...evet kızlar maceram böyle işte.çok uzun anlattım ama ayrıntıya girmeden daha açık anlatamazdım sanırım.:nazar::nazar::nazar:

Eklentiler

• $20140722_191320.jpg
    $20140722_191320.jpg
    16,2 KB · Görüntüleme: 1.976
  • $20140722_190909.jpg
    $20140722_190909.jpg
    27,9 KB · Görüntüleme: 2.147
  • $20140722_191137.jpg
    $20140722_191137.jpg
    18 KB · Görüntüleme: 1.444
  • $20140722_191610.jpg
    $20140722_191610.jpg
    21,2 KB · Görüntüleme: 1.657
  • $20140722_191849.jpg
    $20140722_191849.jpg
    17,1 KB · Görüntüleme: 1.477
Son düzenleme:
öncelikle harika olmuş çok beğendim çok hoşuma gitti güle güle kullanın :nazar: peki bu boyayı yapmadan once saçınız ne renktiii :) fotosu var mı çok güzel anlatmışsınız üşenmeden okudum:KK1: peki bende palette deluxe açık küllü sarı yok ama palette deluxe küllü sarı var acaba olur muu çok teşekkürler harija olmuş :)

öncelikle harika olmuş çok beğendim çok hoşuma gitti güle güle kullanın :nazar: peki bu boyayı yapmadan once saçınız ne renktiii :) fotosu var mı çok güzel anlatmışsınız üşenmeden okudum:KK1: peki bende palette deluxe açık küllü sarı yok ama palette deluxe küllü sarı var acaba olur muu çok teşekkürler harija olmuş :)

çok teşekkür ederim:KK42::KK16::KK16:ben de belki forumdaki arkadaşlara faydası olur diye konu açmıştım.çünkü bu konuda internette çok aratma yaptım,daha çok yabancı sitelerde faydalı olabilecek resimli ve videolu anlatımlar vardı.benim kendi saç rengim koyu kestane.ancak saçım çok ince telli olduğu için kolay boya tutup açılabilecek bir yapıda.o kendi rengimin üstünde zaten röflem vardı ama dipten bir karış aşağıya kadar olan kısımları ben çalıştım evde.:KK9: sizin ana saç renginiz nedir?boya ya da röfle var mı ona göre fikir verebilirim belki .nasıl bir renge ulaşmak istiyorsunuz?normal küllü sarı denemedim hiç onu bilemiyorum.

çok teşekkür ederim:KK42::KK16::KK16:ben de belki forumdaki arkadaşlara faydası olur diye konu açmıştım.çünkü bu konuda internette çok aratma yaptım,daha çok yabancı sitelerde faydalı olabilecek resimli ve videolu anlatımlar vardı.benim kendi saç rengim koyu kestane.ancak saçım çok ince telli olduğu için kolay boya tutup açılabilecek bir yapıda.o kendi rengimin üstünde zaten röflem vardı ama dipten bir karış aşağıya kadar olan kısımları ben çalıştım evde.:KK9: sizin ana saç renginiz nedir?boya ya da röfle var mı ona göre fikir verebilirim belki .nasıl bir renge ulaşmak istiyorsunuz?normal küllü sarı denemedim hiç onu bilemiyorum.

koyu kestaneden hiç turunculaşmadan açmak süper vallahi tebrik ederim :KK9::KK9: :KK70: yani varsada fotoğrafta falan hiç tuurnculuk görmedim :) çok güzel olmuş sağolun bana cesaret oldunuz valla bende denicem inss :) boya var aslında saroya açmak isterken turuncu olmuştu açık kuaföre gittim koyu kumral gibi bi tona boyadı aktıkça açar dedi fazlada açılmadı yani kumral ton diyim size suan sizin gibi bi renk olsa iyi olur aslındaaa:nazar:

Son düzenleme:
koyu kestaneden hiç turunculaşmadan açmak süper vallahi tebrik ederim :KK9::KK9: :KK70: yani varsada fotoğrafta falan hiç tuurnculuk görmedim :) çok güzel olmuş sağolun bana cesaret oldunuz valla bende denicem inss :) boya var aslında saroya açmak isterken turuncu olmuştu açık kuaföre gittim koyu kumral gibi bi tona boyadı aktıkça açar dedi fazlada açılmadı yani kumral ton diyim size suan sizin gibi bi renk olsa iyi olur aslındaaa:nazar:

mersi canım dediğim gibi internette biraz araştırdım bir de önemli olan saça iyi davranmak.ve sabırlı olmak.saçınıza abuk subuk oreal gibi açıcılar sürmeyin derim.Türkiyede iyi marka açıcılar sanırım ancak kuaför marketlerde ya da internet üzerinde olabilir.her yerde saç açıcı bulunmuyor.bu konuda bildiğimiz boya markalarıyla da birşeyler yapılabileceğini ve istenilen küllü açık sarıya ulaşılableceğini bizzat kendimde denedim gördüm.ama dediğim gibi bu bir işlemde olmuyor.önce röfle setiyle istediğin tutamları açıcaksın 2-3 gün sonra da 10.1 küllü açık sarıyla aynı tutamların üstünden geçeceksin.saç aşırı siyah ise sonuç nasıl olur bilemem ama şu an kumral tondaysan sen,bu işlemlerle istediğin sonuca rahat ulaşırsın diye tahmin ediyorum.ama seçeceğin tutamları dikkatli seçmelisin.kimi yerden ince ince,değişik aralıklarla tutam tutam boyarsan doğal bir görüntü olur,röfle havasında.ama yok ben tamamını açmak istiyorum dersen,o zaman saçının çokluğuna göre 2şer kutu kullanarak tüm saça uygulaman gerekebilir.ama ben tutam tutam almak taraftarıyım.ben de artık turunculuk kalmadı.resimdekinden de açık hatta saçım.ilk resimdeki gibi açık küllü röfle sarısı.neyse eğer boyarsan resimlerini görelim.:KK3:

Son düzenleme:
mersi canım dediğim gibi internette biraz araştırdım bir de önemli olan saça iyi davranmak.ve sabırlı olmak.saçınıza abuk subuk oreal gibi açıcılar sürmeyin derim.Türkiyede iyi marka açıcılar sanırım ancak kuaför marketlerde ya da internet üzerinde olabilir.her yerde saç açıcı bulunmuyor.bu konuda bildiğimiz boya markalarıyla da birşeyler yapılabileceğini ve istenilen küllü açık sarıya ulaşılableceğini bizzat kendimde denedim gördüm.ama dediğim gibi bu bir işlemde olmuyor.önce röfle setiyle istediğin tutamları açıcaksın 2-3 gün sonra da 10.1 küllü açık sarıyla aynı tutamların üstünden geçeceksin.saç aşırı siyah ise sonuç nasıl olur bilemem ama şu an kumral tondaysan sen,bu işlemlerle istediğin sonuca rahat ulaşırsın diye tahmin ediyorum.ama seçeceğin tutamları dikkatli seçmelisin.kimi yerden ince ince,değişik aralıklarla tutam tutam boyarsan doğal bir görüntü olur,röfle havasında.ama yok ben tamamını açmak istiyorum dersen,o zaman saçının çokluğuna göre 2şer kutu kullanarak tüm saça uygulaman gerekebilir.ama ben tutam tutam almak taraftarıyım.ben de artık turunculuk kalmadı.resimdekinden de açık hatta saçım.ilk resimdeki gibi açık küllü röfle sarısı.neyse eğer boyarsan resimlerini görelim.:KK3:

Sağolasın canım dediklerini dikkate alıcam saçlarımı biraz daha dinlendirip yapmayı düşünüyorumm yaptıktan sonra ben buraya yazarımmmm :) iyi günler:KK54:

canım saçını beğendim inşallah bana da hemen cevap verebilirsin , kuaför lere hiç güvenmiyorum , altı aydır saçım uzadı iyice ve öğretmenim o yüzden boya çok düzgün olsun istiyorum yine alt taraflardaki gibi sarı ama platin değil doğal bi sarı nasıl elde ederim. Telden zor yazıyorum kusura bakma lütfen Foto ekleyim dipte boya yok saçım ince telli parlak gölgeler olsun istiyorum içinde

Eklentiler

• 2015-03-04 18.17.56.png
    2015-03-04 18.17.56.png
    531,8 KB · Görüntüleme: 1.399
X