Dövme evde geçici dövme yapımı

Kalıcı Dövme, Geçici Dövme, Hint Kınası,

s*e*l*i*n

Nirvana
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2007
365
8
Kısaca malzemeler
Oksijen suyu ( Eczaneden alabilirsiniz )
Hint kınası
Kürdan
Koltuk altı kremi
Aydınger kağıdı ( Kırtasiyeden )
Dövme deseni
STABİLO KALEM (Her kırtasiyede vardır belki evinizde de vardır )

Arkadaşlar saydıklarımı elde ettikten sonra ki hepsi basit şeyler zaten kolayca bulursunuz.

Hint kınasını küçük bir kapak gibi bir şeye 1 ve ya 2 çay kaşığı kadar koyun sonra oksijenli suyu üstüne dökün fakat karışımın ayarını çok iyi yapmanız gerekiyor gerçekten kalıcı ve gerçekten siyah bir şey istiyorsanız bu yaptığınız karışımı bir kaç kere yapmanız ve elinizin içine ve ya herhangi bir yerinize bir kaç kere deneyerek kıvamı bulmanız gerekecek.

Herhangi bir yerinize yaptığınız (az sulu! karışımı evet az sulu olmalı KAHVE TELVESİ GİBİ OLACAK BU ÖNEMLİ! ) deneme dövmenizi kuruyuncaya kadar evet sürdüğünüz dövme kuruyacak yani onu çıkarmak için ufalaman bile yeterli olacak o derece kuruması lazım.

Evet deneme dövmeniz kurudu ve yıkadınız inş. ortaya gayet siyah manyak belli olan bir şey çıkmıştır böyle olduysa tamam no problem

şimdi dövme desenimizin üzerine aydınger kağıdını koyarak üzerinden STABİLO KALEMLE geçiyorsunuz (sadece etrafından geçin çizgilerin) hızlı bir şekilde tabi kurumayacak!..
sonra koltuk altı kremini dövme yapacağınız yere sürün ve üzerinden kalemle geçtiğiniz aydınger kağıdını bu kremi sürdüğünüz yere bastırın desenin çıkması lazım.

Desen çıktıktan sonra yaptığımız dövme karışımını desenlerin içine geçiyoruz dikkatli bir şekilde ve taşırmadan geçmeniz çok önemli.

EVET MİLLET ŞİMDİ HEPSİNİ GEÇTİKTEN SONRA DÖVMENİZİN KURUMASINI BEKLEYİN VEEE BİTTİ geçmiş olsun.

dovmenasil1ad1hp5.gif

Ben lisedeyken bir heves dövme olayına girmiştim. Göbeğim, omzum, bileğim derken yazı tahtası olmaya doğru yol aldığımı sezince durdum :) Omzumdaki ve göbeğimdekini sildirdim, ama ayak bileğimdeki duruyor. Tanrıya şükür benimkilerde yeşil renk kullanılmadı, lazerin soyamadığı tek renk pigmenti yeşilmiş :KK43: Şimdi ki aklım olsa kesinlikle geçici dövme yaptırırdım. Bilhassa benim gibi parolanız; değişim ise, kalıcı şeyler dert açıyor başınıza.

Öte yandan İstanbul' da geçici dövmeleri yapan kişiler, genelde Rocker ve kirloş tipler olduğu için, kendimi onlara teslim edemedim. O sebeple ne zamandır evde bu terkibi nasıl hazırlarım diye düşünüyordum. Siyah saç boyası ya da kına ile uygulama yapmak aklımdaydı ama, peroksidin gerektiğini düşünmemiştim hiç. Desen yeteneğim gelişmiş olduğu için ulaşabileceğim bölgeleri kendim çizerim muhtemelen. Şu mayıs bitsin de..

ben bu arlar acayip taktım bu işe öğrenip para kazanmak istiyorum çok da hevesim var bu konuya burda raslamam çok iiy oldu bilgisini esirgemeyen arkadaşlara sonsuz teşekürler

çok teşekkürler.
bende kınayı aldım ama diğer oksijenli su yada alman taşını almadığım için yapamıyorum:)
akşama yapıcam artık..

Ben Selin'in gönderdiği yazıyı biliyorum.geçen senelerde Yalova'ya tatile gittiğimde orada bir bayan yapıyordu.Tarifini vermişti bana tamamen aynısı.Arkadaşlar süper oluyo eğer kıvamını tutturusanız rengi simsiyah oluyo ve 1 aya yakın kalıyo...

çok teşkkr ederm seLincm bnde denicem inş. biqünnn bu bilgilernden yararlanarak

selincim yazı için teşekkürler.tamer bey in bizim evin civarlarında dükkanı var burnuma piercing yaptırmak için araştırıp bulmuştum kendisini.açıklayıcı olmuş keşke benim de azıcık çizim kabiliyetim olsa da yapabilsem:KK43:

Çok teşekkürler bilgiler için..
ilk fırsatta yapıcam..kınayı,aldım..
karbon kagıdı aldım modeli aktarmak için bahsettiğini bu mu?
değilse kırtasiye yolunu tutayım:)

umarım basarabilirimm..
kalıcı isterdim ama acısından korkuyorum..
kına ile yapılanı en mantıklısı sanırım:KK55:

bende geçici dövme yapmak istiyorum fakat koltuk kremi nedir yada bunun yerine başka birşey kullanılabilir mi??

bir dönem arkadaşımın güzellik salonunda calıştım...
tattoo deniyor bu işe meraksaldım kısa bi zaman kendime yaptım lise öğrencileri meraklıydy genç kızlar. özellikle isim yazıyordum sonra sıkıldım amatördüm ve öğretecek kimse yoktu bıraktım saonrada kuaförlüğü...

bir dönem arkadaşımın güzellik salonunda calıştım...
tattoo deniyor bu işe meraksaldım kısa bi zaman kendime yaptım lise öğrencileri meraklıydy genç kızlar. özellikle isim yazıyordum sonra sıkıldım amatördüm ve öğretecek kimse yoktu bıraktım saonrada kuaförlüğü...

bende önce biyerde yaptırdım sonra malzemeleri alıp evde denedim ama pek iyi olmadı.bide hazırladığım kınayı cam bir kavanoza koydum,daha sonra tekarra uyguladım.iki saat beklememe rağmen hiç olmadı çıkmadı dövme!sanırım kına bozuldu.her seferinde taze yapmaka gerekiyo sanırım.bide ben sadece hint kınası ve oksijenli suyla hazırladım.ondanmı olmadı acaba.alman taşı deniyo bide onu almadım

bende gecici dövme istiyorum ama evde kendim yaparsam kesin mahvederim :KK43: keşke becerebilsem ya:KK43: sırtıma küçük kuşlar istiyorum aynen bu fotoda ki gibi :) $ImageUploadedByKadınlar Kulübü1407333231.895354.jpg

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Bende sürekli beynimde canlandırıp anlattığımı yapabilir misiniz diyordum bu yöntemle kendim çizsem mi acaba karışımın kıvamını tutturabilir mi mutfakta benim kadar beceriksiz biri

Kısaca malzemeler
Oksijen suyu ( Eczaneden alabilirsiniz )
Hint kınası
Kürdan
Koltuk altı kremi
Aydınger kağıdı ( Kırtasiyeden )
Dövme deseni
STABİLO KALEM (Her kırtasiyede vardır belki evinizde de vardır )

Arkadaşlar saydıklarımı elde ettikten sonra ki hepsi basit şeyler zaten kolayca bulursunuz.

Hint kınasını küçük bir kapak gibi bir şeye 1 ve ya 2 çay kaşığı kadar koyun sonra oksijenli suyu üstüne dökün fakat karışımın ayarını çok iyi yapmanız gerekiyor gerçekten kalıcı ve gerçekten siyah bir şey istiyorsanız bu yaptığınız karışımı bir kaç kere yapmanız ve elinizin içine ve ya herhangi bir yerinize bir kaç kere deneyerek kıvamı bulmanız gerekecek.

Herhangi bir yerinize yaptığınız (az sulu! karışımı evet az sulu olmalı KAHVE TELVESİ GİBİ OLACAK BU ÖNEMLİ! ) deneme dövmenizi kuruyuncaya kadar evet sürdüğünüz dövme kuruyacak yani onu çıkarmak için ufalaman bile yeterli olacak o derece kuruması lazım.

Evet deneme dövmeniz kurudu ve yıkadınız inş. ortaya gayet siyah manyak belli olan bir şey çıkmıştır böyle olduysa tamam no problem

şimdi dövme desenimizin üzerine aydınger kağıdını koyarak üzerinden STABİLO KALEMLE geçiyorsunuz (sadece etrafından geçin çizgilerin) hızlı bir şekilde tabi kurumayacak!..
sonra koltuk altı kremini dövme yapacağınız yere sürün ve üzerinden kalemle geçtiğiniz aydınger kağıdını bu kremi sürdüğünüz yere bastırın desenin çıkması lazım.

Desen çıktıktan sonra yaptığımız dövme karışımını desenlerin içine geçiyoruz dikkatli bir şekilde ve taşırmadan geçmeniz çok önemli.

EVET MİLLET ŞİMDİ HEPSİNİ GEÇTİKTEN SONRA DÖVMENİZİN KURUMASINI BEKLEYİN VEEE BİTTİ geçmiş olsun.
Canım çok teşekkür ederim. Bu bilgi çok iyi oldu

X