Evde huzursuzluk

Kiraz_Mevsimi_54

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2014
415
115
Merhaba kızlar,

kayınvalidem 1 aylığına bize gezmeye geldi yatılı misafir olarak. Inanın her geldiğinde evde bi huzursuzluk oluyor (yılda 1). Çocuklar hırçınlaşıyor aralarında kavga ediyorlar. Bizim sözlerimizi dinlemiyorlar. Kayınvalidem eğitime müdahale etmesede şımartılıyorlar.

Benim sorum şu: sizdede böyle mi? Bu durumu çözmek için ne yaptınız? Ben resmen gideceği günü bekliyorum çünki sinirimden ağlıyorum artık. Çocukları eğitiyoruz ve şimdi sil baştan oluyor. Çok mutsuzum üzgünüm böyle olduk diye. Sürekli diken üstünde oldum. Her an bi huzursuzluk olabiliyor şuan. Oysaki biz çok mutlu huzurlu bir aileyiz. Anlamıyorum. Eşimlede özel zaman kalmadı bu yüzden dolayı. 1 aylığına hayatımız kitleniyor her yıl.

Cevaplarınızı bekliyorum.

Çok teşekkürler

Eşiniz nasıl karşılıyor bu durumu? Bir de kv nizin bu kadar uzun süre kalması için bir sebebi olmalı? Yurt dışında mı yaşıyor? Ya da tek başına falan mı yaşıyor?

Oda gelirken seviniyoruz şimdide gitmesini bekliyoruz diyor. Biz çok uzak şehirlerde yaşıyoruz. Normalde tek yaşıyor evet

Belki eşiniz yumuşak bir şekilde konuşsa işe yarar? Siz de kalbini kırmadan "bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim" gibisinden çocukları simartmamasini isteseniz?
O da muhtemelen evde yalnız olduğu için sizde bu kadar vakit geçiriyor ve maalesef anneanneler ve babanneler bazen sevginin dozunu kaçırıyor 😕

Bizde de oldu bu durum 1 ay once maalesef. Ben artik kocami bosayacaktim. Ilk defa bu kadar buyuk kavga ettik 10 yillik evliligimizde. Simdi evime gelmelerini istemiyorum. Evimin icinden gectiler. Cok daginiklar ve tembeller. Ben calisiyorum, iki tane bebek var evde. Tamam birsey beklemiyorum yapmasinlar da evimin icine de etmesinler. Evin ici havasizliktan kokmaya baslamisti. Havalandirin diyorum yok cocuklar hasta olur diyorlar. Cocuklar pislikten hasta olacaklardi. Zaten yurtdisinda yasiyoruz vizeleri de yok ama kocam vize randevusu alalim falan demeye basladi. Ben nasil gelmesinler dicem bilemiyorum.

Merhaba kızlar,

kayınvalidem 1 aylığına bize gezmeye geldi yatılı misafir olarak. Inanın her geldiğinde evde bi huzursuzluk oluyor (yılda 1). Çocuklar hırçınlaşıyor aralarında kavga ediyorlar. Bizim sözlerimizi dinlemiyorlar. Kayınvalidem eğitime müdahale etmesede şımartılıyorlar.

Benim sorum şu: sizdede böyle mi? Bu durumu çözmek için ne yaptınız? Ben resmen gideceği günü bekliyorum çünki sinirimden ağlıyorum artık. Çocukları eğitiyoruz ve şimdi sil baştan oluyor. Çok mutsuzum üzgünüm böyle olduk diye. Sürekli diken üstünde oldum. Her an bi huzursuzluk olabiliyor şuan. Oysaki biz çok mutlu huzurlu bir aileyiz. Anlamıyorum. Eşimlede özel zaman kalmadı bu yüzden dolayı. 1 aylığına hayatımız kitleniyor her yıl.

Cevaplarınızı bekliyorum.

Çok teşekkürler
Biraz abartı geldi bana. 1 ayda tamamen değişen çocukların huyları da tam oturmamış olabilir. 12 ayda 1 ay bu kadar zor değildir diye düşünüyorum. Yalnızca bu bahsettiğiniz sebepler çerçevesinde.

Büyüklere gidip gelince çocukların huylari bir miktar değişse de bu kadarı, müdahale etmeyen kayinvalide için fazla değil mi?
Siz kendiniz huzursuz olduğunuz için çocuklara, evin genel havasına yansıyor olabilir.
Yalnız yaşayan, uzakta oturan kayinvalide 1 ay idare edilir bence. Siz kendiniz rahatlamaya deneyin ilk önce.

Bir ay çok uzun süre misafirlik için haklısınız. Ama uzak mesafe ve yalnız yaşadığını düşününce. Ben olsam istemezdim ama bişey der miydim bilemiyorum.

X