Evde Köpek Bakımı ve Dini Boyutu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

MonicaBing

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2019
1.146
1.450
27
Bir önceki topikte anlatmıştım. Kedilerden çok korkuyorum ve bununla ilgili çözüm arıyorum. Fakat köpekleri de tam tersi çok seviyorum hiç korkmuyorum. Öyle mıçmıç olamam tabii ki ama zamanla alışıyorum gördüğüm köpekleri. Artık evde bakmak istiyorum bi köpeği sahiplenerek. Fakat bi iki problem var bununla ilgili.
Birincisi işin dini boyutu. Kurslarda hep evlerde kedi bakılabileceğini ama köpek bakılamayacağını, köpeğin gezdiği yerde namaz kılınamayacağını söylerlerdi. Sebebini bilmiyorum bunu merak ediyorum gerçekten köpek bakılamaz mı evde?
İkincisi de aile apartmanında oturuyoruz, kayınvalidem hiç sevmiyor köpekleri pis görüyor ve evimde istemez. Bir sürü laf söyler morali bozulur trip falan atar. Onu nasıl ikna edebilirim? Aslında eşimde biraz olumsuz ama onu ikna edebilirim.

Evde kedilerim ve bahçede köpeğim var.
Olayın dini boyutuyla ilgilenmiyorum fakat bence evde köpek bakmak çok çok çok büyük sorumluluk. Düzenli bir hayatınız olması gerekiyor. Sabah akşam tuvalete çıkartmaniz, düzenli yürüyüş yaptırıp enerjisini atmasını sağlamanız lazım. Havlama konusununsa hiç garantisi olmaz. Ve ev ne kadar temiz olursa olsun, köpeği isterseniz her gün yıkayın köpeklerin doğal bir kokusu oluyor. Çünkü kediler gibi kendilerini temizleyemiyorlar. Kedileri 1 hafta evde yalnız bırakıp gidebilirsiniz. Kum mama su olduğu sürece kalırlar ama köpeği bırakamazsınız. Belki evde kimse olmadığı 6 saat içinde bile koltuk terlik falan parçalayacak yalnız kalmak istemediği için. Yani eğitim konusu da üzerine dusulmesi gereken bir durum.

Tüm hayvanları seviyorum ama evde köpek bakamazdım herhalde.

Ki ikna etmeniz gereken 2 kişi var. Bence hiç bulaşmayın. 1 hafta zar zor bakıp sonra terkedersiniz, hayvanlar 1 saatte bile alisiyorlar. Boşuna günahına girmeyin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X