Evde Midem Ağzımda Geziyorum

Küçükken derken 14 yaşında mı bebek değil çocuk değil bal dedim balta geldi İnan çok yordu beni ben ilk başlar çok üzülüyordum kendisine gizlice onun adına ağlıyordum ama beni sadece bir temizlikçi olarak gördü kulaklığının kutusunu attım diye ne salaklığım kaldı ne aptallığım artık evet tahammülüm kalmadı kalbimde sorunlar çıkmaya başladı o kadar kolayki uzaktan yorum yapmak
Psikiyatri ve psikolog önerilerine neden cevap vermiyorsunuz ?
Henüz herkes yaşarken bir şeyleri değiştirmek çok zor değil.
Karşınıza alıp babaya sikayet etmeden konuşup yanında olduğunuzu hissettirebilirsiniz ...
Ve annesi tarafından terkedilen ergenlik çağındaki bir cocugun sorunları olduğunu bilerek evlenmek gerekiyordu en başından ..
O çocuk rahatsız babası hir gür yapacağına ilgilensin ..

Sizin tahammülünuz yok.O da sizi kabullenememis.Belki de yeteri kadar sevgi göremedi yada bir aidiyet duygusu olusmadi aranızda.
Yani 2. Evliliğiniz öncesinde ,sahip oldugunuz iki çocugun bakımında da bir bıkkınlık bir sikilganlik yasamissiniz gibime geliyor.Buraya da dolu geldiginiz icin birikim dışa vuruyor.Genel olarak eski evliliklerinden çok çekenlerde böyle durumlar yaşanabiliyor.Belki öz olsaydı bu kadar dert etmeyecektiniz.Bana siz de biraz fazla yara almışsınız gibi geliyor.

Annesi nerde
Hep sizinle mi yaşadı
14 Yasındayken bir doktora götürüp tedavi edilebilirdi belli ki olmamış
Ama şimdi 21 yaşında sizi sevmese bile insan yatağına sümük sürer mi ya kendisine saygısını yıtırır önce
Annesi bırakmış küçükken 14 yaşından beri birlikte yaşıyoruz herkesin uzaktan konuştuğu gibi kolay bişey değil bu çocuk sigara içiyor polen alerjisi var elini sürekli burnuna götürüyor sabahları hiç abartmıyorum 10-20 kere boğazını temizliyor bekara karı boşamak kolay

Konuştunuz mu neden böyle davranıyor aranızı iyi tutmaya baksanız belki değişir davranışları
Ben ayakkabılarını fayansa koyma ayakkabılığa koyarmısın dedim bi kere olay oldu diyormuş hep bana karışıyor.Birgün sigara içerken gördüm gittim konuştum yapma çok zararlı vs diye 1 ay konuşmadı benimle herşeye küsüyor bir muhabbet dönüyor sürekli beni bozuyor o öyle değil böyle diye

Benim abimde yapıyor bunu koskoca adam…Bir iki kere salondaki sehpanın kenarına koymuştu yengem kızıp bağırdı ondan beridir az yapıyor..İşin kötüsü 1,5 yaşında çocuk var o da bundan görüp yapmaya başladı…Ya düşünün eve misafir geldi kendi arkadaşları adam buna baka baka bişeyler anlatıyor bu parmağını çevire çevire burnunu kurcalıyor..Hiç unutmuyorum o utancımı ya…

Sizin tahammülünuz yok.O da sizi kabullenememis.Belki de yeteri kadar sevgi göremedi yada bir aidiyet duygusu olusmadi aranızda.
Yani 2. Evliliğiniz öncesinde ,sahip oldugunuz iki çocugun bakımında da bir bıkkınlık bir sikilganlik yasamissiniz gibime geliyor.Buraya da dolu geldiginiz icin birikim dışa vuruyor.Genel olarak eski evliliklerinden çok çekenlerde böyle durumlar yaşanabiliyor.Belki öz olsaydı bu kadar dert etmeyecektiniz.Bana siz de biraz fazla yara almışsınız gibi geliyor.
Aramızda sadece 7 yaş var çocukla anlatsam roman olur ben çok zor şeyler yaşadım hem ailem tarafından hem eşim tarafından ilk evliliğim benim herkes çocuğa üzüldüm vs demiş ama kimse bana sormamış senin psikolojin ne durumda ben 28 yaşındayım geldiğimde 21 yaşındaydım ona rağmen anlamaya çalıştım çok zor bir çocuktu çok zor

Benim abimde yapıyor bunu koskoca adam…Bir iki kere salondaki sehpanın kenarına koymuştu yengem kızıp bağırdı ondan beridir az yapıyor..İşin kötüsü 1,5 yaşında çocuk var o da bundan görüp yapmaya başladı…Ya düşünün eve misafir geldi kendi arkadaşları adam buna baka baka bişeyler anlatıyor bu parmağını çevire çevire burnunu kurcalıyor..Hiç unutmuyorum o utancımı ya…
Bence alışmışlar artık zor bırakırlar insanın öz saygısı olmalı

Ben ayakkabılarını fayansa koyma ayakkabılığa koyarmısın dedim bi kere olay oldu diyormuş hep bana karışıyor.Birgün sigara içerken gördüm gittim konuştum yapma çok zararlı vs diye 1 ay konuşmadı benimle herşeye küsüyor bir muhabbet dönüyor sürekli beni bozuyor o öyle değil böyle diye
Annesiyle babasının ayrılmasında sizi mi sebep görüyor
Ya daa siz olmasaydınız annesi geri dönerdi diye mi düşünüyor

Neden gitmiş annesi çok üzücü
Annen yok kimsen yok ne doğru
Ama 14 yaşındaki annesi bırakıp giden ergen değil artık
Önce kendi için değiştirmeli davranışlarını
Hiç mi arkadaşı gelmiyor odasına
Utanır insan yani

Annesiyle babasının ayrılmasında sizi mi sebep görüyor
Ya daa siz olmasaydınız annesi geri dönerdi diye mi düşünüyor

Neden gitmiş annesi çok üzücü
Annen yok kimsen yok ne doğru
Ama 14 yaşındaki annesi bırakıp giden ergen değil artık
Önce kendi için değiştirmeli davranışlarını
Hiç mi arkadaşı gelmiyor odasına
Utanır insan yani
3 yaşındayken bırakmış benle hiç alakası yok biz bunun başka anneden olma abisiyle annesini araştırdık konuştuk kadınla gel bayramda oğlunla bi görüş diye kadın Tamm dedi sonra ne aradı ne sordu zaten başka çocuğuda olmuş

3 yaşındayken bırakmış benle hiç alakası yok biz bunun başka anneden olma abisiyle annesini araştırdık konuştuk kadınla gel bayramda oğlunla bi görüş diye kadın Tamm dedi sonra ne aradı ne sordu zaten başka çocuğuda olmuş
İyi olsun diye uğraştım ama beni sadece hizmet eden biri olarak gördü bende kendimi çektim

Üzgünüm o zaman bir psikologa gitmesi gerekiyor
Basit pis olma sorunu değil gibi

İnsallah sizinde onun da güzel bir hayatı olur:KK200:

Konuyu atlayarak okudum, tam okuyamıyorum böyle konulari.

Annesi nerede şimdi ? Kaça kadar okudu , mesleği nedir ?
Sevgilisi var mı ?

Çok açık olarak psikolojik sıkıntıları var ve haklı olarak. Babası olacak şahıs hiç mi kolundan tutup götürmedi bir uzmana ? Yazık değil mi, koca bir ömür ziyan oluyor karşısında .

Sizin açınızdan da çok zor. Ergenliğe girmek üzere olan bir çocuk var evde ve sizde çok büyük degilmissiniz o zaman. Üstelik evliliğiniz de güzel gitmiyor.

Evlenmeden önce bu detaylar gelmez tabi insanın aklına. Siz de haklısınız.

Odasını temizlemek için belli bir rutin olusturmak lazım. Koca delikanlı olmuş , kendi sorumluluğunu bilmesi gerekiyor.

Siz bu programı kuramazsiniz , babasının yapması lazım.

Allah sabırlar versin, merhametinizi eksik etmesin. Çocuğa da şifalar diliyorum.

O çocuğun profesyonel yardıma ihtiyacı var.
Bunca yıldır bunu akıl edecek bir kişi çıkmadı mı?

Burnundan çıkanı yemek, biriktirmek ciddi bir psikolojik rahatsızlık göstergesidir.
Bu genç adam iç dünyasındaki sorunları böyle yansıtıyor dışarıya.
Sorumsuzluk, pis veya geçimsiz olma yaşananların sebebi değil sonucu.
Bunu göremiyor musunuz gerçekten?

Babası güzelce konuşup ikna etsin ve bir psikiyatriste götürsün oğlunu.
O yaşta oğlum var benim, yazık bu gence...

Not: Uzman psikolojik danışmanım.
Çocuklarla çalışıyorum.

Ne kadar oturduğunuz yerden rahat rahat konuşuyorsunuz acaba her zaman odadan salya ve burun pisliği temizleseniz uyarsanız ve devam etse aynı şeyleri düşünür müydünüz hemen özlüğe üveyliğe vurup duyar kasın en çok beğeniyi sen alacaksın bravo
Bence size tepki olarak yapiyor.

X