Saç Rengi ve Saç Boyama Evde Saç Boyamak

kizilice06

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2016
8
0
26
Herkese merhaba.Ben saçlarımı daha önce hiç boyatmadım.18 yaşındayım ve çocukluğumdan beri hep saçlarımın kızıl olmasını hayal ettim:) Saçımın doğal rengi koyu kahve siyaha yakın bir renk. Sonunda evde kendim boyama kararı aldım.Boyalarımı aldım palettenin 2 kutu 7.77 yoğun bakır ve yine palettenin 1 kutu 8.77tarçın bakırı üçünü karıştırıp uygulayacağım.Ama daha önce hiç boyamadığım için her seferinde kutuyu açıp sonra ya beceremezsem saçlarım mahvolursa falan diye korkuyorum.Çünkü saçlarım baya uzun ve saçlarımı çok seviyorum.:)) Neyse internetten evde saç boyamayla ilgili birkaç video izledim.Sizce saçımı boyamanın daha pratik daha kolay bir yolu varmı önerileriniz nelerdir Saçımı boyamaya dipten başladım diyelim.Boyadıktan sonra dipleri yarım saat kadar bekletip sonramı uçlara geçmem gerekir ha birde boyayı saça uygularsam kaşlarımı da boyamam gerekicek kaşlarım çok fazla değil aynı saç boyasını sürsem sorun olurmu dökülme vs.gibi

Son düzenleme:
Herkese merhaba.Ben saçlarımı daha önce hiç boyatmadım.18 yaşındayım ve çocukluğumdan beri hep saçlarımın kızıl olmasını hayal ettim:) Sonunda evde kendim boyama kararı aldım.Boyalarımı aldım palettenin 2 kutu 7.77 yoğun bakır ve yine palettenin 1 kutu 8.77tarçın bakırı üçünü karıştırıp uygulayacağım.Ama daha önce hiç boyamadığım için her seferinde kutuyu açıp sonra ya beceremezsem saçlarım mahvolursa falan diye korkuyorum.Çünkü saçlarım baya uzun ve saçlarımı çok seviyorum.:)) Neyse internetten evde saç boyamayla ilgili birkaç video izledim.Sizce saçımı boyamanın daha pratik daha kolay bir yolu varmı önerileriniz nelerdir Saçımı boyamaya dipten başladım diyelim.Boyadıktan sonra dipleri yarım saat kadar bekletip sonramı uçlara geçmem gerekir ha birde boyayı saça uygularsam kaşlarımı da boyamam gerekicek kaşlarım çok fazla değil aynı saç boyasını sürsem sorun olurmu dökülme vs.gibi
dipten başla canım uca doğru tarak yardımıyla da yedir,ya da fırça eğer saçının tamamı aynı renkse bir sorun olmaz açıklı koyulu kalmaz yani ,kaşın ne renk ?

dipten başla canım uca doğru tarak yardımıyla da yedir,ya da fırça eğer saçının tamamı aynı renkse bir sorun olmaz açıklı koyulu kalmaz yani ,kaşın ne renk ?

Renk farkı olmasından korkuyordum bende:)
Kaşlar siyah renk boyayı sürmemin sakıncası varmı ve boya ne kadar süre beklemeli

boyadım ilk boyamamda ışıltılı bir kızıl olmuştu ama 1 hafta sonra çevremdekiler kınamı yaptın falan demeye başladılar rengi hoşuma gitmedi saçlarım koyu olduğu için tutmadı malesef saç rengini açmak gerekiyormuş

X