Saç Rengi ve Saç Boyama Evde Saç Rengi Değiştirme; Yıpranmadan Siyahtan Sarıya Nasıl Döndüm :)

Ebrusuyum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2012
158
5
Daha önceki konularımda da bahsetmiştim. Hayatımda en çok yaptığım şeylerden biri saç rengimi değiştirmek. Bu aralarda düşünüyordum acaba tekrar koyu renge dönsem mi diye. Böyle kararsız bi şekilde devam ederken birden değişiklik yapma isteği uyandı bende. Bir başak burcu olarak karar verir vermez markette aldım soluğu. Kuaförde beklemekten nefret ettiğimi belirtmeme gerek yok sanırım. Bir de başıma gelen bi kaç olaydan sonra mecbur kalmadıkça gitmiyorum kuaföre :) Marketten 4 kutu çikolata kahve boyayı kaptığım gibi evde aldm soluğu.

Benim saçlarım kısa ama malum çıt çıt kullanıyorum o yüzden anca yetiyor 4 kutu. Direk boyadım saçlarımı. Önce beğendim sonra pişman olmaya başladım. Hatta o kadar pişman oldum ki aynalara küstüm. Açık renk saçlara sahip olanlar bilir. Bir kez boyatınca vazgeçemiyor insan. Ben de aynı duyguları yaşamaya başladım. Önce kendim açsam mı diye düşündüm. Sonra kuaföre danışmaya karar verdim. Yaşadığım yerdeki en ünlü kuaför bu saçı açamam elimde kalır dedi. Beklemen, saçının kendine gelmesi lazım diye sıraladı durdu. Saçıma oreal sürecekleri için kopmalar olabilirmiş. Ama ben daha önceki tecrübelerimden de bildiğim için saçıma oreal sürülmesini söyledikleri gibi yok ben almayayaım onu dedim :)

Bi kaç yerde okumuştum boya silicileri. Saçtaki boyayı kusturuyorlarmış. Saça oreal kadar da zarar vermiyorlarmış. Önce lorealin boya silicilerimi aradım bulamadım. Sonra yeni açılan bir kuaför malzemeleri satan dükkanda aldım soluğu. Bana bu boya silicisini verdiler. Hatta ordaki çalışanlar da elin yatkınsa dene bi şey kaybetmezsin, olsa olsa çok az bir yıpranma olur dediler. Tabi ben bunu duyunca cesaretli bir insan olarak yine aldım 4 tane boya siliciyi.

Eve döner dönmez önce kendi saçımı açtım. Bekledikçe inanamadım ben biraz kızıllık olur falan diye düşündüm ama yok yavaş yavaş, güzel güzel açıldı saçlarım hem de tam istediğim renk oldu :) Sonra çıt çıtları boyamaya geldi. Onların açılması 2 günümü aldı. 2 gün aluminyum folyada renk silici sürülmüş vaziyette beklettim. Alıp yıkadığımda da inanamadım. Benim kendi saçlarımla tıpatıp aynı renk olmuşlar :) Ben açtıktan sonra düşümmeye başlamıştım kesin renk farkı olur bi de onları eşleştirmekle uğraşırım diye. Ama çok şanslıyım ki olmadı. Bu arada 2 gün korkmadan bekletmemin nedeni de şu. Bu siliciler saçı belli bir tona kadar açıyor. Oreal gibi platine kadar açma gibi bi durumları yok.

Şimdi gelelim asıl konuya. Saçlarım yıprandı mı? Hayır yıpranmadı. Saçınız boyanınca nasıl olursa benim de saçım o kadar yıprandi. Yani işin özeti çok memnun kaldım. Hem muhtemelen kuaför istediğim rengi elde edemeyecekti, hem dünya kadar param gidicekti, hem de saçlarımın kesilmesi gerekecekti. Bunların hiçbiri olmadı. Ben gayet 4 kutu boyaya 24 lira vererek tamamen istediğim rengi elde ettim. Gelelim fotoğraflara. İşte an ve an saçlarımın değişimi :)

Bu saçlarımı koyu renge boyatmadan önceki hali;

Bu saçlarımın boyadıktan sonraki koyu renk hali;

Bu da en son boya siliciden sonraki halim. Dün boyadıktan sonra ilk kez dışarı çıktım bir sürü insan sordu saç rengimi onlara da aynen böyle anlattım :) Dediklerine göre Hadise'nin o meşhur saç rengiymiş saçımın rengi :)

Gün IŞIĞINDAKİ HALİ

Işıksız ortamdaki hali

Ve bu da gün ışığındaki hali :)

Ve son olarak istediğim saçlara kavuşmama vesile olan bu süper renk silici 12 numara; s12 olarak geçiyor üstünde süper açıcı yazıyor. İnterneten baktım ama bulamadım. Sanırım kuaför malzemeler satan yerlerde bulabilirsiniz. Aklınıza takılan şeyler varsa cevaplamaya hazırım. Hepinizi öpüyorumm :)

Son düzenleyen: Moderatör:
meraba fotogrfına bi soru yazmıştım,rica etsem cvplarmısın ,cok önemliii

Son düzenleyen: Moderatör:
Son renk çok güzel olmuş gerçekten peki siliciden sonra boya uygulamadınmı bu siliciyle oluşan renk mi ?

Çok başarılısınız. Sarıdan siyaha uzun saçlarla dönmek kolay birşey değil.
Yanlış anlamazsanız bişey dicem:) Ne sarı ne siyah.. Bence kahve rengi, orta kumral veya kızıl kahve sizi daha alımlı gösterecektir..

gayet güzel..beğendim..yıpranmada olmamışsa daha ne olsun..
canım,silicinin markası ne acaba tam olarak? S12 Mi?

rica etsem yazarmısın?

canıım şimdii senin dip boya falan yaptırman gerekir mi? :)
Mecburen canım, malum kendi saçım baya koyu renk :)
Çok başarılısınız. Sarıdan siyaha uzun saçlarla dönmek kolay birşey değil.
Yanlış anlamazsanız bişey dicem:) Ne sarı ne siyah.. Bence kahve rengi, orta kumral veya kızıl kahve sizi daha alımlı gösterecektir..

Teşekkür ederim ama uzun süre koyu renklere dönmeyi düşünmüyorum. bu halini çok beğendim :)

gayet güzel..beğendim..yıpranmada olmamışsa daha ne olsun..
canım,silicinin markası ne acaba tam olarak? S12 Mi?

rica etsem yazarmısın?

Sağol canım. silicinin markası red 51. 12 numara açıcı olarak geçiyor

Canım çook güzel olmuşşş bişey sorucam siliciden sonra ne renk boyadın bide bu siliciyi nerden bulabilirim sence kestane rengide açarmı ??

Son düzenleme:
Canım çook güzel olmuşşş bişey sorucam siliciden sonra ne renk boyadın bide bu siliciyi nerden bulabilirim sence kestane rengide açarmı ??

Teşekkür ederim tatlımmm :) Ama dediğim gibi siliciden sonra boya kullanmama gerek kalmadı çünkü direk bu rengi aldı saçlarım. Boyayı da kuaföre malzemeleri satan dükkanlardan bulabilirsin canım. Zor bulunan bi ürün ama cidden çok çok iyi

saçlarının rengi çok hoş olmuş sana her renk yakışıyor

bir sorum olacak

saçlarını koyu renge boyamadan önceki hali yani birinci resimdeki renk ne renk acaba
ayrıntısıyla yazarsan sevinirim

benim saçımda dibi gelmiş koleston fındık kabuğu var
bu renklerde boyamak istiyorum ama tereddütteyim koyu boğuk bir renk çıkar mı diye

@ebrusuyum :KK16:

öncelikle sana teşekkür ederim . uzun zaman önce açıcıdan saçım yanmıştı . yanan saça boya tutmadığı için saçımın rengini siyaha çevirdim ve saçımı uzutmaya çalıştığım için rengini hiç açtıramadım tekrar yanarsa o kadar emek boşa gider die. senin konunu okudum . kafama takıldı bu işlem . ben 1 yıldır falan siyah boya kullanıyorum . siyahtan çok sıkılmıştım ve başka renk yapamıyordum . senin konun deli cesareti verdi bana yanarsa ben yakarım mantığı ile dün kuaför malz.satan yerden aldım boya siliciyi tabi başka marka vardı. veee kurtuldumm siyahtan kızıl kahve turuncu gibi orta karışım bi renk çıktı . hiç yıpranma yanma yaşamadım. tekrar teşekkür ederim bu bilgiyi paylaştığın için :KK16:

cnm bana mı sordun konu sahibine mi bilemedim ama cvp vermek istedim :) istanbul da yaşıyorum kuaför malzemeleri satan yerden aldım . 1 yıldır falan siyah boya kullanıyorum ki siyah boyayı akıtması bana zor bi ihtimal di . yanarsa yıpranırsa artık şansıma dedim fakat hiç bi zarar vermedi . çok açık bi saç olmadı ama en azından siyahtan kurtuldum :)

saçlarının rengi çok hoş olmuş sana her renk yakışıyor

bir sorum olacak

saçlarını koyu renge boyamadan önceki hali yani birinci resimdeki renk ne renk acaba
ayrıntısıyla yazarsan sevinirim

benim saçımda dibi gelmiş koleston fındık kabuğu var
bu renklerde boyamak istiyorum ama tereddütteyim koyu boğuk bir renk çıkar mı diye
Çok teşekkür ederim canımmmm :) koyu renge boyamadan önceki halim palette altın karamel. onda da önce saçımı açıp sonra boyamıştım. bu saçıma göre daha fazla bakırlık var onda
@ebrusuyum :KK16:

öncelikle sana teşekkür ederim . uzun zaman önce açıcıdan saçım yanmıştı . yanan saça boya tutmadığı için saçımın rengini siyaha çevirdim ve saçımı uzutmaya çalıştığım için rengini hiç açtıramadım tekrar yanarsa o kadar emek boşa gider die. senin konunu okudum . kafama takıldı bu işlem . ben 1 yıldır falan siyah boya kullanıyorum . siyahtan çok sıkılmıştım ve başka renk yapamıyordum . senin konun deli cesareti verdi bana yanarsa ben yakarım mantığı ile dün kuaför malz.satan yerden aldım boya siliciyi tabi başka marka vardı. veee kurtuldumm siyahtan kızıl kahve turuncu gibi orta karışım bi renk çıktı . hiç yıpranma yanma yaşamadım. tekrar teşekkür ederim bu bilgiyi paylaştığın için :KK16:
Çok sevindim canım benimm. Ne güzel senin de hiç yıpranmamış saçların. Rica ederim ne demek çok mutlu oldum ben deee :)

hangi şehırden aldın cnm acaba altında röfle olan saçı yıpratırmı

Kocaeliden aldım canım. Valla ben o kadar koyudan döndüm bişey olmadı o kadaraçık saçı bence yıpratmaz :)

7.0 boyalı saçıma boya siliciyi uygulasam ne renk çıkar acAba fikri olan var mı

benim de 7 numarayla boyalıydı, baya koyuydu 7 olmasına rağmen ama bu renk çıktı ortaya

Son düzenleme:
bende yaklaşık üç aydır siyah saç kullanıyorum açmayı düşünüyodum..edirne de nerde bulabilirim acaba boya silici fikri olan var mı yada kullanan arkadaşlarımız alıp bana kargoyla gönderme imkanı olabilir mii

X