evde spor günlüğüm

sos-fel

Üye
Kayıtlı Üye
3 Mart 2023
161
336
merhaba hanımlar öncelikle yeni yılınız kutlu olsun :KK200:

yeni yılda kararlar aldım. düzenli spor yapmak hedeflerim arasında. o yüzden 1 Ocak 2024 itibariyle spora başladım evde. spor salonu sevmeyen biriyim. zaten yaşadığım şehirde de güzel bir spor salonu yok. gitmesi de zaten zor geliyor. kalabalık oluyor tam iş çıkışı. o yüzden evde yapmaya karar verdim. Günlük oluşturayım dedim hem ben motive olurum hem de benimle beraber spor yapmak isteyen hanımlar varsa birbirimize destek oluruz. :halay:

programı şu şekilde ayarladım ben. amacım kilo vermek değil zaten zayıfım. vücudumu şekillendirmek istiyorum bel ve kalça ağırlıklı program yapmak istiyorum. kısaca kalkık popo istiyorum be abi :KK45:

programım şu şekilde:

1. gün (pazartesi )= kalça hareketleri
2. gün (salı) = dinlenme
3. gün (çarşamba) = tüm vücut egzersiz
4. gün (perşembe) = dinlenme
5. gün (cuma) : bel ve kalça hareketleri
6. (cumartesi) ve 7.(pazar) gün tatil şaka şaka :)
cumartesi günü kursa gidiyorum genelde hareket halinde oluyorum.
pazar günü de yarım saatlik kısa bir yürüyüş.

bu hafta program biraz farklı olacak bazı değişiklikler yaptım gelecek hafta yukarıdaki program uygulanacak.

1. gün (Pazartesi) = kalça hareketleri yapıldı.
2. gün (salı)= tekrar kalça hareketleri yapıldı( normalde ben sadece kalça hareketleri yapmayı planlamıştım başta. 2 gün hareket 1 gün dinlenme şeklinde sonra bugün araştırdım, kararımı değiştirdim son bu şekilde oluşturdum. bugün dinlencem zaten şuan çok fenayım 2 gün art arda kalça yapınca bacaklarım o kadar kötü oldu ki hamlamışım. :)
3. gün( çarşamba) yani bugün dinleniyorum. :)

Katılmak isteyen hanımları, henüz karar aşamasında olanları, poposunu bi türlü kaldıramayanları benim bu yazım ile tamam ben de varım diyenleri beklerim. :KK54:

**** ne çok popo demişim be :KK53:

Günaydınlar sendromsuz pazartesiler olsun,

Kimse yazmamış bu beni bir tık üzdü. neyse ben kendim devam edeyim. Başıma ne geldi. tam programı yaptım buraya yazdım. perşembe günü hasta oldum. bademciklerim şişti. :KK43: tabi programda aksadı. cumartesi günü iyim dedim bu sefer regl oldum. ağrı sızı kan revan :KK12:
neyse dün iyidim neyse ki. tüm vücut antremanımı yaptım :KK48:
yani geçen hafta program allak bullak oldu. gelelim bu haftaya artık. bugün kalça egzersizlerim var işten çıkınca hemen yapılacak. ayrıca internetten spor aletleri alcam. favoriye ekledim. maaşımın yatmasını bekliyorum şuan ekipmansız yapıyorum sporlarımı. hatta matım bile yok yerde halının üzerinde kedimin tüyleri üstüme yapışa yapışa yapıyorum :KK53:
yarın görüşmek üzere :KK200:

Günaydınlar

Dün kalça hareketleri yapıldı. :halay:
bugün dinlenme günüm ama yemek ve temizlik yapıcam yine hareketliyim yani . :)

Hayırlı kandiller,

dün tüm vücut egzersizleri yapıldı. 2. gün olan videoyu yaptım bu sefer zorlandım gittikçe zorlaşıyor tabi. şuan ekipmansız yapıyorum zaten videolarda şuan ekipmansız. maaşımı alınca ekipman alıcam. o zamanda ekipmanlı videolara geçmiş olurum denk gelir. artık vücudumda alıştı spora ağrı vs yok. :) spor yapınca kendimi mutlu hissediyorum benim olayım evde spor kesinlikle sevmiyorum spor salonlarını. evde iyi oluyor böyle devam bugün dinlenme günüm ama boş duru muyum tabi ki durmam eve gidince temizlik yapcam. o da bir spordur canimmm hareket sonuçta eğil kalk. :)

Merhaba devam ediyor musunuz. Ben de yarın başlıyorum. Evde pilates zumba veya eliptik bisiklet şeklinde ilerleyeceğim. Moduma göre ama muhakkak hareket edeceğim. Sağlıklı beslenme ile kilo vermeyi hedefliyorum ☺️ birbirimizi motive edelimm

hayırlı ramazanlar öncelikle,

bu haftaki spor günlüğüm şu şekilde planladım.

dün trekkinge gittim. bugün fenayım o yüzden bugün spor yok. kaslarım kendine gelsin. ayrıca çok yorgunum :)
Salı: tüm vücut antrenmanı
çarşamba dinlenme
perşembe:hııt kardiyo+abs
cuma: dinlenme
cumartesi:vücut antrenmanı
pazar: dinlenme

Merhaba evet devam ediyorum. 1 ocaktan beri düzenli spor yapıyorum. ramazan da da iftardan 2 saat sonra yapmaya devam edicem hedefim 65 cm bel. kalkık bir de popo :)
Benim 65 cm zor 😂77 şuan 70 e gelince bırakıyorum 😂90 70 94 anca yapabildim şimdi kalça yine 100 e çıktı 98 e indim

Benim 65 cm zor 😂77 şuan 70 e gelince bırakıyorum 😂90 70 94 anca yapabildim şimdi kalça yine 100 e çıktı 98 e indim
zor diye bişey yok devam edicez. benim de şuan 74 cm. ah ah bi zamanlar 69 du. 69 a indiyse 65 e de iner ama ben sporu yaşam felsefem olarak benimsedim artık. hep devam edicem inş. :)

zor diye bişey yok devam edicez. benim de şuan 74 cm. ah ah bi zamanlar 69 du. 69 a indiyse 65 e de iner ama ben sporu yaşam felsefem olarak benimsedim artık. hep devam edicem inş. :)
Ben de haftada en az 2 gün spor yapan biriyim ama bir ara baya saldım 1 ay gibi o ara olan oldu

Bende bugün pilates ile başlayayım diyorum 🤍
başlayın kesinlikle ben önceden pilates yapardım severim pilatesi. bugün iftardan 2 saat sonra tüm vücut antremanınıma başlıyorum bacaklarım hala trekkingten dolayı ağrıyor ama hamlamak istemiyorum devam edicem spora.

günaydınlar,

dün tüm vücut antremanımı yaptım. kolay bir antrenmandı zorlamadı. 30 dk sürdü. bugün dinlenme günüm yarın abs+hııt antrenmanım var.

dün abs+hııt antrenmanı yapıldı. sanki göbeğimde bi küçülme varmış gibi hissediyorum. bir de oruç tutuyorum dikkat ediyorum yediklerime. henüz ölçüm zamanım gelmedi elim mezuraya gitse de yapmıcam. :) ayda bir kere ölçüm. 76 cm den 74 e düşmüştüm bakalım 31 martta 70 e düşücekmiyim hedefim 70 cm :) hadi 71 olsun en az. 72 çıkarsa ağlarım. :KK43:

Bende reformer pilatese başladım dün güncel kilom 66. Yediklerime dikkat ediyorum. Hedefim 55. Evde de yarım saat eliptik ekliyorum. Bir an önce sonuca ulaşmak için sabırsızlanıyorum 😞

Bende reformer pilatese başladım dün güncel kilom 66. Yediklerime dikkat ediyorum. Hedefim 55. Evde de yarım saat eliptik ekliyorum. Bir an önce sonuca ulaşmak için sabırsızlanıyorum 😞
süper hep beraber zayıflayalım, sıkılaşalım, fitleşelim. :)

merhabalar

cumartesi günü tüm vücut antremanı yapıldı. ayrıca antrenman sonrası 10'ar adet 3 set squat ve 40 saniye(şuan bu kadar dayanabiliyorum artırcam) plank yapcam sonra bitiricem sporu.
pazar günü dinlenme günümdü.
bugün (pazartesi) tekrar tüm vücut antrenmanım var yarın görüşmek üzere. sporla kalın :)

X