evdeki işlerinizi azaltmak için neler yapıyorsunuz

ben yabancı marka çok kullnamıyorum çünkü kendi ülkelerinde yasak olan malzemeleri türkiyeye satıyrolar yasa boşlularından faydalanıp... ama ben de bulaşık deterjanı damlatılmış su olayını çok duydum artık tertemiz misafir peçeteleri eşliğinde :) ben bu arda misafirlerden artan su dökülmüş su silinmiş falan öyle temiz mi kirli mi belli olmayan peçeteleri tere dökülen şeyleri silmek için değerlendiriyorum aklıma geldikçe yazarım yine....
Rossmann almanya da gratis tarzi diyeyim ama orada bagimsiz denetleme dernekleri cok ciddi malum ve urunlerin bir cogunu degerlendirmis oluyor. Almanya dan gelen turkler de cok oldugundan ayni urunler olduguna eminiz o yuzden sadece oranin urunlerine guveniyorum ben. Yer temizleme mendilleri mesela kapi girisi ya da mutfakta hali yoksa ocak onu kova su yapacagina hop silip atiyordum eskiden. Simdi de internette ve burada da gormustum yariya kesip rulo havluyu bir kaba su ve sirkeyle koyuyorsun islak mendil oluyor hem de deterjansiz ama tembelim yapamadim, bulmam lazim tekrar.
Tabii pecete, ambalajindan cikmis selpaklar kagit havlularin ilk parcasi hani tutkalli olur, renk ayirici mendiller kuruyunca hep musluk icine birikenleri almak icin ya da dedigin gibi yerden bir de kurutma makinesinin filtre haznesi icin kullaniyorum makinenin ustunde 2 tane birakirim hep zamandan tasarruf.

yağ da donuyor içindekiler de kokuşuyor senin yağın dondu mu ? ben zeytin yağında tutuyorum ondan mı acaba ?
Tabii aycicekyagi canim zeytinyagi donar, kokunun nedeni de o buyuk ihtimalle aycicekyaginda dene kapaginin da metal ve hava almayan olduguna emin ol cam kavanozda. Mesela dun hazir manti yapiverdik 15 dk da hazirdi ezilmis sarmisagim 1 dk surmedi yorgun argin hic ugrasamazdim sarmisak ayikla et bir de limonla ciksa da her seferinde ezecek bulastir etrafa sarmisak kabuklari sacilsin benim icin fazla:)

Sulu yemek ve çorba hep fazla gelir ya da bizde ertesi gün yenmez Oyüzden pişince 1 kavanoz ayırıyorum ağzını sıkıca kapatıp Buzluğa atıyorum 2-3 ay belki daha Fazla taze kalıyor (konserve mantığı)
Pilavları Fazla yapıyorum Buzluğa ayırıyorum bir kısmını
Ben genelde yemek konusuna odaklandım yatmadan evi toplayıp yatıyorum başka bişey yok yaptığım
En onemliso yemek bence zaten:) bu kavanoz isini ben de istiyorum ama esim sag olsun kildir bu yenir mi vb dirdirini cekmeyi goze alamiyorum. Sicakken ters cevirmek gerekiyor mu hani menemen harci yaparlar yoksa kapagini kapatmak yeterli mi yeni kapakla yaparim zaten eskileri yamultarak acmaktan hava kacagi mumkun:)

En onemliso yemek bence zaten:) bu kavanoz isini ben de istiyorum ama esim sag olsun kildir bu yenir mi vb dirdirini cekmeyi goze alamiyorum. Sicakken ters cevirmek gerekiyor mu hani menemen harci yaparlar yoksa kapagini kapatmak yeterli mi yeni kapakla yaparim zaten eskileri yamultarak acmaktan hava kacagi mumkun:)
Ben eski kapakları kullanıyorum tavuk sulu çorba bile koydum hiç bişey olmadı yaşıyoruz hala :KK48:
Aklıma gelirse ters çeviriyorum gelmezse öylece duruyor ama buzdolabında saklıyorum dışarıda değil
Bende çocuklar var ve yemek işinin gerdiği kadar hiçbirşeye gerilmiyorum şimdi konunu baştan sona okuyacağım bakalım işime yarar bişeyler var mı
Buarada buzlukta köftem vardır mutlaka haşlayıp didiklediğim tavuk da bulunur yapacağım Zaman yağda baharatla çevirip pilav üstü yapıyoruz
Sanırım bukadar
Ev dağınık olsa heryer çamaşır olsa giyecek kıyafet varsa umrumda olmaz
Ama yemek işi başka:KK69:

Sulu yemek ve çorba hep fazla gelir ya da bizde ertesi gün yenmez Oyüzden pişince 1 kavanoz ayırıyorum ağzını sıkıca kapatıp Buzluğa atıyorum 2-3 ay belki daha Fazla taze kalıyor (konserve mantığı)
Pilavları Fazla yapıyorum Buzluğa ayırıyorum bir kısmını
Ben genelde yemek konusuna odaklandım yatmadan evi toplayıp yatıyorum başka bişey yok yaptığım
Kavanozları Buzluğa değil buzdolabına koyuyorum yanlış olmasın

Ben eski kapakları kullanıyorum tavuk sulu çorba bile koydum hiç bişey olmadı yaşıyoruz hala :KK48:
Aklıma gelirse ters çeviriyorum gelmezse öylece duruyor ama buzdolabında saklıyorum dışarıda değil
Bende çocuklar var ve yemek işinin gerdiği kadar hiçbirşeye gerilmiyorum şimdi konunu baştan sona okuyacağım bakalım işime yarar bişeyler var mı
Buarada buzlukta köftem vardır mutlaka haşlayıp didiklediğim tavuk da bulunur yapacağım Zaman yağda baharatla çevirip pilav üstü yapıyoruz
Sanırım bukadar
Ev dağınık olsa heryer çamaşır olsa giyecek kıyafet varsa umrumda olmaz
Ama yemek işi başka:KK69:
Konu benim degil ama tam bana lazim olan konu :) ben diyabetliyim o yuzden yemek isi cok onemli ve bir o kadar da zor yemek oncesi yemek yapilacaksa mutlaka kavga vardir esimde de gizli seker var :KK43: haslanmis tavuk didilmis iyiymis tam bugday lavasla durum bile yapabiliriz:) duduklu de mi hasliyorsun, daha hic tavuk haslayamadim baget butlarla deneyecegim insallah bakalim.

Tabii aycicekyagi canim zeytinyagi donar, kokunun nedeni de o buyuk ihtimalle aycicekyaginda dene kapaginin da metal ve hava almayan olduguna emin ol cam kavanozda. Mesela dun hazir manti yapiverdik 15 dk da hazirdi ezilmis sarmisagim 1 dk surmedi yorgun argin hic ugrasamazdim sarmisak ayikla et bir de limonla ciksa da her seferinde ezecek bulastir etrafa sarmisak kabuklari sacilsin benim icin fazla:)
hımm bir de öyle deneyeyim bakayım... teşekkürler çok çok tavsiyelerin için :KK36:

9 aylık bır cocugum var calısıyorum. zorunlu ısler dısındakılerı mumkun oldugunca ertelıyorum cunku evde kısıtlı zamanımı temızlıkle degıl cocugumla gecırmek ıstıyroum. anca haftada 1 kez supurup sılıyorum. camları 9 aydır 2 kere fılan sıldım o da ben degıl kardesım kuzenım fılan :KK70: zaten dagılmıs ve uykusuzum bıde temzılık derdıne dusemıcem cocuk buyuyene kadar boyle

9 aylık bır cocugum var calısıyorum. zorunlu ısler dısındakılerı mumkun oldugunca ertelıyorum cunku evde kısıtlı zamanımı temızlıkle degıl cocugumla gecırmek ıstıyroum. anca haftada 1 kez supurup sılıyorum. camları 9 aydır 2 kere fılan sıldım o da ben degıl kardesım kuzenım fılan :KK70: zaten dagılmıs ve uykusuzum bıde temzılık derdıne dusemıcem cocuk buyuyene kadar boyle
süpürüp silmek çok hırpalayıcı nix nix üsütne bir de çokcuk helal olsun sadec yıkananları çıkartıp yerleştirmek bile dert vallaha .... ben bekarım her hafta en az 5 makina en azz çamaşır ya da bulaşık diz katla kurut uyyhhh fenalar kocam zengin olsun çocuk yapayım kadın tutayım :KK49:

Konu benim degil ama tam bana lazim olan konu :) ben diyabetliyim o yuzden yemek isi cok onemli ve bir o kadar da zor yemek oncesi yemek yapilacaksa mutlaka kavga vardir esimde de gizli seker var :KK43: haslanmis tavuk didilmis iyiymis tam bugday lavasla durum bile yapabiliriz:) duduklu de mi hasliyorsun, daha hic tavuk haslayamadim baget butlarla deneyecegim insallah bakalim.
Evet düdüklüde haşlıyorum suyunu da bardakla poşetlere koyup Buzluğa atıyorum tavukları da didiyorum pişirimlik Buzluğa atıyorum
Göğüs Etiyle güzel oluyor baharatla kavrulunca yemek işi bizim evde de zor çok yemek seçen bir kocam var

süpürüp silmek çok hırpalayıcı nix nix üsütne bir de çokcuk helal olsun sadec yıkananları çıkartıp yerleştirmek bile dert vallaha .... ben bekarım her hafta en az 5 makina en azz çamaşır ya da bulaşık diz katla kurut uyyhhh fenalar kocam zengin olsun çocuk yapayım kadın tutayım :KK49:
bulaşık makınesını doldurup boşaltmak cop atmak kocamın işi. ne yapayım haftada 3 makıne camasır mecburı. cocuk heryerı dolasıyor mecbur sıl supur yapıyorum kendımı tututyorum tutmasam hergun supurucem nerdeyse.

bulaşık makınesını doldurup boşaltmak cop atmak kocamın işi. ne yapayım haftada 3 makıne camasır mecburı. cocuk heryerı dolasıyor mecbur sıl supur yapıyorum kendımı tututyorum tutmasam hergun supurucem nerdeyse.
kocam elini sürmüyor hiçbir şeye ben evde olduğumdan beri ama derslerim var çok işlerim var herşeye ben bakıyorum annemin işleri bizim resmi işler v.s.... yetişemiyorum vallaha yaa çalışırken daha az koşturuyordum yeminle

Ben de bebeğim olduktan sonra hiç iş yapamaz oldum. Bütün gün uyumuyor uyumayınca da onunla ilgilenmem gerekiyor daha 2 aylık. Ne yemek ne temizlik yapamıyorum doğru düzgün. Ev genelde dağınık çok rahatsız oluyorum bu durumdan :KK43:
bosver Canm bebegin daha önemli bence :) biraz büyüsün de uyurken yaparsın islerini yakınında yardımcı olacak birileri varsa yardım iste komşun akraban

X