DÜZENLİ BİR YAŞAM, TEMİZ BİR EV...

Ben de saat 1de baslıcam temizliğe.
Şimdi patlamıs mısır ve kahve keyfi yapıyorum, millet işi bitince yapar keyif ben de tam tersi :KK70:
Konuya da dan diye daldım :KK70:

tamam canım kalktım :super::super::temizlik::temizlik:
Ben tam 14 te işi biraktım..:)

Koltukların altıyla halıların altını kaldırıp süpürdüm..
Küçük odadakş bazayi çekip altınıda süpürüp sildim
Oturma odası koktukların altı silip süpürdüm
Süpürdüğüm heryeri sildim..
İki balkonu ve demirlerini sildim..
Balkonumun birinin demirleri cam seklinde..onlarıda sildim.. Banyo yıkanıcak mobilyaların tozu alınıcak..

Ben tam 14 te işi biraktım..:)

Koltukların altıyla halıların altını kaldırıp süpürdüm..
Küçük odadakş bazayi çekip altınıda süpürüp sildim
Oturma odası koktukların altı silip süpürdüm
Süpürdüğüm heryeri sildim..
İki balkonu ve demirlerini sildim..
Balkonumun birinin demirleri cam seklinde..onlarıda sildim.. Banyo yıkanıcak mobilyaların tozu alınıcak..
bende bıraktım namaz kıldımda
yaptıklarım elbise dolabını iki bölüm
sildim maknadaki yıknmış çamaşırlar serdim
15dakalık pogramda iki el çamaşır yıkandı serildi
bunlar benim yaptıklarım kızar bulaşık makinasını boşaltılar
kirlilri koydular :KK66::KK66:

bende bıraktım namaz kıldımda
yaptıklarım elbise dolabını iki bölüm
sildim maknadaki yıknmış çamaşırlar serdim
15dakalık pogramda iki el çamaşır yıkandı serildi
bunlar benim yaptıklarım kızar bulaşık makinasını boşaltılar
kirlilri koydular :KK66::KK66:
Birini bana gönder bari ben yalnızım :KK43:

Evimiz, yaşam alanımız ve en huzurlu olmak istediğimiz yer.

Ama dağınık, düzensiz, kirli bir evde ne yazık ki bu çok mümkün değil.

Yeni bir yaşam oluşturmak istiyorum kendime : düzenli, sade, huzurlu ve en önemlisi bugünlük değil ömürlük. Ve kaliteli bir yaşam adına yanıma arkadaşlar arıyorum :)

Evliliğim sürecinde fark ettim ki bir işi o an yapmayınca normalde 10 dakika da bitecek işler tam günümü alıyor, çalıştığım için de haftasonumu temizliğe harcamak zorunda kalıyorum. Böyle olmaması için kısa sürede uzun vadeli bir düzen oturtmak istiyorum.

Burada hep birlikte kendimize hedefler belirleyelim ve o hedefe varmaya çalışalım özellikle akşam yemekleri sonrası yarım saatlik maratonlar yaparak haftasonumuzu boşaltmaya sevdiklerimizle vakit geçirmeye çalışalım. Hedeflerimiz günlük, haftalık ve 2 haftalık olsun.

GÜNLÜK HEDEF: Gün içerisinde 5 hedef belirleyelim sabah yazalım ve akşam bildirim sayfasında İsmimizin yanına + ya da - yazarak takip edelim ve ay sonu toplamda hedeflerimizi ne kadar gerçekleştirdiğimizi görelim.

HAFTALIK HEDEF: Bu hedeflerimiz kişiliğimize yerleşerek temizlik akışımızı kolaylaştıracak, sabah kalktığımızda yüzümüzü yıkamak gibi alışkanlıklar olmalı. Her hafta başında birimiz haftalık ortak her evin ihtiyacı olan bir alışkanlık belirleyelim ve ona uymaya çalışalım ( Tezgah temizlemek, yatmadan 10 dk oturma odasını düzenlemek, Kirli kıyafetleri hemen kirli sepetine atmak gibi) Bu alışkanlığı sık sık birbirimize hatırlatalım ki hayatımıza dahil olmuş olsun :)

İKİ HAFTALIK HEDEF: Her iki hafta için bir oda belirleyelim. 10 madde ile bu odada olması gerekenleri ilk mesajda belirtelim ve 2.haftanın son günü 10 maddenin kaçını yaptığımızı yine Bildirim Topiğinde paylaşalım.

Sonuç itibariyle:

GÜNLÜK 5 MADDELİK HEDEFİMİZ ile vakitten tasarruf ederek temizlik yapmayı, kendimize zaman ayırmayı,

HAFTALIK HEDEFİMİZ ile gerekli olan bir alışkanlığı kazanmayı,

İKİ HAFTALIK HEDEFİMİZ ile evi bir anda baştan sona dağıtarak kendimizi yormak yerine yaklaşık 2,5 ayda ev temizliğini dip köşe yapmayı ve bunu rutin haline getirerek yorulmadan kolay temizliği öğrenmiş olacağız. İnşallah:KK36:

BİLDİRİM TOPİĞİMİZ:http://www.kadinlarkulubu.com/forum...-yasam-temiz-bir-eve-dair-bildirimler.911676/

Öncelikle hayata yaşama dair güzel bir sözle başlayalım güne ve olumlu bakalım her şeye ve herkese :)

Evet bu yolda kimler benimle ?:KK200:
Evimiz, yaşam alanımız ve en huzurlu olmak istediğimiz yer.

Ama dağınık, düzensiz, kirli bir evde ne yazık ki bu çok mümkün değil.

Yeni bir yaşam oluşturmak istiyorum kendime : düzenli, sade, huzurlu ve en önemlisi bugünlük değil ömürlük. Ve kaliteli bir yaşam adına yanıma arkadaşlar arıyorum :)

Evliliğim sürecinde fark ettim ki bir işi o an yapmayınca normalde 10 dakika da bitecek işler tam günümü alıyor, çalıştığım için de haftasonumu temizliğe harcamak zorunda kalıyorum. Böyle olmaması için kısa sürede uzun vadeli bir düzen oturtmak istiyorum.

Burada hep birlikte kendimize hedefler belirleyelim ve o hedefe varmaya çalışalım özellikle akşam yemekleri sonrası yarım saatlik maratonlar yaparak haftasonumuzu boşaltmaya sevdiklerimizle vakit geçirmeye çalışalım. Hedeflerimiz günlük, haftalık ve 2 haftalık olsun.

GÜNLÜK HEDEF: Gün içerisinde 5 hedef belirleyelim sabah yazalım ve akşam bildirim sayfasında İsmimizin yanına + ya da - yazarak takip edelim ve ay sonu toplamda hedeflerimizi ne kadar gerçekleştirdiğimizi görelim.

HAFTALIK HEDEF: Bu hedeflerimiz kişiliğimize yerleşerek temizlik akışımızı kolaylaştıracak, sabah kalktığımızda yüzümüzü yıkamak gibi alışkanlıklar olmalı. Her hafta başında birimiz haftalık ortak her evin ihtiyacı olan bir alışkanlık belirleyelim ve ona uymaya çalışalım ( Tezgah temizlemek, yatmadan 10 dk oturma odasını düzenlemek, Kirli kıyafetleri hemen kirli sepetine atmak gibi) Bu alışkanlığı sık sık birbirimize hatırlatalım ki hayatımıza dahil olmuş olsun :)

İKİ HAFTALIK HEDEF: Her iki hafta için bir oda belirleyelim. 10 madde ile bu odada olması gerekenleri ilk mesajda belirtelim ve 2.haftanın son günü 10 maddenin kaçını yaptığımızı yine Bildirim Topiğinde paylaşalım.

Sonuç itibariyle:

GÜNLÜK 5 MADDELİK HEDEFİMİZ ile vakitten tasarruf ederek temizlik yapmayı, kendimize zaman ayırmayı,

HAFTALIK HEDEFİMİZ ile gerekli olan bir alışkanlığı kazanmayı,

İKİ HAFTALIK HEDEFİMİZ ile evi bir anda baştan sona dağıtarak kendimizi yormak yerine yaklaşık 2,5 ayda ev temizliğini dip köşe yapmayı ve bunu rutin haline getirerek yorulmadan kolay temizliği öğrenmiş olacağız. İnşallah:KK36:

BİLDİRİM TOPİĞİMİZ:http://www.kadinlarkulubu.com/forum...-yasam-temiz-bir-eve-dair-bildirimler.911676/

Öncelikle hayata yaşama dair güzel bir sözle başlayalım güne ve olumlu bakalım her şeye ve herkese :)

Evet bu yolda kimler benimle ?:KK200:
okuyunca acaip etkilendim gaza geldim. geç farkediyorum bu siteyi. 1 çocuk annesiyim ve de calışmaktayım huzur için düzen şart okuyunca ki hislerim faaliyete geçmeli. aktifmi formunuz. beni de alır mısınız?

Arkadaşlar bu çok hoşuma gitti bu konuyu tekrar hortlatalım:KK76:olmaz mı ? Uygulanışını tam anlayamadım ama hedef koyup birlikte yapma fikri hoşuma gitti motivasyon olur diye düşündüm ne dersiniz?

Günaydın
Sabah oglum uyurken toz aldım
Fazla kıyafetleri ve oyuncakları poşetledim
Kahvaltı hazırladım
Oglumu uyandırdım
Yatagını ıslatmış malesef biraz üşütmüş
Duşa girdik
Yatagını sabunlu suyla silip duruladım kurusun diye peoenceleri açtım mmakese balkon yok kaldırıp yıkama sanşım da
Kahvaltı yaptık
Oyun oynadık
Bulaşıkları yıkadım

X