Evdeki kedilerim anlaşamıyor ?

uurboce12

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2022
44
21
20
Evde 3 tane kedim var 2 tekir 1 sarman.fakat bu tekirler ne zaman birbirlerini görseler birbirlerine giriyorlar (biri erkek biri dişi) birbirlerine zarar verıyorlar,bir tanesinin kavga ettikten sonra psikolojisi bozuluyor sağa sola s*cmaya basliyor zor duzeltıyorum bu durumunu, diğeri de bizden bile saklanıyor yanımıza gelmiyor iştahi kesiliyor ne yapıcam bilemedim. evden de atamam( köyümüz var 1 kaç sefer oraya bırakmaya düşündüm ama haftada 1 gidiyoruz biri yaşlı diğerinin gözleri tam görmuyor) bunların iyi anlaşması için veterinere götürsek işe yarar mı ? yoksa kendimiz mi aliştirmaya çalişmalıyız ?

Tövbe yarabbim, psikolojisi bozuluyor sağa sola tuvaletini yapıyor deseydiniz olmaz mıydı, ağzımdan çayımı püskürttüm gülerken. Kediler kısır mı? Kısır değillerse kısırlaştırmalısınız ama bir tanesi yaşlı diyorsunuz kaç yaşında? Ve kediler ne kadar süredir birlikte yaşıyorlar? Başlangıçta anlaşamamaları normal ama zamanla birbirine alışmayan kedi görmedim, yine dost olmayabilirler ama en azından birbirlerinin varlığını kabul edip yaşarlar. Tabi bu söylediğim normal ve kısırlaşmış kediler için geçerli. Birinin gözleri de görmüyor diyorsunuz. Bence siz veterinerinize danışın bu durumu ama hayvanı terketmeyin lütfen, yazıktır. Veterinere danışın mutlaka bir çözümü vardır.

X